Namai iš samano

Būstas ir kiti statiniai, jų įrengimas ir statyba

Moderatorius: Visi tvarkytojai

Laimis
Pranešimai: 1378
Užsiregistravo: Pir 05 19, 2003, 11:42
Miestas: Link Ukmergės
Susisiekti:

Namai iš samano

Standartinė Laimis » Pen 12 16, 2005, 1:07

Paveikslėlis

Jei kam reikia šitos knygos, tai aš turiu parduot:

Paveikslėlis

Daugiau info:
http://ridnazemlya.org.ua/cob/announcement_hsh.htm
Naujas forumas praktikams
http://esu.tiems.kam.esu.lt

Laimis
Pranešimai: 1378
Užsiregistravo: Pir 05 19, 2003, 11:42
Miestas: Link Ukmergės
Susisiekti:

Standartinė Laimis » Pen 12 16, 2005, 1:09

Kiek girdėjau labai įdomūs namai. Juos glostai glostai ir išglostai kokią nori formą... Sudėtis man atrodo žemės, molis, šiaudai dar kažkas..ir viską lipdai lipdai, augini savo namuką...

Ką manot?
Naujas forumas praktikams
http://esu.tiems.kam.esu.lt

Laimis
Pranešimai: 1378
Užsiregistravo: Pir 05 19, 2003, 11:42
Miestas: Link Ukmergės
Susisiekti:

Standartinė Laimis » Pen 12 16, 2005, 1:22

Jooooo.... :)

Aišku jau pas mus tradicija, kad patalpinus anglų ar rusų kalbos tekstą prašoma išversti, bet...joooo.... tokio kūrinio taip lengvai neišversi... :)

Esmė tame, kad pasistatai pamatukus, o paskui paimi molio, žemės, šiaudų ir vandens (nelabai tiksliai žinau), viską sumaišai ir gaunasi tokia tiršta tyrė. Va ja ir lipdai. Krauni krauni ant pamato, paskui lygini, gali pasidaryti nekampuotą namą. Paskui įdedi langą ir toliau aplink jį drebi tą košę. Kai vanduo iš jos išgaruoja, tai ji sukietėja ir gaunasi visai neblogas namukas. Tik man rodos esmė ten, kad gali pats lipdyti savo rankomis, o molio namai, tai daromi iš plytų arba pilama masė į lygiagrečius klojinius. Tai čia biškį skiriasi nuo molio, bet labai panašu.

Bet nesu kompetetingas šioje srityje. Tą knygą tik varčiau, bet neskaičiau... :( Tikiuosi nenusišnekėjau... :) Pasidariau kaip darija, neskaičiau, o kalbu. :P
Naujas forumas praktikams
http://esu.tiems.kam.esu.lt

Uriel
Pranešimai: 588
Užsiregistravo: Sek 12 11, 2005, 15:23
Miestas: Vilnius

Standartinė Uriel » Pen 01 06, 2006, 22:36

Jau gal 10-metis svajoju apie molio/šiaudų namą. Instinktyviai jo noriu. O šiandien radau gal svarbiausią patvirtinimą, kuris mano intuicijai prieš save pačią įteikė dovaną:

Только недавно учёные установили, что глина содержит в себе минерал радий – редкоземельный элемент, который имеет большую силу в лечении людей, поскольку степень его излучения в небольших дозах совпадает с суммой радиоактивности человеческого организма и благотворно действует на нервную систему. Именно в глине его количество представляется оптимальным. Здесь действует сама Природа.

Pasidalinkite, kas pasistatė namus iš samano - molio/šiaudų mišinio Lietuvoje?
Kiek žinau, vienas stovi Vilijos kaimynės sklype prie Musninkų.
Kur dar pastatyta?
Kas turite praktinės patirties arba galite pasidalinti realia informacija? Man jau šį pavasarį rūpi pradėti statybas :)
Zinos namas - NE molio/šiaudų mišinys (ne samano)... Mane domina grynai samano namai :)

loreta
Pranešimai: 711
Užsiregistravo: Ket 10 20, 2005, 2:40
Miestas: ant kalno

Standartinė loreta » Pen 01 13, 2006, 20:01

Idomu, apie ta moli. Mes gyvename kur vyrauja raudonas molis (todel nelengva kurti darzus), bet gyvuleliai geriausi mokytojai. Musu sunys pakrapsto ta moli ir grauzia pasiskanaudami...

