Tvarka ar chaosas? (apie hektarų dalybas gyvenvietėje)

Moderators: Rolandas, Visi tvarkytojai

Post Reply
Romas
Posts: 87
Joined: Thu 11 21, 2002, 15:38
Location: Vilnius

Tvarka ar chaosas? (apie hektarų dalybas gyvenvietėje)

Post by Romas »

Prasidėjus dar neįsigytų žemės plotų dalyboms kyla įvairių minčių. Pats pasiskirstymo procesas mano manymu vyksta kol kas stichiškai, chaotiškai. Į sąrašus įtraukiami žmonės, kurių nepažįstame ir neesame nei matę nė karto. Ir jeigu pradžioje žmonių buvo akivaizdus trūkumas (imkit visi kas galit), dabar ko gero taip nebėra (arba artimoje ateityje nebus).

Mano mintys palies nemažai žmonių ir yra sutirštintos, aštrios. Laiške žymiai sunkiau perteikti mintis, negu kalbantis akis į akį. Todėl prašau nereaguoti labai audringai. Tai mintys pamąstymui.

Kiek imti žemės?

Siūlau pirmumo teisę tiems, kas ima 1-3 ha. Galbūt iš viso reikia apsiriboti tokiais dydžiais. Jeigu tikrai lieka ir kitaip nebeišeina (reikia skubiai nupirkti; žemės yra daug ir niekas daugiau nebenori), gali būti ir kiti dydžiai. Kodėl:

1. Imantis daugiau ha žmogus sukelia pavydą mažiau imti planavusiems žmonėms: Kuo aš blogesnis. Anas turės tiek, o aš ne. Anam liks ir vaikams, o man ne. Anas apsodins mišku ir turės mišką. Anas ūkininkaus 10 ha plote ir geriau gyvens. Nors iš tikrųjų gali būti taip, kad prisigrobęs daug žemės, tūlas gali jos nebeaprėpti.

2. Reikės rasti didesnių žemės plotų.
3. Įsivaizduokit artimiausius kaimynus, gyvenančius už 0,5 - 1 km. Nukenčia bendravimas, saugumas. Išauga bendrų dalykų - kelių, elektros linijų tiesimo ir kt. kaštai.

Pirmenybė saviems

Į sąrašą gali patekti atsitiktiniai žmonės: Girdėjau pigiai dalina sklypus! Toks pavojus yra toms žemėms, kurios yra santykinai netoli miesto. Pagalvokit, ar norėtumėt gyventi su tais žmonėmis, kuriems mūsų idėjos svetimos (pila salietrą, kad burokai augtų; purškia chemiją, kad piktžolės neaugtų; leidžia muziką visu garsu ir t.t.). Aš savo geram draugui nesiūlau sklypo, nors jis sako - norėčiau gyventi šalia gerų žmonių. Manau, kad jis tam nėra pasiruošęs, ir išskirta žemės vieta gali likti ilgam tuščia.

Čia problema yra - kaip atskirti savus nuo svetimų? Ar galima suformuluoti tokius kriterijus? Ar reikalinga priklausomybė, narystė organizacijai? Ar gali kas vienas ar grupė tą nustatyti?

Reikia grupuotis

Vieni žada apsigyventi greitai (po 2-3 m.). Kiti po 10-15 m. Kiti, kad vaikai apsigyvens. Dar kiti iš viso negalvoja apsigyventi, o tik kartais atvažiuoti ir pabūti savo meilės erdvėje. Aš esu greito apsigyvenimo šalininkas, nors žinau, kad erdvės kūrimas nuo to nukentės. Vis tiek įžiūriu nepalyginamą naudą lyginant su gelžbetonine erdve.

Jeigu kuriamės padrikai, galima situacija, kai vėl atsiduri vienas tyruose ir turi viską daryti savo jėgomis aplinkui. Ir kai baigi gyvenimą šiame pasaulyje, aplinkui gyvenimas tik prasideda.

