Kam tarnauja TV?????

Moderators: Rolandas, Visi tvarkytojai

Rytė
Posts: 860
Joined: Sat 09 28, 2002, 11:30
Location: Kaunas
Contact:

Post by Rytė »

Negeriu aš tos kolos. Ir vaikai negeria. Nu niekaip nenorim. Bet ta idėja dėl perkamų filmukų kiek didesniems vaikams labai gera. Pabandysiu,kai dukra kokių beibleidų paprašys. :D

P.S. Agne, apie tą pačią moterį laida buvo? :roll:
Olga
Posts: 145
Joined: Sat 02 22, 2003, 14:26
Location: Vilnius

Post by Olga »

Mano santykiai su dukra tokie:
as nieko nepirku ir neparduodu (busi gera - ziuresi filma, eisi i lauka ir t.p.) NE ! Ji visada gera ir as ja visada myliu ir mylesiu.
Absoliuciai nieko nedraudziu (kaip po to paaiskinti vaikui, kad kiti seimos nariai gali ziureti bet ka ir bet kokiu laiku? Iseina kad tik ji negali pasirinkti...Jei kazkokias taisykles taikai vaikui, tai taikyk ir sau).

Agne, ar teveliai irgi moka uz filmu ziurejima? O jei moka, tai vaikas tada supranta taip: jei ir negerai, bet tu uz tai moki, tai tada galima...(Viskas parduodama).
Su pinigais labai atsargiai! Pinigai netinkama priemone vaiku auklejimui.
Cia mano nuomone.

Kaip darau as...
Jei jos kambari netvarka, as negaliu skirti laiko bendravimui su ja (knygu skaitymui, kartu iseti i lauka, eiti i svecius, kartu ziureti filma ar pan.) paaiskinu - mama turi sutvarkyti tavo kambari... tada ji pradeda man padeti, kad butu greiciau, kita karta pati sutvarko. Dar ji zino, kad as nusiminsiu, jei kambari betvarke ir ji to aisku nenori. Dar ji zino, kad angelai gyvena tik ten kur grazu ir tvarkinga, ju nebuna ten, kur zmones gyvena purvini, sako negrazius zodzius ir daznai pyksta. Tai nereiskia kad pas mus ideali tvarka ir visi daiktai guli savo vietose, bet mes neeinam miegoti, kol nesutvarkom viso buto, o as neeinu, kol "nesusitvarkau"viduje.
Visada pasitikiu ja ir nereikalauju kad darytu tik taip kaip noriu as.

Pastebiu kad kartais zmones tiek daug isakineja savo vaikui, kad galima pagalvoti jog nori ...утвердтться за счет него. Kai paklausiu kam tu paprasei, kad jis padarytu ta ir ta, jie net nemoka paaiskinti kam. Tiesiog jie galvoja kad taip geriau (taip jiems atrodo) arba taip yra priimta... Stebejau viena savo drauge: jos vaikas zaide, kazka state. Ji atejo ir pareikalavo, kad jis nueitu ir kazka padarytu...viskas , as pamaciau kad jo viduje kazkas sugriuvo...Jis labai geras sunus ir tuo pat nuejo ir padare tai, ko prase mama, bet...jis apie kazka galvojo, buvo labai uzsiemes ir tas procesas liko nepabaigtas.
Taip atsitinka 1 karta, 2 ,3 ar 4...nezinau po kokio karto bet ateity jis taip ir nemokes pabaigti savo pradeto darbo, bet kokio..Net nemokes jo savo mintyse pabaigti...
As neprasau kad mano vaikas valgytu, kol maistas neatveso, neprasau, kad tvarkytu bet ka, visada tai darau as, ji tai daro, jei pati nori. Ji gali skirti savo laika kaip pati nori, kai nori - valgo, kada nori eina miegoti.
Ir galiu pasakyti kad neturiu su ja dideliu problemu! Jokiu problemu neturiu... Ji daro viska tik todel, kad mane myli...Kartais ji kazko nepadaro, bet as niekad jai nieko nesakau, kartais bet kas tingi ar neturi noro kazka daryti...as tai suprantu.
Vienintelis stimulas mano auklejime - meile.
Agnė
Posts: 402
Joined: Wed 02 19, 2003, 13:17

Post by Agnė »

Labas , Olga,
Klausi:”ar teveliai irgi moka uz filmu ziurejima? O jei moka, tai vaikas tada supranta taip: jei ir negerai, bet tu uz tai moki, tai tada galima...(Viskas parduodama).”

