ISTORIJA - Sukiniai

Moderator: Visi tvarkytojai

Ramuma
Posts: 223
Joined: Sun 09 03, 2006, 15:27
Location: Rokiškis
Contact:

Re: ISTORIJA - Sukiniai

Post by Ramuma »

teismo keliu... nelabai, nes tai užtruktų nežinia kiek laiko bei visas tas procesas vargintų šeimas, vienaip ar kitaip visa atsilieptų... suprantu, jog reikia svarių argumentų Kestučiui, kodėl jis taip neturėtų elgtis...

-mano šeimyna taip pat nieko nekūrė ligi tol, kol negavo žemės dokumentų...
-galbūt šeimynos neturi, ar neturėjo galimybių ten kurtis, manau, jog Kęstutis, kaip niekas kitas supranta kad gyvenime nutinka visko... nėra lengva keisti likimą žmogui, o ypač šeimai... sunkumų būna, jie iškyla...
- charakteriai ir būdo bruožai... jie keičiasi, juk tam ir yra gimtinė, kad žmogus keistų likimą, ta linkme, kuria jis nori... gimtinė juk ir yra tam, kad pildytųsi svajonės...

pasielgdami taip, nesuteikdami progos žmogui, mes nuviliame vaikučius... reikia būti vertiems...

ne link šventumo, o link žmogiškumo... mes esame...

ačiū, jei paskaitėte...
Mes esame vaikai didžiulėje Žemėje...
Mes teesame žaislai suaugusių pasaulyje...
Dobė
Posts: 675
Joined: Mon 09 26, 2005, 8:58
Location: Vilnius

Re: ISTORIJA - Sukiniai

Post by Dobė »

aha, vadinasi, žmonės išsakė savo nuomonę Kęstučiui, bet jis apsimetė negirdįs :wink: gudri taktika - o gal jis jau girdi tik tam tikras vibracijas :roll: tai ką gi, jei negirdi ir teismas neįmanomas (čia dar klausimas), tai padarykite tai, ko jis iš jūsų niekada nesitikėtų - apmėtykite jį susirinkime supuvusiais pomidorais, bulvėm, obuoliais, kiaušiniais (galima iš pasalų) - bet kuo, nušvilpkite, terorizuokite moraliai rėkdami "gėda gėda", kol pagaliau būsite išgirsti. atleiskite aš ne Ramuma, o Neramuma, todėl siūlau tokias priemones :P jei žmogus gali sau leisti tyčiotis iš kitų ir joks susitarimas su juo neįmanomas (nieko negirdi), belieka radikalios (fizinės) priemonės, kurios pas mus Lietuvoje, kaip rodo įvykiai, vis dar aktualios :) :wink:
Dobė
Posts: 675
Joined: Mon 09 26, 2005, 8:58
Location: Vilnius

Re: ISTORIJA - Sukiniai

Post by Dobė »

na, o kalbant rimtai, sukiniečiams galima patarti štai ką:

Kaip suprantu, žemės įsigijimo scenarijus Sukiniuos buvo maždaug toks - žmonės iš anksto sutarė su Kęstučiu, kuris savanoriškai be atlygio apsiėmė parūpinti sukiniečiams žemės, būtent kad jis juos užrašo į eilę žemei gauti, jie jam duoda pinigus (įdomu, ar dėl kainos už ha buvo sutarta iš anksto?) ir jis kažkokiais tik jam ( o gal ne tik?) žinomais būdais atkelia tą žemę į Sukinius ir kiekvienas gauna tiek žemės, kiek davė pinigų, ir galiausiai ta žemė apiforminama jo vardu. Tačiau, artėjant tam galutiniam ilgai lauktam etapui, kai atsirado galimybė turėti žemės dokumentus, Kęstutis staiga persigalvoja ir neduoda žemės kai kuriems žmonėms. Tai reiškia, kad jis nesilaiko susitarimo, kad ir nerašytinio, ypač atsižvelgiant, kad žmonės jau buvo investavę savo pinigus, už kuriuos jis nupirko žemės atkėlimo dokumentus. Tačiau, jokiuose dokumentuose neužfiksuota, kas ir kiek pinigų davė (nebent paties Kęstučio popieriuose). Esant tokiai situacijai, mano kolegės teisininkės nuomone, vis vien galima būtų kreiptis į teismą dėl susitarimo nesilaikymo, jei atsirastų žmonės, kurie paliudytų (ir gerai būtų, kad jų būtų kuo daugiau), kad buvo susitarta būtent taip (o kaip - jūs patys geriau žinote) ir kad Kęstutis nesilaiko to susitarimo, susijusio dar ir su finansiniais reikalais. Gali būti, kad ir pats Kęstutis, pirkdamas žemės atkėlimo dokumentus ar apiformindamas sklypus, veikė ne visai teisėtai, tad jis nebūtų suinteresuotas pateikti teismui visus su tom manipuliacijom susijusius popierius. Bet kuriuo atveju prieš kreipiantis į teismą, būtų gerai pasikonsultuoti su juristu. Jei visai neturite į ką kreiptis, parašykite až, galbūt ką nors parekomenduosiu.
ir nebūkite naivūs - Kęstutis savo noru nepasikeis, jokių metamorfozių nesitikėkite - atsitiko taip, kad pasitikėjote ne tuo žmogumi - akivaizdu, kad jis pirmiausia pašalins žmones, kurie turi autoritetą kitų tarpe (nes nori būti piramidės viršūnėje), o paskui bet kurį, išdrįsusį paprieštarauti, o jūs vis labiau bijosite ir ... nesinori net pagalvoti, kaip viskas galėtų pakrypti, bet tikiuosi, kad susivienysite ir viską teisingai ir laimingai išspręsite - juk ir avinai atstatę ragus gali vilką užspeisti į kampą :gigi:
Laimis
Posts: 1378
Joined: Mon 05 19, 2003, 11:42
Location: Link Ukmergės
Contact:

Re: ISTORIJA - Sukiniai

Post by Laimis »

Viena tokia moteriškė Sukiniuose, kurios vardo neminėsime, išgyveno sunkų periodą šeimoje. Tuo metu nelabai gerai sutarė su savo vyru. Žinot, visko gi pasitaiko. Ir įsivaizduokite tada įvyko toks sutapimas. Atvažiavo Kęstutis su Danute ir vietoj to, kad pasiūlytų pagalbą pasakė, kad ruošiasi gražinti jai pinigus už žemę.

Istorija buvo sugalvota labai graži. "Sukiniai neardo šeimų", - štai kokia frazė buvo kartojama Kęstučio ir Danutės Kauno klube. O realiai tai reiškia, kad jei iš šeimos atvažiuoja į žemę tik vienas žmogus, o kitas neatvažiuoja, tai tokia šeima gali susipykti. O Sukiniai yra "gerieji", jie neardo šeimų. Todėl tai šeimai reikia gražinti pinigus, kad čia nesikurtų.

Blogiausia šitoje situacijoje buvo tai, kad tos moteriškės vyras buvo neskaitęs V. Megre knygų. :) Reiškia nebendramintis. :)

Ačiū Dievui, kad šį kartą moteriškė nebuvo išmesta, bet tik dėl to, kad tinkamai sureagavo į Kęstučio žodžius. Jei būtų pasipriešinus, tai Kęstutis būtų ją išmetęs.

Šiaip nieko blogo, jei gyvenvietė nutaria turėti vadą ar seniūną, kurie priima ar nepriima naujokus. Toks variantas įmanomas. Tačiau Sukiniuose gi buvo kartojama nuolatos, kad yra laisvė, kad nėra vadų. O dabar Kęstutis su Danute pradėjo vadovauti ir nurodinėti kam pasilikti gyvenvietėje, o kam nepasilikti. Taigi, čia apgavystė - sukvietė visus į gyvenvietę, ateikite pas mus laisvė, o dabar sako, kad va yra vadas. Apgavo visus.

O tas pasakymas - "skaitęs ar neskaitęs tavo sutuoktinis Anastasijos knygas" yra sektantiškas mano manymu.

Tai va tokie reikaliukai Sukiniuose.
Naujas forumas praktikams
http://esu.tiems.kam.esu.lt
Ramuma
Posts: 223
Joined: Sun 09 03, 2006, 15:27
Location: Rokiškis
Contact:

Re: ISTORIJA - Sukiniai

Post by Ramuma »

O kodėl Jūs priimate pinigus iš pono Kęstučio?

Jie juk, it, investicija. Kęstutis neturi jokios juridinės teisės šeimos išvaryti, net, jei jis ir turi tuos nuosavybės dokumentus, ar klystu?

Jei nepavyksta šeimoms susitarti su ponu Kęstučiu ir pone Danute, tai priimkite pasiūlymus, kuriuos Jums pateikė Dobė. Juk suprantate, pavyzdys "nuostabus" mažiesiams. Manau, jog tokiomis sąlygomis augdami vaikučiai bus daug daugiau nuskriausti morališkai, nei gyvendami mieste, daugiabutyje.

