Page 1 of 4

Koks turėtų būti namas?

Posted: Fri 11 01, 2002, 0:49
by Mindaugas
Sveiki. As va vis mastau kaip geriau pasistatyti nama. Ir kaip ji apsildinti is ko daryti. Kiek tai kainuos. Ir t.t. Man patiko Norvegu namukai labai idomiai apsiltinti. Medis - iloliacija 40 cm medis

Svajoniu namas...t.y. namas svajonems

Posted: Sat 11 02, 2002, 0:02
by Birute
I suomiskus rastu namelius galima pasidairyti cia:
http://www.lapponiahouse.com
Nezinau, kiek tai galetu but vertinga, bet...dabar, ilgais, tamsiais vakarais, kai nebereikia tupineti apie augalelius, juk galima paganyti akeles, ar ne? :)
Linkiu sparnuotu svajoniu! :wink:

Svarstanciam ir ieskanciam, is ko ir kaip...

Posted: Sat 11 02, 2002, 17:09
by Birute
Anokia cia naujiena anastasijieciams :wink:
Taciau siandieninej informacijos gausybej lengva pasiklysti, sunku rast...
Taigi, :
http://www.nvkz.kuzbass.net/anastasia/3 ... stasia.htm
Jeigu kas nors susidometumete namo statyba is molio, pazistu realiai igyvendinto projekto autorius ir seimininkus... Idomu - rasykit, klauskit...

Del namo is molio

Posted: Sun 11 03, 2002, 14:03
by Laimis Zmuida
Sveika Birute,

Labai noreciau suzinoti daugiau apie statyba is molio. Kur galetume susitikti ir pasneketi?

Posted: Thu 11 21, 2002, 0:19
by Mindaugas
Manau pradziai pasistatyti kaip ir vasarnami , galesiu rudeni , pavasary ir vasara sodinti soda, priziureti.

Ir miegoti galeciau kai nesalta. :D

Tuo paciu apgalvociau nama kaip statyti tinkama pastoviam gyvenimui. :) Jis turetu buti ekonomiskas, ir nepriklausyti nuo Valstybes, sildymo mokesciu nebutu :lol: Atsimenu vienas zmogus patare: dekit izoliacijos dvigubai, bus labai silta. Tai va tokie mano pamastymai siuo metu apie nama.

Reikia pirma zeme gauti :)

Posted: Thu 12 19, 2002, 0:10
by Mindaugas
Buvau name kur nera specialaus sildymo tokio kaip radiatoriai, uz lango
-10 , o kambary karsta kad net gali su maike buti. Ir nereikia uz koki sildyma moketi. Viskas apgalvota. Namas is lauko puses plytos, paskui
izoliacijos daug, medis. O sildo tai vamzdiai su karstu vandeniu isvedzioti
grindyse.

is kur vandenuko karstis?

Posted: Thu 12 19, 2002, 1:01
by Birute
Mindaugas wrote:Buvau name kur nera specialaus sildymo tokio kaip radiatoriai, uz lango
-10 , o kambary karsta kad net gali su maike buti. Ir nereikia uz koki sildyma moketi. Viskas apgalvota. Namas is lauko puses plytos, paskui
izoliacijos daug, medis. O sildo tai vamzdiai su karstu vandeniu isvedzioti
grindyse.
Taip, Mindaugai, tokios idejos idomios ir vertingos, taciau nepaminejai, kaip pasildomas tas vanduo, kuris vamzdziuose grindyse...
Ar tai silumine energija, kazkokiu budu paimta is aplinkos?

Posted: Thu 12 19, 2002, 1:53
by Mindaugas
Vanduo šildomas elektra. Deja ne iš aplinkos. Man patiko tai,
kad apšildžius tinkamai nama su izoliacija , paskui šildyti jau nedaug reikia.
Aš dar pasidomesiu pas statybininkus kur namus medinius stato.

namu siluma :)

Posted: Thu 12 19, 2002, 14:08
by Birute
Mindaugas wrote:Vanduo šildomas elektra. Deja ne iš aplinkos. Man patiko tai,
kad apšildžius tinkamai nama su izoliacija , paskui šildyti jau nedaug reikia.
Aš dar pasidomesiu pas statybininkus kur namus medinius stato.
Gera izoliacija - puiku, taip sumazinami siluminiai nuostoliai, taciau butu dar geriau, sujungus i viena keleta ideju, ar ne?
Pries keleta metu Fizikiniu problemu institute teko girdeti, kad uzsienyje statomi namai, sildomi energija, paimta is aplinkos...
Idomu, ar niekam to neteko matyti Lietuvoje?