Uriel
Pranešimai: 588
Užsiregistravo: Sek 12 11, 2005, 15:23
Miestas: Vilnius

Standartinė Uriel » Pen 01 13, 2006, 23:38

Kalcio šaltinis... Gyvūnai gerai tą jaučia. Aš vaikystėje taip nedariau, bet kaimynų vaikai savos močiutės namuose visą pečių ratu apgraužė :)))

Vilniuje, Naujininkuose už geležinkelio yra namų, pastatytų "prie lenkų", kaip vietiniai vadina, tarpukariu.
Jie - iš samano - molio/šiaudų mišinio. Ten vienas senukas gyvena, pas kurį kartais svečiuojuosi. Labai gera kvėpuoti, malonus oras, nes sienos visokias smarves perfiltruoja.
Butukas mažas, kūrenamas krosnimi. Pakūrus, po pusvalandžo neliko jokio dūmų kvapo.
Drėgmė vėl kažkaip labai gerai pasiskirsčiusi.
Visa tai - mano asmeniniai pojūčiai ir išgyvenimai. Man patinka tame samano name :) Svajoju apie tokį savą :)

Dobė
Pranešimai: 675
Užsiregistravo: Pir 09 26, 2005, 8:58
Miestas: Vilnius

Standartinė Dobė » Šeš 01 21, 2006, 18:22

Laimi, rašei, kad iš tavęs galima nusipirkti tą knygą apie namus iš samano. o kiek ji kainuoja? ar iš jos tos ištraukos, kur Melanija išvertė?
:)

Uriel
Pranešimai: 588
Užsiregistravo: Sek 12 11, 2005, 15:23
Miestas: Vilnius

Standartinė Uriel » Šeš 01 21, 2006, 18:56

Knyga kainuoja 18 lt. Gera knyga :) Ačiū, Laimi, o tai Lietuvoje gauti neįmanoma buvo niekaip... :)

Bastai:
Knygoje "dom iz samana" rašoma, kokios molio ir šiaudų proporcijos, stant namą: molio 30%, šiaudų 70%. Ir pabrėžiama, kad visa tai imama praktiškai iš pamatams skirto griovelio.

Paprasti skaičiavimai... Jei šiaudai sudaro padrindinę apimtį, o molis - tik kaip rišamoji ir impregnuojanti medžiaga, jo reikia ne tiek ir daug. Jei molio panaudojama per daug, namas gresia būti šaltas, nes krenta šiluminės varžos koeficientas...

Knygoje aprašyta ir proporcijos, molio kokybė ir t.t.
Bet paieškosiu saituose, kažkur turiu išsaugojusi ir rusų pateiktas rekomendacijas. Puiku, kai praktiškai informacija jau naudojama mūsų klimatinės zonos juostoje :)

Dobė
Pranešimai: 675
Užsiregistravo: Pir 09 26, 2005, 8:58
Miestas: Vilnius

Standartinė Dobė » Sek 01 22, 2006, 12:35

aha, ačiū už info :) o kokie turi būti tokio namo pamatai irar galima juos pastatyti be sudėtingos statybinės technikos ? :P

Renata
Pranešimai: 264
Užsiregistravo: Ant 01 14, 2003, 10:40
Miestas: Vilnius
Susisiekti:

Standartinė Renata » Sek 01 22, 2006, 14:42

Kiek aš pamenu, tai šiaudų ne 70, o 15 procentų (kazkada skaitinėjau rusiškame internete, kol jie knygą dar tik vertė) 70 Procentų yra dedama smėlio, 30 molio ir tada papildomai - šiaudų iki 15 procentų masės...Bet gal mane atmintis ir paveda :roll:
Beje, man labai patiko dirvos sudėties nustatymo metodika. Paprasta ir aišku.
Beje, ar atkreipėte dėmesį, kad tose vietose, kur šaltesnė pusė (šiaurė, šiaurės vakarai) vos ne pusę sienos sudaro molio-šiaudų mišinys, kaipo apšiltinimas?
O kas nepatiko, tai kad pastatas sunkus, masyvus, reikia rimtų pamatų... Man kažkaip norisi tų rimtų pamatų išvengti... :wink: :P

Leonardas
Pranešimai: 237
Užsiregistravo: Šeš 10 05, 2002, 20:42
Miestas: Kaunas - Sukiniai

Standartinė Leonardas » Ant 01 24, 2006, 0:11

Natūrali (ekologinė) statyba

1. Mokytis iš gamtos

Nenaudoti kenksmingų medžiagų neužtenka – reikia kai ko daugiau. Kai statoma laikantis ekologinių reikalavimų, tai pagrindinis principas – gerbti Gamtą, gerbti tą vietą, kurioje statysime ir visą aplinką, kuriai mes įtakosime čia gyvendami, ilsėdamiesi, ūkininkaudami ar kitaip veikdami.
Vietinių gamtinių medžiagų panaudojimas statyboje, ėjimas kartu su gamta – tai mažesnės išlaidos, mažiau perkame, mažiau dirbame, daugiau stebėti gamtą, apgalvoti ir supaprastinti būsimus savo veiksmus. Tada statybos procesas tampa lengvas, malonus, tai panašu į relaksaciją.
Kai statome šiuolaikiniais vartotojiškumo didinimo principais, dažniausiai ekologiška statyba reiškia brangią statybą iš brangių medžiagų su visai ne ekologiškais intarpais, pvz. helioarchitektūra siūlo visą kompleksą „juodų dėžučių“ – ventiliatorių, rekuperatorių, vamzdžių, taimerių ir t.t., pagamintų iš netinkamų medžiagų ir reikalingų tik todėl, kad neatsižvelgta į natūralias sąlygas: saulės panaudojimas natūraliai ventiliacijai, šviesai ir šilumai.

2. Gamtos principai


Štai ką mes galėtume pritaikyti statydami būstą:
• Nestatyk daugiau, nei tau reikalinga
• Statybai panaudok medžiagas, kurios yra šalia tavęs(tavo sklype), nevežk iš toli
• Suprask, kad tiesios linijos, statūs kampai, plokšti paviršiai kainuoja daug. Naikindami gamtos formas(pvz. iš apvalaus rąsto išpjaudami stačiakampį) naudojame energiją ir prarandame patvarumą, atsparumą.
• Statykite palaipsniui, pagal savo finansines galimybes.
• Puoškite savo būstą statybos metu. Pagrindinės vietos puošimui – durys, langai (ypač jų viršus), stogo kraigas ir t.t.
• Į statybą įtraukite savo šeimą, ypač vaikus