Jei taip ir toliau, tai tuomet drąsiai galėsime Sukinius įvardinti, kaip besikuriančią sektos bendruomenę.
Mes esame vaikai didžiulėje Žemėje...
Mes teesame žaislai suaugusių pasaulyje...
Laimis
Posts: 1378
Joined: Mon 05 19, 2003, 11:42
Location: Link Ukmergės
Contact:

Re: ISTORIJA - Sukiniai

Post by Laimis »

Ramuma wrote:O kodėl Jūs priimate pinigus iš pono Kęstučio?
:) O Kęstutis yra klastingas. Jis neperspėja, kad atvažiuoja pinigų įteikti. Jei jis perspėtų, tai niekas ir neimtų pinigų. Bet jis atvažiuoja visas toks draugiškas, pasisveikina ir įteikia vokelį. Žmogus žinoma paima jį į rankas, nes jūs esate draugai, pasitikite vienas kitu ir tada Kęstutis pasako: "Čia yra pinigai, tau gražinami. Čia ne nuo manęs, čia nuo visų 40 sukiniečių šeimų." Ir apsisuka ir nueina, sėda į mašiną ir išvažiuoja. Ir ką daryti? Nei klausimo užduoti, nei mesti tą voką su pinigais į mašinos pusę... Taip ir lieki stovėti su pinigais rankose, kuriuos tau įbruko. Ir dar pasakė, kad tai nuo visų, kad visi yra tavimi nepatenkinti. Tai ką žmogui daryti? Bėgti paskui automobilį, skambinti Kęstučiui, skambinti kitiems sukiniečiams, kurie, paskui pasirodo, jog irgi kai kurie buvo už išmetimą. Nieko nelieka daryti. Gerai, kad Raimis pradėjo šnekėti, nes prieš tai panašūs dalykai vyko, bet niekas neprasitardavo.
Naujas forumas praktikams
http://esu.tiems.kam.esu.lt
Laimis
Posts: 1378
Joined: Mon 05 19, 2003, 11:42
Location: Link Ukmergės
Contact:

Re: ISTORIJA - Sukiniai

Post by Laimis »

Kita istorija apie dar vieną moteriškę. Šita moteriškė norėjo sklypo, kuris apžėlęs berželiais. Kęstutis jai pasakė: "aš tau neduosiu šito sklypo." Paskui Kęstutis pasakė, kad pajuokavo. Paskui aiškino, kad tarp berželių sunku kurtis, tegu ji ima tuos laisvus hektarus kur neauga berželiai, kur plynas laukas. O galiausiai Kęstučiai sutiko. Sako: "gerai, mes tau leidžiame kurtis tame beržynėlyje, bet dokumentų neduosime. Jei tu tikrai įrodysi, kad kuriesi, tai tada mes tau dokumentus duosime.

Tai kaip jums variantas? Susirinko gi laisvi ir lygūs žmonės. Kęstutis apsiėmė draugiškai tvarkyti dokumentus ir sakė, kad jokių vadų nebus, kad jis tik dokumentus tvarko ir viskas. Jokių vadų. O štai kaip negražiai išeina realybėje. Jis aiškinti nori kaip kam ir kur kurtis. Nori įkišti žmogų į tuos hektarus, kuriuos reikia užpildyti, o ne ten kur žmogus iš tikrųjų nori.

Gerai, kad viskas baigėsi gerai. Susirinkimo dauguma nusprendė duoti tai moteriškei tą žemę, kurios ji nori. Bet tai ką reiškia "baigėsi gerai". Argi tokie dalykai turi dėtis bendruomenėje? Pavojinga situacija. Tai gerai, kad šį kartą Kęstutis su Danute neturėjo galios svertų ir nieko nenulėmė. Bet santykiai tai labai suprastėjo. Situacija nemaloni.
Naujas forumas praktikams
http://esu.tiems.kam.esu.lt
Laimis
Posts: 1378
Joined: Mon 05 19, 2003, 11:42
Location: Link Ukmergės
Contact:

Re: ISTORIJA - Sukiniai

Post by Laimis »

Dar viena istorija...

Po to kai buvo ismestas Raimis su Jolita ir Ramune įvyko sukiniečių susirinkimas. Jo metu dauguma nusprendė, kad daugiau Kęstutis su Danute nevadovaus, o visus svarbius klausimus spręs sukiniečių susirinkimas. Susirinkimas yra aukščiausia valdžia. Iš viso padaryti keturi mėnesiniai tokie susitikimai.

Taigi, dauguma kaip ir sutarė, kad visus sprendimus daro susirinkimas, tačiau trečiojo susitikimo metu Kęstutis atsistojo ir sako maždaug taip: "bendruomenė yra bendruomenė, bet mano šeima yra svarbiau už bendruomenę, todėl aš nepasitaręs gražinu pinigus Aldonai. Ji užsiima juodąja magija ir kenkia mūsų šeimai."

Na, dauguma sukiniečių tikrai buvo šoke. Nes, pirmas dalykas, tokiais nepatikrinamais dalykais kaip juodoji magija galima apkaltinti bet ką. O antras dalykas, kad Kęstutis su Danute tai vėlgi padarė savavališkai visiškai neatsižvelgdami į bendruomenę. Ir paskui abu susirinkimus didžioji bendruomenės dalis aiškino Kęstučiui, kad taip negalima elgtis, bet Kęstutis su Danute vistiek rodė savo valdžią ir diktavo savo sąlygas.

