Skruzdėlės

Apie gyvūnus, kurie gyvena Giminės sodybose.
Gyvūnai, kurie rūpinasi Žmogumi ir aplinka

Moderator: Visi tvarkytojai

Post Reply
ss
Posts: 177
Joined: Sun 08 15, 2004, 9:57

Skruzdėlės

Post by ss »

Atsikrausciau į naują butą,o čia yra skruzdelyčiu.Kazkaip nesinori ju dusyt.Stengiuosi suvokt ,ką jos čia veikia?
Kipshas
Posts: 788
Joined: Mon 06 23, 2003, 9:39

Post by Kipshas »

tiesiog gyvena
Buvau as angelelis, ka gi man daryt
Be sparnu likau
Agnė
Posts: 402
Joined: Wed 02 19, 2003, 13:17

Post by Agnė »

Viena mano draugo patarė prieš skruzdes prie namo pamato pabarstyti sodos. Taip ir padariau. Skruzdėlių lyg ir nebeliko. bet iš vieno karto daryti išvadas dar nedrįsčiau. :?: O kur barstyti, gyvenant bute? Matyt, reikėtų susekti takus, kur jos vaikšto. Bandykit, ir būtinai pasidalinkit patirtimi.
Žvaigždukas
Posts: 378
Joined: Tue 02 18, 2003, 23:13

Post by Žvaigždukas »

Jei skruzdėlės nepageidaujamos, vienas būdas yra gražiai paprašyti, kad jos išeitų, pasakyti, kad jos čia nelabai reikalingos, gražiuoju susitarti :)
Papasakokit, ar kas nors taip bandėte paprasčiausiai paprašyti skruzdėlių, kad išeitų ir ar išėjo? :D

O dar vienas būdas, kad išeitų skruzdėlės, bet čia labiau tinka sodyboje, tai padėti molinę puodynę ar vazoną su žeme, skuzdėlės ten susirinks gyventi ir jas išnešti kitur, pvz. į mišką :D Jei ką, papildykite mane dėl to būdo su moliniu vazonu.
Žvaigždukas
Posts: 378
Joined: Tue 02 18, 2003, 23:13

Post by Žvaigždukas »

Ir aš manau, kad susitarimas su gyvūnais žodiniu būdu, nėra naivus :)
darja
Posts: 2703
Joined: Sat 02 07, 2004, 20:04
Location: Vilnius

Post by darja »

...ir su gyvunais, ir su augalais... :wink: :) :P
sraige
Vartotojas neaktyvus
Posts: 500
Joined: Tue 03 08, 2005, 22:51
Location: Alytus

Post by sraige »

Pas mano mama skruzdziu yra tiek,kad galetu cukraine isnesti,bet ne joms per didelis darbas geriau pasiliks cia ir gyvens uz kitu darba...
...ne kas... :wink:
jasmin
Posts: 653
Joined: Thu 05 22, 2003, 17:17

Post by jasmin »

iš temos "Laukiniai gyvūnai mūsų sodybose"


Basta:
Parašyta: Pir. 2005 08 29, 21:59
--------------------------------------------------------------------------------
Tai tau gerai, kad taip sugalvojai, aš pasižiūrėjau savo žemę - vien skruzdėlynai :!: Tai, matyt, iš tų kurmiarausių pasidaro paskui, ane? :roll:

Vat kaip skruzdėlių atsikratyt, ir kokią jos naudą duoda?... :(


Dobis:
Parašyta: Antr. 2005 08 30, 8:51
--------------------------------------------------------------------------------
jei daug skruzdžių, Basta, tai gal ten smėlis?? ar aplinkui auga pušys? nenoriu tavęs nuliūdinti, bet skruzdėlynų gausa nėra gerai - mat skruzdė, kaip ir vapsvos ar širšės mėgsta geopatogenines zonas - vietas, kur po žeme susikerta vandens gyslos, kur eina lūžiai. tokiose vietose žmogui gyventi nėra sveika. taigi papasakok, kas auga tavo žemėje, kokie gyviai be skruzdžių dar ten gyvena? jei gyvena kurmiai ar pelės, tai jau geras ženklas, jie šiltakraujai. na gerai, gal tos skruzdės ne taip jau baisu, bet man tiesiog įdomu, kaip ten ta tavo žemė atrodo :wink: :roll:


Vėl pasikeičiau...:
Parašyta: Antr. 2005 08 30, 12:07
--------------------------------------------------------------------------------
Basta Rašo:

Vat kaip skruzdėlių atsikratyt, ir kokią jos naudą duoda?...


Nauda ta, kad jos yra miškų ir pievų tvarkdarės. Vat pvz, valgai ką nors ir nukrenta trupinėlis ant žemės, tai žiūrėk skruzdelė jau ir tysia tą trupinėlį į saugią vietą. Tvarko aplinką nuo šiukšlių. :) Jos didžiausios tvarkdarės. :)

O atsikratymui, tai siūlau labai paprastą būdą. Ten kur aš nenoriu, kad jos gyventų, tai aš išardau skruzdėlyną. Tai maždaug tas pats, kas stirna užlipa ant skruzdėlyno netyčia ir jį išardo. Skruzdėlės tada susirenka savo kiaušinėlius ir nusineša į kitą vietą ir ten padaro naują skruzdėlyną. Man atrodo tokiu būdu joms labai nepakenkiama.

