Tvarka ar chaosas? (apie hektarų dalybas gyvenvietėje)

Moderators: Rolandas, Visi tvarkytojai

Renata
Posts: 264
Joined: Tue 01 14, 2003, 10:40
Location: Vilnius
Contact:

Post by Renata »

Nebenoriu ginčytis. Tvarka yra. Ir turi būti. Taškas. Visas Pasaulis sutvarkytas. Pagal Dievulio sugalvotas taisykles, bet sutvarkytas. Tiesiogiai nebrukamas, laisva valia priimamas taisykles galim vadinti sąžinės kodeksu, plačias pasirinkimo ribas - chaosu. Sielos švarinimas, gryninimas, sąmonės keitimas - ar ne tų pačių Dievo įstatymų atėjimas širdin, jų iškėlimas aukščiau dažnai egoistiškų, gamtos dėsniams neretai prieštaraujančių, žmogiškųjų įsatymų?
Esam skirtingi, begalę dalykų suvokiam šiek tiek, bet skirtingai. Džiaugiamės savo skirtingumu ir sugebėjimu būt kartu. Tad susitarimų reikia ir reikės.
Laimis
Posts: 1378
Joined: Mon 05 19, 2003, 11:42
Location: Link Ukmergės
Contact:

Post by Laimis »

Eeee..Renata, o aš pažiūrėsiu kaip tu tarsiesi su manimi. Aš laisvas kaip vėjas ir jokių susitarimų su manim nepadarysi. ;) Taip, kad tvarka yra, kaip tu sakai, bet yra ir chaosas. Nuo manęs nepabėgsi. Nežinau kokius įstatymus davė Dievulis, bet žinau tikrai, kad jis mums davė laisvę, tai tikrai.

Susitarimų nepripažįstu ir taškas. Chaosas yra ir bus. O kas dėl gyvenvietės kūrimo, tai siūlau ne įstatymus leisti, o nuoširdžiai pasišnekėti.
Kipshas
Posts: 788
Joined: Mon 06 23, 2003, 9:39

Post by Kipshas »

Laimi, susitarimus tu pripazysti ir dar kaip

Pavyzdziui bandykim tiesiog cia susitarti:
Tu savo/mano hektare nepili mazuto atlieku, o as tavo/savo hektare nedeginu senu padangu. Sutarem???
Buvau as angelelis, ka gi man daryt
Be sparnu likau
Laimis
Posts: 1378
Joined: Mon 05 19, 2003, 11:42
Location: Link Ukmergės
Contact:

Post by Laimis »

Mmm..ne nesutarėm. Aš tavim taip pasitikiu, kad nė tartis nereikia. O savo žodžio tau nenoriu duoti, nes nemėgstu įsipareigoti. :) Pašnekėjom Kipšiuk ir tiek. Iki sutarimo dar toli toli...:)
Renata
Posts: 264
Joined: Tue 01 14, 2003, 10:40
Location: Vilnius
Contact:

Post by Renata »

Anarchija - matj poriadka. :lol: Znajem. Plavali.
Būtų keista, jei jaunesnysis jaunimas turėtų kitokias pažiūras į tvarką ir laisvę. Laisvė yra tam, kad pats pasirinktum ir pats už savo pasirinkimą atsakytum. Ne tam, kad darytum kas tik į galvą šauna.
Mielai pasiklausyčiau,Laimi, KĄ šia tema pasakysi metelių po .....15-20. Nemanau, kad pažiūros iš esmės pasikeis, bet tikrai bus mažiau kategoriškumo ir daugiau niuansų. Kipšiukas, ko gero, savo laiku buvo dar aršesnis chaoso šalininkas :mrgreen: :lol: ....
Tai tiek pastabų paraštėse.
AJA
Posts: 36
Joined: Fri 06 13, 2003, 14:16
Location: UTENA

Post by AJA »

[quote="Romas"]Siūlau išspręsti uždavinį:

Gavome 100 ha žemės. Sugalvojome išsidalinti ir kurti gyvenvietę. Tūlas ateina ir sako - duokit man 50 ha, noriu būti laimingas.

