Kodėl žmonės nesupranta vieni kitų?

Moderators: Rolandas, Visi tvarkytojai

Post Reply
Irena-irocka
Posts: 460
Joined: Thu 02 27, 2003, 14:50
Location: Vilnius

Kodėl žmonės nesupranta vieni kitų?

Post by Irena-irocka »

Labas visiems?

Prasau pagalbos. Kas gali pasakyti kodel vieni kitus netiksliai mes suprantam?
Kalbos trukumas? Nesaziningumas? Skirtingas gyvenimo patyrimas? KAS?...
:D Tegu svajonės pildosi! :D
Laimis Zmuida

Post by Laimis Zmuida »

Suprantu...
bute
Posts: 72
Joined: Tue 02 04, 2003, 14:46
Location: Taurage
Contact:

Post by bute »

Manau del to, kad kiekvienas zmogus kiekviena informacija perleidzia per save, kaip per koki koshtuvi (as taip isivaizduoju), kiekvieno koshtuvys skirtingas, kiekvieno koshtuvyje skirtingi akmeneliai lieka.
Taip kad tai ka mes pilame i ta kostuvi, ne visada ta pati ir gauna, t.y. ta informacija nuteka ir lieka tai ka zmogus sugeba, gali priimti. O jau isimtas is vandens "akmenelis", tai ne "akmenelis vandenyje". Juk ir zodis isimtas is teksto gali buti interpretuojamas savaip.

Panasiai taip as isivaizduoju... :roll:

Kai jautiesi nesuprastas tikrai liudna, tik pats vienas zinai ka jauti, ka galvoju, ir kas ka tau reiskia. Niekas kitas to nesuzinos... :?
Mindaugas
Posts: 1311
Joined: Fri 09 27, 2002, 23:01

Re: Kodėl žmonės nesupranta vieni kitų?

Post by Mindaugas »

Irena-irocka wrote:Labas visiems?

Prasau pagalbos. Kas gali pasakyti kodel vieni kitus netiksliai mes suprantam?
Kalbos trukumas? Nesaziningumas? Skirtingas gyvenimo patyrimas? KAS?...
O jei Irena-irocka pasakytum konkrecia situacija nesupratimo ?
Gluosnė
Posts: 513
Joined: Thu 04 24, 2003, 13:26
Location: Kaunas/
Contact:

Post by Gluosnė »

Gal suklysiu.. Bet..dazniausia priezastis-egoizmas..
alena
Posts: 24
Joined: Sat 04 26, 2003, 20:39

Post by alena »

Tikrai nesupranta arba mes nesuprantam kodel mūsų nesupranta,man irgi taip buna bet aš nelabai pergyvenu ,todėl ,kad stengiuosi pati suprasti :wink: kaip sudetinga gavosi :roll:
Marijus
Posts: 2
Joined: Sun 05 04, 2003, 22:17

Post by Marijus »

Kai žmogus išmoko kalbėti - prarado sugegėjimą bendrauti...
Manau vienintelė išeitis - vėl išmokti bendrauti be žodžių. Žodžiai gali įnešti daug netikslųmų, nes gi kiekvienas žmogus supranta vieną ar kitą reiškinį kitaip ir aprašyti jį panaudoja jo manymu geriausiai tinkamus žodžius. Kitas žmogaus sąmonėje tie žodžiai turi kitokią reikšmę. Geriausiu atveju bendraujant mintis išsikreipia...

Manau, kad šiuo laiku geriausias bendravimas - kūryba. Nes eilemis, piešiniais, muzika žmogus išreiškia savo jausmus - o tai bendravime svarbiausia.

