Lubų plyšių impregnavimas

Būstas ir kiti statiniai, jų įrengimas ir statyba

Moderator: Visi tvarkytojai

Post Reply
Uriel
Posts: 588
Joined: Sun 12 11, 2005, 15:23
Location: Vilnius

Lubų plyšių impregnavimas

Post by Uriel »

Vienas statybininkas "užsikrėtė" žekologinės statybos idėjomis, ir pradėjo domėtis visokiais senoviniais metodais.
Manau, kad mūsų saite galėsiu pateikti nemažai jo "škapstytų "perlų".

Pirmasis:
Statant namą, daromi perdengimai, apačioje kalamos lubos, ir ant jų kažkas pilama (spaliai, dar kas nors) kaip šiltinimo medžiaga. Kad nebyrėtų per plyšius į kambarį, senovės meistrai naudojo labai paprastą impregnavimo priemonę - rudenį nukritusius šlapius lapus.
Paskleisdavo vienodu sluoksniu, kad uždengtų visus plyšelius.
Šlapi lapai džiūdami susiklijuodavo tarpusavyje, ir pasidarydavo labai gera nepralaidi aspauga, niekuo nenusileidžianti efektu mūsų laikų plėvelėms, tik kvėpuojanti.
Uosis
Posts: 1564
Joined: Sun 12 22, 2002, 13:34

Post by Uosis »

Ačiū už tokią puikią mintį :wink:
Laimis
Posts: 1378
Joined: Mon 05 19, 2003, 11:42
Location: Link Ukmergės
Contact:

Post by Laimis »

Jo...čia tai išmintis :) Va čia tai protai :)
Naujas forumas praktikams
http://esu.tiems.kam.esu.lt
Uriel
Posts: 588
Joined: Sun 12 11, 2005, 15:23
Location: Vilnius

Post by Uriel »

Beje, šita informacija buvo..... senųjų meistrų užslaptinta :wink:
Uosis
Posts: 1564
Joined: Sun 12 22, 2002, 13:34

Post by Uosis »

Na, bet nepamirškim pasidžiaugę išbandyt :mrgreen:
Donatus
Posts: 329
Joined: Sun 07 10, 2005, 3:54
Location: Klaipėda
Contact:

Post by Donatus »

Štai nuostabi informacija! Ačiū, Padauža! Gal žinai, ar ta lapų "plėvelė" atspari ir vandeniui? Greičiausiai ištižtų. Jei ji bus sausa, suprantu- ilgai tarnaus.

Nes mane labiausiai domina kaip padengti stogą natūraliai, kad gerai apsaugotų nuo vandens (nes pilsiu žemes ir sėsiu žolytę. :wink: )
Uriel
Posts: 588
Joined: Sun 12 11, 2005, 15:23
Location: Vilnius

Post by Uriel »

[quote="Donatus"]Gal žinai, ar ta lapų "plėvelė" atspari ir vandeniui? Greičiausiai ištižtų. Jei ji bus sausa, suprantu- ilgai tarnaus.
[quote]

Nea... Vandeniui neatspari. Juk visas efektas pasiekiamas kai drėgni lapai susiklijuoja tarpusavy ir kaip vientisas sluoksnis padengia visą vadinamo "aukšto" paviršių. Tada pilama spaliai ar samanos, žiūrint, kuo šiltinamos lubos.
Mano tėvelis nežinojo šio būdo, paklojo tik popierių ant lubų. Po kelių metų jis paprasčiausiai tapo neefektyvus kai kuriose vietose, ir spaliai po šiai dienai į kambario kamputį byra...

Tai - vietoje visokių tarpinių ir plėvelių iš plastiko.
Bet nuo pelių neapsaugo ;)
Post Reply