Walscho frakcija "Pokalbiai su Dievu"

Moderators: Rolandas, Visi tvarkytojai

Post Reply
Laimis
Posts: 1378
Joined: Mon 05 19, 2003, 11:42
Location: Link Ukmergės
Contact:

Walscho frakcija "Pokalbiai su Dievu"

Post by Laimis »

Sveiki visi,

matau čia jau ganėtinai daug atsirado Walscho knygą "Pokalbiai su Dievu" skaitančių, taigi siūlau čia mums pakalbėt visiems...

Aš pats klubuose platinu šitą knygą. Daug kas perka ir gaunu labai gerų atsiliepimų. Man asmeniškai atrodo, kad ten išdėstytos idėjos super sutampa su V.Megre knygose išdėstytomis. Nors yra ir žmonių, kurie sako, jog visai nesutampa. Čia spręsti kiekvienam reikia pačiam...

Trečiosios knygos gale paskelbta, kad kuriasi klubai Walscho Kaune ir Vilniuje. Žmonės jau skambina. Susitinkam, bet tokio kaip klubo dar nesukūrėm. Yra tik Walsho "rateliai" Vilniaus ir Kauno klubuose. :) Frakcijos tokios...

Žodžiu pradžiai toks klausimas Walschistams... :) Kaip jūs manot? Ar Megre knygos ir Walsho knygos kalba apie tuos pačius dalykus?
Naujas forumas praktikams
http://esu.tiems.kam.esu.lt
glesum
Posts: 954
Joined: Tue 02 18, 2003, 13:14
Location: Kaimas
Contact:

Post by glesum »

O koks tu Walsho knygu skaitytoju susitikimo tikslas?

Na, kai skaitai knyga , tas "dievas" kartais kalba pirmu, kartais treciu asmeniu... manau, ta knyga neapsiėjo be nukrypimų... Bet man ji patiko. Daug davė, nors Megre ir siulo, ju neskaityt... bet manau, jis turejo galvoj idealu varianta, kai zmogus pats gali su Juo pasikalbet... Tada gal is tis neverta... bet man patinka gaut patvirtinimus savo kintim is kitu zmoniu... ta prasme, knyga tikrai verta demesio...
Kas knygose skiriasi? pats tikslas...
J

Post by J »

Ar būtinai reikalingas susitikimo tikslas?
Jei taip, tai juo gali būti minčių pasidalinimas.
Last edited by J on Tue 02 14, 2006, 23:20, edited 2 times in total.
Laimis
Posts: 1378
Joined: Mon 05 19, 2003, 11:42
Location: Link Ukmergės
Contact:

Post by Laimis »

Čia Glesumėlė sako apie konkretų variantą. Ketvirtojoje Megre knygoje Megre rašo konkrečiai apie knygą "Pokalbis su Dievu". Tačiau iš tų eilučių matosi, kad jis pats tos knygos neskaitęs yra. Gal jei paskaitytų, tai visai kitaip pasakytų. :)
Naujas forumas praktikams
http://esu.tiems.kam.esu.lt
J

Post by J »

Aš ir supratau, kad konkrečiai apie Walscho knygą Megre kalba.
Na, net kalbėti apie tai nesinori. Čia iš tos operos - neskaičiau, bet žinau, kad knyga bloga.
Tai jo pasirinkimas.
Gal paskaitęs ir kitaip kalbėtų... Gal...
Laimis
Posts: 1378
Joined: Mon 05 19, 2003, 11:42
Location: Link Ukmergės
Contact:

Post by Laimis »

Pasikatosiu:

Kaip jūs manot? Ar Megre knygos ir Walsho knygos kalba apie tuos pačius dalykus?
Naujas forumas praktikams
http://esu.tiems.kam.esu.lt
sraige
Vartotojas neaktyvus
Posts: 500
Joined: Tue 03 08, 2005, 22:51
Location: Alytus

Post by sraige »

Aš manau, kad labai sutampa ir praplečia.
Ir dar ne galvojau, kad mintys taip greit materizuojasi :lol: Atsirado ir skyrelis Volšui.
J

Post by J »

Man atrodo, kad apie skirtingus dalykus.
Last edited by J on Tue 02 14, 2006, 23:21, edited 1 time in total.
Laimis
Posts: 1378
Joined: Mon 05 19, 2003, 11:42
Location: Link Ukmergės
Contact:

