Apie ožkytes

Apie gyvūnus, kurie gyvena Giminės sodybose.
Gyvūnai, kurie rūpinasi Žmogumi ir aplinka

Moderator: Visi tvarkytojai

batuotas katinas
Posts: 157
Joined: Mon 01 22, 2007, 17:43

Re: Apie ožkytes

Post by batuotas katinas »

Rytė wrote:Jau maciau,kad ne vienas zada ozkyte augint. Bet paaiskinkit man, ka ji pas jus veiks? Nu as niekaip nerandu praktinio ozkytes pritaikymo. Jos pieno tikrai ne vienas musu negers, o kam ji dar tikti gali. Jau geriau avyte. :wink:
Penkeris metus gyvenau su ozkom ir nebereikia man jokiu karviu. Pienas superinis ir labai skanus. Kadangi manos ozkos buvo beveik laisvos, o ne isnaudojamos, tai ir pienas buvo geras. Atlaiko visus salcius. Sieno reikia nedaug. Yra labai istikimos ir prisirisusios.

Dar pastebejau, kad ozkos dar protingesnes uz tas bailias ir pakvaisusias avis.
Žilvinas
Posts: 13
Joined: Tue 07 12, 2005, 19:05
Location: Virbalai
Contact:

Post by Žilvinas »

Sveiki, ožkų augintojai ir visi prijaučiantys.
Noriu pasidalinti su jumis patirtimi. Gavau ožkytę dovanų pernai birželį, kai jai buvo 4 mėnesiai. Taigi dabar jai metai ir 7 mėn. Štai keli faktai:
- pievų ji nešienauja, nes ėda žolę pasirinktinai - tik tą, kuri patinka;
- jai būtinai reikia kompanijos - žmonių, šuns, vištų - bet ko, kad tik nebūtų viena;
- labai prisiriša prie šeimininko ir vaikšto visur iš paskos kaip prielipas;
- drebulių pas mane neišnaikino, nes iki jų reikia eiti kokių 40 m., o aš ten būnu retai;
- užtat sėkmingai nugraužė serbentus, slyvas, šilauoges, gervuoges, gvazdikus, našlaites, apgenėjo jazminą, alyvas ir obelis (kiek pasiekė)- beveik viską, kas auga aplink namą;
- vien žolės jai neužtenka - suėda visą vištų ir šuns maistą, jei tik gali prie jo prieiti;
- prieš mėnesį pradėjo augti tešmuo, maniau rudenį padraugaus su ožiu, pavasarį atsives ožiukų ir tada bus pieno, bet labai klydau - šiandien ant laiptų radau pieno balutę. Taigi, dabar turiu galvosukį, kaip pripratinti ja prie melžimo. Tiesą pasakius, man tai buvo didelė staigmena, nes tešmuo visai mažučiukas, o speneliai - koks 1 cm. Užtat pienas nerealiai skanus :D
Dobė
Posts: 675
Joined: Mon 09 26, 2005, 8:58
Location: Vilnius

Post by Dobė »

:wink: aš irgi dievinu ožkos pieną ...mniam. svajoju turėti ožkytę ar dvi. tai pasirodo jos "nešienauja" padūkėlės. o buvo vilčių... na nieko, vis tiek smagu :lol: tai, kaip suprantu, tavoji ožkytė net neatsivedusi ožiuko turi pieno?
Žilvinas
Posts: 13
Joined: Tue 07 12, 2005, 19:05
Location: Virbalai
Contact:

Post by Žilvinas »

turėjo dvi dienas. Deja kažko prisiėdė, išpūtė vidurius ir, palinkėjusi ilgai ir laimingai gyventi, iškeliavo į dausas. Buvau pas veterinorių, tas pasakė, kad ožka egzotinis gyvis ir nelabai kuo galėjo padėti. Nuvažiavau pas senus žmones, kurie ilgą laiko augino ožkas, sakė duoti tik pamelžto ožkos arba karvės pieno, bet kai grįžau, jau buvo per vėlu. Deja :(
Taigi, jei pastebėsit, kad jūsų ožkytės šonai labiau nei paprastai išsipūtę ir ji tuštinasi ne kaip ožka (kruopomis), o kaip žmogus, žinokit, kad turit labai mažai laiko jai išgelbėti - mažiau nei 24 val.
Sėkmės visiems ožkų augintojams.
Žilvinas
Posts: 13
Joined: Tue 07 12, 2005, 19:05
Location: Virbalai
Contact:

Post by Žilvinas »

Turiu įtarimą, kad tai galėjo būti gyvatvorė (baltai žydintis krūmas, daug kur auginamas kaip gyvatvorė, tik nežinau kaip vadinasi), nes neseniai buvau ją apkarpęs ir padėjęs tvarte. Kita vertus, tą gyvatvorę ji ir pati "pakarpydavo". Dar manau, kad tai atsitiko dėl šlapios žolės. Juk triušiams ir jūrų kiaulytėms aplamai negalima duoti šlapios žolės, nes išpučia vidurius. Ožka ir anksčiau ėsdavo šlapią žolę ir nieko neatsitikdavo, bet gal tai priklauso nuo kiekio, o gal kažkokia konkreti šlapia žolė taip veikia.
Daugiau variantų neturiu. Jokių egzotinių gėlių pas mus nėra, o ir neegzotinių paskutinėm dienom nebuvo nugraužus.
Dabar jau šaukštai po pietų - niekada nesužinosim kas buvo. Yra kaip yra. Gyvenimas tęsiasi.
batuotas katinas
Posts: 157
Joined: Mon 01 22, 2007, 17:43

Post by batuotas katinas »

Šiap ožka pati jaučia ką jai valgyt. Puikiai pastebėjot, kad išsirenka sau tai kas jai patinka. Tik prispausta bado ji ėda viską iš eilės...

Aš su svetimom ožkom susidraugaudavau sušėręs Jom cigaretės nuorūką. Ožka vis mėgsta ėsti ką nors egzotiško ir negirdėto. Labai negerai joms lietus. O gydančiai veikia obels žievė.
Uriel
Posts: 588
Joined: Sun 12 11, 2005, 15:23
Location: Vilnius

Post by Uriel »

batuotas katinas wrote: Aš su svetimom ožkom susidraugaudavau sušėręs Jom cigaretės nuorūką. .
Fiii... kaip nehumaniška - pratinti vargšę "skatiną" prie kancerogenų...
Paskui juk zoraza rankios visur tas nuorūkas ir į pieną visas brudas nukeliaus.

Apie tai nemislijai, galvočiau? ;) Juk "ant cigaretės" sodini gyvulį :P
batuotas katinas
Posts: 157
Joined: Mon 01 22, 2007, 17:43

Post by batuotas katinas »

Humanizmą reikia skleisti tarp žmonių.

Kad ožka ėda cigaretės bikus netikėjau, kol pats taip su ja nesusidraugavau. Ožkos visą laiką ieško kažko naujo ir kitokio. Ji ir nepamokyta nuorūką susiras... Visgi kai man buvo pavesta krikščioniškoje bendruomenėje prižiūrėti penkias ožkas, jau iki vakaro turėjau padaryt joms įspūdį, kad vakare mane laikytų "saviaku" ir prisileistų prie melžimo.

Ožkas aš sodinau (narkomaniškas terminas) ant įvairiažolės pievos. Kultūrinėje pievoje su dobilais, ar motiejukais ji pirmą dieną gal ir smagūriaus, bet jos nėra karvės , todėl rytojaus dieną vertėtų ožkelės perkelt į kitokią ganyklą. Prižiūrint ožkas visada reikia ieškoti įvairumo ir nestandarto, tada jos tave mylės ir gins.
Post Reply