Aktualūs straipsniai iš įv.šaltinių

Moderatorius: Visi tvarkytojai

Uosis
Pranešimai: 1564
Užsiregistravo: Sek 12 22, 2002, 13:34

Aktualūs straipsniai iš įv.šaltinių

Standartinė Uosis »

Sveiki :)

Radau įdomių straipsnių "www.delfi.lt", tai permetu :)


Pasaulio gamtos fondas: gamtos ištekliai yra naudojami sparčiau nei spėja atsikurti

Ataskaitoje, kurią ketvirtadienį paskelbė aplinkosaugininkų organizacija Pasaulio gamtos fondas (WWF), teigiama, jog žmonės sunaudoja 20 proc. daugiau gamtos išteklių nei Žemė spėja atkurti, rašo verslo dienraštis "Financial Times".

"Naudojame gamtos kapitalą sparčiau nei jis gali atsikurti, - sakė WWF generalinis direktorius Claude'as Martinas. - Kaupiame ekologinę skolą, kurios negalėsime grąžinti, jei vyriausybės neatkurs pusiausvyros tarp gamtos išteklių naudojimo ir Žemės pajėgumo juos atnaujinti".

Naujausioje WWF ataskaitoje rašoma, kad 1970-2000 metais sausumos ir jūrų gyvūnų populiacijos sumažėjo 30 proc., o gėlavandenių gyvūnų populiacijos sumenko 50 proc. "Tai - didesnių žmonijos maisto, pluošto, energijos ir vandens poreikių tiesioginis padarinys", - tvirtino WWF.
Organizacijos ataskaitoje teigiama, jog žmonijos "pėdsakas" Žemėje (derlingos žemės ir vandens plotas, būtinas patenkinti išteklių poreikius bei absorbuoti atliekas ir taršą) nuo 1961 metų padidėjo 2,5 karto - iki 2,2 hektaro vienam asmeniui, palyginti su turimu 1,8 hektaro.

Su minėtu "pėdsaku" susijęs energijos aspektas per tą patį laikotarpį padidėjo 700 proc., nes naudojant daugiau iškastinio kuro (akmens anglies, naftos ar gamtinių dujų) reikia didesnio ploto sugerti išskiriamą anglies dvideginį. "Pernelyg didelis šio kuro naudojimas stumia visą žmoniją į klimato pokyčių pavojų", - įspėjo WWF.
Šiaurės amerikiečio "pėdsakas", vidutiniškai siekiantis 9,5 hektaro, yra dvigubai didesnis nei europiečio ir septynis kartus viršija Azijos ar Afrikos gyventojo "pėdsaką".

Vienas iš ataskaitos autorių Jonathanas Loh sakė: "Subalansuotas gyvenimas ir aukšta jo kokybė nėra nesuderinami. Tačiau turime liautis švaistę gamtos išteklius ir atkurti pusiausvyrą tarp (išteklių) naudojimo besivystančiose ir išsivysčiusiose šalyse".

ELTA, 2004 spalio mėn. 22 d. 15:26
Uosis
Pranešimai: 1564
Užsiregistravo: Sek 12 22, 2002, 13:34

Standartinė Uosis »

Ir dar vienas :)

Pasaulio klimatas šiltėja sparčiau negu manyta

Pastaruoju metu padažnėjusios audros, sausros, karščio bangos tikriausiai yra pasaulinio šiltėjimo rezultatas. Pasak klimatologų, tokie reiškiniai leidžia teigti, jog klimato pokyčių poveikis išryškėja sparčiau negu iki šiol prognozuota.

Per penkias šios vasaros savaites keturi uraganai siautėjo Floridoje ir Karibų jūros baseine, stiprios audros viena po kitos kyla Ramiojo vandenyno vakaruose, karščio bangos pernai pagreitino mirtį dešimtims tūkstančių pagyvenusių europiečių, sausra nesiliauja JAV pietvakariuose, ledai Antarktyje ir Grenlandijoje tirpsta sparčiau, keičiasi jūrų srovės, jūros šiltėja - tačiau tai tik pradžia, sunerimę kalba specialistai.