Viską darome su meile ir viskas išsispręs savaime

Yra ir toks kelias. Bet nesiryžtu tvirtinti, kad pavyktų. Netgi darydamas prielaidą, kad likusieji žymiai toliau pažengę į šviesą, o aš tebesimurkdau dugne.

Dievas yra tvarka. Kur nėra tvarkos viešpatauja chaosas.

Romas J.
Uosis
Posts: 1564
Joined: Sun 12 22, 2002, 13:34

Post by Uosis »

Labas Romai :D

Labai teisingi pastebėjimai :wink:

Romas rašo:
Čia problema yra - kaip atskirti savus nuo svetimų? Ar galima suformuluoti tokius kriterijus? Ar reikalinga priklausomybė, narystė organizacijai? Ar gali kas vienas ar grupė tą nustatyti?
Man tas klausimas taip pat iškilo. Atskirti paprasta - juk sąrašą sudaro beveik tiktai klubiečiai. O tuos, kurie nėra klube dar buvę, aš pakviečiau ateit. Reikėtų gal įvesti tokią taisyklę, kad į sąrašą įsirašyti galima tik atėjus į susitikimą :?: .

Tuo tarpu nemanau, kad galima riboti žmonių ketinimus turėti daugiau nei 3 hektarus. Bet čia mano ameninė nuomonė.

Romai, o šiaip tai visa tai būtina aptarti penktadienio susitikime, nes daugelis klubiečių prie interneto neprieina :)
Gluosnė
Posts: 513
Joined: Thu 04 24, 2003, 13:26
Location: Kaunas/
Contact:

Post by Gluosnė »

Oi, koks slidus klausimas.. :roll:
Bet turbut teisingiausia butu su visais susitikti ir paaiskinti, kad bus kuriama bendruomene..ir suzinoti kiekvieno nuomone apie tai..
Renata
Posts: 264
Joined: Tue 01 14, 2003, 10:40
Location: Vilnius
Contact:

Post by Renata »

Dar nenupirktu sklypu dalyba nevyksta, tiesiog reikalinga grupe zmoniu, kurie uz ta zeme, nesvarbu kokiu budu mes ja "iveiksim", sumoketu.
Kita vertus, pritariu nuomonei, kad zmogus, norintis pirkti zeme ir kurtis gyvenvieteje, TURI ATEITI I KLUBO SUSITIKIMUS, ir ne viena karta :!: :!: :!: Tikrai nenoreciau tureti kaimynu zmogaus, kurio akivaizdziai nepazystu, ar maciau vos karta kita, nesu susidariusi nuomones nei apie jo charakteri, nei apie vertybiu sistema. Manau, reiketu pirma eilute irasyti, kad gyvenviete ne siaip vadinama ekologine, kad, neziurint placiai deklaruojamos kiekvieno kurybines laisves, vis gi apribojimu tikrai bus (pesticidu, trasu naudojimas, gali buti ir kitokiu svarbiu niuansu). Tad sarasus sudarinekim, bet bukime atsargus. Gal negrazu seti nepasitikejimo sekla, bet as tikrai noriu but isitikinus, kad salia bus zmones, su kuriais mielu noru ir i ugni ir i zvalgyba eiciau. Sunkumu turesim, sociai :mrgreen: tikriems draugams tai niekis, o tik pakeleiviams -net ir paciu graziausiu ideju siejamiems - kazin kazin...
Akivaizdu, kad sunkumai JAU prasidejo...Labai stipriai tikiu, kad mes is ju issikapanosim draugiskai ir sekmingai!
Laimis
Posts: 1378
Joined: Mon 05 19, 2003, 11:42
Location: Link Ukmergės
Contact:

Post by Laimis »

Kur sunkumai? Kur sunkumai? Duokit juos man! As su jais susitvarkysiu. Hmmm...bet kol kas tai nei vieno sunkumo nematau :shock: Viskas vyksta labai sklandziai ir ramiai.
Irute
Posts: 238
Joined: Wed 03 26, 2003, 2:58
Location: Kaunas

Post by Irute »

