Realizacijos formulė

Moderators: Rolandas, Visi tvarkytojai

jasmin
Posts: 653
Joined: Thu 05 22, 2003, 17:17

Post by jasmin »

..ir taip viskas smulkėja smulkėja, kol paskutiniai (tuo metu) visai smulkmę kuria? Ar maždaug teisingai schematiškai supratau? Ar gali kūrėjas sukurti lygiavertį sau (ar tobulesnį už save) kūrinį?
jasmin
Posts: 653
Joined: Thu 05 22, 2003, 17:17

Post by jasmin »

tikslinuosi, nes noriu suprast..
Troper
Posts: 39
Joined: Fri 11 07, 2003, 22:03
Location: Joniskis

Post by Troper »

Nežinau ką pasakytu korina ir jos pasaulėjauta, Bet manau kad gali. Nes tarkim jeigu jis mus sukūrė kaip savo kurybos išraiška, tai musu padarė ganėtinai tobulus ( kaip Korina sakė suteigdamas kurimo galia ), ta prasme mes galime atrasti naujus dalikus ir juos iškarto pradėti mokytis ir perprasti ir juos panaudoti savo kuryboje manau tai igalina ir mus galu gale tapti aukštaisias kurėjais, nors mes ir tikrojo savo kurėjo negalime pažinti. gal nedgi tai butu amžinas ratas. Tikrasis kurėjas nepažysta savo tikrojo kurėjo. kitas irgi nepažysta ir t.t. :). ( na aišku galima apseiti ir be to)
Hmm pagal tavo pasaulėjauta išeina kad pažine chaosa ir pažine tai kas išreikšta nebeturėtume toliau kur eiti , beliktu tik tapti kurėjais. ( nu cia tik šeip pastebėjimas )
ir dar veinas įdomus man dalykas, kodėl kurėjo valia yra išreikšti save? ir kas jam ta valia duoda? Aišku aš mačiau kad tu parašei jog Visatos proto mes negalime suvogti, bet kad ir kaip bebutu nesinori aklai segti tuo ko suprati negali.
man visad iškiladavo klausimas ar negali taip buti kad tie aukštesnieji protai kurie nušvietė praeities ir dabarties išminčius nėra tesiog už juos dar tobulesni žmonės kurei patis tikslei dar nežino ar pasuko teisingu keliu nukrepia ir mus ten pat apsimesdami Didžiaja Tuštuma pasirodančia per nirvana ar dar kaip nors... :)
Norėčiau Dar paklausti apie ta požiuri taves Korina.
Kokiu tikslu viena Absoliuto dalis isireiškė, ir kokiu tikslu sukūrė dar viena gebančiu kurti karta?
I dar jei tiesingai supratau chaosas yra priešybė išreikštam pasauliui. O jeigu tai yra begalinei matai ( noreėčiau tai sužinoti ) tai vadinasi lygiai taip pat kuo daugiau bus išreikšta tuo daugiau bus chaoso, vadinasi kova tarp chaoso ir kurybos yra beprasmė
Kiekvienas zhmogus turi savo ribota horizonta. Paskui jis siaureja, tampa nepaprastai mazas ir virsta tasku. Tuomet zhmogus sako - chia mano pozhiuris
korina
Posts: 74
Joined: Thu 07 15, 2004, 12:32
Location: klaipeda

Post by korina »