Tokia intensyvi destruktyvi veikla gali būti dar didesnių nelaimių pranašė, sako dr. Paulas Epsteinas, vienas Harvardo medicinos mokyklos sveikatos ir pasaulio aplinkos centro vadovų. Anot jo, keičiasi įprasta orų struktūra, vadinasi, sistema darosi nestabili.

Kad klimatui įtakos turi iškastinio kuro deginimas, dėl ko daugėja Žemės rutulį gaubiančių šilumą palaikančių anglies dvideginio dujų, visi klimatologai sutinka. Tačiau dar nemažai yra tokių, kurie nemano, kad šių metų audros būtų išskirtinės.

Pasak Floridos universiteto meteorologo ir okeanologo Jameso O'Brieno, statistika rodanti, kad uraganų nepadažnėjo, ekstremalių oro sąlygų nepadaugėjo.

Iš dalies su juo sutinka prof. Jamesas McCarthy, jūrų biologijos specialistas iš Harvardo universiteto. Jis sako, kad neįmanoma pasakyti, kad kuri nors audra ar sausra reiškia klimato pokytį. Tačiau jis pabrėžia, kad temperatūros ar kritulių pokyčių įtaka akivaizdžiai jaučiama - ypač Žemės ašigalių ledynuose. "Jie signalizuoja mums, ragina - pabuskite", - sakė profesorius.

Nacionalinio atmosferos tyrimų centro Baulderyje, Kolorado valstijoje, klimato analizės sektoriaus vadovas Kevinas Trenberthas tvirtina, kad anglies dioksido padaugėjo maždaug trečdaliu, palyginti su laikotarpiu, kai nebuvo pramonės. Vandenyno lygis per 10 pastarųjų metų pakilo 3 cm, ledų tirpimas 25-30 procentų sąlygoja šį reiškinį.

Beje, draudimo bendrovės rimtai reaguoja į klimatologų ir gamtos perspėjimus. "Pirmą kartą nuo 1886 metų tiek daug uraganų siautėjo vienoje iš valstijų (Floridoje), vienas uraganas sunaikino daugiau kaip 22 procentus namų", - draudimo firmos "Swiss Re." filialo JAV viceprezidentas Mathhias Weberis.

ELTA
2004 spalio mėn. 22 d. 21:37
Uosis
Pranešimai: 1564
Užsiregistravo: Sek 12 22, 2002, 13:34

Standartinė Uosis »

O čia straipsnis iš "Verslo žinių" :)

Šansas tradiciniams ir originaliems verslams

Jolanta Vaitiekūnienė ([email protected], tel.: 2526391)

Įvairių Lietuvos regionų verslininkams atsiveria daugiau galimybių gauti Pasaulio aplinkos fondo paramą, kuri ateinančiais metais turėtų patrigubėti ir siekti apie milijoną JAV dolerių. Dvi dešimtys įgyvendinamų projektų, rodančių, kaip vietos žmonės gali suderinti savo socialinius ir ekonominius interesus su aplinkosaugos poreikiais, pristatomi šiandien Vilniuje rengiamoje konferencijoje ir projektų mugėje.


Sukurti ornitologinio turizmo infrastruktūrą, įsteigti kaimo amatų namus, imtis gaminti ekologiškus maisto produktus – įgyvendinti šiuos ir kitus sumanymus įvairiose Lietuvos vietose padėjo Jungtinių Tautų Vystymo programos Pasaulio aplinkos fondo mažųjų projektų programa. Skirtingus projektus vienija tai, kad, spręsdami aplinkosaugos problemas, jie padeda išspręsti ir vietos žmonių socialines bei ekonomines problemas.

