Ką manote apie panašias bendruomenes pasaulyje?

Moderators: Rolandas, Visi tvarkytojai

Post Reply
Laimis
Posts: 1378
Joined: Mon 05 19, 2003, 11:42
Location: Link Ukmergės
Contact:

Ką manote apie panašias bendruomenes pasaulyje?

Post by Laimis »

Dz0 rašo:

aptikau, kad ne visos idejos yra ateje is amziu gludumos, kitos - prasidejo netgi XX am. JAV , pvz http://en.wikipedia.org/wiki/Twin_Oaks

daugiau
http://en.wikipedia.org/wiki/Egalitarian_communities
------------------------------------------------------------

Nežinau kodėl šita tema užrakinta. Pabandau šitą klausimą iškelti iš naujo. Ką manote apie panašias bendruomenes pasaulyje?[/b]
Naujas forumas praktikams
http://esu.tiems.kam.esu.lt
Uriel
Posts: 588
Joined: Sun 12 11, 2005, 15:23
Location: Vilnius

Post by Uriel »

Laimi, aš - vokietė nekalbu angliškai... Gal gali trumpai reziumuiti? Je neapsunkinsiu?
Laimis
Posts: 1378
Joined: Mon 05 19, 2003, 11:42
Location: Link Ukmergės
Contact:

Post by Laimis »

Kaip tik norėjau paversti šitą temelę...
---------------------------------------

Yra pasaulyje toks dalykas kaip egalitarinės bendruomenės. Bendras apibrėžimas egalitarizmo būtų: "lygus priėjimas prie lėšų ir sprendimų priėmimo". Pvz. sprendimai priimami susitarimu arba kita sistema, kur kiekvienas turi balsą. Čia nėra hierarchijos, nėra vadų, nėra grupės žmonių, kurie gali daryti sprendimus, kurie įtakoja visą bendruomenę. Jei bendruomenė gauna įplaukų, pajamų, tai visa tai pasidalinama po lygiai arba garantuojamas lygus priėjimas prie lėšų.

Yra netgi tokia egalitarinių bendruomenių federacija. Tai organizacija vienijanti Šiaurės Amerikos panašias grupes su egalitarizmo, neprievartos, įplaukų pasidalinimo ir bendradarbiavimo vertybėmis.

Va čia keletas jų. Apie jas aprašyta plačiau...

* Acorn Community
* East Wind
* L'Arche
* Oran Mór
* The Emma Goldman Finishing School
* Skyhouse
* Twin Oaks
* Meadowdance
-----------------------------------------------

Esmė tame, kad šitos bendruomenės šiek tiek panašios į mūsų. Ten vadų stengiamasi neturėti, vystyti organinę žemdirbystę, ekologija... Na, dar galim daug panašumų priskaičiuoti.

Aišku reikia pabrėžti ir LABAI DIDELĮ SKIRTUMĄ. :) Ką pabrėžė Anastasija, tai pas anastasijiečius turi būti privati nuosavybė, t.y. kiekvienas turi savo sklypą, daro jame ką nori ir su kitais neprivalo turėti jokių piniginių ar darbinių santykių. Čia kaip kolektyviniuose soduose, tik sklypai didesni... ;)

O vat egalitarinės bendruomenės priešingai, stengiasi turėti bendrus dalykus, bendrus laukus, bendras pajamas, bendrus namus ir paskui po lygiai tai dalintis.
Naujas forumas praktikams
http://esu.tiems.kam.esu.lt
aiwita
Posts: 95
Joined: Fri 11 25, 2005, 11:42

Re: Ką manote apie panašias bendruomenes pasaulyje?

Post by aiwita »

Laimis wrote:

Nežinau kodėl šita tema užrakinta. Pabandau šitą klausimą iškelti iš naujo. Ką manote apie panašias bendruomenes pasaulyje?[/b]
Man tai kazkaip nepriimtina tai...kazkodel kvepia komunizmu.......
Laimis
Posts: 1378
Joined: Mon 05 19, 2003, 11:42
Location: Link Ukmergės
Contact:

Post by Laimis »

Turi omeny, tas egalitarines bendruomenes, ane? Nu jo, ten komunizmas...

