Karvytė ir arkliukas

Apie gyvūnus, kurie gyvena Giminės sodybose.
Gyvūnai, kurie rūpinasi Žmogumi ir aplinka

Moderator: Visi tvarkytojai

glesum
Posts: 954
Joined: Tue 02 18, 2003, 13:14
Location: Kaimas
Contact:

Post by glesum »

Seniau.. galviju zmones tikrai maziau laike. tas seniau, tai iki tol, kol buvo pradeta skatinti gyvulininkyste... gal apie devyniolikto amziaus viduri... o ir skatinta ji del... mslo daugiausia.. tada ir veisles visokios i lietuva atkeliauja... bet kazka is to spresti taip pat pavojinga... nes nelaisvi zmones... gyveno, kaip ismane...
Kristina
Posts: 266
Joined: Wed 12 18, 2002, 3:24
Location: Airija-Lietuva
Contact:

Post by Kristina »

Irute wrote:Kristina, kodėl tu sakai, kad Rusijoje laikydavo vieną karvę visam kaimui? Ar pati matei? Ir kada taip buvo?
Aš tai mačiau visiškai ne tokį Rusijos kaimą, kai buvau vaikystėje-bent po vieną karvę turėjo kiekviena šeima (čia neminiu kitų gyvulių ir paukščių). Kam pasakoti nesąmones arba kažkokius išskirtinius atvejus?
Kodel nesamones mano seneliai kuri laika gyveno Kaliningrado srity pries koki 30metu ir pasakojo, ka mate :? Ne tik gyvuliu rusai laike daug maziau ,bet ir aplinka aplink namus labai skyresi , pas lietuvius buvo labiau sutvarkyta geliu susodinta, pas rusus vidus buvo labai grazus , o aplinka ne taip :) Nu gal tai buvo taip tik tame kaime. :?
Tik nemanau, kad tai kazkas blogo tai tiesiog kulturiniai skirtumai.
Irute
Posts: 238
Joined: Wed 03 26, 2003, 2:58
Location: Kaunas

Post by Irute »

Tai ne kultūriniai skirtumai, o atskirų individų ar šeimų bruožai. Be to Kaliningrado srityje pagrinde suvažiavę rusai "nenuoramos", kaip ir į Ameriką susirinko viso svieto perėjūnai, negalima apie juos spręsti apie visą tautą, netgi vaizduojant tai kultūriniais skirtumais....
Kalnarute
Posts: 145
Joined: Fri 09 23, 2005, 13:22
Location: Klaipeda

Post by Kalnarute »

Ir as pati maciau tai Irute.Tai buvo sovietu sajungos laikai.Kaimas apie 50 trobu ir devyniom trobom viena karve.Tai kazkokia katastrofa-vargsas gyvulys.
Irute
Posts: 238
Joined: Wed 03 26, 2003, 2:58
Location: Kaunas

Post by Irute »

Neneigiu, kad kur nors galėjo taip būti, bet kodėl viename kaime matytais vaizdais APIBENDRINATE VISĄ TAUTĄ? Aš mačiau ne vieną ir ne du kaimus, mano duomenys kitokie.
Kalnarute
Posts: 145
Joined: Fri 09 23, 2005, 13:22
Location: Klaipeda

Post by Kalnarute »

Ai,as aplamai manau mums nera ko gincytis del to.Brolis gyvena rusijoje,sake ten dar iki siol tokiu vietu yra,kad mums net sunku isivaizduoti kaip ten zmones gyvena.
Kristina
Posts: 266
Joined: Wed 12 18, 2002, 3:24
Location: Airija-Lietuva
Contact:

Post by Kristina »

Nu cia jau reikia naujos temos Gyvuliu auginimas Rusijoje :D Nu ir ko as paminejau ta Rusija ir ta karve :D
Kalnarute
Posts: 145
Joined: Fri 09 23, 2005, 13:22
Location: Klaipeda

Post by Kalnarute »

aI nieko Kristina,jau baigem.
As vistiek turesiu karve ir arkli.Tai tokie fantastiski sutverimai,na o jau akys...gyvunu aisku
Gizma
Posts: 61
Joined: Mon 01 23, 2006, 13:48

Post by Gizma »

Taip. taip, fantastiski . Kol valgyti nepraso :mrgreen: ir kol neserga, kokia nelaime neistinka, ar yda neprilimpa. Visdelto karve, arklys- tai ne suo ar kate, kai kurie zmones nesugeba nei su siais susitvarkyti. Yra, zinoma, zmoniu kurie nesirupina gyvuliais kaip dera, bet kam tada juos laikyti.... Pagalvokit gerai pries augindami toki sutverima :wink:
Kalnarute
Posts: 145
Joined: Fri 09 23, 2005, 13:22
Location: Klaipeda

Post by Kalnarute »

Taip,norint laikyti gyvuli reikia ji pazinoti ir ligas zinoti.Ganydamasis naturalioje ganykloje gyvulys serga mazai,pats sau randa reikiamu zoliu.
Jeigu nori pazinti gyvuli,tai pazinsi ir susitvarkysi su juo.
dar2
Posts: 1
Joined: Thu 04 06, 2006, 23:34

Post by dar2 »

Ar kas nors iš Jūsų (be Urielės) matėt arklį ar karvę iš arti? Rūpinotės jais bent vieną dieną? Jei ne, tai siūlau pradžiai kur nors kaime pabandyti tai padaryti :D .

