Iš kur gauti informacijos apie gyvūnų GYVENIMĄ?

Apie gyvūnus, kurie gyvena Giminės sodybose.
Gyvūnai, kurie rūpinasi Žmogumi ir aplinka

Moderator: Visi tvarkytojai

Post Reply
Vėl pasikeičiau...
Posts: 542
Joined: Tue 07 08, 2003, 15:24
Location: Kaunas-Vilnius

Iš kur gauti informacijos apie gyvūnų GYVENIMĄ?

Post by Vėl pasikeičiau... »

Gal kas žinote kokių knygų ar tinklapių internete, kur rašoma smulkiau apie gyvūnus. Man pvz reikia apie laukinius gyvūnus. Pvz apie uodus. Ką jie veikia ištisą dieną? Patinai žiedadulkėm užsiima, o patelės siurbia kraują. Gyvena jie tik parą laiko. O jei žmonių nebūna šalia, tai ką jie tada veikia? Kuo minta, kokios dar yra jų funkcijos? Arba apie bebrus. Na žinoma, kad jie užtvankas stato. O ką jie dar veikia ištisą dieną? Kur smulkesnį jo veiklos aprašymą rasti? Maždaug tokios informacijos reikia. Gal kas žinote...Ačiū.
Last edited by Vėl pasikeičiau... on Tue 08 26, 2003, 18:46, edited 1 time in total.
saimhe
Posts: 58
Joined: Wed 10 30, 2002, 16:35

Re: Iš kur gauti informacijos apie gyvūnus?

Post by saimhe »

Vėl pasikeičiau... wrote:Gal kas žinote kokių knygų ar tinklapių internete, kur rašoma smulkiau apie gyvūnus. Man pvz reikia apie laukinius gyvūnus. Pvz apie uodus.
Tebūnie apie uodus.

http://science.howstuffworks.com/mosquito2.htm
http://www.mosquito.org/MosqInfo/mosquito.html
http://www.mcaa.org.au/page6.html (!)
http://medic.stup.ac.ru/lib/atlas/culicidae.htm (!)

Siūlyčiau dar K. Frišo knygutę "Dešimt mažų įnamių". Kadaise spausdino "Mūsų gamta", ar apskritai buvo išleista lietuvių kalba, nežinau; rusiškas leidimas ~240 p.
Vėl pasikeičiau...
Posts: 542
Joined: Tue 07 08, 2003, 15:24
Location: Kaunas-Vilnius

Post by Vėl pasikeičiau... »

Oi ačiū..:)

varau paskaitinėti ;)
Vėl pasikeičiau...
Posts: 542
Joined: Tue 07 08, 2003, 15:24
Location: Kaunas-Vilnius

Post by Vėl pasikeičiau... »

Mano mažas brolau
Uždaryti tave jie pabandė
Į gyvenimo ciklą
Į rūšis, į lotyniškus žodžius
Į tai kuom kvėpuoja, kuom minta
Kaip poruojas, kada vienas pavirsta į kitą

Tik nesuvokia jie
Po šiai dienai
Kad uždarė save
Mano mažas brolau
Kad save paklaidino
Tam painiam
Ir biriam
Terminų labirinte

O gyvenimas tas
Kur praleidai
Mano mažas brolau
Tu prie upės
Niekada negulės
Surašytas į knygas
Ant lentynų ar spintos

mmmmdddaaaa...

Nu saimhe, kreivas plytas pakišai. Prašau literatūros apie gyvūnų GYVENIMĄ. Tie trupiniai, kurie išbarstyti po mokslininkų traktatus ir išstruktūrinti į sąvokas man nelabai tinka. Štai apie uodą, tai toj tavo pateiktoj iteratūroj gausu priemonių kaip jį nužudyti, kaip jų atsikratyti, kas yra lerva, lėliukė, iš ko susideda uodo gyvenimo ciklas, kuom uodai minta ir kaip kinta, kaip vienas pavirsta į kitą...O gyvenimas kur? Kur aprašyta ką veikia uodas ištisą dieną? Taip..ištisą dieną. Atsikelia jis ryte. Beje..jis miega? Ten neparašyta..taigi atsikelia jis ryte ir vietoj to kaip normalus žmogus - eina dantų valytis, tai jis....na ką jis veikia? Ieško iš karto aukos kaip pamišęs? O jei ten nėra šiltakraujų, tai ką jis tada daro? Kankinasi? Daužosi į medžius? Na smulkiau. Aš tuos 20 puslapių internete perverčiau, tai ten visur tas pats ir taip apgailėtinai skurdu... Reikėtų apie uodo gyvenimo bent dvitomio kokio...:)

Na gal kas žino ką nors panašaus?