Kažkada mums sakė, kad komunizmas yra gerai. Tada juo tikėjom. Dabar mums sako, kad komunizmas yra blogai. Tai dabar tikim, kad taip ir yra, kad komunizmas blogis. :) Bet galbūt po 30-50 metų pamatysim kapitalizmo labai didelę žalą ir vėl pasuksim komunizmo link?

Nors šiaip tai man labiau patinka Anastasijos pasiūlymas - kiekvienam individuali nuosavybė ir jokių komunizmų... Nors vėlgi, kai vedai gyveno, tai jie ten ir laukus komunistiškai dirbdavo ir kitus darbus... gal visgi bus šiek tiek komunizmo ir mūsų judėjime, aišku ne dabar, bet po kokių 50-100 metų...
Naujas forumas praktikams
http://esu.tiems.kam.esu.lt
aiwita
Posts: 95
Joined: Fri 11 25, 2005, 11:42

Post by aiwita »

Na, manau, galima gyventi taip be jokiu istatymu, kurie reikalautu taip gyventi...Nesu nei uz komunizma, nei uz kapitalizma. Gal tiesiog reikia gyventi pagal visatos desnius ir tada nereikes jokiu ideologiju
Laimis
Posts: 1378
Joined: Mon 05 19, 2003, 11:42
Location: Link Ukmergės
Contact:

Post by Laimis »

aiwita wrote:Na, manau, galima gyventi taip be jokiu istatymu, kurie reikalautu taip gyventi...Nesu nei uz komunizma, nei uz kapitalizma. Gal tiesiog reikia gyventi pagal visatos desnius ir tada nereikes jokiu ideologiju
o kokie yra visatos dėsniai? pvz. bitės, skruzdėlės gyvena pagal komunizmo dėsnius, gandrai daro monogamines santuokas, juodoji našlė suvalgo savo "vyrą" vorą iš karto po poravimosi...

O kaip su žmonėm? iš kur žinot, koks visatos dėsnis tinka žmonėm? gal kaip tik žmonėms skirta gyvent pagal komunizmo? o gal pagal liberalizmo? o gal pagal materializmo dėsnius?

Gal galima vat tuos visatos dėsnius konkrečiai. Pvz. yra toks ir toks dėsnis.. Išvardintum bent keletą, tai būtų aiškiau ką nori pasakyti. Tada ir aš pritarčiau.. :)
Naujas forumas praktikams
http://esu.tiems.kam.esu.lt
J

Post by J »

Vienas iš Visatos dėsnių yra Priežasties ir Pasėkmės.

Kitas Visatos dėsnis - negalima kėsintis į žmogaus laisvą valią ir pasirinkimą.
jasmin
Posts: 653
Joined: Thu 05 22, 2003, 17:17

Post by jasmin »

Manau dėsnis turėtų skambėti - žmogus turi laisvą valią ir teisę į laisvą pasirinkimą (?) O jei kitas žmogus to nesilaiko, tai tada jau jam galioja priežasties ir pasekmės dėsnis :) ? Ar tikrai - "negalima kėsintis į kito žmogaus laisvą valią ir pasirinkimą".
ar čia tik formuluotės klausimas, ar iš tikrųjų toks dėsnis? ar dėsniai neturėtų skambėti kaip teiginiai.. ?
:)
J

Post by J »

Manau, kad negali dėsniai skambėti kaip teiginiai.
Aš dar švelniai tai įvardijau. Iš tikro, tai žmogaus laisva valia yra neliečiama. Tai tikriausiai pats didžiausias ir svarbiausias Visatos dėsnis. Net pats Dievas niekada jo nepažeidžia. Jei žmogus savo laisva valia lenda po automobilio ratais, tai Dievas jam tą leidžia, nežiūrint į pasėkmes.
O priežasties - pasėkmės dėsnis veikia ne tik tada kai pažeidžiama žmogaus laisva valia, bet visur ir visada. Atidavei pasauliui pyktį - pyktis ir sugrįž... Atidavei meilę - meilę ir gausi...
Laimis
Posts: 1378
Joined: Mon 05 19, 2003, 11:42
Location: Link Ukmergės
Contact:

Post by Laimis »

O ką manot apie Volmer gyvenvietę. Ji kuriasi netoli mūsų Melkio gyvenvietės. Kažin kaip ten jiems sekasi, kas juos jungia ir kaip ten jie ruošiasi gyventi. Gal kada reikės į svečius užsukt pas Volmeristus...

