Namai iš samano

Būstas ir kiti statiniai, jų įrengimas ir statyba

Moderator: Visi tvarkytojai

Uriel
Posts: 588
Joined: Sun 12 11, 2005, 15:23
Location: Vilnius

Post by Uriel »

Zina jau turi pasistačiusi molio namą, tik ji darė ne šiaudų/molio, bet pjuvenų/molio. Beje, mano viena pažįstama mane su Zina pažadėjo supažindinti, jos - geros pažįstamos, tad daugiau info pabandysiu "gyvai" gauti. Gal net įsiprašysiu į svečius. Tada galėsiu pati savais “spūdžiais pasidalinti.

Maišyti galima ir betono maišykle, ne vien kojomis. Tik paskui su šiaudais sujungti jau geriau "kojiniu" būdu....

Vienas mano geras pažįsamas, saite žinomas žmogus, Aleksandras iš Drskininkų, pasakė "sparnuotą" frazę:
statant molio namą, yra vienas labai didelis "pašalinis" efektas - žmogus labai rimtai............... sveiksta :)))))
Molis turi labai daug gydomųjų savybių, juk pasaulyje daromos molio kaukės, gydomieji kremai, šampūnai... Tad čia, statybų metu, juk dar didesnis ryšys su gamta gaunasi.
Jau svajoju, kaip darbas vyks. Gera širdy pasidaro :))
Vaikas savo kambarį "projektuoja". Kaip miela stebėti tą "vabalėlį", su kokiu entuziazmu jis tai daro :))

Beje, vyrai, man kilo mintis, tik jūsų kritiško proto reikia:
maišyti ne ant brezento, kaip knygoje parašyta, o be to, rusų patirtis jau sukritikavo, sakė - nugramdyti paskui tiesiog reikia, neatlimpa. Man kilo idėja - panaudoti nusipirkus gabalą tos, prūdų dugnui formuoti skirtos plėvės. Ji juk ir lanksti, ir stipri turėtų būti. Juk net ne vieną namą galima tais pačiais "instrumentais" pastatyti. O lentų dėžei -loviui suformuoti visada rasim.
Ką manote?
Tamenunda
Posts: 22
Joined: Thu 02 09, 2006, 13:20

Post by Tamenunda »

Na, pirmiausia, namas is samano tai nera namas is molio...
Be to neaisku kam reikia masyti ant brezento arba ant pleveles, jei galima pasinaudoti betono maisykle.
Siltasis metu laikas musu platumoje yra nepakankamai ilgas, kad be dideles talkos suspetum uzdengti stoga statydamas vienas ar su seima.
Uriel
Posts: 588
Joined: Sun 12 11, 2005, 15:23
Location: Vilnius

Post by Uriel »

Projektai ir kiti panašūs klausimai aptariami skyrelyje "Juridiniai klausimai". Tad čia viskas aišku.

Už praktines mintis ačiū. Tad betono maišyklė tikrai pravers.
Bet kiek aiškinausi, betono maišyklėje tikrai nerekomenduojama dėti šiaudus... Va apie šitą momentą ir kalbėjau. Sujungti šiaudus su molio/kitų priedų mase...
Iveta
Posts: 127
Joined: Mon 03 20, 2006, 9:09
Location: Marijampole

bustas

Post by Iveta »

:D :D :D
Dievve kaip grazu,net sirdis smarkiau plaka paskaicius ir paziurejus toki grozi...Tiesiok norisi lekt ir statyt kuo greiciau,bet viskam savas laikas...pasistatysim visi,visi,kurie to labai noresim.Linkiu smagiu statybu,linksmo sodinimo.Tikiuosi kada nors pamatyti visa tai gyvai... :mrgreen:
Draugaukim,kaip Zmones...Mylekim,kaip Zmones...ir Jauskim,kaip Zmones...
Uriel
Posts: 588
Joined: Sun 12 11, 2005, 15:23
Location: Vilnius

Post by Uriel »

Iveta, o ar atvažiuosi, jei pakviesim pasižiūrėti statybos? Padalyvausi "gyvame" procese? Tada svajoti lengviau darosi ;)
Gytis
Posts: 61
Joined: Fri 06 18, 2004, 22:26
Location: Kaunas

Post by Gytis »

as mielai pasiziureciau statybas.. ir patalkinciau jei reiktu.. kaip ten kazkurioj skiltyje parasyta: "pats talkini tai ir praktikos igauni ir kitiem padedi..". tik bus problemu jei toli nuo kauno gyvenat. :wink:
Post Reply