Ką gali ūkininkės
Nors Mažųjų projektų programa (MPP) nėra tiesiogiai skirta verslui remti, galimybių ja pasinaudoti turi ir vietos verslininkai. Pasak Nedos Leonavičiūtės, programos koordinatorės Lietuvoje, teikiami projektai turi atitikti aplinkosauginius reikalavimus, kita būtina sąlyga – būti naudingi vietos bendruomenei.

Vienu iš sėkmingiausių pavyzdžių koordinatorė vadina Petronių amatų namų įkūrimą Ukmergės rajone. Susibūrusios aktyvios ūkininkės ne tik spaudžia ir parduoda sūrius, bet ir ieško būdų, kaip išjudinti visą bedarbystėje skendinti kaimą. Jos įkūrė amatų namus, kuriuose yra susibūrimams skirta seklyčia, pastatytos dvi duonkepės krosnys, įrengtas audimo bei kitų amatų kambarys. Veiklios moterys jau yra sukūrusios savo kaimo plėtros planą, kuriame numato, kaip plės kaimo turizmą ir ekologinį ūkininkavimą.

Kitas MPP projektas įgyvendinamas Varėnos rajone. Tai – šalia Čepkelių rezervato tyvuliuojančių Grybaulios žuvininkystės tvenkinių pritaikymas paukščių apsaugai ir ornitologiniam turizmui. Bendrovei "Kabelių tvenkiniai" priklausančiuose telkiniuose iškelti inkilai, padaryti dirbtiniai lizdai bei salos paukščiams, įrengtas takas su pavėsinėmis, apžvalgos aikštelėmis, informaciniai stendai lankytojams.

Sodins energetinį mišką
"Savininkus pavyko įtikinti atsisakyti dalies trumpalaikio pelno. Dabar, prižiūrėdami įrengtą turizmo infrastruktūrą, jie pakeitė požiūrį ir planuoja uždirbti ne tik augindami žuvis, bet ir plėsdami ornitologinį turizmą. Beje, dirbtiniuose lizduose jau apsigyveno trys jūrinių erelių poros: paukščių stebėtojams tai – tikras lobis", – pasakoja koordinatorė. Originalus energetinio miško auginimo ir energijos efektyvumo didinimo projektas pradėtas įgyvendinti Kėdainių rajone, Pikeliuose. Šiame kaime yra reabilitacijos-reintegracijos centras, kuriam priklauso buvę narkomanai, alkoholikai, bausmę atlikę kaliniai.

Įgyvendinant projektą bus pasodinta 10 ha greitai augančių gluosnių, kuriuos kurui bus galima kirsti jau po kelerių metų, bei įrengti trys biomase kūrenami katilai. Viliamasi, jog tai leis ne tik pigiau šildyti centrą ir dar papildomai uždirbti, bet ir "padės formuoti bendruomenės narių darbinius įgūdžius".

Per trejus su puse metų, skaičiuoja p. Leonavičiūtė, MPP Lietuvoje parėmė 48 projektus – jiems įgyvendinti skyrė daugiau kaip 3 mln. Lt
Yra tik vienas Dievas ir jis yra visur :)
Uosis
Pranešimai: 1564
Užsiregistravo: Sek 12 22, 2002, 13:34

Standartinė Uosis »

Žodžiu tiems, kas ieško ir gali skaityti rusiškai nuorodą į vieną iš didžiausių anastasijiečių laikraščių Rusijoje. Vadinasi Газета "Родовое имение".