Hm... O ką, ir muzika bus draudžiama? Tai kur mano vaikučiai gros pianinu?Pianinas, žinokit oho-ho kaip garsiai skamba :!:
:P :mrgreen: :D
Renata
Posts: 264
Joined: Tue 01 14, 2003, 10:40
Location: Vilnius
Contact:

Post by Renata »

Draudziami dalykai bus aptarti, manyciau, bendrai. Tu, tikrai draudziamu, bus nedaug. Daugelyje sriciu uzteks elementariu gero tono taisykliu. Juk pianinas uz uzdarytu duru ir langu, 100 metru atstumu, diena - tikrai ne problema :!: Nakti vaikai miega, o jei ne - "savo" reikalais linke uzsiimti tyliai :shock: (kiekvienai mamai zinoma, KA reikia daryti, jei nedidukai vaikai STAIGA ilgesniam laikui nutyla :lol: )
Tikrai draudziamas dalykas turi buti vienas : NEGALIMA PIRKTI ZEMES JOS NEMACIUS IR NEPAJUTUS!
Pradzia yra, Kuras, Sukiniai, Gaveikiai. Kam tinka ir patinka - prasom i buri, kam ne - teskit paieskas, kol rasit. Kad kazkas JAU rado, nereiskia, kad NEBEREIKIA ieskoti toliau. Gal tik tam kartui entuziazmo ekspedicijoms sumazejo...
Laimis
Posts: 1378
Joined: Mon 05 19, 2003, 11:42
Location: Link Ukmergės
Contact:

Post by Laimis »

Renata wrote:Tikrai draudziamas dalykas turi buti vienas : NEGALIMA PIRKTI ZEMES JOS NEMACIUS IR NEPAJUTUS!
ui Renata, o kodel. Stai Beveidis dar Sukiniu nemate, bet perka. Ir as laimingas labai, kad jis taip daro. As juo tikiu.

Yra zmones, kuriems svarbiau kaimynai, o ne zeme. Taigi, tokie perka bet kokia zeme, svarbu salia kaimynu. Galima tokiu atveju ir zemes nemacius pirkti.

Mmmm...svarbu neperdeti su draudimais. Butu mano valia, tai butu visiskas chaosas. :) Ne joks valdovas nesutvarkys pasaulio, jei zmones bus nesamoningi. O tiems, kas mums nepriimtinai ruosiasi pasielgti, tai reikia ne istatymus ir draudimus leisti, o pasikalbeti. Manau - supras ;)
Rytė
Posts: 860
Joined: Sat 09 28, 2002, 11:30
Location: Kaunas
Contact:

Post by Rytė »

Renata wrote:Tikrai draudziamas dalykas turi buti vienas : NEGALIMA PIRKTI ZEMES JOS NEMACIUS IR NEPAJUTUS!
Matai Renata, kaip tu kalbi.Ir aš pritariu. O Kauno klube man iš karto buvo pasakyta, kad nėr ko ten žiūrėt: 'tik kurkis ir gyvenk, o tada jau kiti atvažiuos žiūrėt,kaip mes gyvenam'. Žinai, man po tokių žodžių net būt nebesinorėjo ten, ką jau kalbėt apie gyvenimą Sukiniuose šalia tokio kaimyno. Beje, tas pats žmogus ne man vienai panašiai pakalbėjo. :(

Laimis teisus: labai svarbu kaimynai. O mes, neradusieji, dar tikrai savo gimtinės kampelį turėsim. :wink: Ir ne tik tavo,Irute, vaikai gros: manieji nežada atsilikt (nors vienu ir mažiau jų kol kas :wink: ). Kartu koncertuosim. :lol:

Beje temą apie toleranciją jau buvau užvedus. Iš pasisakymų kažkaip labai panorau su vilniečiais apsigyvent. Tik kad labai jau jie toli. :shock: Kol kas toli... :wink:
Olga
Posts: 145
Joined: Sat 02 22, 2003, 14:26
Location: Vilnius

Post by Olga »

