Pažinimo kelias. Kas yra tikėjimas. Kas yra menas

Moderators: Rolandas, Visi tvarkytojai

Post Reply
arciaas
Posts: 59
Joined: Wed 01 18, 2006, 10:31
Contact:

Post by arciaas »

Liūtaširdė wrote: 1-4. ......Galvok apie gera,nekreipk dėmesio į bloga,viskas atsitinka nešiaip sau.Jei kas nors atsitiko reikia daryti išvadas,nes tik tu vienas kaltas,kas tau atsitiko,ar tai būtų bloga ar gera.
Visa tai ir parodo nesusigaudymą apie realų pasaulį.
nekreipk dėmesio į bloga........Jei kas nors atsitiko....tik tu vienas kaltas
Ar tai ir yra žinios? supratimas? žinojimas?
Kol nesuvoki realaus pasaulio nėra ko žengti į mintinį, nes ten turėsi didesnių problemų.
..Todėl blogis ir klesti, kad niekasį jį nekreipia dėmesio.
Apie kaltes tai išvis tyliu. Po kaltės prisiėmimo ateina bausmės laikas, todėl kai kas ir žudosi dėl kalčių prisiėmimo sau. Nesiūlau niekam to daryti.
Liūtaširdė
Posts: 538
Joined: Sun 08 07, 2005, 10:45
Location: Alytus

Post by Liūtaširdė »

Jei tu toks protingas,tai paaiškink kas yra realus pasaulis.Matai aš esu mažas vaikas nieko nesuprantu. :roll:
Aš ne liūtukė,bet širdis tokia...
Liūtaširdė
Posts: 538
Joined: Sun 08 07, 2005, 10:45
Location: Alytus

Post by Liūtaširdė »

arciaas wrote:Dvi dienas niekas neparašė nei žodžio apie tai, kas vyksta pasaulyje. Išeitų jums tai visiškai nerūpi?
Kol nelaimė neateina į tavo namus, kiemą, gatvę, ar valstybę, tol mes nieko nenorim žinoti?
O kitose temose narginėjate meilę, rūpestį žeme, o ŽMONES visiškai pamirštate.

Jūs intensyviai nagrinėjate mintis, sukate viską apie jas, o tikro blogų minčių katilo už savo nugaros nepastebite.

KEISTA, aš ankščiau apie anastasiečius galvojau kitaip..

O gal aš neteisus? Gal kas mane pataisys? :|
Jau kas atsitinka žmonėms,tai jie patys turi sau išvadas daryti,o ne mes.Mes galime padėti jiems,bet jei jie to nesupras viskas veltui.Žemė geriau žino už visus ko jai reikia,mes irgi žinome ko jai reikia,bet ne viską taigi mes padedame tuo ką žinome ir ką galime.
Aš ne liūtukė,bet širdis tokia...
arciaas
Posts: 59
Joined: Wed 01 18, 2006, 10:31
Contact:

Post by arciaas »

Būtent ne viską žinome ir ne viską galime.
Tai kaip galite imtis valdyti mintis? O dar jeigu realaus pasaulio nepastebi, nesuvoki, tai kaip gali išsiaiškinti ar tavo mintys neveikia to pasaulio neigiamai?
Tas pats kaip užrištomis akimis imtumei daryti tvarką. Vaizdelis būtų ne koks.
Liūtaširdė
Posts: 538
Joined: Sun 08 07, 2005, 10:45
Location: Alytus

Post by Liūtaširdė »

Alio.Ar matai,ar girdi,ką aš tau sakau.Arciaas,kas yra tas realus pasaulis,kas?Katastrofos,avarijos,nusiklatimai?Ar dievo sukurti medžiai gėlės ir pan.Jei tu manai,kad katastrofos tai aš tiesiai šviesiai pasakysiu,mane tikrai pradeda pykint,ne mano ta fizinį skrandį,o dvasinį.
Aš ne liūtukė,bet širdis tokia...
arciaas
Posts: 59
Joined: Wed 01 18, 2006, 10:31
Contact:

Post by arciaas »

Liūtaširde, realus pasaulis trumpai sakant tai viskas ką aplinkui matai, gali apčiuopti, pamatuoti, išgirsti ir visa tai užfiksuoti kuo nors, pvz fotiku.
Visa kita gali būti vidinis pasaulis. Nesakau, kad jie kai kur nesusiduria, bet tai nėra tas pats. O minčių pasaulis išvis yra nematomas, niekaip neregistruojamas, tačiau veikia. Dažniausiai nesupratamais metodais.

Apie katastrofas, kurias kalbi tai jos yra realaus pasaulio pasireiškimas. Nori ar nenori jos yra, matosi, kai kam net ir jaučiamos įvairiausiais būdais.
Nuneigdami realų pasaulį pasmerkiame save pakibti tarp žemės ir dangaus o gal pragaro. Vienu žodžiu kažkur nerealybėje, svajose fantazijoje. Ar tai gerai ar blogai - kitas klausimas.

Va pykinimas, apie kurį kalbi ir parodo kad kažkas mūsų pasaulyje yra negerai. Visiems nusisukant nuo to blogieji tik ir džiaugiasi. Tuomet jie daro tvarką.

Vien tik apie grožį, meilę, gėrį, gamtą šnekėti kai pilna kitų problemų - nėra geriausias sprendimas. Reikia viską tvarkyti- ir gėrį platinti ir blogį gydyti.

Kaip tai padaryti? Tai ir bandoma atskleisti "Minčių fontane". Sunku, bet rezultatai gali būti stulbinantys.
Liūtaširdė
Posts: 538
Joined: Sun 08 07, 2005, 10:45
Location: Alytus

Post by Liūtaširdė »

Tas vidinis pasaulis,kaip tu sakai,yra realus pasaulis ir tikresnis už tai ką gali užčiuopt ar nufotografuot.
Dauguma žmonių gyvena dėl vizijos(jau čia mes visi taip pripratę)tai va reikia automobilį nusipirkt,neduok dieve telikas suges ar jo neturėsi.

Mes vienu metu galime galvoti arba tik apie gėrį arba tik apie blogį,jeigu galvosi apie gėrį pvz.kaip gera štai žolės stiebelis,koks jis geras ir švelnus.
Štai taip kuriasi gėris(pati pradžia gėrio)
Viskas prasideda nuo minčių,jei galvosi apie tą blogį tai ir bus blogis,jis kursis ir pan.
Nereikia čia apie žmones šokinėt ir galvot va kaip čia blogai,ne.Reikia galvot db tik apie žemę,geras mintis dėstyti,jų nereikia niekur siuntinėti teužtenka tik galvoti ir iš karto yra tai apie ką galvoji.

O dėl pyikinimo,tai tu mane pykini su savo požiūriu.Viskas aš pasakiau ką galvju.O tu savo tų davatkavimų ir bėdų gali nedėstyt.
Aš ne liūtukė,bet širdis tokia...
Liūtaširdė
Posts: 538
Joined: Sun 08 07, 2005, 10:45
Location: Alytus

Post by Liūtaširdė »

Arciaas turbūt šiame gyvenim nesupras.:P
Aš ne liūtukė,bet širdis tokia...
briedis
Posts: 134
Joined: Fri 01 06, 2006, 2:03

Post by briedis »

Atleiskit, kad įsikišau. Arciaas, tai ką tu matai pasako apie realų pasaulį ne daugiau nei etiketė apie gėrimo skonį arba kelio rodyklė apie miestą. Realus pasaulis širdim ragaujamas, ne fotikais fiksuojamas. Jo nepamatuosi ir tuo labiau nieko apie jį nepapasakosi. "Neišmanymas kalba, žinojimas tyli"- sakė kinų išminčius.
Dina
Posts: 311
Joined: Sun 02 08, 2004, 21:30

Post by Dina »

O mano supratimu Arciaas uzgriebia giliai ir ismintingai.
loreta
Posts: 711
Joined: Thu 10 20, 2005, 2:40
Location: ant kalno

Post by loreta »

arciaas wrote:Kiek aš žinau minčių dėsnius įsivaizdavimas bendru, su kažkuo konkrečiu nesusijusiu dalyku mažai teveikia.
Tuomet man kyla didelis klausimas, kaip atsiranda blogis, jeigu jūs visi generuojate geras mintis?