Aš rašiau, kad “Filmas – 1 Lt. (Ši taisyklė galiojo tiek vaikams, tiek suaugusiems.”

Geras tavo pastebėjimas. Kadangi kiekviena šeima – tai ypatingas ir nepakartojamas pasaulis, tai kiekvienu atveju ir savitas sprendimas turėtų būti priimamas. Nusprendę, kad televizoriaus žiūrėjimas atima per daug laiko, šeimos susirinkime priėmėme šią visus drausminančią priemonę. Pinigų mokėjimas vaikams už darbus (tiesa, dar mokėjome ir už gerus pažymius) turi vaikščiojimo skustuvo ašmenimis bruožų – paprašęs ką tai pagelbėti, gali išgirsti: “o kiek už tai gausiu” . Reikia būti labai atsargiems. Bet... Vaikai, turėdami savų pinigų jaučiasi laisvesni. Ir, būna, suteikia tėveliams papildomų džiaugsmų. Štai Kalėdų senelis mamytei atnešė vėjo varpelį, tėveliui – puoduką su linksmu užrašu. Sūnus savo kambariui nusipirko už savo pinigus šviestuvą. Kai dukrytei nupirkome šviestuvą, mergytė atneša 100 Lt – kadangi brolis pats nusipirko šviestuvą, aš irgi taip noriu. Kai pritrūkstame pinigų, yra iš ko pasiskolinti. Ir t.t. Jei nusprendėme taip, priimkim tai kaip žaidimą. O jei tai netinka – irgi šaunu, gal net dar šauniau.
Kipshas
Posts: 788
Joined: Mon 06 23, 2003, 9:39

Post by Kipshas »

Geri pazymiai, he he
Idomu kiek parasys istorijos mokytojas kai mano vaikas pasakys "Senoveje zmones buvo labiau issivyste uz dabartinius, nevergavo sistemai..." :)))
Manau kad pamokysiu vaika: "Sistemoje vaikeli sakyk tai ka nori girdeti sistema, kitaip ji stengis tave suvazineti. Meluok ir neraudonuok - senoves zmones buvo kaip bezdziones"
Buvau as angelelis, ka gi man daryt
Be sparnu likau
Mindaugas
Posts: 1311
Joined: Fri 09 27, 2002, 23:01

Post by Mindaugas »

Kipshas wrote:Geri pazymiai, he he
Idomu kiek parasys istorijos mokytojas kai mano vaikas pasakys "Senoveje zmones buvo labiau issivyste uz dabartinius, nevergavo sistemai..." :)))
Manau kad pamokysiu vaika: "Sistemoje vaikeli sakyk tai ka nori girdeti sistema, kitaip ji stengis tave suvazineti. Meluok ir neraudonuok - senoves zmones buvo kaip bezdziones"
Ar taip sakydami vaikai nesusipainios?
Olga
Posts: 145
Joined: Sat 02 22, 2003, 14:26
Location: Vilnius

Post by Olga »

