Žmonijos konstitucija

Moderators: Rolandas, Visi tvarkytojai

Post Reply
Laimis
Posts: 1378
Joined: Mon 05 19, 2003, 11:42
Location: Link Ukmergės
Contact:

Žmonijos konstitucija

Post by Laimis »

Kad nepasimestų tarp partijos reikalų konstituciją įdedu atskirai:
---------------------------------------------------


Neringa
Parašyta: Kv. 2005 11 24, 16:31

Man kilo mintis sukurti konstituciją. Nežinau kas čia gavosi. Labai sunku pasakyti, kas yra svarbiausia, todėl gavosi labai trumpa. Galima ir dar paprastesnę konstituciją parašyti: KLAUSAU SAVO ŠIRDIES. Na, bet vistiek įdedu ką čia prikūriau tiesiog pamąstymui.

ŽMONIJOS KONSTITUCIJA

1. Visata ir jos sudedamieji elementai yra gyvas ir tobulas Dievo kūrinys, kuris egzistuoja pagal dieviškos harmonijos dėsnius.
2. Aukščiausia Visatos energija, kurios dėka egzistuoja Visata yra Meilė.
3. Planeta Žemė, sudaryta iš žmonijos, gyvūnijos, augmenijos, uolienų, vandens, oro ir kitų gamtos formų, yra vientisa esybė. Visi jos elementai yra tarpusavyje susiję ir lygiaverčiai. Žmogus atkuria, gerbia ir saugo savo ir visų kitų Žemės elementų dievišką prigimtį vienodai.
4. Žmogaus pareiga ir džiaugsmas būti kūrėju pagal dieviškos harmonijos dėsnius iš Meilės energijos, pagal tai kurti save, šeimą, tautą, tėvynę, žmoniją, namus, gyvenimą, atkurti rojų (pirmapradę dievišką erdvę) Žemėje ir Visatoje. Žmogaus pareiga transformuoti į harmoniją visa, ką sukūrė žmonija pažeisdama dieviškos harmonijos dėsnius.
5. Žmogus privalo atsisakyti egoizmo (puikybės, pykčio, liūdesio, pavydo, žiaurumo, tingumo, abejingumo, naivumo, gudrumo, savanaudiškumo ir kitų egoizmo formų) ir užpildyti save Meilės energija (išmintimi, nuoširdumu, paprastumu, linksmumu, ramybe, atjauta, pasitikėjimu, švelnumu, atsakomybe, kūrybingumu ir kitomis Meilės energijos formomis).
6. Žmogus per savo Širdį suvokia Dievo valią ir suranda savo valios laisvę bendroje kūryboje su Dievu.
Naujas forumas praktikams
http://esu.tiems.kam.esu.lt
Neringa
Posts: 590
Joined: Tue 02 04, 2003, 20:30
Location: Vilnius

Post by Neringa »

Apie pritūpimus gal reiktų įrašyti? Vistik svarbus punktas. Padeda nuo bet kokių problemų.
Laimis
Posts: 1378
Joined: Mon 05 19, 2003, 11:42
Location: Link Ukmergės
Contact:

Post by Laimis »

Aga, pritūpimus galima įdėti vietoj 5 punkto pirmosios dalies. Ten sakoma, kad reikia atsisakyti tingumo ir gudrumo. O aš tokių dalykų nežadu atsisakinėti... Labai geri dalykai ir prašom jų neišguiti iš mūsų gyvenimo :!: :|
Naujas forumas praktikams
http://esu.tiems.kam.esu.lt
Žvaigždukas
Posts: 378
Joined: Tue 02 18, 2003, 23:13

Post by Žvaigždukas »

Laimis wrote:Aga, pritūpimus galima įdėti vietoj 5 punkto pirmosios dalies.
:lol: :lol: :lol:

Aš norėčiau pasiūlyti mažytį pataisymą, jeigu galima :)
Man 5 punktas šilčiau skambėtų, jei būtų: "5. Žmogus turi mokintis ir palaipsniui atsisakyti..." (ar kažkaip panašiai, kad būtų laisvė sielai visame kame ir kad toje laisvėje ir džiaugsme kurtų kartu su Dievu :) )

Man taip atrodo :oops:
Last edited by Žvaigždukas on Wed 11 30, 2005, 23:06, edited 3 times in total.
jasmin
Posts: 653
Joined: Thu 05 22, 2003, 17:17

Post by jasmin »

Aš irgi Aušrinei pritarčiau.. Gal kažkaip švelniau suformuluot.. ir nežinau, ar jis turi jų atsisakyti, ar bandyti suderinti į harmoningą visumą. Šito nežinau... Gal neleisti savyje vyrauti.. ?
glesum
Posts: 954
Joined: Tue 02 18, 2003, 13:14
Location: Kaimas
Contact:

Post by glesum »

Labai atsiprasau... labai sauni mintis ta konstitucija
bet... nenoriu as tada but zmogus, jei juo budama kazka privalau... man visas gyvenimo grozis yra mnao laisveje... noriu but zmoghumi laisvai, o ne todel, kad privalau...
Gal cia kazkokia mano problema? patarkit biciuliai, nes is sono gal geriau matosi... bet as alergiska zodziui " privalo"...
Žvaigždukas
Posts: 378
Joined: Tue 02 18, 2003, 23:13

Post by Žvaigždukas »

Man taip pat Glesum... :) (pataisiau savo ankstesnę žinutę)
aiwita
Posts: 95
Joined: Fri 11 25, 2005, 11:42

Post by aiwita »

As irgi uz...as nieko niekam neprivalau....Vien nuo tos minties, kad mane kazkas vercia tai daryti, man norisi daryti kitaip.
Ir tingeti man patinka.. Ir gudrauti(gal as tiesiog ne taip suprantu jo prasme?) Ir kurti as noriu savaip
aiwita
Posts: 95
Joined: Fri 11 25, 2005, 11:42

Post by aiwita »

Ne, nu kai pamastai, tai man ir egoiste patinka buti...As is didelio egoizmo darau zmonems gera. Jie aisku mano, kad as esu labai gera, bet jei man tai neteiktu tokio didziulio malonumo, tai as is nebuciau gera..
O pavydas mane kartais vercia pasitempti...Ir tada stengiuosi dar labiau...
Ir naiviai man patinka buti...
Ir liudesio nenoriu atsisakyt...Jei jo nebutu as ir nebezinociau, kad esu linksma ir optimistiska...Nezinau kaip jums, bet man kartais reikia net i dideli liudesi igrimzt, kas paskui pasaulis is naujo vaivorykstes spalvom nusvistu...
J

Post by J »

Teisingai, Aiwita, man ir patinka ne tik visos mano dorybės, bet ir trūkumai.
O ar kas nors pagalvojot, kad darome gera kitam žmogui ne iš ko nors kito, bet iš savo asmeninės svarbos.
Laimis
Posts: 1378
Joined: Mon 05 19, 2003, 11:42
Location: Link Ukmergės
Contact:

Post by Laimis »

Nu va. Pagaliau visiškai sudirbom Neringos parašytą konstituciją. O dabar jau reikia imti ir patiems parašyti tobulesnę konstituciją. :) Nedraudžiančią, neribojančią laisvės, be privalomų dalykų, be "reikia", "būtina". Bet sutikim, kad daugelis Neringutės išdėstytų dalykų labai geri.. ;)
Naujas forumas praktikams
http://esu.tiems.kam.esu.lt
J

Post by J »

Nenusimink, Laimi. Neringos konstitucija nuostabi. Tik žodžius kai kuriuos pakeisim ir viskas bus gerai. Už tai turėsim tobulą konstituciją.
Bet svarbiausia, kad išsiaiškinom, jog esam laisvę mylintys, nemėgstantys apribojimų, draudimų.
Man, kaip Vandeniui tai didžiausia vertybė yra laisvė. Nepyk, bet buvo taip smagu skaityti tas mintis...
sraige
Vartotojas neaktyvus
Posts: 500
Joined: Tue 03 08, 2005, 22:51
Location: Alytus

Post by sraige »

Aiwita, ir šioj temoj visiškai tau pritariu, aš ir esu egoistė :D
Neringa
Posts: 590
Joined: Tue 02 04, 2003, 20:30
Location: Vilnius

Post by Neringa »

Ir juokinga man truputį, kad tokia trumputė konstitucija leido jums prisipažinti kad egoizmas dar truputį gyvuoja. Žinoma, vienas dalykas, pripažinti kokie esame. Kitas dalykas, ar turime troškimą ir valią tobulinti savo kūną ir sielą, kad būtų harmonijoj su Dvasia. Nieko tokio. Viskas savo laiku. Aš irgi ne iš pavyzdingiausių :)
Gal ir buvo toks tikslas - įtvirtinti Konstitucijoje mūsų valią keistis ir tobulėti, ir netingėti būtent šia prasme.
sraige
Vartotojas neaktyvus
Posts: 500
Joined: Tue 03 08, 2005, 22:51
Location: Alytus

Post by sraige »

žinoma, turiu troškimą tobulinti kūną ir sielą, būti harmonijoj su dvasia, juk aš egoistė, juk dėl savęs, kaip jūs nesuprantat?! :D
Alyta
Posts: 319
Joined: Sun 02 06, 2005, 13:29
Location: zeme

Post by Alyta »

Neringut,viskas saunu,juk tam ir yra bendra kuryba.


