Ajurveda

Moderators: Rolandas, Visi tvarkytojai

Post Reply
Tikita
Posts: 27
Joined: Fri 02 03, 2006, 21:50
Location: Panevėžys - Vilnius

Ajurveda

Post by Tikita »

Sveiki,
Ką žinote apie ajurvedą?
Sanskrito žodis ayur reiškia „gyvybė“, veda – „žinios“. Taigi, ajurveda – mokslas apie gyvybę, harmoningai apjungiantis tokias sritis, kaip fizinis kūnas, subtilus kūnas ir siela. Kas yra fizinis kūnas, mes žinome. Subtilus kūnas susideda iš gyvybinės energijos (prana), proto, intelekto bei netikro ego. Siela – dvasinė kategorija, esanti už mūsų materialaus supratimo ribų.

Ajurveda labai plačiai ir giliai nagrinėja žmogaus sveikatą, ir ji čia suprantama visiškai kitaip, nei priimta šiuolaikinėje medicinoje, kuri daugiausia užsiima fizinių ir psichinių negalių gydymu. Ajurveda teigia, kad sveikiausias žmogus yra tada, kai jis užsiima dvasine praktika.

Ajurveda, kaip praktiškas ir išmintingas mokslas, suteikia mums galimybę palaipsniui pažinti savo dvasinę prigimtį. Pirmiausia ji duoda žinias, kaip gydyti ir teisingai prižiūrėti grubųjį ir subtilųjį kūnus. Tačiau tikroji sveikata ir laimė ateina tada, kai mes savo gyvenimą ir veiklą tvarkome pagal dvasinius dėsnius. Kitaip sakant, tiek grubus, tiek subtilus žmogaus kūnai skirti tam, kad siela išmoktų teisingai jais naudotis ir, palaipsniui tobulėdama, pasiektų aukščiausią, dvasinę laimę. Taigi, ajurveda yra tokia disciplina, kuri, nežiūrint jos medicininio pobūdžio, vis tik yra glaudžiai susijusi su dvasine praktika.
http://www.veducentras.lt/index.php?id=18
Uriel
Posts: 588
Joined: Sun 12 11, 2005, 15:23
Location: Vilnius

Post by Uriel »

Nauja tema - tarsi klausimas...

Nesupratau klausimo prasmės. Pirmasis pasisakymas - labai išsamus ajurvedos paaiškinimas, ir dar nuoroda į spec saitą... Tad kam apskrtiai tema?
Ar Lietuvoje mes pripažįstame ajurvedą? Taip, nes tai informacijos šaltinis.
Ar ji mums nepriimtina? Čia - kiekvieno asmeninis reikalas. Ir kas toliau?

Kaip ir viskas pasakyta Tavo pačios.

Man darosi keista, kad atidarinėjamos naujos temos, kurios.... tiesiog "užkemša" forumą. Kituose saituose su tokiais dalykais elementariai kovojama. Gal ir čia laikas taip daryti?
Tikita, tai ne Jūsų asmeniniu adresu, tai - visų adresu. O pirmiausia - moderatorių!
Angeliuke
Posts: 131
Joined: Thu 11 11, 2004, 12:34
Location: Vilnius

Post by Angeliuke »

Na va,iki siol apie tai nieko nebuvau girdejus.dabar si ta zinosiu,labai idomi tema :wink:
Tikita
Posts: 27
Joined: Fri 02 03, 2006, 21:50
Location: Panevėžys - Vilnius

Ajurveda

Post by Tikita »

Man tiesiog įdomu, ar šiame forume pasisakantys žmogiukai žino apie ją? o gal vartoja ajurvedos produktus?
Uriel
Posts: 588
Joined: Sun 12 11, 2005, 15:23
Location: Vilnius

Post by Uriel »

ajurvedos produktų galima nusipirkti net vaistinėse. Pati mačiau. Čavanprašu prekiauja net Maksimos sporto skyrelyje.... Tad kame problema?