Beje, taip pat girdėjau, kad AMWAY žmonės irgi pasiėmė po porą hektarų ir taip pat kuria gyvenvietę. Vot tai staigmena. Na, ten viena moteris skaičius Anastasiją ir uždegė kitus. Bet kiti neskaitė, bet perka žemę ir kuriasi... Nu irgi įdomu kaip ten jiems seksis. Reikės ir ten nuvažiuot... :)
Naujas forumas praktikams
http://esu.tiems.kam.esu.lt
glesum
Posts: 954
Joined: Tue 02 18, 2003, 13:14
Location: Kaimas
Contact:

Post by glesum »

Wolmer... gyvenviete???? Nu ir naujienos :)))
aiwita
Posts: 95
Joined: Fri 11 25, 2005, 11:42

Post by aiwita »

atrodo ir as atsilikau...Kazkaip nieko negirdejau apie tai, kad wolmerieciai gyvenviete kuria....
Žvaigždukas
Posts: 378
Joined: Tue 02 18, 2003, 23:13

Post by Žvaigždukas »

Manau, kad nebūtinai pagal Anastasijos modelį gyvenvietės gali būti kuriamos. Jeigu gyvenvietės gyventojų tikslas tiesioginis ryšys su Tvėrėju, t.p. besąlyginė meilė, tai tiesiog nuostabu :)
Žvaigždėtas dangus
Posts: 303
Joined: Thu 01 05, 2006, 12:36
Location: visata

Post by Žvaigždėtas dangus »

Gal ten tik stovykla vasaros, ar tikrai nesuklydai?
Laimis
Posts: 1378
Joined: Mon 05 19, 2003, 11:42
Location: Link Ukmergės
Contact:

Post by Laimis »

Nea..tikrai nesuklydau. Volmer kuria gyvenvietę. :) Taip pat ir AMWAY kuria gyvenvietę. :)
Naujas forumas praktikams
http://esu.tiems.kam.esu.lt
jasmin
Posts: 653
Joined: Thu 05 22, 2003, 17:17

Post by jasmin »

taigi pasaulyje dabar vis labiau populiareja gyvenimo mažose bendruomenėse idėjos, pagaliau tas ateina ir į Lietuvą :D labai džiugu :) įdomu kaip jiems seksis :) man tik va kažkaip atrodo, kad šias idėjas gali stabdyti praėjęs sovietmetis.. bet gal nieko :)
Laimis
Posts: 1378
Joined: Mon 05 19, 2003, 11:42
Location: Link Ukmergės
Contact:

Post by Laimis »

Gabriukas wrote:man tik va kažkaip atrodo, kad šias idėjas gali stabdyti praėjęs sovietmetis.. bet gal nieko :)
aaa..turbūt turi omeny komunizmą, ane? Neva tai žmonės bijo burtis į bendruomenes, nes tai primena komunizmą... ar ne tai turėjai omeny? prie ko čia sovietmetis? :roll:

che :)
Naujas forumas praktikams
http://esu.tiems.kam.esu.lt
jasmin
Posts: 653
Joined: Thu 05 22, 2003, 17:17

Post by jasmin »

tai panašiai, pataikei.. :) - Rytų Europos patirtis juk skiriasi nuo Vakarų.. tik aš mintyse labiau akcentuoju individualistines nuostatas, kurias paaštrina patirtas socializmas.. bijom, kad jis pasikartos, todėl visaip kaip linkstam į individualizmą, į priešybę, kad tik pabėgt nuo socializmo :) :) .. Lietuvai bent ligi šiol buvo būdingi tokie šuoliai - "arba, arba.." :), tai čia irgi.. alergija viskam, kas visuomeniška, bendruomeniška.. :)
Tačiau kartu manau, kad ateity Rytų Europiečiams gali būti labiau būdinga individualistinė nuostata ne dėl baimės, kas irgi nyksta, bet dėl taip suvokiamo patogumo..

nors gal visi šie pasvarstymai jau atgyvena ir pasaulis eina nauja kryptimi.. :) kur sutelpa ir individualumas, ir bendruomeniškos vertybės
Post Reply