Ką reiškia: "keisti žmonių sąmoningumą" ???

Moderators: Rolandas, Visi tvarkytojai

Post Reply
Rytė
Posts: 860
Joined: Sat 09 28, 2002, 11:30
Location: Kaunas
Contact:

Ką reiškia: "keisti žmonių sąmoningumą" ???

Post by Rytė »

Štai Laimis ne vienoj žinutėj užsiminė, kad reikia žmonių sąmoningumą keist, tada visiem gerai bus. Bet aš, žmogus praktiškas, noriu paklaust: o kaip tą sąmoningumą kas ruošiasi keist? A? Kaip, Laimi? Kaip konkrečiai?

Man regis mes čia tik save ir galim keist,savo mintis, o ne kitus žmones. Tai, kas teisinga ir tinkama man, gali būt net pražūtinga kitam žmogui. Gal atsargiau su tuo kitų (tegu ir jų mąstymo) keitimu? :roll:
Rytė
Posts: 860
Joined: Sat 09 28, 2002, 11:30
Location: Kaunas
Contact:

Post by Rytė »

Nors štai: radau istoriją pamąstymui (visai į temą) :wink: :

Jaunas studentas, trokštantis nuveikti daug gero žmonijos labui, sykį atėjo pas šv. Pranciškų Salezietį ir paklausė:
- Ką galėčiau padaryti vardan taikos pasaulyje?
Šypsodamasis šventasis atsakė:
- Netrankyti taip stipriai durų...
Laimis
Posts: 1378
Joined: Mon 05 19, 2003, 11:42
Location: Link Ukmergės
Contact:

Post by Laimis »

Loreta wrote:o kaip tą sąmoningumą kas ruošiasi keist? A? Kaip, Laimi? Kaip konkrečiai?
Atsakysiu vieno žymaus autoriaus mintimis, nes pats šitame dalyke nieko nenusimanau: "Tik save ir galim keist, savo mintis, o ne kitus žmones. Tai, kas teisinga ir tinkama man, gali būt net pražūtinga kitam žmogui." :)
Rytė
Posts: 860
Joined: Sat 09 28, 2002, 11:30
Location: Kaunas
Contact:

Post by Rytė »

Laimi, aš neironizavau,klausdama. Tu juk vartoji tuos žodžius : 'keisti žmonių sąmoningumą'. Tai kaip jį būtent konkretus žmogus gali pakeist? Kad ir Laimis?
Aš savo nuomonę parašiau, bet ne tavo. :roll:
Olga
Posts: 145
Joined: Sat 02 22, 2003, 14:26
Location: Vilnius

Post by Olga »

Keisdamas pats tuo paciu keiti ir aplinkui esancius zmones. Vien tai, kad reaguoji i paprastas o gal ir nelabai paprastas situacijas ne taip kaip tai daro dauguma, priverti zmones susimastyti.
Laimis
Posts: 1378
Joined: Mon 05 19, 2003, 11:42
Location: Link Ukmergės
Contact:

Post by Laimis »

Loreta wrote:Laimi, aš neironizavau,klausdama. Tu juk vartoji tuos žodžius : 'keisti žmonių sąmoningumą'. Tai kaip jį būtent konkretus žmogus gali pakeist? Kad ir Laimis?
Aš savo nuomonę parašiau, bet ne tavo.
:) :) :) Loreta, aš irgi neironizuoju. Sakai parašei savo nuomonę, o ne mano. Bet žinok mūsų nuomonės sutapo, tai todėl aš tave ir pacitavau. Aš irgi manau, kad reikia save keisti, savo mintis.
Laimis
Posts: 1378
Joined: Mon 05 19, 2003, 11:42
Location: Link Ukmergės
Contact:

Post by Laimis »

Loreta wrote:Tai kaip jį būtent konkretus žmogus gali pakeist? Kad ir Laimis?
Konkretus žmogus? Megre tinka? Megre tai pakeitė vietinių žmonių sąmoningumą ir šie pradėjo visai kitaip žiūrėti į dolmenus. Pradėjo jiems netgi gėles nešti, tvarkyti aplinką. Megre čia jų sąmoningumą pakeitė. konkretus žmogus.

Ką Laimis gali pakeisti? Na, aš veikinėju šį bei tą, bet nesigirsiu gi čia forume ką aš darau. Bet pakeičiau vietinę sąmonę šiek tiek. Kaimynai net sveikintis pradėjo.

Ką Loreta gali pakeisti? Hmm..na, pvz. suorganizuoti talką, kurios metu žmonės visą laiptinę išvalytų ir pakabintų joje daug daug vazonų palei sienas. O kiekvienam vazonelyje Lorytė, po gvazdikiuką įsodintų. Visa laiptinė kvepėtų, o nuo tokio reginio kaimynų sąmonė imtų keistis. Ir kaimynai į Lorytę jau kitokiom akim žiūrėtų.
Laimis
Posts: 1378
Joined: Mon 05 19, 2003, 11:42
Location: Link Ukmergės
Contact:

Post by Laimis »

Nepabaigiau minties...
Taigi, jei Lorytė nori kažką pakeisti (kaimynus), tai reiškia ji iš pradžių turi pakeisti save (pradėti sodinti kvietkelius į vazoniukus).

Keisdami save, keičiame ir kitus. Keisdami savo sąmoningumą, keičiame ir kitų sąmoningumą.

Hmm..tikiuosi ne kategoriškai parašiau...
Rytė
Posts: 860
Joined: Sat 09 28, 2002, 11:30
Location: Kaunas
Contact:

Post by Rytė »

Eeee,Laimi, aš neklausiau,kaip man kitus keist. Net tikslo tokio neturiu. Man jau su savim tiek ir tiek darbo. :oops: Čia tu pas mus sąmoningumo kėlimu užsiimi. :wink:
Laimis
Posts: 1378
Joined: Mon 05 19, 2003, 11:42
Location: Link Ukmergės
Contact:

Post by Laimis »

Na, tai dabar abu užsiimsime savo pačių sąmoningumo kėlimu. Aš tai irgi kaip ir Olga ir Loreta, manau, kad reikia keisti save, o ne kitus. Kiti manau, pasikeis automatiškai. Tik savimi reikia rūpintis ir nesikišti į kitų gyvenimus.
kamala
Posts: 101
Joined: Wed 11 27, 2002, 12:21
Location: Klaipeda

Post by kamala »

As irgi manau, kad keisti samoninguma galima tik paciam keiciantis
Tik as nemanau, kad taip vadinamu geru darbu darymas keicia samoninguma
Didesnis zingsnis butu suvokti, kad pasaulis yra vieningas ir nera nei blogio nei gerio
Man toks samones lygis priimtinesnis
Post Reply