APGINK BALTIJOS JŪRĄ KOL NE VĖLU!

Moderatoriai: Rolandas, Visi tvarkytojai

Skelbti atsakymą
Filosofas
Pranešimai: 27
Užsiregistravo: Ant 05 22, 2007, 17:49

APGINK BALTIJOS JŪRĄ KOL NE VĖLU!

Standartinė Filosofas »

APGINK BALTIJOS JŪRĄ KOL NE VĖLU!

BALTIJOS JŪRA yra mūsų visų bendras TURTAS. Nuo Baltijos jūros ekologinės būklės priklauso mūsų kasdienio gyvenimo kokybė ir mūsų valstybių ekonominė gerovė.

Neseniai buvo pasiūlytas naujas didelis projektas, kurį sukūrė noras pasipelnyti aplinkosaugos sąskaita. Šiaurės srovės dujotiekis, kurį ketina įgyvendinti Rusijos ir Vokietijos kompanijos milžinės, bus statomas sprogdinant ir kasant Baltijos jūros dugną ir drieksis 1200 km išilgai visos Baltijos jūros nuo Šiaurės iki Pietų. Šio projekto pasekmės aplinkai kelia didelį susirūpinimą mums, jaunimui, kuris nori gyventi prie švaresnės ir saugios Baltijos jūros.

Baltijos jūros tarša yra išskirtinai didelė. Jos dugne yra visiškos mirties zonų – kur taršos koncentracija tokia didelė, kad ten neišgyvena joks gyvas organizmas. Tai pripažįsta ekspertai, jau daugelį metų tyrinėjantys Baltijos dugną ir suteikę šiai jūrai ypatingai jautrios taršai jūros statusą. Jie pažymi, kad šimtai tūkstančių tonų cheminio ginklo yra išbarstyta visame Baltijos jūros dugne. Netgi Vokietijos ir Rusijos ekspertai yra pripažinę, kad cheminio ginklo neįmanoma iškelti, jo “nepažadinus”. Baltijos jūra dėl neatsakingos žmogaus veiklos yra tapusi didžiuliu cheminio ginklo kapinynu.

Dujotiekio statyba neabejotinai pažadins miegantį slibiną. Cheminis ginklas – ipritas, tabūnas, fosgenas, skirtas žaloti sveikatą ir naikinti gyvybę, bei visos kitos ant dugno nusėdusios medžiagos – švinas, fosforas, gyvsidabris, kadmis – bus išjudintos pradėjus dujotiekio statybos darbus. Sunku išmatuoti galimus šios veiklos žalos mastus Baltijos jūros ekologijai, jūros ir pakrantės gyvūnijai ir augalijai bei žmonėms, kuriuos šį įvairialypė tarša neišvengiamai pasieks jau vien per mitybos grandinę.

Norime išsakyti savo požiūrį į neatsakingą ir šiuo atveju netgi žalingą energetikos kompanijų bei politikų elgesį ir reikalauti realios atsakomybės bei atsakymų į tai, koks iš tiesų bus PROJEKTO POVEIKIS Baltijos jūrai, Lietuvai ir visiems 85 milijonams žmonių, gyvenantiems Baltijos jūros baseine. Norime būti tikri, kad vietoj gintaro jūros pakrantėje netektų rinkti iprito ir fosforo gabaliukų, nematyti mirštančios gyvūnijos ir vasarą galėtume įbristi į Baltijos jūrą be baimės pakenkti savo ir savo vaikų sveikatai.

KREIPIAMĖS į visus geros valios žmones nelikti abejingais ir savo balsu išsakyti susirūpinimą Baltijos jūros ekosistema.

Pasirašiusiųjų sąrašai bus pateikti Europos Sąjungos institucijoms – Europos Parlamentui, Europos Komisijai ir Europos Sąjungai pirmininkaujančiai valstybei kartu su nevyriausybinių organizacijų Kreipimusi ir prašymu organizuoti nepriklausomą dujotiekio statybos poveikio aplinkai tyrimą.

PASIRAŠYTI ELEKTRONINIU BŪDU

http://www.balticsea.lt/
Skelbti atsakymą