Gyvenimas - tai jausmas
Gyvenimas - tai džiaugsmas
Kurio nebežinai kur dėti
Kai meilė apsilanko širdyje.
saimhe
Posts: 58
Joined: Wed 10 30, 2002, 16:35

Post by saimhe »

O gyvenimas tas
Kur praleidai
Mano mažas brolau
Tu prie upės
Tokio ir nebuvo (bent subjektyviai), tad neturiu kuo dalytis.
O gyvenimas kur? Kur aprašyta ką veikia uodas ištisą dieną? Taip..ištisą dieną.
(...)
visur tas pats ir taip apgailėtinai skurdu...
Anie stebėjimai daryti visai kitais tikslais. Tau jie tėra tik griaučiai, kuriuos teks užpildyti pačiam ar, blogiausiu atveju, įsijungus intuiciją.

Abejoju, ar pavyks rasti meninės pakraipos "traktatų" kaip, pavyzdžiui, Pilkosios Pelėdos etiudai apie bebrus. Sutvėrimas pernelyg smulkus :)

Stebėk pats.

Gali kilti viena konkreti problema -- kaip pažymėti pasirinktą egzempliorių, ypač stebint didesnėje erdvėje (nebe poros šimtų litrų akvariume). Bitininkai, kadaise skaičiau "Mūsų gamtoje", naudoja paprasčiausius aliejinius dažus, bet uodas per menkas tokiam cackinimuisi. O, kad taip UV lempą (būna markerio dydžio pinigams tikrinti) ir purškiamo fluorescuojančio lako... :)

Dėl intuicijos. Kaip, tavo manymu, vabzdys suvokia pasaulį? (Pravartu Šri Aurobindo paskaityt.)
Vėl pasikeičiau...
Posts: 542
Joined: Tue 07 08, 2003, 15:24
Location: Kaunas-Vilnius

Post by Vėl pasikeičiau... »

Nu vo..čia tai žmoniška kalba..Taip man patinka. :) Ir aš vis laimingesnis. Ačiū.
Irinna
Posts: 100
Joined: Wed 05 25, 2005, 9:04
Location: utena
Contact:

Post by Irinna »

del uodu. ka veikia jie tai gal kas ir suzinos, bet vat kokia ju paskirtis?? niekaip nesumastau :( na jei pvz butu jie sukurti sugerti ka nors blogo is musu kraujo ar panas, bet sitas vr. atkrenta nes jie pernesa ligas(maliarija pvz)
beto jie trukdo gyvent normaliai :D rimtai, kai uzpuola tai tik bek ir rek... nzn gal as jiem labai skani? :mrgreen:

bet gal is jusu kas nors zino? pajuto? KAm jie skirti? jei jau dievulis sukure, tai Kazka gero nuveikt
Edgūnas
Posts: 42
Joined: Sun 04 17, 2005, 9:49
Contact:

Post by Edgūnas »

Stebėkit. O jei neturit kada, tada kam tai jums. Paskirčių patikėkit neviena, beje ne visos jums patiks.
Edgūnas
Posts: 42
Joined: Sun 04 17, 2005, 9:49
Contact:

Post by Edgūnas »

Be abejo, kaip ir jūs. Pvz: platinti ligas, būti maistu...
Irinna
Posts: 100
Joined: Wed 05 25, 2005, 9:04
Location: utena
Contact:

Post by Irinna »

Basta wrote:Na sako, kad jie kanda piktiems žmonėms, užterštiems negatyviais jausmais. Beveik visi iš mūsų kažkiek užteršti...
Tikriausiai kaip ir bitės, jie kanda į blogai funkcionuojančius mūsų energetinius kanalus...
ooo... tai reiskia as blogumo isikunijimas :D tiesiog pulsuojanti negatyvia aura :D na gal ir pabandysiu kada ta rata pasidaryt, reikia vikska isbandyti
Linius
Posts: 2
Joined: Mon 09 03, 2007, 17:57

Re: Iš kur gauti informacijos apie gyvūnų GYVENIMĄ?

Post by Linius »

Pareklamuosiu, mano galva, patį geriausią lietuvišką gamtinės fotografijos saitą, beje, ir pats ten kartais nuotraukėlių įdedu :oops: :wink: http://www.dantis.tvk.lt
Post Reply