3. Natūralios medžiagos

Tai medžiagos iš gamtos, kurios ir po apdorojimo neprarado savo esminių savybių. Medis lieka medžiu ir po to, kai jį nupjovėme, supjaustėme, nors tai ir labai sumažino jo natūralias savybes.
Kiekvienas natūralios medžiagos apdorojimo etapas geometrine progresija tolina ją nuo Gamtos.
Neapdorotos natūralios medžiagos – tai akmuo, žvyras, smėlis, molis, vanduo, medis, meldai, šiaudai, smulkios medžiagos – dervos, žievės, vilna, aliejai ir kt.
Pirminis medžiagų apdorojimas nepakeičia jų esminių savybių; jos išlieka atskiru gamtos elementu: smėlį sulydo į stiklą, iš linų sėmenų išspaudžia aliejų, iš molio pagamina plytas (klinkerio, ne silikatines!), tai ir kalkės, vinys.
Tačiau statybos pramonė mums siūlo visai kitas medžiagas, kurių gamybos metu gamtos elementai dirbtiniu būdu sujungiami. Tokios medžiagos paprastai būna patvarios, o irdamos išskiria nuodingas medžiagas. Tai aliuminio lydiniai, nerūdijantis plienas, plastmasės, lakai, dažai, sintetiniai konservantai, medžio drožlių plokštės ir pagrindinė statybinė medžiaga – cementas.
Nenatūraliu būdu sujungti elementai kelia didžiausią susirūpinimą ir grėsmę, nes mūsų organizmai neevoliucionavo kartu su šiomis medžiagomis ir neturi susiformavusios apsaugos jų kenksmingam poveikiui. Todėl kai iš plastmasių išsiskiria dioksinas, mes galime lengvai apsinuodyti ir nuo to gali rastis sunkios ligos.
Naudojant natūralias medžiagas, mes galime dirbti su jų įvairiomis savybėmis: raštais, spalva, unikalumu – tai kūryba. Jos nepakartojamos savo pirmykščiu grožiu. O naudojant paruoštus komponentus, už mus nusprendė – perkame spalvotas plastmasines duris, virtuves, langus, net ir mobilius namukus...


4. Kodėl reikia statyti iš natūralių medžiagų?


• Fizinė sveikata


Šiuolaikinių pastatų gyventojai dažniausiai nusiskundžia alergija, chroniniais kvėpavimo takų susirgimais, ar taip vadinamu „jautrumo cheminėms medžiagoms sindromu“. Nereti ir susirgimo vėžiu atvejai. Natūralios medžiagos, tokios kaip akmuo, medis, molis, šiaudai ne tik kad nekenksmingos, bet ir gerina savijautą. Molis turi gydomųjų savybių, sugeria toksinus ir pan.

• Psichologinė sveikata


Monotoniškumas aplinkos, kuri vyrauja šiuolaikiniuose pastatuose, didina nervinę įtampą, stimuliuoja priklausomybes narkotikams, kompiuteriniams žaidimams, masinės informacijos priemonėms. Šiuolaikiniuose namuose nėra natūralių kvapų bei garsų...

• Finansinės galimybės

Dauguma vidutinių namų dabar kainuoja 100 000 – 300 000 lt.
Mes siūlome pasistatyti namą už 10 000 – 30 000 lt. tai bus nedidelis, bet efektyvus namas, kurio šildymui ir vėdinimui naudosite pasyvias heliotechnologijas – saulę…

• Komfortas

Vasarą vėsu, žiemą šilta, sienos nepralaidžios triukšmui – tai „samano“ namas.

• Demokratija ir galimybės

Statybinė industrija , pramonės karteliai, bankai ir vyriausybės sudarė suokalbį – sutrukdyti žmogui turėtu savo nuosavą būstą. Peršama mintis, kad namo pats pasistatyti negali, nebent esi profesionalus statybininkas. Mus nori įtikinti pirkti būstą 180 m2 už ne mažiau kaip 450 000 lt. O jei statysi namą, tai būtinai reikės galingos ir triukšmingos technikos, jaunų statybininkų, nes statybinės konstrukijos sunkios, didelės ir nesaugios.
Natūrali statyba demokratiška. Didžioji dalis statybinių darbų, ypač statant iš „samano“, prieinami net pagyvenusiems, moterims ar vaikams. Nėra sunkių konstrukcijų, kurios gali nukristi, nėra nesaugios technikos, brangių instrumentų, kuriuos reikėtų pirkti.
Mums sako, kad pamatus būtina išlieti iš cemento. Pamąstykime, kiek pelno gauna pramonė. Statybos – tai didelių pinigų biznis, kur žmogus ir gamta tampa antraeiliais...