Agne,
matau, kad tu ir pati viska gerai zinai ir moki laviruoti tarp tu skustuvo asmeniu :)
Tik kartais vaikams galima duoti pinigu ir siaip sau, ne uz koki darba ar pazymi. As manau, kad vaikai butinai turi tureti ir savo pinigu, tik as savo mergytei duodu ju paparastai.
Parduotuveje jei kazko praso, tai turi nuspresti ar tikrai jai tas daiktas reikalingas. Perku tik viena daikta, kuri issirinko ji pati. Aciu Devui ji nesirenka paciu brangiausiu daiktu :D , nes ji renkasi ne pagal kaina, o del kazkokiu, jai vienai zinomu vertybiu. Kartais as i ta zaisla net ziureti nenoriu, kazkoks baisus man, o jai nieko ...pats tas :roll: . Ir dar ji visada paklausia ar turiu dabar tiek pinigu, jei ne, tai galiu nupirkti jai kita karta, jokiu pretenziju.

Del televizoriaus...Manau reiketu susirupinti tada, jei vaikas pasirenka ziureti televizoriu, o ne zaisti su draugais ar kvietima pasivaikscioti. Jei yra idomesniu uzsiemimu, tai niekas net neziuri i televizoriaus puse. Tik reikia sugalvoti tokiu uzsiemimu ir netingeti visiems, itraukti net senelius :).
Justinas
Posts: 34
Joined: Sat 01 31, 2004, 18:06
Location: Vilnius

Post by Justinas »

sveiki,

nusprendziau pagaliau prisijungti prie forumo, pasidalinti savo mintimis ir idejomis. Galbut ne visai tinkama tema pradziai pasirinkau,bet tiek jau to:

Manau, televizija niekuo nekalta ir ji niekam netarnauja. Tai tik veidrodis, kuriame atsispindi didzioji musu visuomenes dalis. Ta didzioji dalis tenori matyti kriminalines kronikas,muilo operas,bajavykus ir pan. slamsta,kuris zaloja pasamone ir skurdina dvasia.

Taciau visada yra galimybe rinktis. As asmeniskai ziuriu filmus apie gamta, "Keliones", "Krasto garbe" per Lrt, ekologine laida "Pradek nuo saves" per TV1. Kartais ir neblogu filmu parodo, tereikia atsirinkti.
Alma
Posts: 5
Joined: Wed 05 19, 2004, 11:17
Location: Mažeikiai

Post by Alma »

Loreta wrote:Buvau labai prieš tą dėžutę nusistačiusi kol... nepamačiau vienos iš Nomedos Marčėnaitės vedamų laidų. Visą gruodį stebėjau kasdien tas laidas, Nomedos inicijuotą ( taip manau) akciją... Yra gerų dalykų TV, yra... Tik atsirinkim. 8)
:lol: manau, kad Nomedos laida galetu buti PRAVESTA-gimines sodybos, manau, kad dar daugiau zmoniu susidometu Anastasijos planu. per Nomedos laidas prisiklausai KOKIE JIE NELAIMINGI. SUZINOTU, KAIP TAPTI LAIMINGAIS.
angels_wings
Posts: 13
Joined: Wed 09 15, 2004, 16:22

Post by angels_wings »

Sveiki :D
As manau,kad tv lengvai gali sumaisyti prota,reikia kai ziuri kazkur pas save ijungti lempute "as atskiriu realybe nuo tv,as neleidziu tv maisyti man proto" :P :lol:
Vaikai neturi ziuret tv,jie turi but gamtoj!tv atima laika,kurio ir taip mazai :? neverta gaisti laiko tv,o ypac kokioms nesamonems!aisku jeigu rodo gera,tikrai gera laida(pvz apie anastasijiecius :D ),tai tada paziureti nera laiko gaisimas!o ziniu geriau isvis neziuret,kai paziuri zinias o ypac kriminalus,tai net gyvent noras praeina,kaip gali sypsotis kai kasdien mirsta ,yra zudomi ir prievartaujami zmones :( gyvenimas be tv butu kur kas realesnis ir sviesesnis! :D
Are you scared of today?
Running away
I can see through you
Whoaoah..
It feels like an eternal haze
But it's only a faze
It's all in your mind
Oh, when you feel invisible, uh
Just know you're not alone ......
Post Reply