Pažinimas yra begalinis, kaip ir mūsų Sąmonė, Erdvė, Gyvenimas, Tiesa. Proper , tu pakartojai Žydų tikėjimo postulatą "jei negali pažinti Dievo tai kam apie jį mastyti", todėl jie maldos namuose aptarinėja tautos reikalus. Bet aš ne apie juos. Aišku negali pažinti visko (todėl, kad kosmose tokia galinė sąvoka neegzistuoja), bet pats pažinimo procesas (sąmonės praplėtimas, tobulėjimas) nesustabdomas, nes kiekvienai būtybei ir būtybių grupei yra duotas Dievo planas. Beje galima "iškristi" iš Dievo plano, bet ne apie tai kalba. Žmonijos evoliucija šiuo metu yra "posūkio taške"- keičiasi rasės, mes esame penkta rasė, o tolaiu gyvens žemėje šeštoji rasė, kurios fizinių kūnų savybės ir "dvasinės" galimybės gerokai skirsis nuo mūsų.
Proper, klausi kokiu tiklu Absoliutas išreikė save, manau, kad jis tiesiog neturėjo pasirinkimo, nes nieko kito ir nėra, viskas kas egzistuoja nors ir nukrypę nuo JO PLANO (ir mes) yra JIS. Kaip sako Būdistai-tai žaidimas. Tiesiog tai uždaras ratas, viskas yra Jo meditacijos (vaizduotės , minties) padarinys ir viskas gryžta į pradžią.
Reikėtų žinoti, kai sakoma "Dievas sukūrė žmogų" nereikia įsivaizduoti, kad jis sukūrė mūsų fizinį kūną į kurį "įpūtė dvasią". Jis sukūrė Dvasią (ir tai tobulas kurinys), o kūnus (mes jų turime mažiausiai septynis) kūrė kiti kūrėjai. Kūrimo galią (kurią dabar nors ir apribotą turi kievienas žmogus) irgi gavome iš Dievo. Mes kuriame savo mintimis kiekvieną akimirką. Patys suprantate kokio tobulumo mūsų "kūriniai."
Absoliuto išreikšto pasaulio ir chaoso saveika tai pastovi kova. Turiu prisipažinti, kad šiuo klausimu mažai randu informacijos ir mano supratimas labai ribotas. Greičiausiai tai viršija žmogaus proto galimybes todėl randu tik užuominas arba neskaitau to kas man "neįkandama". Jei pavyks susidaryti "tikresnį vaizdą" parašysiu.
Viskas ką rašau "perleista" per mano supratimo prizmę, todė skaitydami tai įvertinkit, nenoriu būti atsakinga už jūsų pasaulėžiūros formavimą. Apsoliučią tiesą žino tik Dievas, jis ir yra TIESA.
Troper
Posts: 39
Joined: Fri 11 07, 2003, 22:03
Location: Joniskis

Korina

Post by Troper »

Visu pirma as ne Proper :D , o seip tai visa tai ka tu aškinai aš kaš ka panašaus irgi turiu savo galvoje , nors šalia to eina ir kitos pasaulėjautos. O kad viskas vyksta ratu bandžiau paaiškinti forumo pradžioje .Visa tai ka tu parašei ištikrųjų yra idomu , dabar nelabai žinau ko čia galėčiau dar paklausti, todėl jei dar nori kuo nors pasidalinti parašyk
Kiekvienas zhmogus turi savo ribota horizonta. Paskui jis siaureja, tampa nepaprastai mazas ir virsta tasku. Tuomet zhmogus sako - chia mano pozhiuris
jasmin
Posts: 653
Joined: Thu 05 22, 2003, 17:17

Post by jasmin »

Ar tikrai kūrinys negali pažinti savo kūrėjo? Kaip tai sugalvoti? Žingsnis po žingsnio..
jei jau kūrėjas gali sukurti sau lygiavertį (ar už save tobulesnį) kūrinį?
jasmin
Posts: 653
Joined: Thu 05 22, 2003, 17:17

Post by jasmin »

dar -
pasakymas "tai už žmogaus pažinimo ribų". kai tik susiduriam su kuo nors nežinomu, yr labai palanku pasakyti "tai už žmogaus pažinimo ribų" ir viskas lyg ir išspręsta. Nebreik nieko galvoti.. Kaip išsisukinėjimas kažkoks. kai iš tikrųjų nenorim ar nesistengiam sužinoti..

tai kur prasideda tos ribos? :)
Rozyte
Posts: 167
Joined: Wed 08 25, 2004, 11:52
Location: Vilnius

nulis

Post by Rozyte »

As manau kad tokia savoka kaip riba nelabai egzistuoja. mes ja tik patys nustatome ir tiek.... :idea:

Cia tik mano nuomone, jei ka :wink:
  • Code: Select all

    Skambanti siela - lyg varpelis - tyloje pasklinda po erdvę...
Troper
Posts: 39
Joined: Fri 11 07, 2003, 22:03
Location: Joniskis

