Apie žiurkes...

Apie gyvūnus, kurie gyvena Giminės sodybose.
Gyvūnai, kurie rūpinasi Žmogumi ir aplinka

Moderator: Visi tvarkytojai

Kalnarute
Posts: 145
Joined: Fri 09 23, 2005, 13:22
Location: Klaipeda

Post by Kalnarute »

Ziurkius buvo laukinis.I laivus lipa gyventi paprastos ziurkes kurios laksto pomusu namu rusius ir kitur.Ir siaip aplamai kiek man teko girdeti ziurkes labai protingi padarai.Ir jeigu zmogus sugeba sugyventi su ziurke,tai ji ne blogiau uz suni gali apginti zmogu,jos labai soklios.
Dobė
Posts: 675
Joined: Mon 09 26, 2005, 8:58
Location: Vilnius

Post by Dobė »

ehe, žiurkės labai juokingai šokinėja :lol: šiaip atrodo gan nevikrios, ale paskui kad pašoks ir pasistryksėdamos tai ant vienos tai ant kitos kojos ir nukūrė per kambarį :mrgreen:
Kalnarute
Posts: 145
Joined: Fri 09 23, 2005, 13:22
Location: Klaipeda

Post by Kalnarute »

Aha,o kai bega per medines grindis tai atrodo kaip su kulniukais lakstytu.
Dobė
Posts: 675
Joined: Mon 09 26, 2005, 8:58
Location: Vilnius

Post by Dobė »

:mrgreen: :mrgreen: :lol:
Gizma
Posts: 61
Joined: Mon 01 23, 2006, 13:48

Post by Gizma »

As jau auginau n ziurkiu, jos visos buvo labai skirtingu charakteriu. Dresuodavau taip pat, o ismogdavo komandu ne visos. Yra protingu, bet yra ir kvailiukiu, o kokiam neismaneliui tenka ne itin gabi "mokslams" ziurkute ir jau skelbia tada- "ziurkes visai neprotingos"...
Dabartine mano augintine zino savo varda, pasaukta visada atbega is bet kurio kambario kampo, moka parvirsti ant nugaros, zaisti su ranka, ridena ivairius daiktus ir...atnesa numesta daikta...kaip suo :mrgreen: . Man taip smagu buna, kad metau be perstojo, o kai jai nusibosta, tai nunesa kur po lova ir paslepia... Niu ka, dar ji- laipo tapetais, uzuolaidomis, isgirdus daromu duru garsa atbega suoliais(kad y kita kambary patektu :mrgreen: ) ir lenda y mano lova miegoti... Cia turbut galeciau pasakot ir pasakot :mrgreen: Galiu pasakyti, kad visos protingos ziurkes moka isireikalauti seimininko demesi kresdamos sunybes :mrgreen:
Dobė
Posts: 675
Joined: Mon 09 26, 2005, 8:58
Location: Vilnius

Post by Dobė »

pagarba žiurkių mylėtojams :lol: :mrgreen: įsivaizduoju, kokia guvi ir sumani tavo žiurkutė, linkiu ilgos draugystės :wink: :lol:
Gizma
Posts: 61
Joined: Mon 01 23, 2006, 13:48

Post by Gizma »

Dekui :mrgreen: Draugausim dar ilgai, nes jai vos virs metuku :mrgreen: O gal kas taip pat auginate ziurkes ir jas dresuojate? Gal mokote kokiu triuku? Butu ydomu, jeigu pasidalintumete savo patirtimi :D
Mano naujausias pastebejimas- ziurkes atskiria frazes, intonacija, zodzius. pvz, vienaip ja kvieciu kai turiu skanesta ir kitaip- kai neturiu. Rezultatas- skanesto atbega suoliais, o siaip pakviesta- tik jeigu turi noro ir labai jau tingiai... Pradeta graziai kalbinti namo, isviso dingsta :mrgreen: Nenori gi y narva :mrgreen:
Renata
Posts: 264
Joined: Tue 01 14, 2003, 10:40
Location: Vilnius
Contact:

Post by Renata »

