Page 1 of 3

Apie tualetą

Posted: Thu 06 05, 2003, 16:35
by Nerija
Vat iskilo tokis klausimas: kaip isspresime tualeto problema? Kur statysime ir koki? Ir is vis, kiek zinau Lietuvoje tualetai buvo pradeti statyti vokieciams atejus ir pasibaisejus, kad pilni laukai organiniu trasu... Na, gan logiska, tiesiogiai zemei perduodama visa info apie zmogaus organizmo bukle... (cia kaip su tom uogom ir zolem, kurios zemeje auga butent tokios kurios zmogui reikalingos).
Tai todel ir susimasciau, kaip reikes irengti tualeta, kad nereiketu bereikalingu siurbliu iskvietimu arba spec. bakteriju. panaikinanciu visa duobe... aisku, nenoretusi lakstyt ir po patresta pieva
Tad norejau suzinot, jusu nuomone tuo klausimu.

Posted: Thu 06 05, 2003, 16:51
by Ingrida
šį klausimą uždaviau Kajui (7 metai), kai svajojome apie savo žemę. jis net nustebo, kad tame aš įžiūriu problemą. Sako viskas paprasta: Lauko tuuolete po skyle pastatysim kibirą didelį, įdėsim į jį maišą. kai bus pilnas, iškasim kur duobę, supilsim ir užkasim. Sakau, o kas šitą darbą darys. Aišku, sako, kad visi. sakau, negi tu galėsi pasirūpint tuuoleto išpylimu. aišku, sako.

įdomu, kodėl jam natūralu savo žemėje pasirūpint tuuoletu, o namie neturiu net vilčių, kad nors kraštelį klozeto pavalytų. Ar katės atpiltą maistą išvalytų?

Posted: Fri 06 06, 2003, 11:21
by Renata
Statinio su dideles apimties duobe tikrai neverta daryti! Kibirelis, i jo dugna durpiu ar pjuvenu, salia kitas kibirelis, su tom paciom durpem, pjuvenom ar pelenais ir semtuvelis.Jokiu musiu, jokio kvapo, jokiu problemu pakasti vieno kibiro turini. Kaime viena ganetinai uzleista lauko tualeta per tris dienas padariau padoria ir nosiai priimtina vieta. Praktikoje pritaikiau teorines zinias. O pasiskaiciau apie tai vienoj didziuuuuuleje, 1957 (!) metais leistoje knygoje, kuri vadinasi "Kolukietes namu ukis", beje, ten yra keli lauko tualeto projektai. Viena puikiausiai galima pavadinti biotualetu (su ventiliacija, nupylimu durpemis, pjuvenomis, pelenais). Tad tualetas neturetu buti didele problema. Pacioj gyvenvietes kurimo pradzioj galim tureti kita problema - su geriamu vandeniu. Bet, kalbai apie sulinius, reiktu kitos temos...

Posted: Mon 06 09, 2003, 12:48
by Mindaugas
o ka gyvunai, o ypač šunys radę žmogaus .... daro?

Posted: Mon 06 09, 2003, 13:05
by Eglė
O ir ka tokio jie daro? :shock:

Posted: Mon 06 09, 2003, 13:19
by Mindaugas
valgo

Posted: Mon 06 09, 2003, 13:25
by Eglė
Jach! Fe fe fe! :x O po to atbeges tau rankas laizo... fui!

Posted: Mon 06 09, 2003, 13:40
by Laimis
Kurdiumovas įsistatęs kibirą į duobę, o kai ten prisikaupia, tai sumaišo su vandeniu ir...daržus tręšia. Kompostuoja. Panaudoja. Žinoma, jei nėra smarvės ir nitratų nepadaugėja daržovėse, tai vertas tada dėmesio pasiūlymas :)

Posted: Tue 08 12, 2003, 9:46
by egismas
Išsivalius organizmą, dėl kvapo problemų nebėr, nes nebėra kam ten ir besmirdėt. Tolima (deja) asmeninė patirtis. Blogas kvapas-tik maisto puvimo žarnyne pasekmė. Kai susitvarko virškinimas, kai teisingai maitinamasi (nemaišant baltymų su angliavandeniais, ir kt.), tada nebelieka ir dabartinio kvapo. Jei yra žmonių čia, kurie ura praktikavę ar tebepraktikuojantys sveiką gyvenseną, jie gali papasakot daugiau. Tai va:)

Posted: Tue 08 12, 2003, 10:14
by Vėl pasikeičiau...
:) Jėga egismas. Neįtikėtina, bet gerai sumąstyta. Gerai, kad taip būtų. Gal taip ir yra. O gal turi kokių nors nuogirdų ar pavyzdžių. Pvz pas tibeto lamas nesmirda ar pvz pas dar kažką nesmirda. :) Būtų įdomu sužinoti ne tik mechanizmą, bet ir konkrečius faktus. :)