Visą medžiagą internete rasite adresu
http://www.rodimenie.ru/ Jei rasit, ką įdomaus, pasidalinkim su visais :P
Uosis
Pranešimai: 1564
Užsiregistravo: Sek 12 22, 2002, 13:34

Standartinė Uosis »

Ukrainiečių organinės žemdirbystės klubo interneto svetainė - http://cluboz.net Manau, ten turėtų būti daug naudingos praktiškos informacijos :) Sėkmės ieškantiems :!:
Neringa
Pranešimai: 590
Užsiregistravo: Ant 02 04, 2003, 20:30
Miestas: Vilnius

Re: Aktualūs straipsniai iš įv.šaltinių

Standartinė Neringa »

Jeigu šiame skyrelyje bus talpinama negatyvi informacija (nepaisant to kad ji yra reali), tai yra galimybė, kad turėsime purvasklaidos skyrelį. Manyčiau kad reikia savo dėmesį ir energiją skirti teigiamiems dalykams. Arba galim mokytis daryti taip kaip Ščetinino mokykloje - net iš neigiamų dalykų surasti kažkokį teigiamą dalyką ir pakreipti informaciją ne griaunančia, o kuriančia kryptimi. Reikia turėti omeny, kad mūsų visi apmąstymai turi svorį ir jėgą, jie realūs, net jeigu nevisiškai valingi. Informacijos sekimas taip pat sukelia mūsų reakcijas, emocijas, apmąstymus. Būkim šviesos kūrėjai tiesiogine to žodžio prasme, suraskime informaciją apie tai, kas ką gero padarė, apie tai kokia sąmoninga tampa žmonija, apie tai, kas liudija apie meilės, Dievo egzistavimą, apie ekologišką gyvenimo būdą ir t.t. Kitaip tariant sukurkime šviesasklaidos skyrelį, padarykim naujoviškai ir sąmoningai.
Ką manot?
vaiduze
Pranešimai: 517
Užsiregistravo: Ant 08 30, 2005, 0:18
Miestas: klaipeda

Standartinė vaiduze »

pritariu visiškai :D
<a href="http://anastasija.lt/forum/viewtopic.ph ... >Projektas "Pasodinau medį - esu laimingas"</a>
Gluosnė
Pranešimai: 513
Užsiregistravo: Ket 04 24, 2003, 13:26
Miestas: Kaunas/
Susisiekti:

Standartinė Gluosnė »

Aciu, Neringa.
Noreciau paklaust kitu apie si skyreli- ar galiu istrint komentarus, bei nuorodas i straipsnius, tiesiogiai nesusijusius su musu forumo tematika? Atsiribojimas nuo negatyvumo nereiskia ribotumo. Tiesiog sis forumas turetu turet tam tikra krypti. O visa kita informacija laisvai prieinama visiems norintiems.
Ka manot? Noreciau sutvarkyt sia tema, kad nuorodos tikrai butu aktualios ir i tema.
sraige
Vartotojas neaktyvus
Pranešimai: 500
Užsiregistravo: Ant 03 08, 2005, 22:51
Miestas: Alytus

Standartinė sraige »

(+)
Neringa
Pranešimai: 590
Užsiregistravo: Ant 02 04, 2003, 20:30
Miestas: Vilnius

Standartinė Neringa »

(+) (Nusižiūrėjau nuo tavęs, Sraigele)
Gluosnė
Pranešimai: 513
Užsiregistravo: Ket 04 24, 2003, 13:26
Miestas: Kaunas/
Susisiekti:

Standartinė Gluosnė »

na, dabar belieka paprasyt Aurimo uzsukti cia ir nusprest ar jo ideta medziaga dar aktuali. (Visi zinom, kad ekologine padetis sparciai blogeja) Tada arba ji liks, arba tema liks tuscia is viso :D

P.S. Informacija geriau butu deti nuorodu pagalba, pilnu straipsniu patartina nekopijuot, nes yra toks dalykas kaip autorines teises. Be to ir vietos sutaupo.
Rapolas
Pranešimai: 346
Užsiregistravo: Pir 01 20, 2003, 11:17
Miestas: Vilnius
Susisiekti:

Standartinė Rapolas »