Dievinu žiurkes, turėjau tris. Dvi buvo intelektualės, o viena - duok paėst ir netrukdyk miegot. Žodžiu, reikia rinktis ne tiek pagal kailio spalvą, kiek pagal charakterį. Kuo smalsesnė ir drąsesnė, tuo geriau "susikalbėti" seksis. :-)
Tik va vieno dalyko tai pakęst negalėjau - to jų pastovaus myžčiojimo. kur belėktų, visur šlapimo pėdsaką palieka. Ar aš tiesiog ne tos lyties gyvuliukus laikiau (feministė nelaiminga :mrgreen: ) )? Todėl jų ir nebelaikau daugiau. Ir aplamai, graužikas yra graužikas, narvelyje uždaryti gaila, o laisvai gyvendama tiek eibių prikrečia, kad oi oi oi...
Gizma
Posts: 61
Joined: Mon 01 23, 2006, 13:48

Post by Gizma »

Tai gal tu tas ziukes laikei vienu metu? Laikant daug ziurkiu jos daznai taip daro- zymi teritorija, konkuoruoja, renkasi "vade". Netgi skriaudzia viena kita. O stai mano viena ir niekada taip nedaro. :wink:
Gizma
Posts: 61
Joined: Mon 01 23, 2006, 13:48

Post by Gizma »

Mano "protingosios" abi buvo juodos. Viena su baltomis letenelemis ir pilveliu. O "kvailiuke" buvo abinose, bet ji labai sirgo, tai gal delto tos jos reakcijos keistos buvo. Siaip nemanau, kad nuo spalvos dauk kas priklauso. Zinoma, albinoses jautrios ryskiai dienos ir lempu sviesai, todel jos gali buti uzdaresnes ir labiau megti tamsu savo narva ir namuka.
Dauk labiau charakteris priklauso nuo auklejimo, saviske dabar tik triuku mokau, neaukleju, tai baigia is proto isvaryti savo sunybemis!!! :mrgreen:
Be to, jei namuose kate- galite taip niekada ir nesusidraugauti su savo grauziku...Vienoms nerupi, o kitoms instinktai pasireiskia.
Renata
Posts: 264
Joined: Tue 01 14, 2003, 10:40
Location: Vilnius
Contact:

Post by Renata »

Maniškės visos buvo "maišytos": baltos su tamsiom galvom ir kaklais. Pirmoji - pasiėmiau ją iš draugo namų visai mažutę ir ji augo viena, visiškai laisva. Paskui po kelių metų pirkom dvi žiurkytes gyvūnų parduotuvėje, gal jos net buvo iš vienos vados. Viena buvo tokia silpna, atrodė neišgyvens. Išgyveno. Buvo be galo inteligentiška ir komunikabili. O kita buvo baikšti, agresyvi, daug edė, nieko nesidomėjo. Pirmoji susirgo krūties vėžiu ir aš ją nunešiau veterinarui - geriau greita smurtinė mirtis, nei lėta skausminga agonija. O štai antroji mirė nuo senatvės pragyvenus daugiau nei 3 metus.
Ir visos jos palikdavo paskui save lašelius, nesvarbu, viena buvo, ar dviese.
O kaip patinai? Ar jie sau kelio nežymi (kad paskui rastų, kaip namo pareit) ? :D
Gizma
Posts: 61
Joined: Mon 01 23, 2006, 13:48

Post by Gizma »

O tai kokia spalva koki charakteri lemia? Ir cia pacios pamastymai, ar mokslininku isvados?
Dobė
Posts: 675
Joined: Mon 09 26, 2005, 8:58
Location: Vilnius