Posted: Tue 08 12, 2003, 10:37
by egismas
Niekas nieko čia nesumąstė. Ir ne "Gerai, kad taip būtų", o tai iš tiesų yra!!! Pavyzdžių? Nors iki lamos tada buvo kaip iki mėnulio, bet kažkada ir aš tuo galėjau pasigirt ;))) Deja, daba viskas apleista...Gal yra forume žmonių daugiau, kurie iš praktikos gali patvirtint. O aš sakau-išsivalius organizmą, susitvarkius virškinimą, maitinantis vegetariškai-problema išnyksta. Netikit-paskaitykit P. Bregą, A. Malovičką ir kt.

Posted: Tue 08 12, 2003, 11:21
by Neringa
egismas wrote:Niekas nieko čia nesumąstė. Ir ne "Gerai, kad taip būtų", o tai iš tiesų yra!!! Pavyzdžių? Nors iki lamos tada buvo kaip iki mėnulio, bet kažkada ir aš tuo galėjau pasigirt ;))) Deja, daba viskas apleista...Gal yra forume žmonių daugiau, kurie iš praktikos gali patvirtint. O aš sakau-išsivalius organizmą, susitvarkius virškinimą, maitinantis vegetariškai-problema išnyksta. Netikit-paskaitykit P. Bregą, A. Malovičką ir kt.
Nu cia matau labai praktiska tema nagrinejama :mrgreen:
Asmeniskai negaliu patvirtinti Egismo zodziu, bet teko ir man apie tai nemazai girdeti. Bet ka noriu pasakyti, teisingai maitinantis apskritai zmogus maziau tustinasi, t.y. jeigu maziau nenaudingo ir neefektyvaus maisto valgoma, tai savaime suprantama, kad maziau ir atlieku.
Jei dar neskaitet knygeliu 'Iz vechnosti v vechnost' ir ... kitos neatsimenu pavadinimo, tai ten dolmeno dvasia pasakoja, kaip musu proteviai, kurie gyveno darnoje su gamta, maitinosi panasiai kaip Anastasija. Is ryto gerdavo zoliu ir saknu nuovira, pakrauta visatos garsu, ir paskui suvalgydavo ka ne ka, ka rasdavo augancio aplink. Taigi is principo, valgydavao labai nedaug palyginus su siuolaikiniu zmogumi. O mes valgome daug, ir uztat tenka papildomai daug dirbti (parsiduodame uz valgi). O tada prasideda UZBURTAS ratas: valgom daug ir prasto maisto, turim tam uzdirbti, tada susergam kad neteisingai maitinames, tada mokam uz vaistus, vaistai sveikata dar labiau pagadina, ...tokia nudienos pasaka be galo. Labai dziaugiuosi, kad visgi nemazai zmoniu jau keicia gyvenimo buda, ir taip ketina sutaupyti daug laiko ir pinigu, ir sveikata issaugoti.

O dar teko girdeti, kad jogai, kurie medituoja neiseidami is olu kalnuose isvis praktiskai nesimaitina (neskaitant kosmines energijos), nebent kokia sakni paciulpia ir vandens atsigeria. Taigi ir nesitustina visiskai, nes organizmas viska absorbuoja.

Tokios tokeles. Vienok, kai pamislini, tai viskas labai susije tarpusavyje. Taip kad sita tema tai tik dalis viso paveikslo apie sveika gyvenimo buda.

Posted: Wed 04 19, 2006, 14:55
by Toltik
Nors ir senokai jau numirusi ši WC tema :)), bet kadangi buvo toks klausimas ir prašymas pateikti savo pavyzdžių tai galiu asmeniškai patvirtinti, kad sureguliavus mityba: derinant maisto produktus ir maisto kiekį bei maitinimosi laikus ekskrementų kvapas visiškai išnyksta ir pasikeičia tiek spalva tiek konsistencija (nebelimpa prie unitazo ir t.t.). Taigi maitinantis tuo kas uzaugs mūsų asmeninėse erdvėse keisis ir visas organizmas, pradedant nuo virskinamojo trakto ir t.t.
O gyvūnai valgo todėl :), kad męs valgome per daug ir maistą pašaliname praktiškai nepasisavintą tik susmulkinta ir apipuvusį, iš to ir kvapas nemalonus. Na ką padarysi, kad kolkas nelabai save mylime :)), o kartais ir nesuprantame, tiesiog žinių trūksta, o kai atsiranda žinios trūksta noro jas taikyti ;)).

