Padėkime Baltarusijos sukilėliams!!!

Moderators: Rolandas, Visi tvarkytojai

Post Reply
darja
Posts: 2703
Joined: Sat 02 07, 2004, 20:04
Location: Vilnius

Padėkime Baltarusijos sukilėliams!!!

Post by darja »

...negaliu, kaip iki asaru jaudina mane Baltarusijos zmoniu pasiaukojimas... Ka reiskia tas rezimas, patyriau savo kailiu ir lenkiu zemai galva pries tuos drasius zmones - gal kas dar prisimenat, kaip pereitais metais vaziavau i susitikima su Megre Minske, kur jis, beje, nuolat kalbejo, koks geras Putinas ir Lukoshenka, ir kaip spauda juos nekaltai juodina... :? Tikriausiai pamenat, kaip netycia nufotografavau ju saugumo mininsterija ir kaip suleke kareiviai su karininku priesaky, islupo juostele is mano muilines ir kaip as, visiskai nezinodama apie ta baisu ju rezima, leptelejau: "Nu ir tvarka cia pas jus..." Va tada visa savo esybe pajutau, kad prazuvau, padvelke lediniu salciu: "Jusu dokumentai, su kokiu tikslu cia atvaziavot, vaziuosim i milicija..." - pasake lediniu tonu ir pajutau, kad viskas, prazuvau, kad esu varzteliu varztelis, kuri gali vienu zingsniu sutrypti ir niekas ne necypteles... Dar bandziau aiskinti, kad esu turiste, kad nezinojau, kad negalima to namo fotografuoti, bet ant galo pamaciau, kad mano zodziai atsimusa kaip i siena... tada nutilau ir mintyse emiau visa esybe sauktis angelo sargo ir Sai Babos pagalbos... tik tada mane paleido...
Tad puikiai suprantu, ka reiskia stoveti toj aikstej, labai gerbiu tuos pora simtu pasisventeliu, kurie zinodami kas ju laukia vis tiek eina i prazuti, kad pajuntu apkerpejusia kitu tautieciu dvasia, kurie taip ibauginti ir susitaike su likimu, kad del iprasto gyvenimo ir drebedami del savo kailio pamina savo zmogiska savigarba ir tautini oruma...
Meldziuosi uz tuos kovotojus, siunciu nors mintyse jiems palaiminima ir prasau, kieno sirdis gyva ir kam rupi, kas vyksta pas musu kaimynus, pasiuskit nors mintyse tiems narsuoliams palaikyma - tegu ju pasiaukojimas ir dvasios tvirtybe uzdega kitus ju salies zmones, te ir jie pakyla is prisitaikeliskos vergo busenos ir tegu jiems padeda Dievas, visos sviesos jegos ir visas pasaulis apginti savo garbe ir zmogiskaji oruma - juk zinom, kad musi laimi ne tas, kurio pusej daugiau kareiviu, o tas, kurio dvasia tvirtesne, kuris jauciasi teisesnis ir labiau tiki tuo, uz ka kovoja:

Iš sutemų, iš prieblandų išeikit,
uždekit naują ugnį širdyse,
vergams palikit vergo naktį klaikią -
šaukiu aš jūsų protėviu dvasia!..
jasmin
Posts: 653
Joined: Thu 05 22, 2003, 17:17

Post by jasmin »

politika.., interesų konfliktai, revoliucijos daromos svetimom rankom...
gerbiu, Darja, Tavo įsitikinimus, tačiau politikoje ne viskas yra taip kaip atrodo ir čia tam nelabai vieta
Last edited by jasmin on Wed 03 22, 2006, 22:00, edited 1 time in total.
darja
Posts: 2703
Joined: Sat 02 07, 2004, 20:04
Location: Vilnius

Post by darja »

tikrai, Gabriele, nemanau, kad svetimom rankom - ten budama sutikau sviesiu zmoniu, kurie tikrai nepatenkinti tuo rezimu, kuriems skauda sirdi del to, kad pas juos net spaudos nera ju kalba - visur tik rusu... O ir Megre, beje, savo knygose ir ypac susitikimuose su skaitytojais varo kryptinga politika...