Post by Laimis »

Violeta sakė, kad Volšas trečiojoje knygoje irgi siūlo duot žemės žmonėm ir kurtis... :) Ar tai tiesa kažin, reiks patikrint... :)

Bet Jone, juk Volšas labai daug kalba ir apie konkrečius dalykus išorinius. Pvz. siūlo sąskaitas padaryti atviras, kad visi matytų ir niekas negalėtų nuslėpti mokesčių ar daryti kokių machinacijų, būtų tada pinigai tik sąžiningi, švarūs. Ir šiaip daug politikos ten, konkrečių gyvenimo situacijų, o ne apie sielą ir tik vidinį pasaulį...žinoma apie tai daugiausia..bet yra ir daug išorės pasaulio.. :)
Naujas forumas praktikams
http://esu.tiems.kam.esu.lt
sraige
Vartotojas neaktyvus
Posts: 500
Joined: Tue 03 08, 2005, 22:51
Location: Alytus

Post by sraige »

Jonė.S wrote:Man atrodo, kad apie skirtingus dalykus.
Megre apie gyvenimą "išorėje" - mus supantis pasaulis.
Walschas apie gyvenimą "viduje"- siela ir jos išgyvenimai.
Tai gerai, reikia tai tik sujungti, o be to as daug vietu radau, kad viskas sutampa ir l. prapleсia.
glesum
Posts: 954
Joined: Tue 02 18, 2003, 13:14
Location: Kaimas
Contact:

Post by glesum »

As perskaiciau tik pirma dali, bet manau... manau, kad yra kazkas bendro. Daug bendro... na tiesiog skaitydama nejutau priesiskumo o daugelis dalyku jau buvo zinoma. Skirtumas manau yra daugiau tas, kad Valshas duoda zuvies, o Anastasija - meskere :) valshas kalba tiesiai ir amerikieciams, o Nastia... irgi tiesiai, tik ruseliams :)
darja
Posts: 2703
Joined: Sat 02 07, 2004, 20:04
Location: Vilnius

Post by darja »

:? zinot, pati to Wolsho beveik neskaiciau - gal dar nepribrendau, o gal tiesiog jos man nera labai reikalingos, bet kiek esu girdejusi jo minciu, tai visos kazkaip labai dera su mano pasauleziura (gal del to ir nejauciu poreikio skaityt :wink: ), labai patiko, kad jo Dievas nurodo, kad ismintis yra isbarstyta daugelyje knygu (o ne vieno Anastasijos biblijoje :? ), tad ten pateikiamas nemazas sarasas rekomenduotinu knygu ir ivairiu sriciu, pats Wolshas turi indigo anuke ir sukure filma apie tuos vaikus.
O Megre liepimas neskaityti Wolsho (o ir, galima sakyti, kitu knygu - prisiminkit akivaizdziai persama to keltininko pavyzdi, kuris tipo sudegino visas knygas, susidures su Anastasija... :? ) parodo, kad zmogus samoningai skatinamas nemastyti, o tik gerti "mintis greitinacius" (ir vyru potencija mazinancius :? ) gerimelius, gromuluoti jo knygas ir laukti nauju tesiniu...
Last edited by darja on Mon 11 14, 2005, 21:47, edited 1 time in total.
sraige
Vartotojas neaktyvus
Posts: 500
Joined: Tue 03 08, 2005, 22:51
Location: Alytus

Post by sraige »

Aš atvirkščiai, neužuodžiau jokios žuvies :lol: .
Ir dėl išorinių dalykų ten pakankamai idėjų.Tik nepakanka 1 kart skaityt.
darja
Posts: 2703
Joined: Sat 02 07, 2004, 20:04
Location: Vilnius

Post by darja »

...kiek zinau, tai ir man ten jokios zuvies kvapo nesijaucia - priesingai - Megre knygose duodami gatavi nurodymai-paliepimai: "tik taip ir ne kitaip...", o Wolshas kaip tik skatina patiems mastyt (na, cia kiek esu girdejus... :wink: )
glesum
Posts: 954
Joined: Tue 02 18, 2003, 13:14
Location: Kaimas
Contact:

Post by glesum »

