Vėl apie žodžius

Moderators: Rolandas, Visi tvarkytojai

Post Reply
Kipshas
Posts: 788
Joined: Mon 06 23, 2003, 9:39

Vėl apie žodžius

Post by Kipshas »

"купили освежеванного ягненка"

paaiškinkit ką reiškia vidurinis žodis?
juk "svezhij" tai ne miręs, o iš konteksto kalba eina apie nužudymą
Buvau as angelelis, ka gi man daryt
Be sparnu likau
Olga
Posts: 145
Joined: Sat 02 22, 2003, 14:26
Location: Vilnius

Post by Olga »

Dar vienas irodymas, kad negalima visiskai tiketi zodziais.
Reikia matyti ar jausti tai, kas uz ju stovi.
Tik tada viska zinosi ir suprasi ir niekas, jokie grazus zodziai, miela sypsena ar pan. taves neapgaus.
Kipshas
Posts: 788
Joined: Mon 06 23, 2003, 9:39

Post by Kipshas »

žodį gali naudoti kaip tik nori
aš bandau suprast kodėl panaudotas toks žodis
Buvau as angelelis, ka gi man daryt
Be sparnu likau
Kipshas
Posts: 788
Joined: Mon 06 23, 2003, 9:39

Post by Kipshas »

"шельма"

o aš galvojau kad tokio žodžio rusų kalboje nėra
čia todėl kad nugyvenau gerą gabalą amžiaus, o niekur negirdėjau
ar vartoja jį dar rusai?
Buvau as angelelis, ka gi man daryt
Be sparnu likau
Leonardas
Posts: 237
Joined: Sat 10 05, 2002, 20:42
Location: Kaunas - Sukiniai

Post by Leonardas »

man kilo klausimas, kodėl žodžiai pavirto į zodiai.

kipše kaip čia čia gaunasi, gal mums lietuviams, atėjus kompiuterizacijos laikotarpiui jau reikia mokintis vartoti ir šnekamoje kalboje mažiau garsų?

man tai panašu į kalbos reformą, žyniai tikriausiai džiaugiasi, kad pavyksta priversti lietuvaičius sėdinčius prie kompiuterių rašyti žodius su mažiau raidžių, o kai jau po truputi išnyks kai kurios raidės, tai turės išnykti ir atitinkami garsai.

Kaip tu savo vaikui paiškinsi, kad parašytą raidę Z vienoj vietoje reikia tarti z o kitoje vietoje ž ?
Gyventi pagal sąžinę
Kipshas
Posts: 788
Joined: Mon 06 23, 2003, 9:39

Post by Kipshas »

Paaiškinsiu taip:

kur įmanoma kompiuteriuose nenaudok LT raidžių
kompiuteris labai nedraugiškas šioms raidėms
gali pradėti net nedirbti jei kur nors ne ten prirašysi
Buvau as angelelis, ka gi man daryt
Be sparnu likau
darja
Posts: 2703
Joined: Sat 02 07, 2004, 20:04
Location: Vilnius

Post by darja »

Leonardas, matyt, nelabai ishmano lietuviu tarmes: zemaiciai butent ir taria zhodiai, o ne zhodziai :lol: , ir tai, kiek pamenu is kalbotyros, net senesne forma :?
Leonardas
Posts: 237
Joined: Sat 10 05, 2002, 20:42
Location: Kaunas - Sukiniai

Post by Leonardas »

darja wrote:Leonardas, matyt, nelabai ishmano lietuviu tarmes: zemaiciai butent ir taria zhodiai, o ne zhodziai :lol: , ir tai, kiek pamenu is kalbotyros, net senesne forma :?
tu teisi, aš aukštaitis.
tik va man vėl kyla klausimėlis, parašei "zemaiciai", o gal žemaičiai.
sakai "taria zhodiai", ir ką reiškia raidės "zh" ar jos atitinka garsą, kuris užrašomas abėcėlės raide "ž", ar čia vėl tie patys žemaičiai turi savo garsą, kurio aš galbūt niekada negirdėjau?
Gyventi pagal sąžinę
Kipshas
Posts: 788
Joined: Mon 06 23, 2003, 9:39

Post by Kipshas »

Leonardai nesikabinek, nesikabinek :)))
Beje gal pats kalbininkas esi?
Buvau as angelelis, ka gi man daryt
Be sparnu likau
darja
Posts: 2703
Joined: Sat 02 07, 2004, 20:04
Location: Vilnius

Post by darja »

Eikit, jus, didieji kalbininkai miegot - jau velus metas, kaip sakoma: rytas uz vakara gudresnis :lol: . Labanakt :)
Kipshas
Posts: 788
Joined: Mon 06 23, 2003, 9:39

Post by Kipshas »

yra dar tokia tauta vakaruose.

pas mus juos vadina "vokieciais", o rusijoje "nemcais"
abu zodziai nerealiai keisti

vokietis tai nuo zemaiciu tarmes kiles:
kerta zemaitis riteriui kuoka per galva, o tam nieko, dar kerta ir vel nieko - "VO KIETS!" - sako zemaitis

pas rusus matyt pagavo riterius ir pradejo kamantinet rusiskai,
o tie tyli nes nieko nesupranta, tai ir pavadino "nebyliais"
"nebyliu" tauta - idomu man tuos rusus butu pamatyt kurie tokius kreivus pavadinimus sugalvoja.
Buvau as angelelis, ka gi man daryt
Be sparnu likau
darja
Posts: 2703
Joined: Sat 02 07, 2004, 20:04
Location: Vilnius

Post by darja »

