[Stogai] Skiedru stogas

Būstas ir kiti statiniai, jų įrengimas ir statyba

Moderatorius: Visi tvarkytojai

Skelbti atsakymą
Rapolas
Pranešimai: 346
Užsiregistravo: Pir 01 20, 2003, 11:17
Miestas: Vilnius
Susisiekti:

[Stogai] Skiedru stogas

Standartinė Rapolas » Ket 03 23, 2006, 17:54

Skiedriniu stogu irengimas
http://marcinkonys.infoseka.lt/skiedros.htm


Ekologiški- skiedrų stogai:
Apie tai kas mus slegia ar apsaugo


Dzūkijoje namo stogas vadimas marškiniais. Taigi, kaip nesinori vilktis sintetinių marškinių, lygeverčiai ir namą dera apvilkti tikru stogu.


Skiedriniai stogai Lietuvoj buvo žinomi senai,bet plačiai paplito tik po pirmo pasaulinio karo. Jie pakeitė šiaudinius stogus nes buvo ilgaamžiškesni ir ne taip greit užsidegantys. Skiedros buvo drožiamos dažniausiai iš drebulės, nes bėgan laikui džiūdama ji tampa vis tvirtesnė. Aukštaitijoje skiedras drožė iš alksnio, drebulės, o Dzūkijoje naudojo pušį, drebulę kartais ir eglę.

Praeito amžiaus pradžioje skiedras drožė rankiniu būdu naudodami primityvų sverto principu veikiantį mechanizmą, vėliau specialiomis maniežinėmis staklėmis sukamomis vyrų arba arklių ir tik vėliau atsirado mechaninės skiedrinės varomos garo, vidaus degimo, elektros varikliais.

Stogus dengdavo amatininkai, vietinių dar vadinami meistrais (dzūkijoje- maistros), jiems talkindavo kas iš namiškių. Pagal regijonus skirdavosi skiedros ilgis (sviruoja nuo 50 iki 70 cm) ir dengimo būdas. Žemaitijoje ir Aukštaitijoje pirmiausiai dengdavo taip vadinamą pamušalą ir ant viršaus dar du ar tris sluoksnius skiedrų, o Dzūkijoje pamušalo nedėdavo.

Kokybiškai uždengtas stogas tarnaudavo apie 30 metų,o atskirais atvėjais ir iki 50 metų.

Atvykę žmonės iš užsienio stebisi, kad Lietuvoje dar nepamiršti skiedriniai stogai. Ir jie vis populiarėja. Tai ekologiška ir gražų estetinį vaizdą turinti stogo danga. Gyvenamo namo skiedrinio stogo kvadratas kainuoja ne brangiau negu šiuo metu populiarios, tik reklamos bukletuose deklaruojamu ilgamžiškumu, stogo dangos. Skiedros gi jau ne vieną dešimtį metų tarnaujanti stogo danga ir turinti laiko patikros sertifikatą.

Ar skiedrinis stogas yra prabanga: spreskite patys taip, kaip rūpinatės savimi.


Kontaktams:
Tel. nr +37068746614

Gamyba: +37068401217

El. paštas
[email protected]
Naudinga tėvams ir pedagogams http://www.ateitiesmokykla.lt

Pierre
Pranešimai: 144
Užsiregistravo: Sek 12 25, 2005, 4:11

Standartinė Pierre » Ket 03 23, 2006, 22:24

Mano kaime skiedrinis stogas yra ant vieno namo.Pries pora metu ji pakeite nauju atrestauravo nes tas namas itrauktas i pavelda nors seimininkas mire tik pries kokius tris gal keturius metus.Toks stogas tikrai atrodo labai graziai.

Taip pat kitoje gatves puseje yra parduotuve kuri isirenge pavesine taip pat su skiedriniu stogu.

Žvaigždėtas dangus
Pranešimai: 303
Užsiregistravo: Ket 01 05, 2006, 12:36
Miestas: visata

Standartinė Žvaigždėtas dangus » Pir 03 27, 2006, 15:29

" Molio namas, skiegru stogas", autoriai Vincas Gurskus,Jonas Juodis, Dainius Ramukevicius. Sioje "Meisterio knygynelio" knygeleje pristatomos ekologiskai svarios,pigios medziagos: molis pastatu sienoms,skiedros bei gontai stogams dengti. Leidinyje issamiai aprasome statybos technologija,pateikiami breziniai ir praktiski patarimai.

Linius
Pranešimai: 2
Užsiregistravo: Pir 09 03, 2007, 17:57

Re: [Stogai] Skiedru stogas

Standartinė Linius » Pir 09 03, 2007, 18:04

Sveiki. Šią vasarą teko pasistatyti pavėsinę, kurią dengiau skiedromis, na, ne viskas sklandžiai ėjosi, kaip paaiškėjo vėliau, kai ką ir ne taip dariau, dabar buvo iškilęs klausimas kuo impregnuoti, tad ieškodamas internete užėjau firmą (pasirodo net mano rajone įsikūrusi) kuri gamina ekologiškus impregnantus, gal ir jums ši info pravers :wink: http://www.kelmolis.com

Skelbti atsakymą