Galimi atsakymai:

1. Duosim. Visiems turi būti gerai, visi turi būti laimingi.

2. Kelsim sąmoningumą. Po kurio laiko tūlas ateis nušvitęs ir sakys: kvailas aš buvau. Geriau padalinam visiems.

3. Neduosim. Sukursim taisykles (susitarsim), po kiek galima duoti. Kitaip tikslas (gyvenvietė) netenka prasmės.

taip niekas ir neišprendė, o Kipšas - nusirašė.
Aš pabandysiu pati išspręst:
Manau sprandimas turi prasidėti klausimu:
- Kam tau tiek žemės? Ką ten veiksi?
įsivaizduokit atvažiuoja naujas BMV, išlipa iš jo toks skustas su stora auksine grandine ir pasako : ar galiu nusipirkti čia 50 ha.
- Ne , mes rėkiam, Anastasija tik po hektarą leido...
O gal tas žmogus svajonę gražią turi ir pinigų daugybę? Jei perkam pliką plotą, o aplink - visur bus žemė užimta? Gal tas žmogus taip sugalvojo:
Aš noriu miško, kur meška galėtų slampinėt, pievutės būtų, lazdynai, ąžuolai bujotų. Tačiau nera aplinkui miško. Tai gal galiu aš žemės jam nupirkt, kad ji visiems palaimą teiktų, kad vaikai bėgiotų, ir jaunikaitis kur slapčia su mylimąja susitikt galėtų. gal po kiek metų ten vaikai iš mūs visų sodybų gyvent išeis ir liks prie mūsų. O jei dar mišką tą visi kartu sodinsim, jei aplink gyvenvietę ta žemė bus ir sups ir saugos mus visus ir teiks pavėsį. Jei šaltinėlis bus - nupirksiu sklypą su šaltiniu aš - tegul visiems jis bus, juk pinigai padės man tai pasiekti.
O gal tenai vieta tokia bus, kur visi vestuvių dieną po medelį pasodins, už savo meilę, kad ir kitus pradžiugintų. Miškelis tas bus šventas ir mėgstamas. Ten voverės striksės ir paukščiai turės iš ko maitintis - nereiks jiems soduose uogauti ir toli ieškot sau maisto nereikės.
Tai gali tas žmogus pirkti žemės 50 ha.? Ar teks kitur jam glaustis?
Ar visada galioja mums taisyklės ir sprendimai jau visi mums duoti?
O uždavinių galėtų būti atskira rubrika...
Kipshas
Posts: 788
Joined: Mon 06 23, 2003, 9:39

Post by Kipshas »

Jei nores, zmogus nusipirks ir 1000 ha salia
jei ji sirdis ir sviesi mintis veda, mes jo nesustabdysim

tad nutraukt visiems gincus ir marsh nuodemiu daryti, kad man butu shakem ka badyti
Buvau as angelelis, ka gi man daryt
Be sparnu likau
Laimis
Posts: 1378
Joined: Mon 05 19, 2003, 11:42
Location: Link Ukmergės
Contact:

Post by Laimis »

Tai Kipsiuk imkis darbo ir Renatėlę pabadyk, bo ji mane skriaudžia. Nuodėmė sakyti Laimučiui, kad jis mažiukas ir nedaaugęs ir tik po 15-20 metų galės šnekėti. O dabar matai, nėra ko su juo šnekėti, nes jis nieko neišmanau apie tvarką ir negaliu turėti savo nuomonės, turi būti taip kaip pasakė Renata - "tvarka bus!" (fe). Kipšiuk į darbą.
*uma*
Posts: 2
Joined: Sun 03 21, 2004, 16:05
Location: Sierre

Post by *uma* »