Prisiminkit - daug Anastasijos pasisakymų yra keistai melodingi ir nors rašyti proza - skamba tarsi himnas, eiles... Iš Megre knygų galima suprasi, kad senovės žonės irgi taip bendravo.
Donatas
Posts: 11
Joined: Wed 12 25, 2002, 2:52

Post by Donatas »

Įsivaizduoju kaip nustebtų aplinkiniai, jei iš ryto nubudęs uždainuočiau :D
Tikrai manęs nesuprastų... Manau kol kas teks naudotis paprasta kalba :wink:
Rytė
Posts: 860
Joined: Sat 09 28, 2002, 11:30
Location: Kaunas
Contact:

Post by Rytė »

O man atrodo, kad bendravime svarbiau koncentruotis ne į save, o į pašnekovą. Kiekvienas trokšta būt išgirstas, suprastas. Tada klausimas jau kils apie tai, kaip suprast kitą, o ne kad manęs nesupranta.
:cry: :wink: :lol:
Dar nemačiau nė vieno, kam nuoširdus dėmesys būt pakenkęs. :wink:
alena
Posts: 24
Joined: Sat 04 26, 2003, 20:39

Post by alena »

Loreta ,tu teisi :!: :D :wink:
i mechtat' ne kak vse -celovat' nebesa!
Jelizaveta
Posts: 21
Joined: Tue 05 20, 2003, 15:52
Location: Kaunas
Contact:

Post by Jelizaveta »

Liudna, kai Tavo dainos ish ryto nesupranta. O gal tik Tu manai, kad nesupras, ogi uzhdainuok ir nustebsi. Man teko viena karta ishgirsti visai, kaip atrode man, netinkamoje aplinkoje daina "Nepabuves kareiveliu...". Buvau shoke, kai uzhdainavo vienas, o paskui, kai uzhdainavo visi ten buve zhmones pasijutau tokia laiminga, nesvarbu, kad nedainavau kartu - deja, nemoku shios lietuviu dainos zhodzhiu. Net, rodos, pavydejau tam Zhmogui jo drasos. Patykek, toje vietoje dainuoti neiprasta.
Dabar dazhnai kartoja tas frazes, bet tikrai:
Dainuok taip, lyg niekas negirdi;
Shok taip, lyg niekas nemato;
Dirbk taip, lyg tau nereikia atlygio;
Gyvenk taip, lyg Zheme yra Rojus!
Jei tu teisi zhmones, vadinasi, neturi laiko ju myleti. (c) MOTINA TERESE
Jelizaveta
Posts: 21
Joined: Tue 05 20, 2003, 15:52
Location: Kaunas
Contact:

Post by Jelizaveta »

Irena-irocka, ot ir klausima uzhdavei. Visas mokslas yra apie komunikacija, kaip bendravimo sudetine dali. O atsakymas kiekviena karta bus skirtingas - pgl situacija, teisingai Mindaugas Taves paklause. Psichologijos teorijos aishkina, kad taip atsitinka komunikacijos proceso sutrikimo rezultate del "triukshmo" (neaishkaus info(zhinios) suformulavimo, jos ribotumo ir kiekio nepakankamumo), del komunikacijos barjeru (kitu ignoravimas, nepasitikejimas, bloga nuotaika, konfiktai, negatyvus pozhiuriai, veiksmu nesutapimas su zhodzhiais, skirtingos vertybes), kuriuos siuloma mazhinti taip: komunikuoti akis i aki, kalbeti paprastais zhodzhiais, skatinti pashnekova atsakyti, raginti ji ishsiaishkinti, buti savimi, nenutraukti kalbanchiojo). Kad mes teisingai suprastume vienas kita reikia stengtis :) ir yra butina bendro patyrimo sritis. Man atrodo, papraschiausiai per daug to "triukshmo" jau aplinkoje musu, kad mums pakaktu vien minties, butina dar savo ''zhinute" tiksiai suformuluoti, priklausomai nuo jos siuntimo tikslo, gavejo ir panashiu aplinkybiu, apgalvoti kokiu kanalu ja perduosim, patikrinti, ar gerai ja suprato gavejas, patikslinti. Man, pvz, visishka koshe jei galvoje, kas mane supras? Arba nuotaika kam nors bloga, ar jis nores visishkai atsiduoti pokalbiui, stengtis suprast mane, apgalvoti savo zhodzhius, mano patyrimo sfera ir pan.? Taip mes ir "bendraujame" chaotishkai.
Jei tu teisi zhmones, vadinasi, neturi laiko ju myleti. (c) MOTINA TERESE
Post Reply