Pradžiugino voveraitės

Apie gyvūnus, kurie gyvena Giminės sodybose.
Gyvūnai, kurie rūpinasi Žmogumi ir aplinka

Moderator: Visi tvarkytojai

Post Reply
Antanas
Posts: 16
Joined: Mon 12 23, 2002, 14:59
Location: Telshiai

Pradžiugino voveraitės

Post by Antanas »

Būkite sveiki.
Ne iš vieno girdėjau tokių minčių, kad daug laiko praeis, kol taip, kaip Anastasijos senoliai išmokysime žvėrelius padėti mums ir mūsų vaikams. Širdyje jaučiau, kad čia viskas turėtų būti paprasčiau, bet... abejonių tuo klausimu kartais įsismelkdavo.
Bet... kaip sunku mums įsivaizduoti Aukščiausiojo Kūrybos beribį tobulumą (gal todėl, kad iki šiol mes beatodairiškai griauname tai, kas tobula, vietoj to statydami primityvą)
Mane užplūdo neapsakomas džiaugsmas, kai mažiausias mano sūnus, dešimtmetis Dovydas papasakojo prieš kelias dienas įvykusį atsitikimą.
Dovydas buvo Palangoje, sanatorijoje. Su bendraamžiu draugu vaikščiojo po prie pat langų esantį miškelį. Ten kelis kartus matė voveraites, šokinėjančias medžiuose. Bet tą kartą jie pamatė aukštai lazdyne kabančius kelis riešutus. Berniukai bandė lipti į lazdyną, nusiskinti tuos riešutus. Bet čia... atbėgo voveraitė, nuskynė trijų riešutų kekelę ir numetė ant žemės prie berniukų.
Panašus atvejis pasikartojo ir kitą dieną, tik tada jie net nebandė lipti, bet paprasčiausiai, kaip sūnus man aiškino "paprašėme, kad voveraitė mums nuskintų riešutų". Kaip jie tai darė? Nežinau. Bet sakė, kai jie pasigyrė savo nuotykiais vyresniems ir tie bandė prašyti, su voveraitėmis nesusitarė...
Ką tai reiškė man? Aš jau šiandien tikiu, kad išgyvenčiau hektare be didelio vargo, bet man labiau rūpėjo, ar sugebėsiu išmokyti rasti bendrą kalbą su gamta savo vaikus, anūkus.
Šiandien aš žinau -- tikrai anūkai mane dar kai ko išmokys.
Ačiū Gerąjam Tėvui už tokias džiugias žinias, už beribę meilę savo sūnums ir dukroms.
Deros kloties jums visiems.
Ir neabejokite savo sugebėjimais.
Akys baisininkės - rankos darbininkės.
Tu gali padaryti viską, kuo sugebėsi patikėti!
Su pagarba ir meile
Antanas
Atkursime Dievišką tvarką,
Vėl bus mūsų Žemėje rojus,
Mintims duokim laisvę, sukruskim,
Te medžiai kareiviais mums stojas.
Mes Dievo vaikai! Jauskim vertę,
Geros valios galią beribę.
Nelengva bus vergui pakilti...
Padėt kiekvienam pasiryžę mes.
Vėl pasikeičiau...
Posts: 542
Joined: Tue 07 08, 2003, 15:24
Location: Kaunas-Vilnius

Post by Vėl pasikeičiau... »

Jeckau Antanai, kaip seniai begirdėtas...Šimtas metų. Atsimenu kai pas jus viešėjome. O tu dabar pasirodei lyg iš debesų ir stebuklus pasakoti ėmeisi. :)

Papasakok dar ką nors. Ar telšiškių atsirado, gal susitinkat? Kaip ten pas jus reikalai klostosi? :)
Žvaigždukas
Posts: 378
Joined: Tue 02 18, 2003, 23:13

Post by Žvaigždukas »

Ačiū, Antanai, už nuostabų pasakojimą. :)
Mindaugas
Posts: 1311
Joined: Fri 09 27, 2002, 23:01

Post by Mindaugas »

Airijos botanikos sode
Image
Bangiuke
Posts: 92
Joined: Fri 04 08, 2005, 17:42

Post by Bangiuke »

Labai miela gudruole :D :love:
Mindaugas
Posts: 1311
Joined: Fri 09 27, 2002, 23:01

Post by Mindaugas »

Basta wrote: Kaži, kodėl voveraitės ausytės be šerių??.. :mrgreen:
Matyt Airėms neauga :)
Renata
Posts: 264
Joined: Tue 01 14, 2003, 10:40
Location: Vilnius
Contact:

Post by Renata »

Čia, matyt, "importinė" - amerikoniška - pilkoji voverė. "Tikrosioms" - vietinėms - voveraitėms, tiek airiškoms, tiek lietuviškoms, ausytės su kuteliais. Beje, prieš porą dienų kaip tik buvo laida apie voveres Anglijoje. Tikrųjų mažai kur belikę, nes smarkiai mažėja spygliuočių miškų ir pušų kankorėžių, kurie yra tikrųjų voverių pagrindinis maistas. Gilės labiau tinka pilkosioms ir jų sparčiai daugėja...
Liūtaširdė
Posts: 538
Joined: Sun 08 07, 2005, 10:45
Location: Alytus

Post by Liūtaširdė »

Tos voverės labai protingos akys,net protingesnės už protingiausio mokslininko :!: :!: :!: :mrgreen:
Aš ne liūtukė,bet širdis tokia...
Keinra
Posts: 15
Joined: Wed 01 12, 2011, 23:05

Re: Pradžiugino voveraitės

Post by Keinra »

Gražus Antano pasakojimas :) Ne visai į temą, bet prisiminiau kai brolis dar mažas būdamas gal kokių trijų metų su močiutės vištom draugavo :D Jis lengvai galėdavo apkabint, glostyti, nešioti, bet kurią ir vištoms rodos patikdavo, nes jos nebėgdavo ir nesipriešindavo, priešingai pačios ateidavo broliui į glėbį :D
Lirilija
Posts: 5
Joined: Wed 10 12, 2016, 16:38

Re: Pradžiugino voveraitės

Post by Lirilija »

Lietuvoje pamatyti voverytę tikrai reta, buvau Skandinavijoje, ten tai įprasta, kad laksto voveraitės, triušiai kaip pas mus balandžiai :)
Post Reply