Posted: Fri 12 20, 2002, 12:03
by Vytautas
Birute, galiu patvirtinti, kad tavo paminėtų šildymo sistemų, kada šiluma paimama iš aplinkos, Lietuvoje jau yra. Patalpų apšildymui ir karšto vandens gaminimui naudojami taip vadinami šilumos siurbliai. Jie yra dviejų rūšių: vandens ir oro, tai yra vieni paima šilumą iš vandens kiti iš oro.
Veikimo principas. Turbūt žinote, kad grunte 1.5 ir daugiau metrų gylyje ir žiemą ir vasarą yra pastovi apie 6-8 oC temperatūra. Panašiai tokiame gylyje yra išvedžiojami vamzdeliai, kuriais cirkuliuoja vanduo. Cirkuliuodamas vanduo pereina per šiluminį siurblį, kuris “paima” šilumą iš vandens ir ją “atiduoda” namo šildymo sistemos vandeniui, o grunte cirkuliuojantis vanduo, atšalęs beveik iki 0oC, grįžta atgal į žemę kur vėl atšyla iki 8 laipsnių ir t.t. Tokios šildymo sistemos naudingo veikimo koeficientas viršija 500%, t.y. šilumos pagaminama penkis kartus daugiau negu sunaudojama energijos jai pagaminti.
Toks pats ir orinio šiluminio siurblio veikimo principas. Per save perpumpuodamas iš aplinkos paimtą orą, jis paima iš jo šilumą, į aplinką išleisdamas keliolika laipsnių šaltesnį orą. Orinio siurblio NVK šiek tiek mažesnis, bet jis turi pranašumą, nes užtikrina efektyvią namo ventiliaciją.

Mūsų mediniame namelyje sumontuotas orinis šiluminio siurblio variantas. Turiu pasakyti, kad tai labai patogus dalykas eksploatacijos požiūriu. Stovi vonios kambaryje kaip koks šaldytuvas, tik veikia žymiai tyliau, ir vanduo visą laiką karštas, ir radiatoriai, o taip pat ir grindys, vietose kur įrengtas grindų šildymas, šiltos, priklausomai nuo lauko temperatūros- jokių rūpesčių. Eksploatacinės išlaidos lyginant su apšildymu malkomis ar net dujomis yra didesnės, nes nenormaliai didelė elektros energijos kaina. Dar kol kas neturim naktinio elektros skaitiklio, kai jį susimontuosime išlaidos turėtų sumažėti trečdaliu.

Posted: Fri 12 20, 2002, 17:44
by kosmeja
Vytautai... bet kaip cia iseina? jei vanduo susyla iki 8 laipsiu, tai cia juk saltas vanduo :roll: kaip jis gali radijatorius susildyti?
o su tuo oro pumpavimu... o kas jei lauke temperatura gerokai zemiau nulio?
tikriausiai as kazko nesuprantu...

Posted: Sat 12 21, 2002, 13:50
by Linga
Kosmėja, pabandysiu paaiškinti aš.

Jeigu iš kubo vandens “atimsi” 5 laipsnius šilumos ir tą šilumą atiduosi kitam (vadinkim – ūkiniam) kubui vandens, tai pastarojo temperatūra pakils 5 laipsniais. Čia, manau, viskas aišku (energijos išsilaikymo dėsnis).

Jeigu ūkinio vandens kubo temperatūrą reikia pakelti ne penkiais, o 20 laipsnių, tai vadinasi iš kubo “donoro” reikia atimti 20 laipsnių šilumos. Tuo atveju, jei “donoras” šilumos tiek neturi, reikalingi du ar net daugiau “donorų”.

Tokiu principu “atimant” šilumą iš atitinkamai didelio kiekio 8 laipsnių temperatūros vandens galima “ūkinį”sąlyginai nedidelį vandens kiekį net užvirinti.

PS Čia nebuvo atsižvelgta į energijos nuostolius šilumos perdavimo metu.

