Paukščiai

Apie gyvūnus, kurie gyvena Giminės sodybose.
Gyvūnai, kurie rūpinasi Žmogumi ir aplinka

Moderator: Visi tvarkytojai

Alyta
Posts: 319
Joined: Sun 02 06, 2005, 13:29
Location: zeme

Post by Alyta »

Basta wrote:O kaip kuosos atrodo?
Manes viena pazystama sito paklausė,tai as atsakiau,kad paziuretų į veidrodį :mrgreen: gavau antausį :D
Jos juodos su truputį balsvais skruostais,mazesnes ir judresnes uz kovus,laikosi kartu su kovais,balsas panasus į "ciak"ar"kjak"
Žvaigždukas
Posts: 378
Joined: Tue 02 18, 2003, 23:13

Post by Žvaigždukas »

Visiems kas domisi paukščiais yra toks lietuviškas tinklapis http://www.birdlife.lt
Žvaigždukas
Posts: 378
Joined: Tue 02 18, 2003, 23:13

Post by Žvaigždukas »

Kuosa

Image[/img]
Last edited by Žvaigždukas on Mon 05 16, 2005, 10:25, edited 1 time in total.
Žvaigždukas
Posts: 378
Joined: Tue 02 18, 2003, 23:13

Post by Žvaigždukas »

Na, pavyzdžiui čia :)

http://www.birds.cornell.edu/programs/a ... BirdGuide/#

Norint pažiūrėti nuotraukų, šioje nuorodoje reikia spausti About the Photographs, ten bus keletas fotografų vardų. Spausti ant vardų ir toliau jau bus tų fotografų tinklapiai :D
Žvaigždukas
Posts: 378
Joined: Tue 02 18, 2003, 23:13

Post by Žvaigždukas »

Amerikietiškoji raudonuodegė :)

Image
Žvaigždukas
Posts: 378
Joined: Tue 02 18, 2003, 23:13

Post by Žvaigždukas »

O, kokia pilkoji pelėda

Image

Ir šita kokia graži :D

Image
Pieva
Posts: 31
Joined: Fri 05 13, 2005, 16:48

Post by Pieva »

fantastiskas grozis :D
Žvaigždukas
Posts: 378
Joined: Tue 02 18, 2003, 23:13

Post by Žvaigždukas »

Sveiki, ar esat kas nors matęs lakštingalą giedant gyvai? :) :wink:

Image
Žvaigždukas
Posts: 378
Joined: Tue 02 18, 2003, 23:13

Post by Žvaigždukas »

Prieš maždaug dvi savaites man ir vienai mano draugei nutiko vienas toks įvykis su kregždžiukai ir tai mus dar kartą privertė susimąstyti kaip tokiais atvejais elgtis...gal ir jums panašiai taip yra buvę...

Taigi Druskininkuose vieną dieną kilo stiprus vėjas ir smarkiai lijo. Sanatorijoje, kur mes buvom apsitoję, beveik kiekviename balkone yra kregždžių lizdai. Ir mes taip džiaugėmės, kad mūsų balkone čypsi kregždžiukai ir iškišę galvutes žvalgosi po pasaulį :)
Bet tą lietingą dieną popietų grįžau į savo kambarį ir nuėjau pažiūrėti kregždžiukų ir tada kaip sapne pasijutau, lyg kas būtų vožęs per galvą, nes kur ankščiau buvo lizdas, toj vietoj nieko nebebuvo... tada galvoj per sekundę tūkstantis visokiausių minčių prabėgo, tarp jų ir tokia, kad gal kregždžiukus kregždės išgelbėjo :? Bet, aišku, pažvelgus į betonines balkono grindis, pamačiau aš tuos kregždžiukus... :cry:
Du buvo susiglaudę, o vienas tolėliau gulėjo, kad pagalvojau, kad nebegyvas. Aš suprantu, kad gal ir nereikia kištis į gamtą, bet kaip elgtis kai kuriais atvejais? Imdama kregždžiukus į rankas jaučiausi net nežinau kaip...į lizdą negalėjau įkelti, nes jo nebebuvo ir neišmaniau kaip juos išmaitinti. Atbėgo kita draugė, labiausiai susirūpinusi ir mes visą vakarą tarėmės ką daryti. Visi sakė, kad nieko iš to nebus...Ir mes kalbėjom, kad gal jais besirūpindamos prailginam jų kančią, bet ir taip palikti širdis neleido. Įdėjom į dėžutę ir palikom balkone visus tris (tas trečias atsigavo ir buvo silpniausias), gal kregždės pamatys, bet, žinoma, jos nematė, nes tik skrido prie lizdo, o jo nebematydamos, nieko daugiau nematė. Kai rytą atsibudau ir pamačiau, kad jie dar gyvi, net apsiverkiau. Tai tą dieną (patartos vienos Pavilnio gamtininkų stoties darbuotojos) lėkėm pirkti jautienos faršo, snapelių pražiodinti nemokėjom tad palikom faršą prie jų. O dar kitą rytą, draugė pamatė, kad kregždžiukai patys palesė faršo... :D Taip jie praleido dar kelias dienas ir tapo tokie energingi ir snapelius žiojo. Jie jau buvo apsiplunksnavę kregždžiukai ir po kokios savaitės jau būtų skraidę. Tačiau, kai draugė juos parsivežė į Vilnių, jie kitą dieną mirė. Tai taip. :|
Rytė
Posts: 860
Joined: Sat 09 28, 2002, 11:30
Location: Kaunas
Contact:

Post by Rytė »

Šiandien rado vaikai pas mus po langu nepaskrendantį balandį. Šiaip taip ištraukė iš duobės, įdėjo į dėžutę ir apgyvendinom balkone. Įdėjau vandens, bulkos. Nelabai įsivaizduoju, kaip padėti paukštukui. Lauke jį tuoj būtų katės sudraskę. Lyg taip ir turėtų būti: silpnas žuna, kad pamaitintų plešrų. Bet kvaila žmogaus širdis vis nori padėti, galbėti, nežinodama ar taip iš tiesų teisinga... :roll:
Alyta
Posts: 319
Joined: Sun 02 06, 2005, 13:29
Location: zeme

Post by Alyta »

Siandien gandro isskridimo svente.Prasideda rudenine pauksciu migracija.Jau ir kregzdes buriuojasi.
Geros keliones jiems
Žvaigždukas
Posts: 378
Joined: Tue 02 18, 2003, 23:13

Post by Žvaigždukas »

Oi, tikrai! Man visad tokia rami nostalgija pasijaučia kai gandrai išskrenda. Tikrai, sėkmės paukščiams. :)
glesum
Posts: 954
Joined: Tue 02 18, 2003, 13:14
Location: Kaimas
Contact:

Post by glesum »

Liudna bus be ju...
sraige
Vartotojas neaktyvus
Posts: 500
Joined: Tue 03 08, 2005, 22:51
Location: Alytus

Post by sraige »

Nieko sugrįš, vis tiek aš jų mieste mažai matau :P
Žvaigždukas
Posts: 378
Joined: Tue 02 18, 2003, 23:13

Post by Žvaigždukas »

O, iš tiesų, kaip migruoja gandrai, kaip jie skrenda, ar būriuojasi? Esu mačius dangui skrendančias tik gerves ir žasis, na gal dr ka nors ko neatpažinau. Bet, va, gandrų, kregždžių ar varnėnų išskrendančių nesu mačiusi :)
Enigma
Posts: 8
Joined: Thu 03 31, 2005, 16:26
Location: Vilnius

Post by Enigma »

Mačiau skrendančius gandrus, tiesa, pavasarį. Būnant sode pakeliu galvą - o ten aukštai būrys sklandančių paukščių, jų daug ir įvairiame aukštyje, jie suka ratus ir tas iš jų susidaręs didysis ratas-būrys slenka iš vakarų į rytus. Tokio vaizdo dar nebuvau mačiusi ir po to neteko regėti. Įspūdis nepakartojamas :D Iš pradžių net nesupratau kas tai per paukščiai, nes tikrai jie buvo gana aukštai, bet pažiūrėjus pro žiūroną paaiškėjo - gandrai :!: Galbūt jie taip parskrenda iš šiltų kraštų, o gal tai kažkoks ritualas ... nežinau. Tik džiaugiuosi, kad būtent tuo momentu pakėliau galvą (nes garso jie neskleidė, o ir judėjo pakankamai greitai) :love:
Tikėk tuo, ko dar nėra, tam, kad būtų.
Žvaigždukas
Posts: 378
Joined: Tue 02 18, 2003, 23:13

Post by Žvaigždukas »

geras :)

Ačiū
glesum
Posts: 954
Joined: Tue 02 18, 2003, 13:14
Location: Kaimas
Contact:

Post by glesum »

Išskrenda jie kazkaip ne kartu... pvz. dabar iš penkių tik du like...(pro langa tik viena matau :), bet antrasis tuo turetu gristi....
O man smagu buvo ziureti, kaip maziai mokesi skraidyti... nepakartojama... jie tokie nedrasus ir nevikrus, kaip as besimokanti vairuoti :) ... bet tokie... na... kvapa uzima...
Vėl pasikeičiau...
Posts: 542
Joined: Tue 07 08, 2003, 15:24
Location: Kaunas-Vilnius

Post by Vėl pasikeičiau... »

Labai ačiū visiems, kas rašėt į šitą temą. Aš apie paukščius nieko neišmanau, tai man buvo labai įdomu su jais susipažinti. :)
Post Reply