Nors didžioji bandruomenės dalis sukilo ir pareikalavo, kad Aldona būtų Sukiniuose, tačiau Kęstutis su Danute to neleidžia. Ta žemė kur Aldona yra užrašyta ant Danutės mamos. Ten apie 12 hektarų ir kuriasi 7 šeimos. Dokumentai Kęstučio rankose, taigi jis rodo savo valią ir daro ką nori. Netgi girdėjau tokį teroristinį pasakymą, kad jei norite, jog Aldona būtų, tai tada jums visiems žemė kainuos pilnu nauju kursu, t.y. po 3000 lt, o ne 1000 lt, kaip buvo prieš 4 metus tik pradėjus pirkti.

Po šio įvykio praėjo jau keli mėnesiai, bet nieko šiuo klausimu nedaroma. Sukiniečiai gali kreiptis į teismą ar kokiais kitais būdais prispausti Kęstutį su Danute, bet deja visi bijo ir niekas nepastovi už kitą bendruomenės narį, bijo pyktis, laukia kol viskas savaime išsispręs neįdėjus jokių patangų.

Na, Raimiui dar jie parinko nors kiek logiškus kaltinimus - kad jo sklypas apžėlęs berželiais, kad jis per mažai medelių pasodino, per lėtai kuriasi, neskaitęs Anastasijos... Tai maždaug logiški kaltinimai. Įrodomi arba neįrodomi. Bet kai imama kaltinti "juodąja magija", tai čia jau visiškas absurdas. Tokiu atveju nei vienas negali jaustis saugus, nes ir jis kažkada gali būti apkaltintas tokiais dalykais ir išmestas.

O svertai Kęstučio ir Danutės rankose. Dabar svertas yra žemės dokumentai, paskui Kęstutis paims į rankas mokyklą, parduotuvę ar kitus svertus ir vėl žmones galės kontroliuoti.

Išmetami tik tie žmonės, kurie nepatinka Kęstučiui ir Danutei. Su Raimiu ir Jolita jie nesutarė nuo pat pradžių. Ramunė irgi jiems nepatiko. Taip pat nepatiko tos moteriškės. O Aldona jiems apskritai kaip rakštis... Pavojus kyla tik tiems žmonėms, kurie neįtinka būtent Kęstučiui Šontai su Danute.

O tokių žmonių yra ir daugiau. Dar žinau du žmones, tačiau nežinau tikslios situacijos, taigi negaliu pasakoti kas jiems nutiko. O dar viena pora prašė apie juos neskelbti. Taip, kad nukentėjusių yra tikrai daug.
Naujas forumas praktikams
http://esu.tiems.kam.esu.lt
Ramuma
Posts: 223
Joined: Sun 09 03, 2006, 15:27
Location: Rokiškis
Contact:

Re: ISTORIJA - Sukiniai

Post by Ramuma »

"Nei į tvorą, nei į mietą", tsakant... Nei patarsi, nei padėsi...

Norėjau pasiteirauti...
O kiek laiko dokumentai tvarkomi? O galbūt jau sutvarkyti?
Daba taip gaunai, kad žemę šaimos pirko, o joms "špygą" įteikė. Pasakysiu, netylėsiu. Mano manymu- tai tarytumei "lažas", ir net netarytumei, o taip ir yra. "Biznieriais" ir "Vadovais" tampame. Tfu, tfu, tfu...
Mes esame vaikai didžiulėje Žemėje...
Mes teesame žaislai suaugusių pasaulyje...
Laimis
Posts: 1378
Joined: Mon 05 19, 2003, 11:42
Location: Link Ukmergės
Contact:

Re: ISTORIJA - Sukiniai

Post by Laimis »

Dokumentai tvarkomi jau 4 metus. Ar jie galėjo būti tvarkomi sparčiau, ar jie buvo stabdomi, tai aš duomenų neturiu ir nieko negaliu pasakyti.

Galiu tik naują istoriją papasakoti. :) Kalėdos juk artėja. Reikia viską išsipasakot, išsiaiškinti, atleist, pradėti naują gyvenimą...

Kęstutis su Danute yra ne vieninteliai "kontrolieriai", "valdovai" ar kaip juos pavadinti. Pasirodo buvo žmonių sukiniečių "už" Raimio ir Jolitos, bei Ramunes ismetima. Pasirodo buvo!

Ir dar kas keisčiau. Kai Kęstučiai sugalvojo visišką nesąmonę - apkaltinti Aldoną juodąja magija. Tai vis tiek atsirado keletas žmonių pritariančių šitai nesąmonei. :)

Žodžiu, Sukiniuose reikia saugotis ne tik Kęstučio su Danute, bet ir dar kai kurių žmonių.
Naujas forumas praktikams
http://esu.tiems.kam.esu.lt
Ramuma
Posts: 223
Joined: Sun 09 03, 2006, 15:27
Location: Rokiškis
Contact:

Re: ISTORIJA - Sukiniai

Post by Ramuma »

Žiū, ir "Sopranai", čiut ne "mafija" pas Jumi.

