Atvirumas, atviravimas, išsikalbėjimas...

Moderators: Rolandas, Visi tvarkytojai

Post Reply
Rytė
Posts: 860
Joined: Sat 09 28, 2002, 11:30
Location: Kaunas
Contact:

Atvirumas, atviravimas, išsikalbėjimas...

Post by Rytė »

Dėl atviravimo. Kažkada viena mergytė buvo savimi, atviravo, reiškė savo nuomonę. Ją dag kas bandė į protą atvesti, mokė, kad negalima tokiai būti. Atsakydavo: "kas mylės, mylės ir tokią". :roll: Ir tikrai. KAi kam ji su savo mintimis net labai nepatiko, bet atsirado ir tokių, kas priėmė.
Įdomiausia,kad prie jos šliejosi žmonės iš pirmo žvilgsnio labai nepanašūs. Bet.. Pasirodo jie tiesiog bijojo būti atviri.
Taigi, manau, kad vis tik atvirumas nėra blogai. Pagaliau užsigrūdini ir į nepritarimą per daug nesigilini. Negali visi būti vienodi. Ir gerai, kad nėra. :wink: O atvirumas iššaukia kitų atvirumą. :wink:
jasmin
Posts: 653
Joined: Thu 05 22, 2003, 17:17

Post by jasmin »

Lorytė:
Antr. 2005 09 06, 12:34
--------------------------------------------------------------------------------
Laukinė gulbė Rašo:
Na va, Lorytė visas visų problemas išsprendė. :lol:


Na ne, ne visų: savo neišsprendžiu vis dar. :wink: :lol:


Liūtaširdė:
Parašyta: Antr. 2005 09 06, 19:30
--------------------------------------------------------------------------------
Nu kaip gi čia dabar...


Laukinė gulbė:
Parašyta: Pen. 2005 09 09, 15:45
--------------------------------------------------------------------------------
Vis dar? Na, ir kokių problemėlių turi, Loryte?


Lorytė:
Parašyta: Št. 2005 09 10, 20:06
--------------------------------------------------------------------------------
Nesakysiu garsiai. 8)


Laukinė gulbė:
Parašyta: Pir. 2005 09 12, 17:00
--------------------------------------------------------------------------------
Manau, kad visai nieko yra išsikalbėti, sulaukti patarimų, pasidalinti džiaugsmais, rūpesčiais, bet jei nori, gali savo problemas pasilikti sau. Tavo pasirinkimas. :wink:


darja:
Parašyta: Pir. 2005 09 12, 17:30
--------------------------------------------------------------------------------
...tiesiog ne apie viska galima viesai kalbeti - jau as esu plepe padraika, nenulaikanti liezuvio uz dantu, bet ir tai ne viska viesai kalbu - kas kita asmeniai pokalbiai arba susirasinejimas...


Liūtaširdė:
Parašyta: Antr. 2005 09 13, 14:50
--------------------------------------------------------------------------------
Aš savo mamai viską pasakau iki paskutinės smulkmenos,bet ir tai ne viską ... :lol:


darja:
Parašyta: Antr. 2005 09 13, 15:27
--------------------------------------------------------------------------------
:wink: ...ir teisingai - ir nereikia viska pasakyti net mamai - kai ka reikia pasilikti tik sau (tik jau nesupyk, sraige... :wink: :P :) )


Liūtaširdė:
Parašyta: Tr. 2005 09 14, 11:07
--------------------------------------------------------------------------------
Nepyksta nepyksta... :wink:


Lorytė:
Parašyta: Tr. 2005 09 14, 11:50 Rašyti temą:
--------------------------------------------------------------------------------
Laukinė gulbė Rašo:
Manau, kad visai nieko yra išsikalbėti, sulaukti patarimų, pasidalinti džiaugsmais, rūpesčiais, bet jei nori, gali savo problemas pasilikti sau. Tavo pasirinkimas. :wink:


Matai, Laukine gulbe: per daug aš neanonimiška, kad galėčiau pasakot viešai, kas man negera... Tikiu, kad kitų mintys, patirtis, patarimai daug gali padėti, bet kartais išties geriau sau pasilikti viską. 8)


ru...:
Parašyta: Tr. 2005 09 14, 15:28
--------------------------------------------------------------------------------
dziaugsmas, liudesys, skausmas... jausmai...
Bet koks jausmas - saviugda, saviaukla, todel neisdalinkime to kitiems.
Pasilikime tai sau. ir mokykimes is to.Nebarstykime saves.


darja:
Parašyta: Pen. 2005 09 16, 18:10
--------------------------------------------------------------------------------
:? nesutinku, kad viska reikia pasilikti sau - kartais issikalbi su gera drauge prie arbatos puodelio (arba ko nors stipriau ) ir palengveja, nors problemos lieka, bet garsiai issakius viskas kazkaip paciai pasidaro aiskiau - nebuti net gauti patarima... Bet forumas tai, aisku, ne ta vieta, kur reikia visas savo bedas tiesiai sviesiai iskloti (nors as kartais gal ir per daug pasakau, bet gal kam tai i nauda - gal kas ir pasimoko ko nors... :wink: )


Basta:
Parašyta: Pen. 2005 09 16, 21:16
--------------------------------------------------------------------------------
(+) pasimoko, pasimoko...