Post by Troper »

rozyte as tave palaikau.. pas mane nedgi žinute po apacia tai reiškia :)
Kiekvienas zhmogus turi savo ribota horizonta. Paskui jis siaureja, tampa nepaprastai mazas ir virsta tasku. Tuomet zhmogus sako - chia mano pozhiuris
korina
Posts: 74
Joined: Thu 07 15, 2004, 12:32
Location: klaipeda

Post by korina »

Tikra tiesa, pažinimo ribos neegzistuoja, egzistuoja tik proto ribos. Ar matėte kada žmogaus DNR, tai dvi tarpusavį susisukusios lazdelės, tai jos nustato mūsų fizinio proto ribas. Rašo, kad žmonijos aušroje (kai visi buvome geručiai ir gyvenome rojuje) turėjome 12 lazdelių DNR. Neverta nusiminti , tas lazdeles mums žada grąžinti, kai tik vėl tapsim geri. Tai tik apie fizinį kūną, o mes jų (kūnų) turim dar 6-is ir vienu metu egzistuojame kituose pasauliuse. Kai kurie (trys žemutiniai) labai susiję tarpusavyje ir yra priklausomi nuo mūsų elgiasio fiziniame pasaulyje.
Atsiprašau Troper už iškraipytą vardą, nežinau kaip tai galėjo atsitikti.
Rozyte
Posts: 167
Joined: Wed 08 25, 2004, 11:52
Location: Vilnius

nulis

Post by Rozyte »

bet as manau kad ir protas neturi ribos. juk galime tobuleti su tom paciom 12 lazdeliu DNR, ribos tiesiog nera!
  • Code: Select all

    Skambanti siela - lyg varpelis - tyloje pasklinda po erdvę...
VirgisM
Posts: 163
Joined: Wed 10 30, 2002, 17:41
Location: Kaunas, Rumšiškės, Vilnius
Contact:

Post by VirgisM »

Proto ribas nustato požiūris.
Jis parodo sąmonigumo lygį.
T.y. galėdamas pakenkti sau ar kitiems - neturėtum gauti ir degtukų.

Kuo daugiau gėrio žmogus skleidžia, kuo jo energijos kokybiškesnės, tuo galvai daugiau energijos tenka.
Tad ir protauti geriau sekasi.
Gal ir lazdelių padaugės?:lol:

Tik, manau, intuicija geriau.
:wink:
Sveikinu Tave karštai, Kad ištirptų debesys aukštai, Kad vaivorykštėmis pasipuoštų Mėlyni dangaus skliautai
Ir pradingtų visos nuoskaudos, Jei širdelėje laikai!
korina
Posts: 74
Joined: Thu 07 15, 2004, 12:32
Location: klaipeda

Post by korina »

Jūs abu teisūs, protas neturi ribų tada kai fizinis kūnas tampa nemirtingas. Nes protas tai smegenų veiklos produktas. Jei smegenų lastelės nenusidėvi, tai jos evoliucionuoja (tobulėja). Iki to žmonijai dar toli, nors taip bus, tačiau be proto yra sąmonė ( tai mūsų patirties, žinių, atminties saugotoja), kurios galimybės neribotos, aišku, jei moki ja naudotis. Intuicija ir yra sąmonės produktas.
Troper
Posts: 39
Joined: Fri 11 07, 2003, 22:03
Location: Joniskis

Post by Troper »

Korina nemanau kad protas tai smegenų veiklos produktas, nes yra daug faktu liudijanciu kitaip pvz: rusijoj buvo o gal dar yra tokia mergaite kuria istyrus paaiskejo jog ji neturi didziuju smegenu pusrutuliu, o jin buvo protiskai tik siek tiek nesveika, o daugiau viska sugebejo dayti pati ir protauti. Žinai manau kad čia tik isitikinimas, kai žmogus tiki jog netekes smegenų nebegalės mastyti taip ir atsitinka, o pvz kai netenka kitu galųniu jog žmogaus ne kiek nesumažėje, ta prasme dvasinio žmogaus. Manau protavimas yra dvasios ar kaip tai pavadinti, produktas :)
Kiekvienas zhmogus turi savo ribota horizonta. Paskui jis siaureja, tampa nepaprastai mazas ir virsta tasku. Tuomet zhmogus sako - chia mano pozhiuris
VirgisM
Posts: 163
Joined: Wed 10 30, 2002, 17:41
Location: Kaunas, Rumšiškės, Vilnius
Contact:

Post by VirgisM »

Viskas yra dvasios produktas.
Ir siela, ir kūnas, ir pasąmonė, samonė bei virš sąmonė...
Protu naudojasi mažasis ego, intuicija Didysis (mūsų aukštesnysis Aš).
Sveikinu Tave karštai, Kad ištirptų debesys aukštai, Kad vaivorykštėmis pasipuoštų Mėlyni dangaus skliautai
Ir pradingtų visos nuoskaudos, Jei širdelėje laikai!
korina
Posts: 74
Joined: Thu 07 15, 2004, 12:32
Location: klaipeda

Post by korina »

Troper, tavo pavyzdys apie mergaitę be mažųjų smegenų pusrutulių, tik patvirtina mano išskaitytą teiginį, kad protas smegenų veiklos produktas. Pažeidus smegenis, pakinta mąstymas. Smegenys labai sudėtingas mechanizmas. Šiaip jau, protas mums dažnai trukdo, ypač kai reikia priimti svarbius sprendimus. Mes dažnai labiau pasitikime protu, net ten kur reikia klausyti širdies. Ezoterinėse knygose rašo, kad žmogaus protas stengiasi paimti viršų (neleidžia pasireikšti sąmonei) ir jo sprendimai būna egojistiški, nes jis tarnauja kūnui, kuris yra laikinas ir nuo kurio priklauso protas. Leiskit priminti svetimas mintis. Ši teorija man padeda "sudėlioti visus taškus" ir paaiškina, kodėl dažnai gailimės savo sprendimų, ypač greitų. Nenoriu pasakyti, kad nesinaudokit protu, o tik intuicija, bet protas turi būti analitinis.
Ir vėl pamokslauju....
korina
Posts: 74
Joined: Thu 07 15, 2004, 12:32
Location: klaipeda

Post by korina »

Basta, labai įdomi lygtis ir man patiko analogija (rato plotas esamas pažinimas, jo perimetras galimas pažinimas). Tik perimetras galėtų reikšti pažinimo kiekio įvertinimą ( žinau, kad žinau tiek, tik nežinau kiek nežinau- t.y. kas už rato perimetro), tada r - pažinimo spindulys (vienintelis kintantis dydis šioje formulėle), tiklsliau jo dydis, apsrendžia santykį tarp to ką žinai ir to ką nežinai. Tiktai Y=C kai r=0 ir kai r=1 (ne r=2). Šia formule galima iliustruoti gana plčią filosofinę sąvoką - tai santykį tarp pažinto ir nepažinto. Kai pažinimas ribotas r=1 ,tai dar gali įvertinti kiek yra už pažinimo ribų, kai pažinimas peržiangia vieneto ribą tai nebeįmanoma įvertinti to ko nežinai ir tai labai logiška, nes pažinimas begalinis.
Aš sužavėta, iš kur ištraukiai šių gerai žinomų formulių filosovinę prasmę? Atleisk, kad pritaikiau ją truputį "žemiškesnėm" sąvokom išreikšti.
Rozyte
Posts: 167
Joined: Wed 08 25, 2004, 11:52
Location: Vilnius

:)

Post by Rozyte »

Besta
Begalo idomi lygtis, ypac jos atsakimo variantai. Pagalvosiu per savaidgali apie skaiciu du, gal sumastysiu koki atsakymeli, ar tik siaip pasamprotavyma.
  • Code: Select all

    Skambanti siela - lyg varpelis - tyloje pasklinda po erdvę...
korina
Posts: 74
Joined: Thu 07 15, 2004, 12:32
Location: klaipeda

Post by korina »

Basata, tu teisi C=Y, kai r=0 ir r=2. Sresdama ploto formulę parašiau C=2prkvd., todėl gavau 1. Ačių, kad patasei.
darja
Posts: 2703
Joined: Sat 02 07, 2004, 20:04
Location: Vilnius

Post by darja »

:shock: o ka gi jus cia veikiat - matematikos mokotes :wink: , zinot, as tai jau kadaise mokiaus matematinej klasej, o dabar jau daugybes lentele vargiai prisimenu, geriausiai prisimenu, kaip skaiciavo mazasis Volodia: 1+1 yra 3... :P :wink:
Post Reply