Mintį reikia nukreipti į konkretų adresatą, o ne šiaip į kažkur. Kai matai, kad kyla blogis, reikia būtent nukreipti į tą vietą geras mintis. Be to reikia susitarti, kad jūsų mintys būtų sinchroniškos bent kuri laiką, pavzydžiui kelių dienų laikotarpyje. Ilgiau išsilaiko tik ypatingos mintys, kitos gi nunyksta susidūrę su menkiausiomis kliūtimis.

Iš kitos pusės aš matau, kad islamo tikintieji skleidžia žymiai galingesnes mintis tik jos pilnos keršto, neapykantos. Jų tikėjimas teisingumu sukuria dar didesnį neigiamų minčių lauką, nei gerų žmonių mintys.

Iš savo patirties matau, kad minčių dėsniuose nelabai kas gaudosi. Na, tiek to, nepasakosiu čia, nes vis tiek mažai kam terūpi.
:D :D :D
Ka tu cia kalbi apie islamo tikinciuosius? Tas pats, ka pasakyti apie Amerikos indenus, kad visi jie neapkencia baltuju...
Mes esame toje vietoje, kuria patys pasirinkome ir ispuoselejome savo svajonese. Jeigu ta vieta be karu, tai musu ir nepalies tie karai; jeigu ta vieta be blogio, tai ir to blogio aplinkui nebus. Mes - Dievo vaikai ir mums duota pasirinkimo laisve ir minties galia.
arciaas
Posts: 59
Joined: Wed 01 18, 2006, 10:31
Contact:

Post by arciaas »

Labai įdomiai čia parašinėjate. Ar lygiai taip ir mąstote, jaučiate?

"Jeigu į prišiukšlintą vietą pasodinsite gėlių, tai ta vietas nuo to pasidarys graži, švari ir maloni? Jeigu dar pridėsite į ten meilės, bet nieko netvarkysite - kas nuo to pagerės? "
Liūtaširdė
Posts: 538
Joined: Sun 08 07, 2005, 10:45
Location: Alytus

Post by Liūtaširdė »

Tai į prišiukšlintas vietas ir sodinamos gėlės(perkeltine prasme tikiuosi kalbame),o ne į jau sutvarkytas ir apsodintas gėlėmis.
Aš ne liūtukė,bet širdis tokia...
arciaas
Posts: 59
Joined: Wed 01 18, 2006, 10:31
Contact:

Post by arciaas »

Briedis wrote:...Arciaas, tai ką tu matai pasako apie realų pasaulį ne daugiau nei etiketė apie gėrimo skonį arba kelio rodyklė apie miestą. Realus pasaulis širdim ragaujamas, ne fotikais fiksuojamas. Jo nepamatuosi ir tuo labiau nieko apie jį nepapasakosi. "Neišmanymas kalba, žinojimas tyli"- sakė kinų išminčius.
Tuomet išmeskime akis, ausis, jutimo organus ir viską, kas mums praneša realaus, jutiminio pasaulio signalus, jeigu jau akys, ausys, nieko nieko mums apie jį nepraneša. Kaip sakai "etiketė palyginus su gėrimu."
Sakyčiau per daug nuvertini evoliucijos eigoje ištobulintus žmogaus pojūčius. Kad taip bešnekant kas nors jų neatimtų....
Taip apie žmogų kalbėti nederėtų, net jeigu kinų išminčiai taip sako..