[Matai Renata, kaip tu kalbi.Ir aš pritariu. O Kauno klube man iš karto buvo pasakyta, kad nėr ko ten žiūrėt: 'tik kurkis ir gyvenk, o tada jau kiti atvažiuos žiūrėt,kaip mes gyvenam'. Žinai, man po tokių žodžių net būt nebesinorėjo ten, ką jau kalbėt apie gyvenimą Sukiniuose šalia tokio kaimyno. Beje, tas pats žmogus ne man vienai panašiai pakalbėjo. :(

Tu, Loreta, labai jautri...
Negalima taip i kito zmogaus zodzius reaguoti.Gal po kiek laiko tau visiskai kitaip viskas prades atrodyti :wink:
Rytė
Posts: 860
Joined: Sat 09 28, 2002, 11:30
Location: Kaunas
Contact:

Post by Rytė »

Olga wrote: Tu, Loreta, labai jautri...
Negalima taip i kito zmogaus zodzius reaguoti.Gal po kiek laiko tau visiskai kitaip viskas prades atrodyti :wink:
Oi,Olga, ką tu sakytum,jei su mano dukryte susitiktum: ji n kartų už mane jautresnė. Tik ne blogąją prasme. O reaguojam kiekvienas savaip. Gal aš dar nesu užgrūdinta? Iki šiol daugiausiai teko bendraut su artimom sielom. O kitokių žodžius tiesiog pro ausis praleidavau. Bet tarp anastasijiečių nesitikėjau rast kategoriškumo, atmetimo. Na, ką padarysi: pati kažką idealizavau ir gavau. :wink: Be to, įspūdį apie žmones pagal forumą buvau susidarius. Pasimokiau ir dabar jau stengsiuos visus priimt tokius,kokie yra.
Bet: KIEKVIENAS TURIM MASTYT,KĄ KALBAM, KAD SAVO ŽODŽIAIS NEĮSKAUDINTUME.
Juk ir mokytis turim iš ko: iš Anastasijos. Irena-Iročka štai taip gražiai rašo... Ir kiti čia, forume. :P

Aušrine, aš irgi ieškosiu,kol pajusiu,kad tai - mano vieta. O taip juk tikrai atsitiks. Džiaugiuos dėl tų,kurie jau rado savo Žemę. :D
Rapolas
Posts: 346
Joined: Mon 01 20, 2003, 11:17
Location: Vilnius
Contact:

Post by Rapolas »

Loreta wrote: Bet: KIEKVIENAS TURIM MASTYT,KĄ KALBAM, KAD SAVO ŽODŽIAIS NEĮSKAUDINTUME.
Juk ir mokytis turim iš ko: iš Anastasijos. Irena-Iročka štai taip gražiai rašo... Ir kiti čia, forume. :P
Kita vertus tas kuris iskaudina dazniausiai tai daro nesamoningai. Tiesiog jis buna toks koks yra. O dar ivertinkim kad kiekvienas is mus nebuna vienodas .... Taigi tas isiskaudinimas
ir tas skaudintojas begalo reikalingi. Reikalingi buten tam kad ismoktume mylet priimt visus.
Priimt ir tuos kuriems taip nutinka kad jie skaudina.

NESKAUDINKIME IR NEISISKAUDINEKIME ! :)
O kai tai nutinka pazinkime tai iki galo . Tai nei blogys nei geris tai tiesiog YRA.

..perisprasau jei cia atrodziau kaip pamokslautojas.