Na, man labai patiko tos knygos... bet ten jau duodamas gatavas rezultatas... Walshas pakalbejo su Dievu, nes dievui truko kantrybe kalbeti su juo kitais budais :)))) O zodziai.... na gal tai ir aiskiausia priemone, bet kaip pats walsho dievas sako -- pati prasciausia... Dievas kalba su mumis daug subtilesniais budais... Ir mano manymu, daugelis Nastios patarimu yra butent kaip paciam rasti ta kontakta... Na, Walsho taip pat... beje, pati Nastia niekad nesake, kad kazko neverta skaityt :) Rimtai... paziurekit, atvirksciai, ji sakius, kad pati daug geru knygu mintiniu pavidalu yra "skaicius" ir Megrui daznai siulo ta pati padaryt... kai pati mano, kad neverta aiskint.... :lol:
Leonardas
Posts: 237
Joined: Sat 10 05, 2002, 20:42
Location: Kaunas - Sukiniai

Post by Leonardas »

glesum wrote:<...> valshas kalba tiesiai ir amerikieciams, o Nastia... irgi tiesiai, tik ruseliams :)
Va čia teisingai pastebėjai, o kadangi amerikietiška filosofija man tolimesnė nei rūsų, galbūt tų knygų skaitymas man davė daugiau klausimų nei atsakymų...

Šiaip tai mano manymu ir vieno ir kito autoriaus knygose per mažai minimos kitos tautos ir jų santykis su autoriaus tautybe. Megre gal kiek daugiau rašo apie žydus, o valsh? neprisimenu. :?:

O kurioje vietoje Megre rašo ar šneka, kad nereikia skaityti Valsh knygų, gal galima citatą, nes man tą vietą kai skaičiau kažkas uždengė ir to neprisimenu.
Gyventi pagal sąžinę
J

Post by J »

Žuvimi Walscho knygose ir man nekvepia.
Last edited by J on Tue 02 14, 2006, 23:23, edited 1 time in total.
Laimis
Posts: 1378
Joined: Mon 05 19, 2003, 11:42
Location: Link Ukmergės
Contact:

Post by Laimis »

Jonė.S wrote:Jau klausiau, noriu dar kartą paklausti - ar giminės sodyba stebuklingai išspręs visas problemas?
Tarsi giminės sodyba būtų prarastasis Edeno sodas.
Net ir Edeno sodas nepajėgus pakeisti žmogaus mąstymo. Giminės sodyba tuo labiau...
Jei patalpinsime žmogų į Giminės sodybą, tai jo problemos neišsispręs. Vat, kai aš sukursiu savo Giminės sodybą ir ten atsivesiu savo kokį nors draugą Martyną, tai jo problemos neišsispręs. Taip greitai niekas nesikeičia. Nėra mygtuko kurį paspaudus iš karto tapsi laimingu ir beproblemiu.. :)

Patalpinti žmogų į Giminės sodybą yra blogai. Nieko iš to neišei. Bet užtat kurti Giminės sodybą, jau yra visai kas kita.

Patalpinus žmogų į sodybą jo sąmonė nesikeičia. Jis lieka toks pats. Jo gyvenimas lieka toks pats, jo problemos lieka tokios pačios.

O kurti Giminės sodybą sugeba ne kiekvienas. Ir ne iš karto. Jau mes kuriam 4 metus. Ir kiek sukūrėm? Ar jau sukūrėm? Nea... Tas kūrimas tęsiasi labai ilgai. Ir ne esmė Giminės sodybos. Ne sodybose esmė :!: Svarbu, kad kurdamas žmogus keičiasi, jo sąmonė keičiasi. Vat jis mąsto apie tai, kaip tapti laimingu. Jis kuria 10 metų savo sodybą ir mąsto kaip tapti laimingu, vat ir jo sąmonė keičiasi po truputį...

Galima skaityti protingas knygas ir taip keistis po truputį. O galima kurti sodybą giminės ir taip keistis po truputį. Kiekvienas renkasi savo kelią. Abu keliai geri. Vieniems lengviau knygas skaityt ir taip savo sąmonę keisti, kitiems lengviau sodybas kurti ir taip keisti savo sąmonę.

Ir knygos, ir sodyba yra tik priemonės. Jos sudomina mintį, padeda jai susikoncentruoti ties kažkokiu dalyku. Kitaip mintis kasdienybėje pasiklystų ir nerastų kelio į laimę. O jei skaitai knygas arba kuri sodybą, tai tavo mintis prikaustyta prie tos knygos arba prie sodybos. Vat ir mąsto mintis apie tuos dalykus, kur knygoj parašyta ar kur kyla sodybą kuriant...