Neišaukštinkim vieno ir nenuvertinkim kito..
Liūtaširdė
Posts: 538
Joined: Sun 08 07, 2005, 10:45
Location: Alytus

Post by Liūtaširdė »

Kai numesime akis ausis ir visa kita,atverkime sielos organus.
Aš ne liūtukė,bet širdis tokia...
arciaas
Posts: 59
Joined: Wed 01 18, 2006, 10:31
Contact:

Post by arciaas »

Nereikia mintimis stumdyti daiktų, kai tam turime rankas.
Nereikia žiūrėti užmerktomis akimis, kai galime jas atmerkti.

Dėl širdies balso norėčiau jums užduoti klausimą - Kaip jūs jį girdite?
Ar aiškiai? Ar galima iš jo ką nors suprasti ir ką?
Dvasia, žinoma, turi savo regėjimo organus.
Per akis, ausis galima ir šiukšlių prisirinkti. Bet šiukšlės lenda ir kitais būdais.
Tuomet kaip tą "gėlių darželį" viduje tvarkote? :roll:
Liūtaširdė
Posts: 538
Joined: Sun 08 07, 2005, 10:45
Location: Alytus

Post by Liūtaširdė »

Matosi kad tavo gėlių darželis kaup savartynas,nes ieškai ieškai,bet nieko gero nerandi.
Aš ne liūtukė,bet širdis tokia...
briedis
Posts: 134
Joined: Fri 01 06, 2006, 2:03

Post by briedis »

Jutimo organų pagalba matom ir girdim pasaulio apraiškas, taip sakant pakuotę. Galima sakyti, kad matom iliuziją, tų pačių organų sukurtą įvaizdį. Kiekviena gyvybės forma pasaulį mato skirtingai, tai kuri jų teisi? Jei nori pamatyt esmę, turi žvelgti plačiau. Organų nereikia atsisakyt, tik jie turi priartint mus prie dabarties akimirkos, o ne tarnauti proto kuriamiems vertinimams ir palyginimams. Gal teko gamtoje ar kitur patirti ką nors tokio, ko neįmanoma paaiškinti ar aprašyti. Jeigu ne tai labai apgailestauju, o jei teko, tai gal tai buvo nerealu? O gal pavyko tai išmatuot arba nufotografuot? Pasaulis nepalyginamai didesnis už mūsų suvokimo galimybes ir sukurtas tobulai. Užuot knaisiojąsi po visiškai mums nesuprantamus dalykus ir vaidinę labai protingus, geriau pasidžiaukim didžiausia gyvenimo vertybe- pačiu gyvenimu. Kiekviena jo akimirka daugiau niekada nepasikartos.
Liūtaširdė
Posts: 538
Joined: Sun 08 07, 2005, 10:45
Location: Alytus

Post by Liūtaširdė »

teisingai
Aš ne liūtukė,bet širdis tokia...
arciaas
Posts: 59
Joined: Wed 01 18, 2006, 10:31
Contact:

Post by arciaas »

Meile ir supratimu, kuriuos jūs deklaruojate, atsakymuose net nekvepia.
Tuomet iškyla abejonės- ko jūs iš Megre knygų mokėtės, o gal nieko nesimokėte, tik priėmėte informaciją?

Kaip jūs galite šnekėti apie pasaulį, žemę, kai šalia esančio žmogaus nesuprantate, o gal ir nenorite suprasti. Juk nuo to viskas prasideda.

Mokyti mane galite tuo atveju, kai aš pamatysiu, kad daugiau, geriau žinote už mane ir mokate tuo naudotis visų labui, o ne blogiui. Beje, blogis kartais naudojamas auklėjimui, dozuotas, kryptingas.

Šiuo atveju iš jūsų nematau nei meilės, nei supratimo. Gal tai ir norėjau sužinoti... ?.... :?:
Post Reply