O jei rimtai, nemanau, kad ten yra tokios šeimos, kurios pakenkti norėt. Nors galiu ir klysti, vis dėlto lietuviais gimę: "kaimynėli, taip sakant, laikykis!"

Vadinasi ir teismo procesas realiai nelabai įgyvendinamas. Užgiedos dar netyčia kas teismo salėje: "a mne vsjo ravno!". Nu ir kas tada?

Keturi metai- ilgas liko tarpas, ir suaugti spėčiau per tiek, o kai kas ir pražilti net.
Kai visa nutilo, pamaniau, "išsisprendė": visoms šeimoms, tuo pačiu ir Raimio šeimynai, grąžino žemę ir visi Sukiniuose kuriasi, veiklos imasi. O daba...

Kas įdomiausia, "sektai"- tai būt neproblema, pasakei ir viskas.

O jei ponui Kęstučiui ir poniai Danutei bei kai kuriems kitiems pabosite? Ačiū,- pasakys,- už "talką" mums širdingą per tuos keturius metus, o dabar va galite jūs visa susirinkti ir "atia"!

Jei taip ir toliau- tai bus galima ir "pjesę" Sukinių pastatyt...
Mes esame vaikai didžiulėje Žemėje...
Mes teesame žaislai suaugusių pasaulyje...
Dobė
Posts: 675
Joined: Mon 09 26, 2005, 8:58
Location: Vilnius

Re: ISTORIJA - Sukiniai

Post by Dobė »

Sprendžiant iš Laimio istorijų, rutuliojasi visiems gerai pažįstami siužetai. Neaptarinėjant priežasčių, kodėl Sukiniuose įvykiai pakrypo būtent tokia linkme, pabandysiu duoti dar vieną patarimą, nesusijusi su teismais. Juk, pasak Laimio, sukiniečiai yra tokie "geri", kad negali kreiptis į teismą, tik ar tokie jau geri? Įsivaizduodama save kokio nors Kęstučiui neįtikusio sukiniečio vietoje, kuriam jis atveža pinigus, aš paimčiau tuos pinigus ir daugiau Sukiniuose nesirodyčiau. Ar mažai Lietuvoje plynų buvusių kolūkių laukų, palaukių, pamiškių? Tegul ir ne tokių vaizdžių ir mielų kaip Sukiniuose, bet juk yra. Ir ne visur dar tos kainos tokios didelės. Brangiausios žemės aplink miestus, o tolėliau paieškojus galima surasti, jei jau taip labai reikia. Suprantu, kad prisirišote prie savo sklypelių, bendraminčių, regėjote vizijas, būsimas sodybas, jau ir pasodinote, gal ir pastatėte... Bet tai tik materialūs dalykai, daug svarbiau svarbu viską sukurti širdyje, turėti laisvą valią. Jei jūs suprantate, jaučiate, kad negerai darosi, tai nėra padėties be išeities. Kęstutis puikiai supranta, kad jūs bijote prarasti savo pinigus ar sklypus ar dar kažką materialaus, todėl jumis manipuliuoja (o kiti su juo į viena dūdą pučia), tad jei jums brangi giminės sodybų idėja, turite užimti aiškią poziciją ir nebebijoti prarasti - materialūs dalykai, kuriuos prarandate šiuo atveju yra jūsų išpirka už ...[čia jau jums spręsti už ką] ir pamoka ateičiai. Na ir kas tie keli tūkstančiai pinigų, na ir kas, kad gražina nuvertėjusias sumas - argi neįmanoma jų užsidirbti? Spjaukit į Kęstutį ir jo chebrą ir palikite tas iliuzijas, ieškokite tikrų bendraminčių ir garbingos išeities, pagaliau neišduokite savęs, savo laisvos valios.
Ramuma
Posts: 223
Joined: Sun 09 03, 2006, 15:27
Location: Rokiškis
Contact:

Re: ISTORIJA - Sukiniai

Post by Ramuma »

Na ir pasiūlymas...

Tai tolygu širdį šeimai išsiplėšti. Teisybė, taip vadinami "materijalūs" daiktai nėra svarbiausia, bet kad taip... Juk šeimynos tiek širdingo darbo drauge įdėjo, visa nuoširdžiai kūrė, puoselėjo, o dabar... Tai psichologiškai didelis kirtis, ne pinigine prasme. Man pasiūlytumėte išsikraustyti, tai ačiū, tikrai nepasakyčiau.