P.S. Viena iš paskatų lėmusių mano apsigyvenimą kaime buvo draugo (šeštos kartos miestiečio) klausimas : Kiek arklys turi pirštų? Jums jis atrodo juokingas? Ar baisus?
Vileine
Posts: 193
Joined: Fri 04 08, 2005, 9:34
Location: Kaunas

Post by Vileine »

Ar verta mums laikyti didesnį gyvulį ? Abejoju. Gyvuliui pastoviai reikalinga priežiūra. Visų pirma reikia statyti papildomą statinį - tvartą . Toliau seka tokie darbai, kaip šėrimas, melžimas, gydymas, jei apsirgo, kergimas, mėšlo išmėžimas. Jei norime turėti šviežio pieno, paprasčiau būtų pirkti iš šalia gyvenančių kaimiečių. Jiems tas darbas įprastas, kasdieninis. Kai įsikurs mūsų gyvenvietės, vietiniai pradės specializuotis - tiekti mums pieną, kiaušinius. Tai gausis natūraliai, nes jiems labiau apsimokės parduoti mums , o ne supirkėjams. Tokia tendencija jau dabar pastebima. Taigi, ar verta pasidaryti sau papildomų problemų?
Rytė
Posts: 860
Joined: Sat 09 28, 2002, 11:30
Location: Kaunas
Contact:

Post by Rytė »

Vileine wrote:Taigi, ar verta pasidaryti sau papildomų problemų?
Kažkam gal smagu auginti gyvulius. :wink: (čia aš ne apie save 8) ).
Vileine
Posts: 193
Joined: Fri 04 08, 2005, 9:34
Location: Kaunas

Post by Vileine »

Tada paprasčiau ožkytė ar aviukai. Tik ožkos labai mėgsta šakeles graužti :( . Gali būti labai grėsmingos sodų naikintojos :? .
Rytė
Posts: 860
Joined: Sat 09 28, 2002, 11:30
Location: Kaunas
Contact:

Post by Rytė »

O jei žmogui ožkos pienas neskanu. :wink: (Man tai ir karvės pienas nesigeria :wink: ).

Ne visi juk nori to paprastumo. Man pvz užtenka katino ir dar šunį įsigyčiau,o kažkam ir karvė visai pats tas. 8)
jasmin
Posts: 653
Joined: Thu 05 22, 2003, 17:17

Post by jasmin »

>Ar verta mums laikyti didesnį gyvulį ?

Neapribokime žmonių svajonių.. (nepiktai sakau). Kažkas galbūt seniai nori laikyti karvytę ar arkliuką. Ir tegu. Tegu laiko. Jei labai norės, tai supras, suras kaip jį išlaikyti, kaip juo rūpintis, ir to darbo nebus gaila.
Gizma
Posts: 61
Joined: Mon 01 23, 2006, 13:48

Post by Gizma »

Jeigu tik yra galimybė, laikyti galima, tačiau tai ne katinas ir ne šuo- pasiruošti tam būtina. Prieš įsigydami tokį sutvėrimą žmonės skaičiuoja kiek kainuosiąs jo išlaikymas, bent apytiksliai numatydami, kiek, pvz arkliui reikės šieno, avižų per tam tikrą laiką, iš kur ir už kiek nusipirks jam reikalingą inventorių, galų gale kaip su juo elgtis.Įsigyta gera karvė nelauks, kol šeimininkas išmoks melžti. Tad kiek šerti, kaip melžti, kirpti, joti, arti, ka veikti su iki tol nelaikytu padaru reikėtų pasidomėti ir išmokti iš anksto.
Kalnarute
Posts: 145
Joined: Fri 09 23, 2005, 13:22
Location: Klaipeda

Post by Kalnarute »

Taip dar2 as pazystu karves ir manau,kad gana neblogai.Pati dirbu su jom.Todel mano hektare ar keliuose ji butinai gyvens.Ozka turbut ne ne su jomis nesu pati susidurusi,dede laike,bet as ju nepazystu.O karves as pazystu todel ir noriu butent karves.Ir gyvenimo sau neapsisunkinsiu.
Post Reply