Man skauda del ju sirdi, todel ir rasau - as visad rasau tai, kas mane siandien jaudina (ar tai butu benamis kaciukas ar narsus Baltarusijos zmones), o ne tai kas patiktu daugumai ar man butu paranku - tokia jau esu, ir duok Dieve, kitokia nebusiu.
darja
Posts: 2703
Joined: Sat 02 07, 2004, 20:04
Location: Vilnius

Post by darja »

beje, kaip greitai mes pamirsom, kaip mes patys beginkliai stojom pries tankus ir kaip padejo mums pasaulis - kaip palaike skandinavai ir kitos tautos - manau, musu pareiga dabar padeti kitiems. Tada Rusija irgi bande mus smeizti - neva cia mes papirkti kovojam, atsimenat kaip isjunge musu televizija ir ka pradejo rodyti per savaja, omoninku...
jasmin
Posts: 653
Joined: Thu 05 22, 2003, 17:17

Post by jasmin »

o kaip Tu, darja, vertini tą faktą, kad didesnė (blyn, per mažai teliką žiūriu ir šiaip domiuosi, negaliu tiksliai skaičių pasakyt) dalis žmonių vis dėl to išrinko Lukošenką. Prieš rinkimus nepriklausomi ekspertai darė apklausas ir jau tada už Lukašenką pasisakė ar ne 70 procentų. Baltarusiškose apklausose tie skaičiai, aišku, buvo didesni, tačiau Lukašenka išrinktas pačių baltarusių balsais, nereikėjo ten nieko net klastot, patys baltarusiai jį išrinko. girdėjau, kad net Lietuvoj gyvenantys ar ne 60 procentų iš dalyvavusių rinkimuose (o čia jau Lietuva, niekas informacijos neriboja, visi gali gauti bet kokią informaciją ir kritišką situacijos vertinimą) balsavo už Lukošenką.
Jie patys mato, kad demokratiškieji Vakarai nelabai turi ką jiems pasiūlyti.
tačiau yra visokie geopolitiniai dalykai, demokratijos eksportas ir panašiai. programos turi būti vykdomos.

Vakarai turėtų ne dirbtinai kelti revoliucijas, bet patys labiau atsigręžti į save, peržiūrėti savo siūlomas vertybes, pagaliau patys nuosekliai jų laikytis. ai, ilgos čia šnekos. Be to, kaip kai kas pasakytų, čia ne politinis forumas. :)
loreta
Posts: 711
Joined: Thu 10 20, 2005, 2:40
Location: ant kalno

Post by loreta »

darja wrote:tikrai, Gabriele, nemanau, kad svetimom rankom - ten budama sutikau sviesiu zmoniu, kurie tikrai nepatenkinti tuo rezimu, kuriems skauda sirdi del to, kad pas juos net spaudos nera ju kalba - visur tik rusu... O ir Megre, beje, savo knygose ir ypac susitikimuose su skaitytojais varo kryptinga politika...

Man skauda del ju sirdi, todel ir rasau - as visad rasau tai, kas mane siandien jaudina (ar tai butu benamis kaciukas ar narsus Baltarusijos zmones), o ne tai kas patiktu daugumai ar man butu paranku - tokia jau esu, ir duok Dieve, kitokia nebusiu.
: :cry: :cry: :cry:
Tai stai kaip tie gandro metai prasideda...baltarusiu liaudziai.
Jeigu pamascius, tai keli zyniai tarpusavyje kovoja, kaip ir kovoje. Tik labai gaila tu zmoniu, kurie galveles guldo del kazkieno primestu teoriju.
Palinkekime tiems zmonems minties sviesumo, kad jokia ideologija ju neisgelbes, nei ta, nei kita, uz kuria bekovotu.
loreta
Posts: 711
Joined: Thu 10 20, 2005, 2:40
Location: ant kalno

Post by loreta »

darja wrote:beje, kaip greitai mes pamirsom, kaip mes patys beginkliai stojom pries tankus ir kaip padejo mums pasaulis - kaip palaike skandinavai ir kitos tautos - manau, musu pareiga dabar padeti kitiems. Tada Rusija irgi bande mus smeizti - neva cia mes papirkti kovojam, atsimenat kaip isjunge musu televizija ir ka pradejo rodyti per savaja, omoninku...
:cry: :cry: :cry:
Neuzmirkime, kad salimis buvo pasidalinta, todel Pabaltijo atveju - atsidalino.
darja
Posts: 2703
Joined: Sat 02 07, 2004, 20:04
Location: Vilnius

Post by darja »

jie kovoja ne uz sotesni duonos kasni - jie puikiai zino ir mato, kad ir is Ukrainos pavyzdzio, jog visos revoliucijos atnesa ukiui ir saliai nuostoliu - jie kovoja uz tai, kad atgautu savaja zmogiskaji oruma, kai gali nebijodamas pasakyti tai, ka galvoji - o tai neprilygsta jokiems materialiems dalykams, jokiam uztikrintam ir stabiliam gyvenimui (nors, beje, ten nera jis toks sotus, tik jie bijo, kad gali buti dar blogiau...)