Man rodos, susitikimai įvyksta tik dėl formalumo, o ne dėlto, kad "išsisakytumėte". Kažkas visko neišsako, neišsako savo nuomonės, tad taip ir įvyksta. Reikia kiekvienos šeimos individualios nuomonės, va tada, ir visa bus aišku. Būna, kad žmonės linksėti galva įpranta. Kada visos šeimos išsisakys, tada, mano manymu, ir rasis išeitis bei atsakymai. Tik nereikia plūstis, nes tada tikrai niekas nieko ir neišsakys.

p.s: išsakymas- netolygu užsipuolimui.
Mes esame vaikai didžiulėje Žemėje...
Mes teesame žaislai suaugusių pasaulyje...
Laimis
Posts: 1378
Joined: Mon 05 19, 2003, 11:42
Location: Link Ukmergės
Contact:

Re: ISTORIJA - Sukiniai

Post by Laimis »

Pritarčiau, kad nereikia pabėgti ar nutylėti visko. Juk jei ir šį sykį nutylėsime, neišspręsime tai tokie kaip Kęstutis su Danute ir toliau klestės ir toliau niekins kitus žmones. Būtina duoti jiems atkirtį ir tokį, kad maža nepasirodytų. Turime jiems duoti atkirtį, kad jie suprastų, jog šitaip elgtis negalima.

Kai išsakiau tokias mintis, tai kai kurie sukiniečiai, o ir nesukiniečiai sakė - "oi, Laimi, kaip negražu būti baudėjais, tu nori būti budeliu, negalima bausti..." Na, negalima tai negalima. Tada būtinai reikia sugalvoti būdą, kuris nebūtų baudimas arba Kęstučiai patys tegu sau sugalvoja nuobaudą kažkokią. Bet tikrai šito palikti negalima.

Aš suprantu, žmogus gali klysti. Tada jam reikia atleisti. Žmogus supranta savo klaidą ir pats pasitaiso ir situaciją pataiso. Bet čia ne klaida. Kęstutis su Danute nemato savo klaidos. Kaip ir jiems pritariantys sukiniečiai. Jie ir toliau sau vykdo gyvenvietės valymo programą ir jaučiasi labai teisūs. Kitoje žinutėje parašysiu kokiomis nesąmonėmis ir melais buvo apkaltintas Raimis su Jolita.
Naujas forumas praktikams
http://esu.tiems.kam.esu.lt
Laimis
Posts: 1378
Joined: Mon 05 19, 2003, 11:42
Location: Link Ukmergės
Contact:

Re: ISTORIJA - Sukiniai

Post by Laimis »

Gal du metus niurnėjo Kęstutis su Danute dėl Raimio ir Jolitos vangaus kūrimosi, o per tuos du metus ir ypač jau po išmetimo, kai reikėjo pasakyti dėl ko išmetė, tai prigalvojo visokių nesąžiningų argumentų.

Raimis buvo išmestas nes:

1. Jų sklypas apžėlė berželiais ir krūmynais. Ten neįmanoma įeiti. Dar už poros metų ten bus pakeista žemės paskirtis į miško žemę ir nebus galima statyti namo. Šitas dalykas yra visiškas melas. Kęstutis apsimelavo. Jokie krūmynai ir beržai neauga tenai. Ten plynas laukas. Ir ilgai aš turėjau įtikinėti žmones, kad ten nėra medelių. Bet ir po susirinkimo vienas žmogus priėjo prie Kęstučio ir paklausė ar tikrai apžėlęs tas sklypas, o Kęstutis net galvą susiėmė: "vajetau kaip ten viskas apžėlę". Tai yra visiškas melas iš Kęstučio pusės.

2. Raimis kaltinamas, kad 3 metus nesilankė žemėje. Tas irgi yra visiškas absurdas, nes pats Kęstutis juos matė lygiadienio šventėje, su jais apsikabino ir pakalbėjo. Ir žmonės tikėjo šituo melu, nes tikėjo Kęstučio gerumu. Taip, žinoma, buvo pusantrų metų Raimis išvažiavęs į užsienį, bet tik grįžęs atlėkė į Sukinius. Jokių 3 metų nebuvo.

3. Raimis apkaltintas, kad perka žemę be Kęstučio žinios. O to daryti griežtai negalima. Tik va Raimiui to niekas nepasakė. Jis dar prieš 4 metus norėjo dasipirkti dar gabaliuką žemės prie savosios prisijungti. Raimio tai niekas neperspėjo, kad pirkti negalima be Kęstučio. O tai buvo pristatyta kaip kaltinimas. Ir apskritai, ką reiškia negalima pirkti be Kęstučio žinios? Ką jau žmogus ir žemės negali nusipirkti be Kęstučio žinios?

4. Raimis buvo kaltinamas, kad žemė jam reikalinga kaip investicija, o ne sodybai kurti. Kad jis ten gali fermą padaryti. Ir geruoju Kęstučiu visi tikėjo, nes jis juk apsimeta geruoliu, gražiai pakalba, viską suvelia gražiai į vatą ir tikrai visiems atrodo, kad jis geras ir juo galima pasitikėti. Taip ir su ferma. Ar įmanoma ten kaip investiciją tą žemę laikyti? Fermą įmanoma pastatyti ant hektaro žemės tarp kitų hektarų? Visiškas briedas.