be to, manau, kad tai - TIK bendro išprusimo reikalas..... Man tai jau - senoka praeitis. Nelabai tiko, kelios draugės naudojo - kažkurį laiką tinka, paskui nebe.
Kaip ir viskas, kas neauga Lietuvoje ar bent mūsų geografinėje platumoje.... Tokia Visatos dėsnių tvarka ;)
Trėja
Posts: 235
Joined: Sun 12 18, 2005, 0:03
Location: Kaunas

Post by Trėja »

O man visi ajurvediniai produktai tinka......ir aš juos dievinu..........ypač tą chyawanprashą! :!: :P
Ir nesuprantu,kaip galima sakyti,kad mums netinka ajurvedos sistema? kitos geografinės platumos-zolelės?jei mes europiečiai??????????Juk mes zmonės........esame praėję daug gyvenimų........tiek rytuose buvome gimę,tiek vakaruose,tiek...........
ir viskas pas mus viduje yra "uzkoncervuota" :lol: ir ,kai prisilieti prie kokios tai sistemos......rytų,ar vakarų-JAUTI tai tau artima,ir miela!
O,jei nejauti nieko-o tik pasipriešinimą........tada geriau to nevartoti aišku......... :wink:
Viską daryk 100%
Uriel
Posts: 588
Joined: Sun 12 11, 2005, 15:23
Location: Vilnius

Post by Uriel »

Merginos, vėl pliurpimas dėl pliurpimo....

Kažkaip forume vyksta TIK kalbos apie makalynės mažinimą, tad gal padėkim moderatoriams?
Juk buvo kalbėta - įmesti nuorodą, kas norės, nueis... Taip ir buvo padaryta Tikitos pirmoje žinutėje.

Treja, ne viską supranti, ką aš kalbu... Tai ne mano problema. Kai žmogus kitą tik puola, jis negauna išgrynintos informacijos. Apie reinkarnacinį ciklą aš labai puikiai žinau, nes paprasčiausiai man ne paslaptis kitų žmonių praeiti gyvenimai.... Tokia jau Dievo dovana. Nesivelkim į diskusijas, kurios apskritai beprasmės...

Uždarom temos pliurpalistiką. OK?
Žvaigždėtas dangus
Posts: 303
Joined: Thu 01 05, 2006, 12:36
Location: visata

Post by Žvaigždėtas dangus »

Žibute-Padauža-Uriele ne Okey,nesielk taip su žmonėmis.Kad tau daug kas žinoma,tai nereiškia,kad kiti turi tam aklai paklusti. Ko žmonės tiki, tuo ir naudosis, o ar jie sau kenks ar padės tai kitas reikalas. Kaip psichologė elgiesi bukai,bet čia tikriausiai taip reikia ar ne?
Uriel
Posts: 588
Joined: Sun 12 11, 2005, 15:23
Location: Vilnius

Post by Uriel »

ačiū, Sraige - Žvaigždėtas dangau. Tau geriau matyti, Tu labiau pasiekusi gyvenime.... Labai gerai žinai saito kūrimo subtilybes :lol: )))))) Ir nerealiai kieta moderatorė :))))))

Ką jūs su forumu darote, užsispyrusių bobų gauja? Jei kažkas kažką protingo pasako, bet ne į jūsų užpakalį papučia - tada jis pats pats blogiausias?
Tai - jūsų išminties ženklas?
Praktiškai visą forumą galima pavadinti chaosu.... o gaila. Racionalumo kai kurioms trūksta. tai ir vanojate kitaip mąstančius....

"Blykstelėjai", alytiške, "blykstlėjai"... :lol: ))))))
Liūtaširdė
Posts: 538
Joined: Sun 08 07, 2005, 10:45
Location: Alytus

Post by Liūtaširdė »

Urielė wrote:Praktiškai visą forumą galima pavadinti chaosu.... o gaila. Racionalumo kai kurioms trūksta. tai ir vanojate kitaip mąstančius....