O šiaip teisingai pasakė kažkuris, kad š.. problema išvis ne problema, visa tai kas smirda į komposto dėžę ir po poros mėnesių, kai perpus į daržą, po medžiais, po vaismedžiais. Jie gaus info apie mūsų ligas ir šiaip bendrą organizmo būklę, kad ir sugebėjimą įsisavinti vieną ar kitą elementą ir prisitaikys taip, kad mums padėtų :).
Jei kam nors tręšti daržoves savo išmatomis atrodo nepriimtina iš estetinės ir higieninės pusės tai prisiminkit, kad beveik visos lietuvos bulvės užaugintos ant galvijų bei pagrinde kiaulių mėšlo, todėl ir info persiėmusios iš šių padarų :)), todėl jiems ir tinka labiausiai :))... <- čia pamastymui ;)))

Posted: Wed 04 19, 2006, 20:54
by Pierre
Ingrida wrote:šį klausimą uždaviau Kajui (7 metai), kai svajojome apie savo žemę. jis net nustebo, kad tame aš įžiūriu problemą. Sako viskas paprasta: Lauko tuuolete po skyle pastatysim kibirą didelį, įdėsim į jį maišą. kai bus pilnas, iškasim kur duobę, supilsim ir užkasim. Sakau, o kas šitą darbą darys. Aišku, sako, kad visi. sakau, negi tu galėsi pasirūpint tuuoleto išpylimu. aišku, sako.

įdomu, kodėl jam natūralu savo žemėje pasirūpint tuuoletu, o namie neturiu net vilčių, kad nors kraštelį klozeto pavalytų. Ar katės atpiltą maistą išvalytų?
Pas mane butent toks lauko tualetas ir nieko gyvas :) Patarciau uzkasti po vaismedziais.

Beja pas mane tualetas yra ir viduje (namuose), bet as mieliau naudojuosi lauko tualetu.

Beja nemanau kad Anastasijos erdveje buvo tualetas :wink: (mums iki jos toli :( )

Gerai nors tai kad dar turim kur link tobuleti :P

Posted: Thu 04 20, 2006, 17:19
by darja
:wink: na, jau tik nekalbekit man, kad jusu Anastasija i tualeta nevaiksto... :lol: :lol: :P

O pas mus sode, kur mes vasara gyvenam, irgi nera tualeto - na, yra tokia budele mazam reikalui, o kaip prispiria didelis - varom is salia esanti miska - iskart nusauni du zuikius - ir tyru misko oru pakvepuoju, su naturalia gamta pabendrauji, ir miska patresi, ir siaip ant dusios palengveja... :wink: :lol: :P

Posted: Thu 04 27, 2006, 12:36
by Renata
Tik labai gerai butu, nauda su malonumu derinant, "nederinti" to ant tako, o palisti giliau i krumus. Ir rezultatu nepatingeti uzberti cia pat esanciomis zememis...
Vasara miske lapai paslepia nuo akiu, o kai lapu nera musu lietuviskame lapuociu miske uz kilometro matyti. Tad elementariai budelei reiketu rasti vietos ir laiko jos irengimui. Sekmes kuryboje! :)

Posted: Thu 04 27, 2006, 13:32
by darja
:wink: nu, ant tako niekas ir nedaro :wink: , o zemem kapstyti tai irgi nesirengiam - argi gyvunai kapsto ir nieko, nieks nemirsta, beje, vasara viskas labai greit saulej isdega, lietus nuplauna - zodziu, miskui tik trasa ir musems dziaugsmas... :D :wink:

Posted: Fri 04 28, 2006, 19:20
by Rami
hmm,siaip kai musu tokia mityba,anokia miskui trasa...Vat jei maitintumemes sveikai ir t.t.,tai ir "trasa" butu maistinga(miskui) :D bet dabar...kai valgom "blynelius,mesytes",net "trasa" edantys vabalai to nevalgo-numirtu...

Posted: Fri 04 28, 2006, 21:22
by Pierre
Nieko tokio.Nesvarbu ka valgom, visas fekalijas vistiek muses ar vabaliukai panaikins.Beje yra gyvunu kurie uzkasa savo ismatas.

Posted: Sat 05 20, 2006, 12:54
by Ramybe
Beskaitydama Vydūną pastebėjau, kad Anastasijos mityba tikrai gali būti prieinama kiekvienam panorėjusiam ir pastangų įdėjusiam. Vydūnas gana realistiškai aprašo visa mitybos perkeitimo procesa. O štai dirvos trešti išmatomis kaip tik nesiūlo, gal todėl, kad visokie teršalai jose tesikaupia pagal dabartinius mūsų mitybos įpročius. Bet džiugu, kad visa tai įmanoma perkeisti. :)