Žirgininkystė

Apie gyvūnus, kurie gyvena Giminės sodybose.
Gyvūnai, kurie rūpinasi Žmogumi ir aplinka

Moderatorius: Visi tvarkytojai

Skelbti atsakymą
Nimloth
Pranešimai: 3
Užsiregistravo: Pen 06 18, 2010, 10:49
Miestas: Vilnius
Susisiekti:

Žirgininkystė

Standartinė Nimloth » Pen 06 18, 2010, 11:15

Sveiki,

esu žalias naujokėlis ir dar daug ko reikės mokytis, bet norėjau paklausti - gal kas užsiimate žirgininkyste? Planuojame auginti arklius ir žirgus, o ilgainiui formuoti seno tipo žemaitukų veislės bandą. Įdomu, kokia užsienio patirtis tame, nes Lietuvoje nieko panašaus nėra; neaišku, kaip vykdoma selekcija, koks kumelių ir eržilų santykis, kas kiek laiko reikia įlieti naujų kraujų ir panašiai.

Ačiū:)

Toltik
Pranešimai: 580
Užsiregistravo: Pen 10 28, 2005, 9:56
Miestas: Laisvės oazė
Susisiekti:

Re: Žirgininkystė

Standartinė Toltik » Pir 06 21, 2010, 9:47

Labukas :)) spėju, kad iš forumo dalyvių tai nelabai kas užsiima žirgininkyste :), tai kaži ar patars :). Na bet gal :).. Sėkmės veikloje :)

Laimis
Pranešimai: 1378
Užsiregistravo: Pir 05 19, 2003, 11:42
Miestas: Link Ukmergės
Susisiekti:

Re: Žirgininkystė

Standartinė Laimis » Pir 06 21, 2010, 21:14

Aš norėjau laikyti žirgus, bet kai realiai gavau žemės 2 hektarus, tai pamačiau, kad netilps ten arkliai. Aš įsivaizdavau, kad jie galės ganytis laisvi paupyje šalia mūsų žemės, nes ji buvo valstybinė. Dabar gi ją nupirko. O jei ir valstybinė būtų ir aš juos paleisčiau, tai jie kažkur pabėgtų galimai, ištryptų kaimynų daržus ar juos kas pavogtų. Be to, jiems reikia atskiro namo ir šieno priruošti. Tai pagalvojau, pagalvojau... Ir dabar galvoju, kad geriau aš stirnomis ir briedžiais užsiimsiu. Jų nereikia šerti, nereikia namo statyti, o atrodo jie panašiai į arklius. Tik medžiotojų reikia saugotis. Tas problema. Bet su arkliais, manau daugiau problemų. :) Taigi laikysiu stirnas, o ateity gal ir briedžius... Nu toks ir laikymas - vaikščioja jie po sklypą kartais, kai susidraugausim, tai ateis dažniau, gal nuo medžiotojų pas mane slėpsis...
Naujas forumas praktikams
http://esu.tiems.kam.esu.lt

Nimloth
Pranešimai: 3
Užsiregistravo: Pen 06 18, 2010, 10:49
Miestas: Vilnius
Susisiekti:

Re: Žirgininkystė

Standartinė Nimloth » Sek 06 27, 2010, 18:13

Na taip, su dviem hektarais max tris arklius ir tegalima laikyti:)
Dėl problemų, tai nepasakyčiau, kad jų daugiau - "namų" arkliui nereikia, užtenka trijų sienų pašiūrių, jei ganyklos išeina į tvenkinį ar upelį, nereikia rūpintis girdymu, kas dėl šieno - išrideni ruloną žiemą ir porą dienų ramu, pakabini porą mineralinės druskos gabalų, ir viskas:) Aišku, kanopas reikia prižiūrėti, jei arklys ar žirgas dirbamas, šieno nebeužtenka etc..Briedis lengviau, tik kad nepajodinėsi ant jo:)
Bet mano klausimas buvo apie bandos formavimą. Matyt, teks kokį zootechniką/biologą pagalbosn kviestis:)

Laimis
Pranešimai: 1378
Užsiregistravo: Pir 05 19, 2003, 11:42
Miestas: Link Ukmergės
Susisiekti:

Re: Žirgininkystė

Standartinė Laimis » Tre 06 30, 2010, 10:37

Jo čia biškį ne į tą parapiją pataikei su tokiu klausimu. :) Bandą formuoti, tai čia gal į žirgininkystės forumus ir specialistus reikia kreiptis. O čia kalbama apie sodybas, kurios yra maždaug vieno hektaro dydžio. Bandos gyvulių tokiose sodybose netelpa, tai ir nemąstome apie tai.
Naujas forumas praktikams
http://esu.tiems.kam.esu.lt

Linas
Pranešimai: 45
Užsiregistravo: Tre 11 26, 2003, 13:10
Miestas: Vilkaviskio raj. Pajevonys

Re: Žirgininkystė

Standartinė Linas » Tre 11 03, 2010, 15:29

Sveiki.. Smagu kad atsiranda zirgu myletoju... :D Buvo sena svajone laikyti zirgus....ir pagaliau turiu :D . Nors patirties nelabai daug turiu, bet ir gerai, nes matau kad ne viskas taip kaip aprasyta knygose...jai zinoma laikai kiek imanoma laisveje (aptvertos elektriniu piemeniu) turiu erzila ,kumelia ir jau dvi kumelaites nuo ju :P Tai nustabus gyvunai....Buvo visiskai nemokyti, dabar jau jojame su erzilu ir kumele, o kumelaites dar per mazos. Nenaudojam balno . Pratinam tik vadeles prie kantaro prisirise joti. tik erzilas dar sunkiai valdomas taip, nes jis kaip ugnis....

Skelbti atsakymą