Beje, Lukoshenkos deka ten veikia visos tarybiniais metais veikusios gamyklos ir fabrikai, tad darbo vietu zmonems yra, bet gamta kaip tersta, taip tersiama... :?
Uriel
Posts: 588
Joined: Sun 12 11, 2005, 15:23
Location: Vilnius

Post by Uriel »

Ir žomnės patenkinti. Jie puikiai vertina tai, ką tas mūsuose keikiamas ir kritikuojamas Lukašenka išsaugojo.
Na ir kas baltarusiams, kad sovietmetis nesibaigė?
baigėsi jis daugumai, baigėsi... Visai neblogai jie ten gyvena. O Sąjūdis ir mūsuose buvo... Ir ten toks yra, Lenkijoje - solidarnosc egzistavo. na ir kas?
Istorija kartojasi. Bet tai - baltarusių istorija.
Ko mes taip linkę į kitų daržą žvalgytis? Ir svetimoje jaujoje tvarką įvedinėti, savo tvarto nesugebėdami aspikuopti?
Palikim Baltarusijos reikalus baltarusiams. Didžiajai daugumai tas jų gyvenimas net labai patinka. Pati kalbėjau su jais, pažįstu verslininkų, kurie su baltarusiais bendradarbiauja. Jiems tas gerai. Tai ko mes kišamės?

beje, mažas bajerukas:

Apie Ignalinos ES. Gal geriau apie ją kalbėti?
Vienas ministerijos (kuriai minėta energetikos monstrė priklauso) pasakojo tokią info:
Europos sąjungai visiškai giliai nusišvilpti ant visų narodų. Ji reikalauja uždaryti mūsų atominę, nors tokio lygio elektrinės net visai puikiai veikia kitose Europos valstybėse. Ji pakankamai saugi, produktyvi ir t.t. Ne tokia jau kaka, kaip mums brukama.
Žmogus - tos srities specas. Jis kalbėjo su tokiu žusidegimu, net nuoskauda springdamas ašaros pavidale.
Klausė mūsų delegacija, kas paskui bus, kai ES uždarysim.
Atsakymas: kitą pastatysit, tipo - panašaus lygio.
O už kokius pinigus? klausia lietuviai.
Na ko jūs pergyvenat, vis tiek viską apmokės elektros energijos vartotojas.....
Va kas dedasi. Apie tai geriau įsigilinus, reikia kelti vėją, ir kelti ne vien Lietuvoje, bet rimčiau.... Tai mūsų ateitis, ekonomikos nuosmukio pavojus... Mūsų vaikų ateitis galų gale :?
loreta
Posts: 711
Joined: Thu 10 20, 2005, 2:40
Location: ant kalno

Post by loreta »

Musu vaiku ateitis pakibo jau tada, kai pastate atomine elektrine Ignalinoje.
loreta
Posts: 711
Joined: Thu 10 20, 2005, 2:40
Location: ant kalno

Post by loreta »

darja wrote: Beje, Lukoshenkos deka ten veikia visos tarybiniais metais veikusios gamyklos ir fabrikai, tad darbo vietu zmonems yra, bet gamta kaip tersta, taip tersiama... :?
:( :( :(
Cia, kaip tas pavyzdys su drambliu, kuri nuo mazumes grandine supancioje augino. Uzaugus drambliui atrode, kad jis tebera supanciotas ir grandinei nebesipriesino...
loreta
Posts: 711
Joined: Thu 10 20, 2005, 2:40
Location: ant kalno

Post by loreta »

Urielė wrote: Didžiajai daugumai tas jų gyvenimas net labai patinka. Pati kalbėjau su jais, pažįstu verslininkų, kurie su baltarusiais bendradarbiauja. Jiems tas gerai. Tai ko mes kišamės?
Tai kaip cia dabar iseina: demokratija sovietu dirva minta?
darja
Posts: 2703
Joined: Sat 02 07, 2004, 20:04
Location: Vilnius