Nezhinau nei ir kaip reaguoti i Jusu tokias discusijas :roll: Nors Jus visus tikrai labai gerai suprantu......
Bet, ka (pvz.) daryti man, jei negaliu ash apsilankyti i Jusu organizuojamus susirinkimus bei pastoviai Jums skambineti telefonu,..... o Shirdyje turiu Dideli Nora sukurti savo Dukrytei Puiku Soda-Namus?!
Negi nuo to esu "blogiau pritarianti" shiai Nuostabiai Idejai? O gal dar Jus patys "baigshtus" nuoshirdzhiai priimti Zhmogu....
Kazhkaip labai Liudna, kad Lietuvoje ir vel (net esant tokiai Puikiai Svajonei-Realybei) yra "sijojami" Zhmones i "naudingus" ir "tikrus",.....bei "nereikalingus" :cry:
Nepykite ant manes uzh toki "nelinksma tona", - bet sedzhiu prie compo ir rashau Jums tikrai vos nezhliumdama.... Tikrai Nuoshirdzhiai bandzhiau prisijungti prie Jusu (net Shirdis tada Dainavo ish Laimes, tada, kada paprashiau Jusu priimti mane i Jusu tarpa), o dabar net nezhinau ka galvoti, - kaip matau, chia man ir mano Dukrytei nera vietos.....
Tat, atleiskite man uzh shiuos sanprotavimus, - jau nuo mazhens ishmokau nuoskaudu bei skausmo nelaikyti Shirdyje, o visada "ishlieti" tai ka jauchiu bei galvoju....

...visada,... ir Dabar Myliu ir Mylejau visus....

Pagarbiai
uma
Romas
Posts: 87
Joined: Thu 11 21, 2002, 15:38
Location: Vilnius

Post by Romas »

Nuo to laiko, kai vyko ši diskusija (2003.06) ... jau daug vandens nutekėjo. Viskas gyvenime keičiasi.

Niekas nesako, kad jums nėra vietos. Ir nesakys. Ir, apskritai, tiems kas palaiko Anastasijos ar panašias idėjas, visada bus tarp mūsų vieta.

Jeigu esate kažkur toli, junkitės prie mūsų mintimis, širdimi, internetu ar dar kuo nors. Nežinau, ko dar reikia. O jei eina kalba apie žemę, tai ar realu, ar logiška, pavyzdžiui, ją pirkti dabar, gyvenant už jūrų marių. Kurti Soda-Namus tuo atveju galima tik mintimis.
*uma*
Posts: 2
Joined: Sun 03 21, 2004, 16:05
Location: Sierre

Post by *uma* »

Achiu Romai uzh atsakyma :D
Tik va, mano mintys "apie mano Gyvenima Sode" visai kitokios negu Jusu....
Taip,- mes gyvename kazhkur toli nuo Lietuvos, bet kiekvienais metais mes atvazhiuojame chia, i Lietuva! Be to, tikrai nemanau, kad norechiau visa savo Gyvenima nugyventi bei mirti Svetur (kad ir kaip Gera ten butu begyventi) :!:
Todel ir nutariau savo Dukrytei bei sau sukurti Soda-Namus Lietuvoje (nes ir Ji yra ten gimusi), - Ji ir mano Vyras tarpininkauja mano norui...ir po kokiu 5 metu mes visi ruoshiames grishti gyventi i Lietuva (bent jau buvo tokie planai), tat jau "ruoshiuosi" shiam Zhingsniui Dabar :)
Visai nemanau tik "svajoti" apie savo Sodyba Lietuvoje, - ash ja butinai Sukursiu ir ji bus Puiki :!:

Nepykstu ant nieko ish Jusu tarpo, - Jus tik ginate savo Zheme.....
Tik norejau Jums priminti, kad ash taip pat esu Lietuve ir turiu daug ryshto Lietuva papuoshti savo Sodyba. Na o kol kas, ash stengiuosi ginti ir garsinti Lietuvos varda "kazhkur toli" nes niekada nenustojau Jos Mylejus :D
...Myliu ir Jus visus!
Sekmes Jums :!:
uma
Post Reply