Aš irgi manau, kad ne tiek "išbarstysi" save, kiek "padauginsi"... :lol:

Jei bloga, pasakai, ir ne taip bloga...
Jei gera, pasidžiaugi su kitais kartu :)


darja:
Parašyta: Pen. 2005 09 16, 21:17
--------------------------------------------------------------------------------
:wink: aha, bet kartais sveika ir patyleti biskiuka (juokiasi puodas, kad katilas juodas :lol: :lol: :P )


ru...:
Parašyta: Pen. 2005 09 16, 22:24
--------------------------------------------------------------------------------
"Kuo daugiau rasau, tuo daugiau manes yra. Kuo daugioau saves verciu zenklais, tuo maziau manes lieka"


Basta:
Parašyta: Št. 2005 09 17, 1:47
--------------------------------------------------------------------------------
:roll: Labai įdomi mintis.

Gal smulkiau?...


Laukinė gulbė:
Parašyta: Št. 2005 09 17, 11:05
--------------------------------------------------------------------------------
Vieniems geriau patylėti ir laikyti savo skausmą savyje, kitiems išsišnekėti net ir kad su nepažįstamu žmogumi. Tai priklauso nuo žmogaus ir nuo jo bėdų, situacijos, norų. Man pačiai yra geriau išsikalbėti (bet ir tai ne visada :)). Kartais jei labai nori išsikalbėti čia, forume, gali tai padaryti, kad niekas nesuprastų, neminėti vardų, sukti ir sukti ratus aplink bėdą, bet ją išpasakoti ir netgi (galbūt) gauti gerų patarimų.
Tikiuosi, kad bent kas nors supras, ką aš norėjau pasakyti, bet tikriausiai pasakiau nelabai aiškiai.


darja:
Parašyta: Pir. 2005 09 19, 15:10
--------------------------------------------------------------------------------
:wink: aisku, suprantam ir sutinkam... :wink:


Laukinė gulbė:
Parašyta: Pir. 2005 09 19, 16:50
--------------------------------------------------------------------------------
Dėkui, darja, smagu, kad kas nors man pritaria.. :D


Kartais žmonės sako "Išsišnekėk, išsikalbėk, bus lengviau", bet ne visada tai padaryti yra lengva..


Lorytė:
Parašyta: Pir. 2005 09 19, 17:07
--------------------------------------------------------------------------------
Laukinė gulbė Rašo:

Kartais žmonės sako "Išsišnekėk, išsikalbėk, bus lengviau", bet ne visada tai padaryti yra lengva..


Lengva, kai yra kas klauso. 8)


Laukinė gulbė:
Parašyta: Pir. 2005 09 19, 17:21
--------------------------------------------------------------------------------
Na, šiame forume yra kas klauso, bet užtat yra kitų kliūčių ir tiek. :?


Jonė.S.:
Parašyta: Pir. 2005 09 19, 22:41
--------------------------------------------------------------------------------
Kartais naudinga kalbėti jau vien todėl, kad niekada nežinai, kas iš to gali gautis. Va aš sulaukiau netikėtos pagalbos. Esu be galo dėkinga savam "plepumui"... Juk net Biblijoj pasakyta - belsk ir bus atidaryta...


sraige:
Parašyta: Antr. 2005 09 20, 8:51
--------------------------------------------------------------------------------
Aš tau pritariu :P Man ir panašiai gavosi :P Parašiau nuomonę, o gavosi kaip skelbimas :P


fata morgana:
Parašyta: Antr. 2005 09 20, 16:09
--------------------------------------------------------------------------------
Niekada nesigailėjau, kad kažko nepasakiau, o beveik visuomet- kad apie tai kalbėjau... Tokia jau ta mano patirtis :(
Tas vadinamas palengvėjimas- tarsi šampano purslas... Tuo metu lyg ir geriau, o vėliau supranti, kad tai tik "optinė apgaulė". Vienzo - kiekvienam savo....


darja:
Parašyta: Antr. 2005 09 20, 17:29
--------------------------------------------------------------------------------
:? turiu tokia vadinamaja drauge, tai jai kazkaip labai lengvai viska issipasakoji, nes ji kazkaip labai jau pritaria, tarsi viska is taves istraukia, nors viduj jauti, kad tai netikra, o apsisuki ir ziurek varo tam, ant kurio pati nuo dushios dejo, ant manes visai priesingai nei man kalbejo... Vienzo, tikrai - tylejimas - auksas, tik kad zmogus ne visuomet susilaikai - kitaip sakant, dazniausiai nesusilaikai... :wink:

(bet tikrai draugei tai issikalbejus tikrai palengveja, nes ji neveidmainiauja, kam nepritaria, ta ir pasako, be to, kaip sakiau, kalbedama pati atrandi dazniausiai atsakyma... :wink: )


sraige:
Parašyta: Antr. 2005 09 20, 21:12
--------------------------------------------------------------------------------
Nu jo, tylėjimas- auksas, bet mano bendradarbė pyksta , kad aš tyliu ir nesusimasto, kad tyliu dėl to, kad ji nesiklauso arba ne taip supranta :P


darja:

Parašyta: Tr. 2005 09 21, 17:13
--------------------------------------------------------------------------------
:wink: mano bendradarbes tai tik dziaugias, kai as tyliu, ir sako duos po desimt centu uz pratyleta minute... :wink: :P
aiwita
Posts: 95
Joined: Fri 11 25, 2005, 11:42

Post by aiwita »

Kartais garsiai issakant mintis suzinai atsakyma. as daznai taip darau. Paskambinu sesei ir sakau:man tik reikia issakyti viska garsiai, jei netrukdau...Ir tada kalbu, kalbu... Ji mane visada supranta, ar bent stengiasi suprast. Ne kiekvienam gali pasakot kas vyksta tavo viduje. jei kam papasakociau kas vyksta mano viduje, kokie isgyvenimai ir patyrimai, tai mane gal sizofrenike palaikytu.O jai galiu pasakot viska. Ir kai nereikia rinkt zodziu, kad prisitaikyt prie zmogaus, tada mintys liejasi tokiu srautu :shock: Kartais kalbu kalbu jai, o po to suprantu, kad protas visiskai tylejo, zodziai verzesi is pasamones ir tokie sprendimai iskilo...
Gluosnė
Posts: 513
Joined: Thu 04 24, 2003, 13:26
Location: Kaunas/
Contact:

Post by Gluosnė »

Per atviravimus galima nusvilt.. Bet tai daugiau isimtys nei taisykle, bet po tokiu nutikimu kazkaip labai jau skauda. Na o po to vel imu atvirai kalbet. Zinau, kad kartais gal butu geriau (tiklsiau patogiau) patylet ir saves nerodyt. Bet jau kuris laikas man giliai vienodai sviecia ka apie mane galvoja kiti. Na, aisku, svarbus artimi zmones. Jei vertint pagal visuomenes normas esu neigiamas personazas, bet jei man taip gerai ir jei kitaip neiseina siam momentui, vadinasi taip reikia.
Zymiai lengviau gyvent butu, jei zmones butu atviri.. Dabar gi mandagumas painiojamas su naturalia pagarba, santurumas su baime kalbet ir t.t.
Keista, buna pasigaili kad atverei slaptas duris, o kita diena gauni padeka, kad taip padarei. Tarsi plonetu sienos.
Atvirumas, visu pirma - buvimas savimi.. Sistemoj tai nelengva.
Rytė
Posts: 860
Joined: Sat 09 28, 2002, 11:30
Location: Kaunas
Contact:

Post by Rytė »

Gluosnė wrote:Atvirumas, visu pirma - buvimas savimi.. Sistemoj tai nelengva.
Nemanau, kad cia sistema prie ko. Jei nori buti savim, buni bet kur. 8)
Pierre
Posts: 144
Joined: Sun 12 25, 2005, 4:11

Post by Pierre »

Reikia būti savimi ir tik savimi. Kartais to neleidžia aplinka, tai tada būtina keisti aplinka, O nuo sistemos turėtu užtekti atsiriboti.
aiwita
Posts: 95
Joined: Fri 11 25, 2005, 11:42

Post by aiwita »

Pierre wrote:Reikia būti savimi ir tik savimi. Kartais to neleidžia aplinka, tai tada būtina keisti aplinka, O nuo sistemos turėtu užtekti atsiriboti.
Kai keitiesi pats, tai savaime keiciasi ir aplinka...Nereikia nieko daryt specialiai. Malonu tai suvokt...Duodi is sirdies ir gauni atgal ta pati...
Gluosnė
Posts: 513
Joined: Thu 04 24, 2003, 13:26
Location: Kaunas/
Contact:

Post by Gluosnė »

Apie sistema.. Turejau omenyje tokias situacijas - mokykla, aukstoji, darboviete. Jei visada busi atviras, vyks konfliktai. Nes yra tam tikros elgesio normos. Atviras zmogus daznokai nukencia, nes jo nuomone ne visada atitinka "vadovaujancio" nuomone.
Nors zinoma, jus teisus. Kartais tenka ta aplinka keist, kartais su savim padirbet.
Tiesiog va pagal dukra pastebiu, kad mokykla ja "apvalge", ji jau isigyjo baime buti savimi ir atvirai sakyt, ka galvoja.. Nes numato galimas pasekmes. Gerai, kad nors viena kitai esam atviros :)
Dina
Posts: 311
Joined: Sun 02 08, 2004, 21:30

Post by Dina »

Gluosne, cia isbandymai visuomenes auginant savo dvasia:) Paaugs, su tavo ir pasaulio pagalba vel igys tvirtybes buti atvira :) Na, bent jau man taip buvo:)
Post Reply