"Blykstelėjai", alytiške, "blykstlėjai"... :lol: ))))))
Pasižiūrėk,ar tik ne pati tu foruma chaosu verti...Su tokiu požiūriu tik į tokius forumus ir pateksi... :wink: :wink: :) :)
Aš ne liūtukė,bet širdis tokia...
Trėja
Posts: 235
Joined: Sun 12 18, 2005, 0:03
Location: Kaunas

Post by Trėja »

Urielė wrote:ačiū, Sraige - Žvaigždėtas dangau. Tau geriau matyti, Tu labiau pasiekusi gyvenime.... Labai gerai žinai saito kūrimo subtilybes :lol: )))))) Ir nerealiai kieta moderatorė :))))))

Ką jūs su forumu darote, užsispyrusių bobų gauja? Jei kažkas kažką protingo pasako, bet ne į jūsų užpakalį papučia - tada jis pats pats blogiausias?
Tai - jūsų išminties ženklas?
Praktiškai visą forumą galima pavadinti chaosu.... o gaila. Racionalumo kai kurioms trūksta. tai ir vanojate kitaip mąstančius....

"Blykstelėjai", alytiške, "blykstlėjai"... :lol: ))))))
Nu aš ir visi kiti ,kitose temose tą patį rašo:KAM NEPATINKA ŠIS FORUMAS,AR JAME ESANTYS ZMONĖS NEDALYVAUKITE :!: :!: :!: :!:
Beje-tokioms tikrai protingoms moteriškėms reikėtų susikurti rimtesnį forumą.ir ten diskutuotis :lol: :lol: :lol: 8) 8) 8) čia dabar "tarp uzsispyrusių bobų" :lol: trintis ir pūsti,kaip sakai "į uzpakalius" yra tikrai zemas lygis.ir tau negaila laiko? :wink: Aš,kaip "zemo" lygio.......tai man šis forumas PATS TAS :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
Viską daryk 100%
Žvaigždėtas dangus
Posts: 303
Joined: Thu 01 05, 2006, 12:36
Location: visata

Post by Žvaigždėtas dangus »

Tai aš gal ir ne moderatorė ir forumų kūrimų taisyklėse nieko nesuprantu :oops: ... bet man nesvetimas žmoniškumas,tolerancija.
Aš vis bandau įsivaizduoti kaip Padaužėlė tai rašydama šypsosi ir nejaučia jokio pykčio :D Juk akivaizdžiai pyksti,o jei pyksti,vadinasi klaidingai galvoji,primk tai kaip pamoką, juk mane to paties mokei. :H
Tikriausiai užgavau kaip psichologę,juk ir ats.neadekvatus. Tu dažnai mėgsti parėžti savo žinojimo ir suvokimo svarbą ir lygį,na aš tikrai tuo neabejoju ir kartoti to nereikia, mes tik diskutuojam.................
Savo pamoką aš tikriausiai išmokau,nes vakar skaitydama,juokiausi už pilvo susiėmus ir kaip niekad buvau rami :D :H
Aureja
Posts: 653
Joined: Wed 05 18, 2005, 14:26
Location: Kaunas

Post by Aureja »

Tikita,butinai tesk sia tema ,labai idomu viskas ..! :lol:

Zvaigzdetas Dangau,palaikau tave,as vakar lygiai taip pat norejau parasyti kaip parasei tu net kreipini toki pati Zibute-Padauza-Uriele-Undinele :lol: Bet kazkas mane sulaike..nenorejau veltis i bereikalinga kova. :lol: Koks paradoksas! Si moteriske.kuri spausdina neigiamus straipsnius pries pacia Anastasija ir t.t .pradeda daryti tvarka forume ,reguliuoja kam reikia iseiti is forumo ,o kam ne,toliau reguliuoja ,kokios temos uzkemsa bereikalingai foruma ,o kokios ne .Tikras jumoras :lol: :lol: :lol:
Dievo ausi greiciausiai pasiekia zodziai, is zmogaus sirdies ateinantys (J. Kuvykas)
Žvaigždėtas dangus
Posts: 303
Joined: Thu 01 05, 2006, 12:36
Location: visata

Post by Žvaigždėtas dangus »

:? Kovos nereikia,ta energija grįš jai pačiai,kokią išeido ir čia prieš tėvelio surėdytą tvarką nepapūsi,nors ir labai norėdamas. :D
Tikita
Posts: 27
Joined: Fri 02 03, 2006, 21:50
Location: Panevėžys - Vilnius