5. Raimis su Jolita buvo kaltinami, kad jie nesiruošia ten gyventi, nes... jie savo vaiką veda į Valdorfo mokyklą. O jei veda į Valdorfo mokyklą reiškia dar ves 8 metus ir dar 8 metus bus prisirišęs prie miesto, reiškia nesikurs Sukiniuose. Tik Kęstutis su Danute užmiršo paminėti, kad ir patys savo vaiką veda į tą pačią mokyklą ir kad dar yra sukiniečių kurie savo vaiką veda į tą pačią mokyklą. Taip, kad ir šitas kaltinimas nesąžiningas.

6. Raimis apkaltintas, kad neskaitė Megre knygų. Irgi nesąmonė. Bevaikštant mums kartu jis cituoja ką Anastasija yra pasakiusi. Jam žmona paskaito ištraukas, papasakoja, jis labai gerai žino kas ten parašyta. O ir šiaip - kas čia per kaltinimas? Jei neskaitei Anastasijos tai išmeta iš gyvenvietės?

7. Raimis apkaltintas tuo, kad per mažai medelių pasodino ir per vangiai kuriasi. Čia irgi nesąmonė, nes kiekvienas kuriasi greičiu kokiu nori ir niekas neturi teisės nurodinėti kokiu greičiu reikia kurtis. Koks kieno reikalas kas kokiu greičiu kuriasi?

Visus šituos kaltinimus dauguma susirinkimo dalyvių kaip aš supratau paneigė ir nebetiki jais. Nors sąrašėlis tikrai nemažas ir kaltinimų tikrai daug. Ir žmonės tikėjo jais visais ir norėjo kai kurie atsikratyti Raimio su Jolita būtent dėl šitų kaltinimų. Bet juk šitie kaltinimai yra melas. Juodas melas ir nesąžiningumas. Jie yra iš piršto laužti ir neatitinka tikrovės.

Kęstutis pašneka gražiai, bet iš tikrųjų jis yra melagis. Ir gali prikurti kiekvienam kaltinimų kodėl jo reikia atsikratyti. Pavyzdžiui kaip buvo su Aldona. Ji ir knygas skaičiusi, ir medeliais jos sklypas neapžėlęs, ir ji kuriasi gana aktyviai, medelius sodina, taigi, nei vienas kaltinimas toks kaip Raimio jai netinka. Tai kągi... ji užsiima juodąja magija. :) Ne, nu viršūnė.

Aš visus kviečiau į Sukinius, sakiau, kad čia yra laisvė, kad nėra vadų ir kad kiekvienas kursis kaip norės. Ir Kęstutis taip kartojo vis. Ir kiti žmonės taip kartojo. Ir ta laisvės idėja labai daug žmonių pritraukė. O dabar žmonės liko apgauti. Čia ir mano kaltė, kad per daug ant savęs apsiėmiau, patikėjau žmonėmis ir nesugebėjau to padaryti. Aš irgi kaltas. Atsiprašau. Nekviečiu daugiau nei vieno kurtis Sukiniuose. Nebe Sukiniai ten, o Pasukos.

Šiaip negalvokite, kad aš pykstu ant Kęstučio ar kaip kitaip niekinu. Aš manau, kad jis labai geras žmogus. Ir su Danute jiems kurtis labai gerai sekasi. Jie savo sklype tvarkosi labai gerai, pasistatė namą, apsisodino, išsikasė prūdą... Viskas idealu ką jie daro savo sklype. Nedirba. Jie tikrai yra kaip pavyzdys, sektinas pavyzdys. Bet tai ką jie daro su kitais žmonėmis yra nusikaltimas ir negaliu to nutylėti, todėl gali atrodyti, kad aš vien blogybes galvoju apie Kęstutį ir Danutę, bet taip tikrai nėra.
Naujas forumas praktikams
http://esu.tiems.kam.esu.lt
Ramuma
Posts: 223
Joined: Sun 09 03, 2006, 15:27
Location: Rokiškis
Contact:

Re: ISTORIJA - Sukiniai

Post by Ramuma »

Nevisa supratau.

Kaip gali šeima būti "apsileidusi", jei jos žemelėje auga beržuliukai nesodinti!?! Natūralus miškelis, kitaip. Kad mano žemelėje taip būt: ir krūmai įvairiausi ir berželiai auga, čiut ne miškas visas. O kiek malkų!.. Tikriausiai čia "lietuviškas" pavydas "suveikė", tsakant: "Pats neimsiu, bet ir kitam neduosiu".

Apie knygas... Ar būtina žmogui skaityti? Kaip eilėse... "O pumpurais tuomet kvepėjo knygos ir gardžiakvapės gėlės pačios į vainikus pynės..."