MYLIU JUS VISUS ! :love:
Rytė
Posts: 860
Joined: Sat 09 28, 2002, 11:30
Location: Kaunas
Contact:

Post by Rytė »

Rapolai, aš kaip tik ir mokausi priimt kitus. O dar, mokausi,kaip reikia apmastyt tariamus žodžius, kaip reikia skirt dėmesį tam, su kuriuo tuo metu bendrauji. Taip! Mes kiekvienas skirtingi. Ir Anastasija sakė, kad kiekvienas žmogus sava kalba kalba. Bet mes ir turim pradėt mokytis su kitu bendraut jo kalba. :P

O tu visai man nepanašus į pamokslautoją: dalinies savo žiniomis, patyrimu (jaučiu,kad taip yra :wink:)
Renata
Posts: 264
Joined: Tue 01 14, 2003, 10:40
Location: Vilnius
Contact:

Post by Renata »

Tikrai teisus sakantys, kad draudimu visai neturetu buti. Sutinku, te bus laisvanoriski susitarimai, tinka?
Taip, gana kategoriskai issireiskiau del butinumo pamatyti ir pajusti zeme, nes net elementariuose, kasdieniniuose dalykuose "neperkame kates maise". Neskanus duonos ketvirtukas ar nepatogi kede - niekis, bet zeme, kuria ketini myleti ir puoseleti per amzius, visai kitas dalykas. Per prievarta mielas nebusi. Su vietos Meiles erdves kurimui paieska susije daug niuansu. Ir, esu sventai isitikinus, kiekvieno is tu niuansu svarbumo dydi nustatyti galim tik savim.
Uosis
Posts: 1564
Joined: Sun 12 22, 2002, 13:34

Post by Uosis »

Labai gerai :D

JOKIŲ DRAUDIMŲ!

TIKTAI TARPUSAVIO SUSITARIMAI :P
Laimis
Posts: 1378
Joined: Mon 05 19, 2003, 11:42
Location: Link Ukmergės
Contact:

Post by Laimis »

Eeee..Renata ir Aurimai, neapgausite. Sisitarimai ir yra ne kas kita, o įstatymai. Rašyti ar nerašyti, bet mažai kuo skiriasi. Protingam žmogui su kitu protingu žmogumi nei tartis nereikia, kad jis neterš Nemuno ar netręš laukų ar kiek hektarų reikia imti gyvenvietėje. O kvailiems, nei susitarimai nepadės, nei įstatymai, kokie jie bebūtų - rašyti ar nerašyti. :)

Taip kad pasikartosiu: ne susitarimų reikia siekti, o sąmonę keisti. Tada ir tartis nebus dėl ko :)
Olga
Posts: 145
Joined: Sat 02 22, 2003, 14:26
Location: Vilnius

Post by Olga »

o dar yra Visatos istatymai, kuriu dar niekas pakeite....
Romas
Posts: 87
Joined: Thu 11 21, 2002, 15:38
Location: Vilnius

Post by Romas »

Siūlau išspręsti uždavinį:

Gavome 100 ha žemės. Sugalvojome išsidalinti ir kurti gyvenvietę. Tūlas ateina ir sako - duokit man 50 ha, noriu būti laimingas.

Galimi atsakymai:

1. Duosim. Visiems turi būti gerai, visi turi būti laimingi.

2. Kelsim sąmoningumą. Po kurio laiko tūlas ateis nušvitęs ir sakys: kvailas aš buvau. Geriau padalinam visiems.

3. Neduosim. Sukursim taisykles (susitarsim), po kiek galima duoti. Kitaip tikslas (gyvenvietė) netenka prasmės.

Romas J.
Kipshas
Posts: 788
Joined: Mon 06 23, 2003, 9:39

Post by Kipshas »

Uzdavini issprende Anastasija
1 Ha (gali buti 1.1; ar 0.9) ir viskas
kodel - aiskiai parasyta kodel, skaitykit jos knygas
Buvau as angelelis, ka gi man daryt
Be sparnu likau
Kipshas
Posts: 788
Joined: Mon 06 23, 2003, 9:39

Post by Kipshas »

>"Beveidis nemate, Sukiniu bet perka"

ne visai tiesa, taip as sakiau kad nemates imu, taciau pries imdamas buciau vistiek atavziaves, tad tas apsisprendimas yra vienas is tarpiniu iki galutinio (pirmasis sprendimas buvo dar pries gimstant)

galutini tariau tada kai tik isvydau sia zemele pirma karta,
abejoniu nekilo
Buvau as angelelis, ka gi man daryt
Be sparnu likau
Post Reply