Ajurveda

Post by Tikita »

Na na... :?

vis dėlto kviečiu pasisakyti apie pačią ajurvedą ir apie jos produktus?
Ką vartojote? Ar pajutote poveikį? Niu pliusiukus ir minusiukus. :)
Rytė
Posts: 860
Joined: Sat 09 28, 2002, 11:30
Location: Kaunas
Contact:

Post by Rytė »

O mane domina kas kita: kam tuos ajurvedinius produktus naudojate? :roll:
Trėja
Posts: 235
Joined: Sun 12 18, 2005, 0:03
Location: Kaunas

Post by Trėja »

Pvz.aš chyawanprashą vartoju ,vietoj "vitaminų,ar maisto papildų......... " :wink: kadangi mėsos ,kaip ir nevartoju.....o visko ,ko reikia organizmui-ne visada "sudedu" :wink: tai ji man (+) :!: man,tai natūraliau,nei mūsų vitaminai...........zirniukai ,piliulės ar pan. :wink:
Todėl ją ir vartoju ziemą,kai organizmas apsilpęs..........
Viską daryk 100%
loreta
Posts: 711
Joined: Thu 10 20, 2005, 2:40
Location: ant kalno

Post by loreta »

Sakyciau, kad Ayurvedos tema tikrai neuzkims forumo, nes tai seniausias mokslas apie zoles. Kadangi Anastasijos svetaine skirta zmonems, kurie siekia pazinti gamta, tai Ayurveda, kaip tik tam!
Daug puikios informacijos galima rasti knygoje "Augalu Joga" (The Yoga of Herbs), Ayurvedinis gidas augalu medicinoje, parasyta Dr.David Frawley & Dr.Vasant Lad. Laisvai cituojant is knygos, tai Augalu Karalija egzistuoja tam, kad inestu jausma i manifestacija. Augalu samone yra daugiau telepatine. Gyvybes formos, tai tolygu priemimo ir transliavimo stotims tu jegu, kuriomis viskas palaikoma. Zeme, kaip didziulis priemejas ar radijo stotis, ikvepia ir iskvepia zvaigzdziu ir kosmoso jegas, sutraukta esencija, kuri auga ir pasireiskia gyvybe. Tos jegos nera vien materialios, bet ir subtilios energijos, turincios dvasine prigimti.
Isoriniame pasaulyje, centrine saule yra sviesos ir gyvybes saltinis. Vidine saule yra musu tikrasis As. Augalai mus sujungia su isorines saules energija, kai tuo tarpu musu "vidinis augalas"-musu nervine sistema, vienija mus su vidine saule.
Teisingas augalo ar vaistazoles naudojimas, kai pasireiskia tikrasis jo veikimas, uzmezga su juo rysi. Mums tai pajutus, musu nervine sistema tampa gyvybinga, stipreja suvokimas.
Ayrvedos sirdis, tai triju Dosu savoka : Vata, Pitta, Kapha. Kiekviena ju apibudina zmogaus konstitucija. Individualiai, mes ja gauname nuo gimimo. Gali buti kombinacija keliu tipu, pvz.: dvi Doshos gali vienodai itakoti.
Ayurveda vertina kuno sveikata, pagal biologine metabolizmo ugni. Agni, tai ne tik virskinimo jega, bet ir kurybine ugnis, kuri yra visos gyvybes esme, kurianti visa visata.
Kalnarute
Posts: 145
Joined: Fri 09 23, 2005, 13:22
Location: Klaipeda

Post by Kalnarute »

Saunuoles panos.O kam nepatinka musu uzpakaliai,ka gi yra kitu...
J

Post by J »

Ar niekada nesusimąstėt, kodėl forume beliko tik keli aktyvaiai rašantys nikai?
Ir tuos pačius suskaičiuoti pakaktų abiejų rankų pirštų.
Ir tie patys - vienos moterys...
Ir tos pačios - "išpažįstančios tą pačią religiją"... :) :)
Post Reply