As ne Aurimas :)
Bet mano nuomone objektyvus faktai kad ir nelabai malonus man suteikia pagrindo tvirciau rinktis gamta tausojancius dalykus. Kai sie straipsniai yra siaip kurnors tai yra viena o kai jie pas mus tai cia galim
kolektyviai aptarti ko mes gali imtis "savo kieme" kad taisyti istuacija .
O tuos kurie nuliusta ar sunerimsta sustiprinti savo tikejimu ir savais pavyzdziais. :)
Naudinga tėvams ir pedagogams http://www.ateitiesmokykla.lt
Gluosnė
Pranešimai: 513
Užsiregistravo: Ket 04 24, 2003, 13:26
Miestas: Kaunas/
Susisiekti:

Standartinė Gluosnė »

Rapolai, tu isivaizduoju kiek internete ir spaudoje yra aktualiu ir realiu straipsniu apie ekologija, nusikalstamuma, ekonomikos kritima, skurda, terorizma ir t.t ir pan. Viska cia dekim? Gal galima butu sukurt tema:" Ka galima siandien padaryti, kad ekologine padetis neblogetu, o geretu?" Nes idetas sausas faktas diskusiju nesukels.
Rapolas
Pranešimai: 346
Užsiregistravo: Pir 01 20, 2003, 11:17
Miestas: Vilnius
Susisiekti:

Standartinė Rapolas »

Gluosnė rašė:Rapolai, tu isivaizduoju kiek internete ir spaudoje yra aktualiu ir realiu straipsniu apie ekologija, nusikalstamuma, ekonomikos kritima, skurda, terorizma ir t.t ir pan. Viska cia dekim? Gal galima butu sukurt tema:" Ka galima siandien padaryti, kad ekologine padetis neblogetu, o geretu?" Nes idetas sausas faktas diskusiju nesukels.
Sutinku kad straipsnio idejimas dar nebutinai reiskia jo aptarima
Kiek stebiu sia tema tai Aurimas cia idejo ivairiausiu straipsniu
Ir praporcingai liudnesniu ir optimistiskesniu. Kolkas nematau kad kazkas siektu "uzbomborduoti" bauginanciais straipsniais :)
Naudinga tėvams ir pedagogams http://www.ateitiesmokykla.lt
Gluosnė
Pranešimai: 513
Užsiregistravo: Ket 04 24, 2003, 13:26
Miestas: Kaunas/
Susisiekti:

Standartinė Gluosnė »

Bauginancius istryniau :)
Tiesiog garsiai mastau, ar mums reikia tu straipsniu is kitur. Ir ar, perskaite kazka mums idomaus, turime kelt i cia. Tai diskusiju forumas ir pakvietime diskutuoti turetu buti ir paties autoriaus mintys.
Noriu suzinoti zmoniu pozicija siuo klausimu, nes i skilti "Tinklapis ir Forumas" mazai kas teuzsuka.
Rapolas
Pranešimai: 346
Užsiregistravo: Pir 01 20, 2003, 11:17
Miestas: Vilnius
Susisiekti:

Standartinė Rapolas »

Gluosnė rašė:Bauginancius istryniau :)
Tiesiog garsiai mastau, ar mums reikia tu straipsniu is kitur. Ir ar, perskaite kazka mums idomaus, turime kelt i cia. Tai diskusiju forumas ir pakvietime diskutuoti turetu buti ir paties autoriaus mintys.
Noriu suzinoti zmoniu pozicija siuo klausimu, nes i skilti "Tinklapis ir Forumas" mazai kas teuzsuka.
Nava sia tai tau ...tik pradejom aptarineti
O tu jau "bauginancius istryniau" . Ir dar kreipies mazdaug
"apterkime si kalusima issamiau" :)

Manau kokios paziuros moderatoriaus bebutu, reik isklausyti ir kitu, neskubeti veikti.