• Tradicija ir palikimas

Statybinei pramonei paranku, kad mes pamirštume natūralios statybos tradicijas. Bet žmogaus ryšys su natūralios statybos pastatais turi gilią istoriją. Beveik kiekvienas iš mūsų prisimena protėvius gyvenusius tokiuose namuose. Ir tai yra mažas stebuklas, kad mes tęsiame tai.

• Patvarumas

Pasaulyje yra „samano“ namų, pastatytų daugiau nei prieš tūkstantį metų. Ir juose dabar gyvena žmonės.

• Poveikis aplinkai

Statybinė pramonė viena iš pagrindinių priežasčių, kodėl vykdomi kalnakasybos darbai. Tai labai daug energijos eikvojanti pramonė, kur deginama anglis, nafta, statomos užtvankos. Tai užterštas vanduo ir oras. Cemento gamyba yra priežastis 4-8% bendro šiltnamio efekto susidarymui.
Aišku, negalima pastatyti namo, visai nepadarius žalos gamtai, bet mūsų pareiga šią žalą sumažinti ir lokalizuoti. Duobė, iškasta molio paėmimui neprilygsta karjerui ar gamyklai gigantui...

šitą vertimą man persiuntė Aurimas aš tik įdedu (bus daugiau... )
Gyventi pagal sąžinę

Leonardas
Pranešimai: 237
Užsiregistravo: Šeš 10 05, 2002, 20:42
Miestas: Kaunas - Sukiniai

Standartinė Leonardas » Ant 01 24, 2006, 0:21

Kaip sumažinti namo statybos išlaidas

Kai jūs statotės namą patys, jūs daugiau pasitikite savo jėgomis, atrandate originalių idėjų. Nešvaistyti pinigų – tai aktyvi politinė akcija, netgi ir tada, kai to nereikalauja jūsų finansinės galimybės. Taip elgdamiesi, mes mažiname galimybę mus valdyti ir gyventi mūsų sąskaita visai grandinei tarpininkų, stovinčių tarp mūsų ir mūsų būsto. Žemiau pateikiamas sąrašas , įgalinantis taupyti.

1. Iš anksto atidėkite reikiamą pinigų sumą

Atidėkite pinigus medžiagų, instrumentų pirkimui, specialistų paslaugoms, konsultacijoms apmokėti, leidimams, kyšiams(!), ir, jei tai įmanoma pragyvenimui tam laikotarpiui, kol statysite. Taip jūs galėsite pilnutinai atsidėti savo projekto įgyvendinimui.

2. Taupykite

Būkite fanatiškai taupūs visą statybos laikotarpį, tol kol neįsikelsite į savo pastatytą būstą pastoviam gyvenimui. Juk tai tik keletas mėnesių...Idėja ta, kad užbaigti pirmą statybos etapą ir neįlįsti į skolas. Maistą gaminkite namuose, nepirkite nereikalingų daiktų ir pan.

3. Persikelkite gyventi į statybos aikštelę

Tam, kad jums būtų stimulas kuo greičiau persikelti į savo būstą, statybos laikotarpiu gyvenkite palapinėje ar kitoje laikinoje priebėgoje

4. Neįtraukite valstybės

Laikykitės kuo toliau ,kiek tai įmanoma, nuo valdžių su visais jų leidimais ir popierizmu. Jų dėmesys jums gali kainuoti brangiai ir būti visai bereikalingu.

5. Pradėkite nuo mažo

Savo pastatą darykite kuo mažesnį, kad tilptumėte į savo biudžetą ir statybos terminus. Praplėtimą planuokite tik tada, jei iš tikrųjų jums reikia ir turite resursų(laiko ir pinigų, ir kt.)

6. Planuokite iš anksto

Vienas iš permakultūros principų sako: „už nenumatytus atvejus mokama dvigubai“

7. Naudokite tik tai, ką turite, sumažinkite poreikius

Pakoreguokite savo projektą taip, kad užtektų jūsų lengvai gaunamų medžiagų. Kuo daugiau naudokite gamtines medžiagas, esančias jūsų sklype: dirvą, akmenis, medžio šakas, sausuolius. Jeigu ko nors negaunate ar negalite nupirkti, pagalvokite, gal galite be to apseiti visai. Jei jums būtinas ypatingas langas, bet dabar negalite sau to leisti, drąsiai palikite angą; laikinai ją kuo nors uždenkite.

