Molinukas

Būstas ir kiti statiniai, jų įrengimas ir statyba

Moderator: Visi tvarkytojai

Locked
Gedas
Posts: 4
Joined: Sat 01 24, 2004, 0:46

Molinukas

Post by Gedas »

Du metus stateme su jaunimo pagalba,bet pagaliau pastateme.Stogas is velenos,visas molinis storom sienom.Viduje BURZUIKE-silta ir jauku. :)
Jei norite, kad atsidarytu truputi palauk.

http://namukas2005.narod.ru/index.html
Uosis
Posts: 1564
Joined: Sun 12 22, 2002, 13:34

Post by Uosis »

Labas Gedai, nuostabus namukas-molinukas :!: Gal gali papasakoti kiek daugiau: kaip sumąstėt, kur pastatėt, kiek užtruko, kaip pavyko, kas padėjo, kas stebėjo?
Gedas
Posts: 4
Joined: Sat 01 24, 2004, 0:46

Post by Gedas »

Tai ivyko 2002 karsta vasarele.Kaip tik stovyklavo burelis Skautuku,o as turejau tokia mintele pastatyti Molini namuka.Persnekejes su jais ememes darbo.Pirmiausia suradome tam tinkama vietele .Iskaseme grioviuka ir padareme siokius tokius pamatelius is akmenuku,nes tose vietose ju apsciai yra.Po to ileidome kertinius rastus ir visa iki virsaus ispyneme karklais, kaip krepsi,palikdami tik vietos langams ir durims.Po to papraseme traktoristo ,kad jis atveztu pora priekabeliu moliuko ir siaudu ,o mes per ta laika iskaseme duobe jam minkyti.Po to ememes sunkiausio darbo- molio minkymo ir drebimo.Bego savaites,o mes minkeme ir drebeme ant ispintu MOLINUKO sienu. Kazkur per pusantro menesiuko isdrebem.Po to sukalem sioki toki stoga ir aptraukem polietelenu,kad molines sienos gerai isdziutu ir lietus neisplautu.Taip ir palikome iki ziemos.Ziema atvykome nuo tvenkinio skinti nendres,galvojom stoga padarysime is nendriu.Sutempeme viska i namuko vidu ir palikome iki pavasario.Pavasari atvaziavom ir nendres surisome i pundelius.2003 metu savaite po Joniniu atvykome su jaunimu dengti nendrinio stogo.Tik va kazkokie niekadejai sudegino musu nendres ir kartu stoga.Del to nusprendeme padaryti stoga su velena,pasitelkus vietinius medzius,toli,apysenes lentas per vasarele sutvarkeme si reikaliuka.2004vasara padareme siokia tokia namuko apdala sutvirtinom pamatelius,sudejome langus,suradom nebloga burzuike.
Stai tokia trumpa sio namuko istorija.
Uosis
Posts: 1564
Joined: Sun 12 22, 2002, 13:34

Post by Uosis »

Matau - šauni komanda jūsų, kad tokį namą pasistatėt patys :P O kas jus vienija? Kokiu būdu jūs susibūrėt?
Gedas
Posts: 4
Joined: Sat 01 24, 2004, 0:46

Post by Gedas »

Pagrindine mintis tai noras siek tiek atitrukti nuo CIVILIZACIJOS,atliekant tam tikras dvasines praktikas ,bei prisilaikant toje vietoje tam tikru taisykliu.Parasciau tariant neperkelti Miesto prie Molinuko.Zinoma jus nepagalvokite, kad as pries Civilizacija ir jos teikiamus malonumus :) .Paprasciausiai nemegstu suplakti visko i viena.Pvz. kam gamtoje tranki muzika,ar apskritai muzika, jei aplink paukstukai ciulba.
Uosis
Posts: 1564
Joined: Sun 12 22, 2002, 13:34

Post by Uosis »

Žinai, man šovė mintis, kad vasara ekologinėsė gyvenvietėse galima bus organizuoti moksleivių ir studentų namų statybos talkas, juk tiek moksleiviai, tiek studentai vasara turi daug laiko. O namų statymas būtų tikrai įdomus dalykas nemažai daliai moksleivių ir studentų :)
Pagone
Posts: 88
Joined: Fri 02 20, 2004, 23:14
Location: Londonas

Post by Pagone »

Jau zinau, kam galesiu pasiulyt vasara ekologinius namelius pastatyt! :) Jei tik gyvenimas vyks gamtoj, laukuose, tai turetu patikt!
Mylėdama mokausi.
Uosis
Posts: 1564
Joined: Sun 12 22, 2002, 13:34

Post by Uosis »

Taip, taip, ir gamtoj ir ne gamtoj, bet vistiek bus nuostabu :P Aš kaip tik palnuoju šiemet :) Nuostabų statysim namą :P
Uosis
Posts: 1564
Joined: Sun 12 22, 2002, 13:34

Post by Uosis »

Aš irgi taip galvoju :)
Gedas
Posts: 4
Joined: Sat 01 24, 2004, 0:46

Post by Gedas »

Sveiki
As noreciau truputi pateikti savo pastebejimus.Kad po to, kai pasistatysite nameli,nereiketu taisyti.
Svarbiausia vieta.Jeigu ji yra nemelioruota,nesvarbu kad nameli statysit ant kalvos,gali apacioje rinktis vanduo.Gali kilti klausimas,o kodel?Jei iskasite kontrolini griovi ir 1-1,5 metro gylyje pastebite moli,tai jis ir bus kaltininkas ,kad pavasari sulaiko vadeni.
Stai namelis kuri matete nuotraukoj irgi stovi aukstoje vietoje , upe uz 100metru, pakalnej.Bet kai ateina pavasaris tai pakasus velena matai vandeni.Isprendem ta problema iskasus griovi i pakalne.
Laimis
Posts: 1378
Joined: Mon 05 19, 2003, 11:42
Location: Link Ukmergės
Contact:

Post by Laimis »

Wow Gedai... ar galima šį namuką pamatyti? Labai labai noriu..Ir kaip aš šitos temos nepastebėdavau...nu atradimas... :)
Naujas forumas praktikams
http://esu.tiems.kam.esu.lt
Mindaugas
Posts: 1311
Joined: Fri 09 27, 2002, 23:01

Post by Mindaugas »

tema yra cia, ale kaip dabar sulipdyti :V
http://anastasija.lt/forum/viewtopic.php?t=543
Locked