As tai, matai, is tikruju jokia zemaite, o lietuve :lol: , kitaip sakant suvalkieciu vaikas, uzaugus Vilniuj ant asfalto, tai girdejau, kad tie zemaiciai kalba prancuziskai (yra tokia tauta vakaruose :lol: ), vienzo, vaziuoja Zemaitijoj autobusas, sustoja vairuotojas stotelej, atsisuka i keleivius ir klausia: "Alipontiuy?" (liet. - ar lipanciu yra?). Tai matai, kokia keista tauta tie zemaiciai y :lol:, nors as pries juos nieko neturiu :) .
Leonardas
Posts: 237
Joined: Sat 10 05, 2002, 20:42
Location: Kaunas - Sukiniai

Post by Leonardas »

Kipshas wrote:Leonardai nesikabinėk, nesikabinėk :)))
Beje gal pats kalbininkas esi?
Ne kalbininkas aš nesu.
Tik man vienas dalykas niekaip neaiškus, kuris žynys tau įkalė į galvą, kad kompiuteris nedraugiškas LT raidėms?
Man atrodo pats laikas pamąstyti ir sukurti kitokį draugiškesnį vaizdinį. :wink:
Gyventi pagal sąžinę
darja
Posts: 2703
Joined: Sat 02 07, 2004, 20:04
Location: Vilnius

Post by darja »

Zinai, atkaklusis kalbininke, nuostabia muzika geras bardas gali sugroti ir su viena gitaros styga, kaip tai padare Anastasija, perduodama senoliu isminti su musu skurdziu raidynu :wink:
Leonardas
Posts: 237
Joined: Sat 10 05, 2002, 20:42
Location: Kaunas - Sukiniai

Post by Leonardas »

darja wrote:Zinai, atkaklusis kalbininke, nuostabia muzika geras bardas gali sugroti ir su viena gitaros styga, kaip tai padare Anastasija, perduodama senoliu isminti su musu skurdziu raidynu :wink:
Įdomu ar ir kalbėdama bandai nenaudoti būdingų lietuvių kalbai garsų, jei taip stengiesi jų nerašyti. Ironija visai čia netinka, nepriklausomai ar aš kalbininkas ar ne. O jus visus nevartojančius LT raidžių reikėtų vadinti lietuvių abėcėlės reformatoriais... po reformos Kipshui, teks aiškintis ne tik rusiškų žodžių reikšmes bet ir lietuviškų, bet tai bus sunku išaiškinti kai nebeegzistuos atitinkami garsai.
Gyventi pagal sąžinę
Kipshas
Posts: 788
Joined: Mon 06 23, 2003, 9:39

Post by Kipshas »

>Tik man vienas dalykas niekaip neaiškus, kuris žynys tau įkalė į galvą, >kad kompiuteris nedraugiškas LT raidėms?

Aiskinu: man teko sugaisti prie kompiuterio daug gyvenimui skirto laiko kad taisyti su LT raidemis susijusias problemas. Dar ir siais metais tenka jas spresti ir panasu, kad tai dar nepabaiga.

O kaip tau sitokia RU kalbos reforma vadinama translitu:

Mnogouvazhaemyj Leonard, skazhite pozhalusista, gde vy v etom tekste vydite kirilicu, ruskie bukvy? Koroche govoria - komu nado tot poimiot. A kompiuter, kak govoritsia v narode, eto chiortovo tvorenie. Da da, eto moih ruk delo! :)))
Buvau as angelelis, ka gi man daryt
Be sparnu likau
saulius
Posts: 20
Joined: Mon 02 02, 2004, 10:36

Post by saulius »

darja wrote:Zinai, atkaklusis kalbininke, nuostabia muzika geras bardas gali sugroti ir su viena gitaros styga, kaip tai padare Anastasija, perduodama senoliu isminti su musu skurdziu raidynu :wink:
Man atrodo, kad Anastasijos mintys buvo perduotos nuostabia rusų kalba ir kirilica. Juk pirmiausia apie ją sužinota iš rusiškai parašytų knygų. Todėl palaikau Leonardą, kuris nori, kad ir lietuvių kalba būtų turtinga ir turėtų pakankamai įrankių tam išreikšti,- jis bijo, kad žinsnis po žingsnio lietuvių kalba bus nustekenta ir nebetiks sudėtingesnei minčiai ar žodžiui išreikšti ar parašyti.
saulius
Posts: 20
Joined: Mon 02 02, 2004, 10:36

Post by saulius »

Tačiau norėtųsi, kad nebūtų priešstatomos lietuvių, rusų ar kuri kita kalba ir meilės, neapykantos ir pan. kalba. Gera, kad dar vis įmanoma lietuviškai kalbėti meilės kalba. Gera, kad lietuvių kalba yra tokia turtinga ir turi daug raiškos priemonių meilės kalbai išreikšti. Tad ir Leonardo žodžius visų pirmą suprantu kaip siekį išsaugoti galimybę išreikšti net ir meilę ne sudarkyta, o tobula kalba.
Kipshas
Posts: 788
Joined: Mon 06 23, 2003, 9:39

Post by Kipshas »

Idomu kad nekurie vakarieciai LT kalba vadina formu kalba.
Kol kas dar nezinau ka tai reiskia, bet tikriausiai suzinosiu.

Kaip ten bebutu esu LT kalbos gynejas. Anglolietuviai man pagarbos nekelia. Vienok kompai tai tokios masinos kurios dirba taip kaip suprogramavo jas.........
Buvau as angelelis, ka gi man daryt
Be sparnu likau
darja
Posts: 2703
Joined: Sat 02 07, 2004, 20:04
Location: Vilnius

Post by darja »

Labai megstu rusu dainininka B.Grebenshcikova:

"Neznaju nikovo, kto ne prav :lol: !"
Post Reply