8. Išmokite kūrybiškai spręsti problemas

Įpraskite savęs paklausti:
- Ką aš bandau išspręsti?
- Koks paprasčiausias būdas tai padaryti?
- Kaip aš galiu panaudoti tai ką turiu arba galiu gauti veltui?
- Gal aš galiu ką nors sumainyti su kaimynu, draugais?

Pinigus leiskite tik pačiu paskutiniu atveju; geriau rinkites pigesnius variantus.

9. Dirbkite patys, naudokitės šeimos ir draugų pagalba

Specialistų paslaugos kainuoja brangiai. Projektuokite namą pagal tai, ką sugebate daryti patys, ar kokius turite pagalbininkus.

10. Venkite naudoti techniką

Jūs galite apsieiti ir be jos. Aišku, tai užima daugiau laiko, bet taip sutaupysite pinigus, sunkų darbą dirbdami patys. Technika visada kainuos brangiau, nei jūs manėte. Dėl kuro sunaudojimo, gedimų, vėlavimų. O po to dar teks ištaisyti technikos padarytą žalą dirvožemiui ir pan.

11. Ieškokite statybinių medžiagų

Kai kurie žmonės išmeta tai, ką jūs galite panaudoti. Jūs padarysite jiems paslaugą, paimdami tai, kuo jie nori atsikratyti: akmenis, šiaudus ir kt.

12. Paklauskite, ką gali jums kiti atiduoti veltui

Papasakokite žmonėms apie savo projektą. Kai kuriuos tai sudomins, ir jie gali jums padėti. Avių šeimininkai mums veltui davė avies vilną šiltinimui, nes norėjo palaikyti mūsų projektą.

13. Gaminkitės patys

Patys padarykite langus, duris, viršutinę šviesą, baldus ir spinteles. Pačių pasigaminti įrankiai gali būti labai patogus.

14. Skolinkitės

Visada atsiras žmogus, turintis instrumentus, kurie jums reikalingi tik retkarčiais. Galima padaryti jūsų bendrijos „įrankių banką“.

15. Mainykitės

Mainykite savo mokėjimą ir darbą į medžiagas. Darykite talkas.

16. Pirkite naudotus įrankius ar medžiagas

Jeigu negalite pasinaudoti aukščiau suminėtais būdais, statykite iš naudotų medžiagų.


„Дом из самана. Философия и практика.“ стр. 52-54
Gyventi pagal sąžinę

Laimis
Pranešimai: 1378
Užsiregistravo: Pir 05 19, 2003, 11:42
Miestas: Link Ukmergės
Susisiekti:

Standartinė Laimis » Pen 01 27, 2006, 11:59

Fotoreportažas kaip buvo statomas namas iš samano:

http://ridnazemlya.org.ua/cob/photo.htmTaip pat galima nuvažiuoti ir sudalyvauti statyme:

http://ridnazemlya.org.ua/cob/cob_poligon.htm
Naujas forumas praktikams
http://esu.tiems.kam.esu.lt

Laimis
Pranešimai: 1378
Užsiregistravo: Pir 05 19, 2003, 11:42
Miestas: Link Ukmergės
Susisiekti:

Standartinė Laimis » Pen 01 27, 2006, 12:01

Nuotraukos iš knygos:

Paveikslėlis

Paveikslėlis

Paveikslėlis

Paveikslėlis

Paveikslėlis

Paveikslėlis
Naujas forumas praktikams
http://esu.tiems.kam.esu.lt

Laimis
Pranešimai: 1378
Užsiregistravo: Pir 05 19, 2003, 11:42
Miestas: Link Ukmergės
Susisiekti:

Standartinė Laimis » Pen 01 27, 2006, 12:06

Paveikslėlis

Paveikslėlis
Naujas forumas praktikams
http://esu.tiems.kam.esu.lt

Laimis
Pranešimai: 1378
Užsiregistravo: Pir 05 19, 2003, 11:42
Miestas: Link Ukmergės
Susisiekti:

Standartinė Laimis » Pen 01 27, 2006, 12:07

Knygos autorių tinklapis:
http://www.cobcottage.com/

Čia taip pat galit rasti labai daug nuotraukų apie samano namus iš viso pasaulio:
http://www.cobcottage.com/taxonomy_menu/13/16/29/17
Naujas forumas praktikams
http://esu.tiems.kam.esu.lt

Uriel
Pranešimai: 588
Užsiregistravo: Sek 12 11, 2005, 15:23
Miestas: Vilnius

Standartinė Uriel » Ant 02 07, 2006, 3:14

Ei, kolegos! Help!!!

Mane už mano "briedovą" idėją statyti samano namą visa familija baigia užjuokti :lol: ) Niekas, išskyrus mano mažių (jam 9-ri) nepalaiko... Tas nors širdimi galvoja...

O aš jau būsimame name baldus mintyse dėlioju iš natūralaus medžio... :(
Sutikau "netyčia" vieną medžio meistrą. Jis gamina baldus, bet... Kaip gražiai pasakė: medis - medžiaga PLASTIŠKA! Iš jo viską galima padaryti!
Na, kad medis - plastiškas - pirmą kartą taip pavadinant išgirdau. Bet su kokia meile tai ištarė...
Akys tiesiog švytėjo :D (kaip ir mano šypsena iki ausų nuo gero jausmo, kai rašau šiuos žodžius)

Dobė
Pranešimai: 675
Užsiregistravo: Pir 09 26, 2005, 8:58
Miestas: Vilnius

Standartinė Dobė » Ant 02 07, 2006, 16:23

Tai ir gerai, kad mažius palaiko - tai jau visai nemažai :lol: šaunuolis :D :!:

tikiu - jei pastatysi tą namą, visa kita netikinti šeimyną atlėks - su šluota neišvysi, o gal dar ir statyt padės :gigi:
savo kailiu patyriau, kad reikia pačiam nors kažką padaryti, nesvarbu, ar yra parama, ar ne, o jau kai pasijudini, tai net ir skeptikai pagalbą pasiūlo :wink: :lol:
svarbu nenuleisti rankų  :angel:

vaiduze
Pranešimai: 517
Užsiregistravo: Ant 08 30, 2005, 0:18
Miestas: klaipeda

Standartinė vaiduze » Ant 02 07, 2006, 23:02

4. Neįtraukite valstybės

Laikykitės kuo toliau ,kiek tai įmanoma, nuo valdžių su visais jų leidimais ir popierizmu. Jų dėmesys jums gali kainuoti brangiai ir būti visai bereikalingu.


nesuprantu kaip tai galima. juk reikia gauti leidima statyti, kad elektra prasivesti- vel reikia kazko ten, vanduo, siuksliu sprendimai... suzinojau sendie- kad visur visokie normatyvai, kuruiuos reikia ivygdyti, kad leistu statyti.. o as tos biurokratijos nemegstu, nesuprantu kada ka ten tvarkyti ir apskritai popieriuose nesigaudau...
padekit, jei kas zinot, kaip ten reikes nemeli legaliai pasistatyt, kad viskas butu gerai.. :)

o gal galima nevisai legaliai, na kad niekas nezinotu? :D
<a href="http://anastasija.lt/forum/viewtopic.ph ... >Projektas "Pasodinau medį - esu laimingas"</a>

Kristina
Pranešimai: 266
Užsiregistravo: Tre 12 18, 2002, 3:24
Miestas: Airija-Lietuva
Susisiekti:

Standartinė Kristina » Ket 02 09, 2006, 1:16

O su kuo ten maiso visa ta misini. Isivaizduoju moli ismaisyti turetu buti ne lengva

Skelbti atsakymą