Apie kamanes

Apie gyvūnus, kurie gyvena Giminės sodybose.
Gyvūnai, kurie rūpinasi Žmogumi ir aplinka

Moderatorius: Visi tvarkytojai

Skelbti atsakymą
Vėl pasikeičiau...
Pranešimai: 542
Užsiregistravo: Ant 07 08, 2003, 15:24
Miestas: Kaunas-Vilnius

Apie kamanes

Standartinė Vėl pasikeičiau... »

Kamanės yra labai geros tuom, kad jos gali dūgzti ir šlapiam orui esant, kai bitės sėdi savo nameliuose ir laukia giedros dienos. Žodžiu jeigu lyja per visą obelų ar kitų žydinčių augalų žydėjimo sezoną, tai bitės jų neapvaisins ir vaisių nebus neužsimegs jie. O jei turėsim kamanių, tai visai kita kalba. Šios darbininkės zyzia ir darganu oru. Kaip joms paruošti vietą sodyboje? Pasirodo, kad jos sukasi sau lizdelius baltuosiuose dobiliukuose. Taip kad norėdami įsigyti kamanių pasodinkite baltųjų dobiliukų.

Kamanės praduria netgi stambias mezgines (pupos, žirniai), kurių nepraduria bitės. Bitės kelių dienų bėgyje gali atskristi po kamanės ir iš padarytos skylutės paimti nektaro.

Panevėžio bitininkas, kuris buvo atvažiavęs į Gaveikius sakė, jog bitės su kamanėmis sugyvena taikiai ir jas galima laikyti viename hektare. Kamanės tikrai reikalingos. Kas žinot daugiau pasidalinkite. Gal yra kokios nors rūšys kamanių?
Renata
Pranešimai: 264
Užsiregistravo: Ant 01 14, 2003, 10:40
Miestas: Vilnius
Susisiekti:

Standartinė Renata »

Kiek man teko skaityti ir atsiminti :mrgreen: apie kamanes, tai jos gyvena nedidelėmis šeimomis, savo lizdus statosi ne baltuosiuose dobiluose (iš jų nektarą renka), o žemės plyšiuose, panaudoja pelių urvelius ir pan vietas. Joms galima net inkilėlius padaryti :!: Žiemoja tik apvaisintos motinėlės, kaip ir vapsvų ar širšių. Pavasarį nusižiūri lizdui tinkamą vietą, ten susuka lizdelį, nulipdo kelis "kubilėlius" iš vaško, prineša į juos nektaro, žiedadulkių ir padeda kiaušinėlius. Iš jų išsiritusios darbininkės nėra labai "darbščios", maisto rinkimu - nešimu daugiau rūpinasi, kai jo pradeda trūkti. Motinėlė, galima sakyti, vaikučiais pati visą laiką rūpinasi: naujas bačkutes lipdo ir juos užpildo. Gal todėl kamanių šeimynos ir nebūna tokios gausios, kaip bičių ar vapsvų, kur motinėle rūpinamasi kaip tikra Karaliene?
Man kamanės labai gražios. Be to, jos labai ramūs padarėliai, labai retai teišgirsi, kad kam nors būtų įgėlusi. Tai nereiškia, kad kamanės neturi geluonies. Turi. Tik ją reikia užminti, dar ir gerai pamaigyti, kad ji tuo savo ginklu pasinaudotų.
Beje, kamanes specialiai laiko dideliuose ekologiniuose šiltnamiuose. Vadinasi, galima ne tik laukinukių "užsikviesti" į svečius, bet ir nusipirkti. Bet gal turėtų užtekti vietinės kilmės gražuolių?
egismas
Pranešimai: 49
Užsiregistravo: Šeš 12 07, 2002, 0:04
Miestas: Šiauliai

Standartinė egismas »

Labas:) Pats irgi neseniai ta tema susidomėjau. Galvoju pavasarį pabandyt su tom kamanėm padraugaut. Ieškojau internete nemažai, tai lietuviškų puslapių praktiškai nėra (arba nemoku ieškot), o pas rusus pavyko šį tą rast. Gal kam bus įdomu-kaip daryt avilius kamanėms, apie jų laikymo ypatumus ir t.t.

http://belpaseka.h11.ru/shmel/
http://www.ipmce.su/~vk/pets/bee/bb_nest.html
http://www.ipmce.su/~vk/pets/bee/bbworld.html
http://www.floranimal.ru/pages/animal/sh/4807.html
http://greenfield.fortunecity.com/buzzard/397/
http://greenfield.fortunecity.com/buzza ... st008.html
http://www.beekeeping.orc.ru/Arhiv/a2001/n401_58.htm
http://www.zooclub.ru/chlen/nasek/7.shtml
http://www.bombus.cz/chov_zap_ru.html
http://kedrovka.ru/flora/oands.htm
http://www.ecoethics.ru/b55/54.html
Vėl pasikeičiau...
Pranešimai: 542
Užsiregistravo: Ant 07 08, 2003, 15:24
Miestas: Kaunas-Vilnius

Standartinė Vėl pasikeičiau... »

Jau paruoštas straipsnis lietuviškas apie kamanes. Jis bus išspausdintas naujame "Meilės erdvės" laikraščio numeryje. :) Sekite reklamą. :)
Skelbti atsakymą