Dar kartą sakau: Giminės sodyba ne išsigelbėjimas. Ji tik priemonė. Ji padeda žmogui susikoncentruoti. Ji padeda žmogui keisti savo sąmonę.

Taigi, Giminės sodybos neišsprendžia problemų, tačiau kūrimasis sodybose problemas išsprendžia...

Mano tokia nuomonė. :)
Naujas forumas praktikams
http://esu.tiems.kam.esu.lt
Laimis
Posts: 1378
Joined: Mon 05 19, 2003, 11:42
Location: Link Ukmergės
Contact:

Post by Laimis »

darja wrote:...kiek zinau, tai ir man ten jokios zuvies kvapo nesijaucia - priesingai - Megre knygose duodami gatavi nurodymai-paliepimai: "tik taip ir ne kitaip...", o Wolshas kaip tik skatina patiems mastyt (na, cia kiek esu girdejus... :wink: )
Na, darja, šaunuolė, kad pati mąstai ir reiški savo nuomonę. Geriausia, kai žmogus mąsto savo galva. Apie tai kalba ir Walschas ir Megre.

Problema tik ta, kad kaip jau pati prisipažinai, Darja, Walscho tu esi "beveik neskaičiusi", o ir Megre knygų nežinau kiek perskaitei. Man atrodo mažokai. ;)

Todėl nors ir labai gerbiu tavo savarankišką mąstymą, tačiau nemanau, kad šitais klausimais gali būti kompetetinga. Ką gali pasakyti žmogus apie knygas, kurių pats neskaitė??? :)

Vat paskaityk įdėmiai tas Megre knygas, kurių neskaitei ir Walscha paskaityk, tai tada tavo nuomonė bus daug svaresnė apie šias knygas.

Kiek matau ir Glesumėlė tik vieną knygą skaičius. :) Čia turbūt veikia tas pats dėsnis - kas mažiausiai skaitė, mažiausiai susipažinęs, tas daugiausiai kalba. :)

Abiems mergaitėms skiriu po 10 pritūpimų.

Dabar pasakysiu savo nuomonę.... :)
Megre knygose duodami gatavi nurodymai-paliepimai: "tik taip ir ne kitaip..."
Aštuntosios knygos antrojoje dalyje Senelis Megrą vadina tinginiu. Megre nori atsakymų į savo klausimus, o Senelis neduoda. Jis sako: "pats mąstyk, neklausinėk". Ir taip visą knygą. ;)

Ir kitose knygose taip Anastasija elgiasi. Ji neduoda atsakymų. Sako Megrui - pats pamąstyk. Tada Megre sako: "nu nors ant kelio užvesk". Tada Anastasija sako: "na, gerai pasamprotaukime abu". Ir neduoda atsakymų, o stengiasi klausti, kad Megre pats mąstytų.

Žodžiu, akivaizdu, kad Megre knygos atsakymų neduoda, jos skatina patiems mąstyt. O tą frazę: "Megre knygose duodami gatavi nurodymai-paliepimai: "tik taip ir ne kitaip...", tai čia jau greičiau neskaičiusieji tų knygų sukūrė... ;) Paskaityk Darja, paskaityk atidžiai, ten daug kartų siūloma mąstyti patiems, siūloma mąstyti pačiam Megrui, išsisukinėjama nuo atsakymų. Ar senelis pasako kaip ir kokia partija turi būt? Nea..visą knygą išsikalinėja ir kalba tik užuominom, kad Megras pats mąstytų... :)
Naujas forumas praktikams
http://esu.tiems.kam.esu.lt
Laimis
Posts: 1378
Joined: Mon 05 19, 2003, 11:42
Location: Link Ukmergės
Contact:

Post by Laimis »

Leonardas wrote: O kurioje vietoje Megre rašo ar šneka, kad nereikia skaityti Valsh knygų, gal galima citatą, nes man tą vietą kai skaičiau kažkas uždengė ir to neprisimenu.
Ilgai ieškojau, visas knygas perverčiau, bet radau... :)

Va, Septintoji knyga, skyrelis "Reikšmingos knygos". :)
Naujas forumas praktikams
http://esu.tiems.kam.esu.lt
Post Reply