Posted: Sat 12 21, 2002, 14:36
by Birute
Vytautas wrote: Turiu pasakyti, kad tai labai patogus dalykas eksploatacijos požiūriu. Eksploatacinės išlaidos lyginant su apšildymu malkomis ar net dujomis yra didesnės, nes nenormaliai didelė elektros energijos kaina. Dar kol kas neturim naktinio elektros skaitiklio, kai jį susimontuosime išlaidos turėtų sumažėti trečdaliu.
Linga ir Vytautai, ar jus patenkinti, pasirinke toki namo apsildymo buda?
Supratau, kad tai patogu, taciau brangu. O kas salygoja toki dideli elektros energijos suvartojima? Del elektros energijos kainos vargu ar galima ka pakeisti, deja :( Na, nebent pasikinkyti veja :)

Posted: Sat 12 21, 2002, 16:27
by Vytautas
Birute, toks šildymo būdas buvo pasirinktas dėl keleto priežasčių:
· Patrauklus pats ekologiškas energijos ėmimo iš aplinkos principas
· Namas yra tikrame kaime, kur artimiausias kaimynas gyvena už 500 m, ir galimybės apšildyti dujomis nebuvo.
· Namas yra Minijos slėnyje, kuriame labai ryškūs gruntinio vandens lygio svyravimai, todėl rūsio buvo atsisakyta. Kūrenimui malkomis būtų reikėję statyti atskirą katilinę, kas atrodė nelabai patogu. Be to, kūrenant malkomis, reikia pastoviai kurstyti krosnį - žiemą namų ilgam nepaliksi, nes užšals visos linijos.

Dabar namo eksploatacinės išlaidos trečdaliu didesnės, negu buvo išlaidos už butą. Guodžia tai, kad namo tūris kelis kartus didesnis, o gyvenimo kokybės negalima net lyginti. Be to dar tik trys mėnesiai , kai pradėjome gyventi name. Trūko patirties eksploatuoti siurblį. Dar, atėjus šalčiams, pradėjo lįsti statybos brokas. Dalį plyšių, pro kuriuos pūtė vėjas, užtaisiau, kitų remontui teks laukti pavasario. Kai namas bus tinkamai apšiltintas išlaidų gerokai sumažės. Be to būtina įsirengti naktinį skaitiklį, tai dar trečdaliu sumažins išlaidas.

Visos išlaidos tai tik mokestis už elektrą. Jos susideda iš įprasto buitinio elektros sunaudojimo (apšvietimas ir prietaisai) bei šilumos siurblio, šildančio namą ir vandenį, energijos sąnaudų, kurios atitinkamai susideda iš kompresoriaus (550W),vandens siurbliuko (šildymo sistema,65W), ventiliatoriaus (80 W) ir papildomo šildymo elemento (3 kW), kuris įsijungia, kada nebeužtenka kompresoriaus pajėgumų (šalčių metu ar kai sunaudojama daug karšto vandens).

Kosmėja teisi. Orinis šiluminis siurblys gali paimti šilumą iš oro, tik kada jo temperatūra yra aukštesnė už minus 5oC. Todėl orinis siurblys ir yra mažiau efektyvus už vandens šiluminį siurblį, kurio NVK daugmaž vienodas visus metus. Padėtį galima pataisyti panaudojus papildomą šilumos šaltinį, pvz. židinį, pakeliantį oro temperatūrą. Beje, plačiau pasiskaityti apie šiluminius siurblius galima tinklapyje http://www.nibe.se

Ką aš galėčiau patarti ekogyvenvietės kūrėjams. Manau svarbiausia būti laisvam ir nepriklausomam ir ypač nuo pinigų. Todėl reikėtų statyti namą, kurio eksploatacinė sąnaudos būtų minimalios. Tokį aš įsivaizduoju nedidelį gerai apšiltintą medinį namuką, apšildomą malkomis iš nuosavo miško.

Posted: Sat 12 28, 2002, 14:46
by Mindaugas
Jeigu vieta kur žemė bus vėjuota, tada galima pasistatyti vėjo elektrinę.
Mačiau viena žmogus buvo pasistatęs. Tik truputi kainuos pinigu tokios technologijos kurios yra parduodamos. O kaip paciam pasidaryti is elektra gauti hmm. Nors kur mačiau tai žmogus pats buvo pasidares