Kas is to,kad konstitucijos ilgos,bet jose nieko esminio.Geriau vienas zodis,bet tikras
aiwita
Posts: 95
Joined: Fri 11 25, 2005, 11:42

Post by aiwita »

Neuzpyk Neringute...Nenorejau izeist....As ir pati ko gero buciau panasiai formulavus...Tik man atrodo, kad zmones, kurie jau tiek susivoke, kad yra sitam forume,kad jiems jau nebereikia tokiu konstituciju...Kazkur jau rasiau, kad svarbiausia jausti sirdim...Juk jauti kas yra gerai, o kas blogai. Juk viduje buna labai negera, kai darai tai, kas priestarauja sirdutei
Na, juk visi mes esam egoistai. Juk is malonumo sau ir darom kazka gera kitiems...Jei tai neteikia malonumo, tai jau saves prievartavimas....O tokiais atvejais as ir vel pasielgiu egoistiskai :) Pasistengiu pajusti malonuma :)
na juk prievarta kazka darant niekam naudos nebus. Juk net Megre 6 knygoj raso, kad kazkada vergams ju seimininkai dave zeme, kad jie dirbtu sau(labai sorry neprisimenu kur ir kada tas buvo :D )
Dievo karys
Posts: 398
Joined: Mon 07 25, 2005, 5:37

Post by Dievo karys »

>Tik man atrodo, kad zmones, kurie jau tiek susivoke, kad yra sitam forume,kad jiems jau nebereikia tokiu konstituciju...

speju kad senelis Anastasijai sake:
"zmonems kurie jau susivoke nereikia situ tavo ideju"

bet va kokia ji blogiete, kazkodel vistiek nusprende skleisti savo idejas :)

PS. as visai nepiktas ir is viso pykti nemoku
Last edited by Dievo karys on Thu 12 08, 2005, 11:55, edited 1 time in total.
aiwita
Posts: 95
Joined: Fri 11 25, 2005, 11:42

Post by aiwita »

Na nepyk, bet tos konstitucijos lyginti su Anastasijos idejomis apvercianciomis pasauli aukstyn kojom,as nedrisciau.....
Bet tai tik mano nuomone
atsiprasau dar karta, jei ka izeidziau
Neringa
Posts: 590
Joined: Tue 02 04, 2003, 20:30
Location: Vilnius

Post by Neringa »

Kas įsižeidė tas tegul padaro 10 pritūpimų ir išgeria karšto pieno su medum :D

Visgi dėl tingumo tai yra labai subtilus niuansas. Vienas dalykas nedaryti per prievartą prieš savo valią. Kitas dalykas, kai aiškiai suvokiame kokie galime būti, bet KAŽKODĖL gyvenam pagal seną sukirpimą. Tą taikau ir sau. Pavyzdžiui Laimis aktyviai propaguoja ekologišką gyvenimo būdą: nedeginti, nechemikalizuoti, neteršti ir panašiai. Puikiai suvokiame - kad tai reikalinga, kad gerbdami Žemę kaip Gyvą Esybę, ją mylėdami taip neturime daryti. Bet tipo grįžtu po klubo pilna gerų emocijų, bet plaunu rankas su chemikalais prifarširuotu muilu ir apsimetu, kad čia su sąmoningumu nesusiję, čia tiesiog buitis, čia taip įprasta, nieko nepakeisi, kolkas dar truputį galima, visi kiti irgi teršia, be to vistiek tą vandenį chloruoja ... Bet juk Žemė, kuri su virpesiu, džiaugsmu ir meile pasiunčia gyvybę į vyšnios šakelę, kuri pavasarį man tik man pražysta, ir dieviškoje akimirkoje jos žiedo grožio užburta esu palaimoje, juk Žemė yra gyva, kiekviena žolele reaguoja į mus, ji būtybė, be kurios mes tiesiog neturėtume Namų...
Nenoriu nieko primesti, tik švelniai švelniai paklausti, ar esame šiandien tokie, kokie galime būti jau šiandien pagal tai ką suvokėm per keletą pastarųjų metų? Ar netupi kažkur ten kampelyje toks mažiukas aplaidukas, kuriam tiesiog gerai kaip yra? O kaip su minties greičiu ir gera valia?
O geriausia konstitucija susideda iš vieno žodžio - MYLIU.
Post Reply