Moderatorius turi buti smarkiai neutralus :)
Naudinga tėvams ir pedagogams http://www.ateitiesmokykla.lt
Neringa
Pranešimai: 590
Užsiregistravo: Ant 02 04, 2003, 20:30
Miestas: Vilnius

Standartinė Neringa »

Aišku ir Aurimas, ir kiti kurie deda informaciją yra šaunuoliai, nes turi gerą ketinimą supažindinti su informacija. Ir manau kad šios diskusijos dėl pateiktinų straipsnių pobūdžio asmeniškai jų neliečia. Norėtųsi, kad jie ir toliau būtų aktyvūs.

Ir sutinku kad gana sudėtingą klausimą sprendžiame, nes reikia surasti balansą tarp teisės į informaciją (žinoti kas vyksta, ir neapsimesti kad nieko blogo nevyksta) ir šviesios sąmonės(ir pasąmonės) išlaikymo.

Vienavertus, iš savo patirties galiu pasakyti, kad tais laikotarpiais, kai nežiūriu teliko ir neskaitau žiniasklaidos, savijauta yra tikrai puiki, ir tikrai šviesenės mintys ir jausmai manyje gyvena. Ir pasaulis dėl to tikrai neapsiverčia. Tiesiog tuo metu išgyvenu gerus dalykus ir gerai sekasi kurti kažką gražaus. O paskui vėl įsijungus į informacijos srautą atrodo - nieko naujo, vis tie patys skandalų scenarijai. Lyg ir nieko naujo nesukurta.

Kitas dalykas, gal čia priklauso ir nuo žmogaus natūros, kaip jis priima informaciją. Vienas ją nešališkai įvertina ir "neužsiteršia", o kitas tiesiogiai priima. Aš asmeniškai viską priimu kaip realybę ir įsijaučiu. O kitas gal moka priimt neutraliai. Nežinau kas yra geriau.

Aha, dar prisiminiau vieną statistinį faktą, kurį man pasakė medikai. Moterys medikės dažniau nei kitos moterys patiria gimdymo komplikacijų. Kodėl? Todėl kad jos žino kaip gali būti, kokių ir kiek atvejų. Pavyzdys kalba pats už save. Kitaip tariant, jeigu mes pilnai valdytume savo pasąmonę, tai galėtume ramiai žiūrėti į įvairius reiškinius ir mums jie nekenktų.

Taigi klausimas, kokia paskirtis informacijos kurią čia dėsime - 1) informacinė faktinė 2) kurianti geras emocijas ir impulsą patiems sekti gerais pavyzdžiais.

Tai mano asmeniniai pamąstymai, nepretenduojantys į absoliučią tiesą.
J

Standartinė J »

Visai pritariu Neringai.
Lygiai taip pat vengiu žiūrėti publicistinių laidų, klausyti žinių, skaityti laikraščių. Mano nuomone, mes savo emocijom "maitinam" tą negatyvą, kurio pilna aplink.
Jei "mano" pasaulis bus šviesus ir tyras, tai ir Visatoje šviesos bus daugiau...
sraige
Vartotojas neaktyvus
Pranešimai: 500
Užsiregistravo: Ant 03 08, 2005, 22:51
Miestas: Alytus

Standartinė sraige »

Aš vengiu tada, kai suvokiu kad nesusidorosiu, kad mane tai paveiks ir galimas daiktas nusės į pasąmonę, bet jei jaučiu, kad manęs nepalies, tiesiog stebiu ir darau išvadas, mąstau.
Aureja
Pranešimai: 653
Užsiregistravo: Tre 05 18, 2005, 14:26
Miestas: Kaunas

Standartinė Aureja »

Mano nuomone kitokia.....kaip tik reikia stengtis negatyvuose izvelgti gerio atspalvi.Senieji isminciai moko ne nuo ju atsiriboti ,o stengtis izvelgti ir pozytivuma.Juk augalas augantis siltnamio salygom ,patys zinote ,koks jis tampa silpnas isnestas i atsiauresnes salygas. :lol:
Dievo ausi greiciausiai pasiekia zodziai, is zmogaus sirdies ateinantys (J. Kuvykas)
Skelbti atsakymą