Vieną kartą išardžiau skruzdėlyną, o naktį buvo šalna, tai jos visos numirė, nes buvo dar jaunos mažos permatomos. Daugiau stengiuosi prieš ardydamas apsižiūrėt ar nebus šalno naktį, kad jos spėtų sau susirasti naujus namus. :)

Taigi, ten kur išardysi skruzdėlynus, galėsi pati gyventi, o jos susineš savo namus į kitą hektaro vietą, kur ne taip dažnai būni ir ne taip esi pavojinga jų namams. :)


Basta:
Parašyta: Antr. 2005 08 30, 17:21
--------------------------------------------------------------------------------
Jo, gera mintis sumesti info į kurmius ir dar užveist naują temą arba jei jau yra apie skruzdes.

Žemė atrodo taip: šalia teka upė Minija, gal už 30 metrų. Ar gali būti povandeninių gyslų?

Taip, atrodo, pasitaikė ir keli kurmiarausiai, be to, yra pušaičių. Žemė smėlinga.

Na blogiausia, kad ir pas mus namie/kieme daug skruzdėlių, nors žemė ne smėlinga :( :| :? Ir pakasus žemę daugiau - vanduo.


Liūtaširdė:
Parašyta: Antr. 2005 08 30, 20:33
--------------------------------------------------------------------------------
O kur nėra smėlio tai blogiau ar geriau? :lol:


Vėl pasikeičiau...:
Parašyta: Pen. 2005 09 02, 13:43
--------------------------------------------------------------------------------
Sakyčiau ir smėlis ir molis yra gerai. :) Žiūrint ko nori. Vienur auga vieni augalai, kitur kiti. Vieniems žmonėms patinka labaiu molis, kitiems smėlis. Man patinka smėlis. :) O šiaip visos žemės rūšys yra gerai. :)


Liūtaširdė:
Parašyta: Pen. 2005 09 02, 15:50
--------------------------------------------------------------------------------
Man laibiausiai patinka tikra,juoda žemė...


Basta:
Parašyta: Št. 2005 09 03, 1:25
--------------------------------------------------------------------------------

Dobis, tai ar turi kokių nors minčių dėl tų povandeninių gyslų? Klausei, kaip žemė atrodo. Asiu

:?:
Dobė
Posts: 675
Joined: Mon 09 26, 2005, 8:58
Location: Vilnius

Post by Dobė »

nu tai va, Basta, jei tavo žemėje yra koks rimtesnis skruzdėlynas (o ne šaip sau delno didumo kauburėlis), tai labai tikėtina, kad po juo bus vandens gysla, o gal ir gyslų sankirta.

iš nupasakojimo tai tavo žemė labai vaizdingoj vietoj, kad pušys ten auga tai gerai - žmogui gyventi tokios vietos labai tinka - tik smėlis nelabai derlingas, bet galima auginti visokias vaistažoles - čiobrelius, šalavijus, levandas, raudonėlius, ir pan. sako, kad skurdžioj dirvoj jos daugiau aliejų prikaupia ir būna aromatingesnės. o vandens gyslas galėsi su švytuokle nustatyti, ar su rėmeliu - tuos įgūdžius galima išsiugdyti, jei labai nori :wink: :D
girinis
Posts: 2
Joined: Tue 03 07, 2006, 10:41

Pirmiausia jį parverskim...

Post by girinis »

Skruzdės yra labai naudingas Dievo kūrinys :lol: :lol: Tad atrodo reikia su jomis sugyventi juk jos mūsų nesuvalgys, mes juk ne drambliai... :h: :h: Vienas atsitikimas - eina taku dvi skruzdės ir sutinka dramblį. Abi tariasi: - Pirmiausia jį parverskim o paskui sudorosim :oops: :oops: Tad jeigu yra sode skruzdžių pirmiausia reikia pasižiūrėti kokios tai skruzdės, paprastai kalbant jos yra jūsų sodo sanitarai, nes minta amarais ir kitais mažais gyviais jos labai reikalingos. Tiesa skruzdėles galima ir išvaryti iš buto atėmus iš jų maistą, t.y. sutvarkius idealiai butą juk jos labai megsta saldumynus ... :P :P visai kaip vaikai :h: Jeigu bute yra labai mažų skruzdėlių tai paimkite bulką ir ją perpjovę padėkite kai jų prilys išneškite į lauką, taip atlikus keletą kartų jos jus paliks :h: :h: Tačiau senovėje skruzdėles savo mintimis žmonės valdė :) :) gal vertėtų pabandyti gal pasiseks :lol: Skruzdės labai gerai pravalo odos poras tad miestiečiams tai gali būtio naudinga. :P Viso to išvada - reikia sugyventi su Dievo kūriniais. :h:
Meilė svarbiausia.
Post Reply