Post by darja »

...niekas niekada man neirodys, kad geri reikia palaikyti ginklu, smurtu ir represijomis, bet matau, kad veltui kalbu - matyt, daug kas noretu grizti atgal - i tarybinius laikus, kai gyvenai palyginti sociai, ramus del rytdienos, kad ir igasdintas, nutyledamas tai, ka galvoji... Zinoma, nesikiskim, neparemkim - juk kai mes stovejom pries tankus ir kai mus pareme skandinavai, cekai ir kitos salys, tai matot kokia mums meskos paslauga padare - ka gi, neturiu daugiau ka pasakyti...
aldute
Posts: 49
Joined: Mon 02 13, 2006, 12:32

Post by aldute »

Neliūdėk, darija. Ištiesų sunku kištis į kito daržą :? ,nes jų dabartis - tai jų praeities veidas, bent taip protingi žmonės sakė, tačiau mintimis pasiūsti jiems gero niekas neatsisakys. O ir savo pastangomis pasiekti rezultatai labiau vertinami nei tie, kurie pateikti ant lėkštalės.
loreta
Posts: 711
Joined: Thu 10 20, 2005, 2:40
Location: ant kalno

Post by loreta »

Taip...kartais geri prisieina ne palaikyti ginklu, bet ginti. Keli tokie atvejai aprasyti ir V.Megre knygelese.
loreta
Posts: 711
Joined: Thu 10 20, 2005, 2:40
Location: ant kalno

Post by loreta »

Nezinau, ar blaiviai mastanciam tarybiniais laikais buvo gera...
aldute
Posts: 49
Joined: Mon 02 13, 2006, 12:32

Post by aldute »

loreta wrote:Nezinau, ar blaiviai mastanciam tarybiniais laikais buvo gera...
Nemanau, kad buvo taip blogai. Tiesiog buvo kaip buvo.
darja
Posts: 2703
Joined: Sat 02 07, 2004, 20:04
Location: Vilnius

Post by darja »

...taip, aldute, gal ir kiek per daug isijauciau i tu zmoniu vargus (tokia jau esu - linkus uzsikrauti sau kitu problemas... :? ) - tai del to, kad paciai teko prie to prisiliesti, savo kailiu patirti tos sistemos baisuma, buvo toks stresas, kad griztant traukiniu gerem, tai ne didesne puse butelio degtines neeme - islipau blaivutele, o ir grizus dar kokias dvi savaites atrode, kad kazkas seka... tikrai baisu, niekam to nelinkeciau, gal todel taip gerbiu tuos narsuolius pasisventelius - jie juk visa laika gyvena tokioj baimej...

...o del pacios tautos - tai taip, jie perdem nuolaidus, prisitaike, gerasirdziai zmones, kai prabalsavo uz Lukosenka, tai pasakiau: taip jums ir reikia, jei patys balsuojat... Bet juo labiau gaila tu isdrisusiu... Palinkekim jiems sviesos ir visu sviesos jegu pagalbos, tepadeda jiems Dievas ir pasaulis...
Dobė
Posts: 675
Joined: Mon 09 26, 2005, 8:58
Location: Vilnius

Post by Dobė »

konkretus pavyzdys - buvusios bendradarbės tėvukas gyvena Baltarusijoje, yra ten tokių nuo seno lietuvių gyvenamų salelių ir ten jų tėviškė. tai toji moteriškė man pati pasakojo, kaip Lukašenka rūpinasi pensininkais, buvusiais kolūkiečiais. atvaro nemokamai visą priekabą (o gal ir daugiau) malkų, rudenį/pavasarį atvažiuoja traktorius suarti laukų (irgi nemokamai). kainos Baltarusijoje žymiai mažesnės nei Lietuvoje, tai tie žmoneliai tiesiog meldžiasi Lukašenkai.
gal kai ką ir nuliūdinsiu, bet aš asmeniškai nesižaviu nei Lukašenka, nei Europine demokratija :( :wink:
loreta
Posts: 711
Joined: Thu 10 20, 2005, 2:40
Location: ant kalno

Post by loreta »

Gal Aldute tiesiog nesusidure tiesiogiai su persekiojimais.
Taip, brangi Darja, teko ir persekiojimus patirti, ir pabuvoti taip pagarsejusiame name, ir persileidimus patirti del nezmonisko streso...
Post Reply