Mano manymu, būt puiku atsiprašyti šeimos kiekvienos, kuriai tiek visko prisakyta. Ir žemelę josioms sugrąžinti, kad sodybose laimingais būt galėtumėte.
Mes esame vaikai didžiulėje Žemėje...
Mes teesame žaislai suaugusių pasaulyje...
Dobė
Posts: 675
Joined: Mon 09 26, 2005, 8:58
Location: Vilnius

Re: ISTORIJA - Sukiniai

Post by Dobė »

<Mano manymu, būt puiku atsiprašyti šeimos kiekvienos, kuriai tiek visko prisakyta. Ir žemelę josioms sugrąžinti, kad sodybose laimingais būt galėtumėte.>

mano įsitikinimu, tokie kaip Kęstutis neatsiprašinėja kol jų neprispaudi kaip reikiant, nejau gerb. Ramuma, perskaitęs viską, ką parašė Laimis, dar tebesi toks naivus?
tiesa sakant, jau neįdomu skaityti visas tas peripetijas ir kaltinimus - jau panašu į tragikomediją .
o dėl patarimo išeiti - jūs ne taip supratote, arba aš netiksliai parašiau - neraginu nutylėti ir išeiti, o išsiaiškinti poziciją su tais, kurie dar sugeba blaiviai protauti ir atskirti pelus nuo grūdų, o tada veikti. jei jūs nenorite veikti teisiškai, belieka palikti Kęstučio vairuojamą bendruomenės dalį ir ieškoti alternatyvų, nebent įsivaizduojate, kad galėsite ir toliau būti su Kęstučiu ir jo žmona kaip vienos bendruomenės nariai ar kaimynai.
Man atrodo, kad ir tu, Laimi, bijai sau [o gal kitiems?] pripažinti, kad Kęstutis yra visiškas pašlemėkas. Čia rašai, kad jis melagis, o paskui teisini, kad jis gražiai tvarkosi, bet ar pastaroji informacija pateisina jo poelgius? kiek yra gražiai besitvarkančių po visą Lietuvą? Žinau, kad nesutiksi, bet tai, ką parašei palieka man būtent tokį įspūdį - kad tu dar kažko tikiesi iš to K. Dievaži, iš to, ką parašei, atrodo, kad dauguma sukiniečių tapo marionetėmis ar sektantais.
Galbūt atsižadėti žemės ir tolygu širdį išplėšti, bet kad tos širdys ir taip jau drąskomos.. Na šis pasiūlymas niekam iš Sukinių gal ir nepriimtinas ir niekas tam nesiryš, bet aš nematau kitos išeities tiems, kas nori kurti laisva valia, o ne būti sektos nariais.
Laimis
Posts: 1378
Joined: Mon 05 19, 2003, 11:42
Location: Link Ukmergės
Contact:

Re: ISTORIJA - Sukiniai

Post by Laimis »

Dobė wrote:Man atrodo, kad ir tu, Laimi, bijai sau [o gal kitiems?] pripažinti, kad Kęstutis yra visiškas pašlemėkas. Čia rašai, kad jis melagis, o paskui teisini, kad jis gražiai tvarkosi, bet ar pastaroji informacija pateisina jo poelgius?
Net nežinau ką pasakyti. :) Na, tikrai, iš vienos pusės Kęstutis visiškas pašlemėkas, bet iš kitos pusės, tai negalime nematyti ir jo teigiamos pusės. Savo hektare tai jis tikrai gerai kurias, pirmūnas, daug ką pralenkia... Na, jei bijau, tai tik pasąmoningai.
Naujas forumas praktikams
http://esu.tiems.kam.esu.lt
Ramuma
Posts: 223
Joined: Sun 09 03, 2006, 15:27
Location: Rokiškis
Contact:

Re: ISTORIJA - Sukiniai

Post by Ramuma »

Mano manymu, Kęstutis su šeima tiesiog norėjo gražios ateities: kaimyno panašaus ir požiūriu, ir darbingumu, na, kad vėliau nekilt nesutarimo ar nesusipratimo dėl kokių nors klausimų. Tad ir pradėjo dairytis į Sukiniečius, kurie kuriasi. Priėjo išvadas, kad bus geriau kitur šeimynai Raimio, ir visiems kitiems. Jei neklystu, tikriausiai pagalvojo, kad tiek laiko apleista žemelė liks apskurdusi po metų kelerių, kai jau aplink žaliuos sodybos didžios. Apie magiją... Tikriausiai kilo Kęstučiui noras apsaugoti savo vaikus nuo būsimos įtakos kažkokios vaikučiams. Žmonės juk esame, prisigalvojame visko...

Jei ne tiesa, atsiprašau.
Mes esame vaikai didžiulėje Žemėje...
Mes teesame žaislai suaugusių pasaulyje...
Laimis
Posts: 1378
Joined: Mon 05 19, 2003, 11:42
Location: Link Ukmergės
Contact:

Re: ISTORIJA - Sukiniai

Post by Laimis »

:) Na, va kokie kilnūs ketinimai... O Dobė sako - "pašlamėkas, pašlamėkas..." :no:

Šiaip juokaunu, jei ką ;)
Naujas forumas praktikams
http://esu.tiems.kam.esu.lt
Locked