Posted: Mon 01 06, 2003, 22:17
by aiva
Labas, visiems . Mano galva, pries statant nama, labai svarbu pasirinkti gera vieta. Pirmiausiai kaimynu atzvilgiu, kaip ir Anastasijos knygose mineta -toliau nuo gamyklu i. pan.,nes kvepuosi ju oru. Antras, kad pati vieta butu tinkama gyvenimui - nebutu joje pvz. gausu vandens gyslu, saltiniu, dar neduokdie- buvusi pelke ar kapinynas (ir taip pasitaiko). Dar kaimuose yra vienas kitas zmogus, sugebantis virgulemis patikrinti sklypus. Be to yra ir gamtoje daug netiesioginiu nuorodu i vietos sveikuma, geruma. Pavyzdziui, skruzdes gyvena, stato namus geopatogeninese zonose. Kur ju daug, geriau pasitraukti. Galima orientuotis ir pagal bites, augalus i.kt., bet cia irgi ziniu reikia. Nera prasmes statyti, jeigu po namo tryksta saltiniai- sienos greitai trukines, peles, rusiai dreks, zmones vargs, sapnuos kosmarus, sirgs, augalai nyks itt. O tik po to galim studijuoti koki nama norim, kaip jis bus isdestytas dangaus pusiu atzvilgiu, kaip komponuosis landsafte, kaip ji apsaugoti nuo veju, kaip padaryti ekologisku itt daugybe klausimu.
Tarp kito, pries kelis men zurnale "Centras" skaiciau apie australu architekta, kuris stato tik nedidelius, nuosavus eko namus. Pas ji zmones metais eileje laukia. Jis kiek tai laiko pagyvena pasirinktame sklype, stebi vejo kryptys, kvapus, garsus, gamtos trukumus ir privalumus butent toje vietoje, ir po to projektuoja nama, kuris gali langinemis ar zaliuzemis stabdyti ar gaudyti veja, ileisti malonius kvapus bei garsus, apsaugoti nuo karscio ar salcio.. Ir naudojamos tik eko medziagos. Fantastika. Manau ,kad internete turetu buti apie tai medziagos, deja neuzfiksavau jo duomenys, bet norint rasti galima(per zurnala).

Posted: Wed 02 12, 2003, 1:07
by Rolandas
Labas,

Čia toks ydomus puslapis:
http://www.log-house-masters.com/
Stato rąstinius namus. Lietuviai. Pagal norvegų technologiją.
Asmeniškai mane sudomino.

Rolandas

Posted: Wed 02 12, 2003, 15:03
by Neringa
Ziurinejau dar po tokius saitus, bet jau cia ne lietuviski

http://www.russianloghouse.com/
http://www.theloghomesite.com/cgi-bin/s ... erseek.cgi

Namas!?

Posted: Sat 02 15, 2003, 23:51
by Antanas
Bukite sveiki, mielieji bendraminchiai!
Senokai svarstau, kaip greichiau ir geriau isikurti naujoje, zhmonishkoje gyvenvieteje, savo seimos sodyboje, savame jaukiame name.
Turiu shiokia tokia ir statybininko patirti, taigi, ankschiau buvau pasipieshes savo busima nama medini. Apgalvojes jo konstrukcija, kad butu kuo pigiau ir lengviau pastatomas, shiltas, jaukus.
Perskaichius viena po kitos isheinanchias vis naujas V. Megre knygas, mano sodybos vaizdas keitesi. Daugiau palandzhiojes po rusishkus Anastasijiechiu puslapius, radau daug idomiu pasvarstymu shiomis temomis.
Man labai patiko "Lapes olos" tipo namu aprashymai. Ten ideti ir pieshineliai.
Kitur suradau idomiu (ne nauju, bet jau shimtmechiu ishbandytu) minchiu apie namu statyba ish zhemiu. Taip taip, ne ish plytu ar medzhio, bet butent -- ish zhemiu. Vienas ish tokiu pastatu, vieno dvarininko rumai pastatyti ish zhemiu, stovi jau apie pora shimtmechiu, ir ne vieno aukshto, ir su bokshtu... Atlaike karo smugius, kuriu neatlaike kai kurie akmeniniai ar muriniai pastatai.
Zhodzhiu planuoju statyti "lapes olos" tipo nama (nemanykit, kad tai kokia "partizanishka zhemine" :) ), ish zhemiu. Truputi bandzhiau pasipieshti ir eskizu.
Svarbiausia, kad namas, atrodo, turetu gautis nebrangus, shiltas, jaukus, tvirtas ir ekologishkas.
Geros kloties!
Antanas

Re: Namas!?

Posted: Sun 02 16, 2003, 4:40
by Kristina
Man labai patiko "Lapes olos" tipo namu aprashymai. Ten ideti ir pieshineliai.
Kitur suradau idomiu (ne nauju, bet jau shimtmechiu ishbandytu) minchiu apie namu statyba ish zhemiu.
Antanas
Gal butu galima suzinoti tikslesnes nuorodas kur butu galima placiau apie tai paskaitineti dekui