Post by Dobė »

mano vienintelis žiurkius buvo patinas - vaikystėje sidabriškai pilkas, o užaugęs virto tikru kiek pajuodusiu "cepelinu" ir formos tokios buvo. patinai tai tikrai teritorija žymi - ne blogiau už katinus. kur praeina, tai vsiur palieka po kelis lašelius, tik tas skystis beveik nesmirdi. o jau narvą tai kasdien reik valyti, nes labai pasmirsta. be to, žiurkių oda labai jautri, jei kas - pradeda kasytis, draskytis. aš iš pradžių šieno buvau priklojus į narvą, paskui pjuvenų, bet vis tiek kasėsi, o paskui akis lyg koks valktis aptraukė, tai vežiau gydyt, bet nelabai padėjo - paskui ėjo vis blogyn blogyn kol pasimirė ant mano rankų. išgyveno 2 metus. tai ir prisižadėjau, kad daugiau nebeauginsiu, nes tris savaites žliumbiau. šiaip buvo labai meilus, rankas laižydavo :)
Gizma
Posts: 61
Joined: Mon 01 23, 2006, 13:48

Post by Gizma »

Jeigu kasesi, taj sirgo. Tas valktis galejo buti kokia katarakta ar siaip kas. Be to, 2 metai- labai mazai, maniskes po 4 maziausiai gyvena, siaip 6 kokius. Dauguma ziurkiu gyvena ant pjuvenu ir viskas joms gerai. Jos tikrai nera jautrios, priesingai, ziurkes itin atsparios.
Del to zymejimo- yra katinu, kurie visas sienas apzymi, yra kurie nezymi. Taip ir su ziurkem- vienos zymi, kitos ne. Laimes dalykas.
Dobė
Posts: 675
Joined: Mon 09 26, 2005, 8:58
Location: Vilnius

Post by Dobė »

na taip, trumpokai gyveno :( o ką taviškės uodeguotosios valgo? maniškis, amžinatilsį jam, tai alų mėgdavo laižyti - gal nuo to ir susirgo :roll: :) :P
Gizma
Posts: 61
Joined: Mon 01 23, 2006, 13:48

Post by Gizma »

Maniskes esdavo kikos maista, nors jis prastokos kokybes. Dabar seriu vitakart, ar kaip ten vadinasi. Jis geresnis, bet ir brangesnis. Jeigu yra galimybe, kikos maisto ziurkems ir ziukenams geriau nepirkti.
Siaip mano ziurkes racionas labaj yvairus- gauna ir to ka pati valgau, turi savo kreida su mineralais dantims nudildyti. Labai megsta daigintus rugius ir vaisius.
Manau, svarbiausia neperserti, nes daznai pastebiu, kad draugy ziurkes nutuke. As jeigu duodu duonos, tai nago dydzio gabalelei, o kiti puse riekutes imeta.... :?
Gizma
Posts: 61
Joined: Mon 01 23, 2006, 13:48

Post by Gizma »

Image
Gizma
Posts: 61
Joined: Mon 01 23, 2006, 13:48

Post by Gizma »

Cia mano pati pirma ziukyte, sesiu vaikuciu mama :mrgreen: Va tokio dydzio gabaleliais ziurkes reikia sert!!! :D Tai pasui skaniai ir valgo, nenusibosta :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
Dobė
Posts: 675
Joined: Mon 09 26, 2005, 8:58
Location: Vilnius

Post by Dobė »

oij kokia gražuolė :lol: :mrgreen: taip taip svarbu neperšerti, sako ir mėsos negalima duoti - supiktėja, be to ir suserga greit, kaip ir žmogus :P juk žiurkių organizmas labai panašus į žmogaus - ir ligos tos pačios. gaila, negaliu žiurkių laikyti, nes turiu dvi kates, net neįsivaizduoju, koks bardakas dėtusi - katės vaiko žiurkę, arba atvirkščiai - na žiurkytei tikrai komforto nebūtų :wink: :roll:
Gizma
Posts: 61
Joined: Mon 01 23, 2006, 13:48

Post by Gizma »

Sitoi nuotraukoj mano ziurke kaip tik virtos mesos gabaliuka tarso.... :mrgreen: Siaip duodu as tos mesos, mano ziurke ir taip pikta ir nagla, piktesne nepasidarys :mrgreen: :D Siaip duodu ar neduodu mesos, nei sita, nei dabartine mano ziurke man NE KARTO nera ykandus.
Post Reply