Kepimas ir virimas riebaluose

Moderators: Mdsts, Neringa, Rapolas, Visi tvarkytojai

Irute
Posts: 238
Joined: Wed 03 26, 2003, 2:58
Location: Kaunas

Post by Irute »

Pamislysiu aš čia apie tą riebalų valgymo būtinumą su morkomis. Jau seniai kankina mane abejonės: esu aš labai arti medicinos ir puikiai žinau tą teiginį, kurį minėjo Jonė, kad atseit be riebaliukų neįsisavins organizmas reikiamų vitaminų. Taigi, tik riebaliukuose tirpus vitaminas yra A (jeigu čia panagrinėsime morkas), bet iš morkyčių (kaip ir daugelio kitų daržovių) juk gauname vit. A pirmtaką beta-karotiną, kuris puikiai tirpsta vandenyje ir tiktai organizmo viduje biocheminių procesų metu paverčiamas vitaminu A.
Tai va, kyla natūralus klausimas, kam tada ant tų morkų pilti tuos riebalus?
Valgyti morkas su grietine verta būtų tik tuomet, jeigu vitamino A gamyba vyktų tiesiog skrandyje arba žarnyne, bet juk ta transformacija vyksta anot tų pačių medikų, kepenyse.
Padėkit man išspręsti šitą rebusą :P
Trėja
Posts: 235
Joined: Sun 12 18, 2005, 0:03
Location: Kaunas

Post by Trėja »

Taip ir su kalcio stoka...........Visi aiškina:vaikai gerkit piena......senesni -vartokite kalcio papildus?bus blogai........
Bet ar zinot,kad kalcis gaminasi-tik organizmui judant,sportuojant.........gali jo gert kiek nori.........kaip ir su gelezies stygiumi...daktarai liepia-vartoti mėsos ,kuo daugiau esant anemijai.........bet gali jos valgyt ir po 10kg.per dieną!Ir nieks nesikeičia........Turiu pilna tokių pavyzdzių!
Beje ,jau įrodyta,kad VISI BŪTINI vitaminai ir elementai-patys savaime gaminasi organizme,jei mes sveikai gyvename,bei maitinamės!Tai tik įrodo,kodėl seniau zmonėms nereikėjo:nei vitaminų,nei keptuvių,puodų..........
Gyvenant meilėje su Dievu ir pačiu savimi-daug įvyksta stebuklų!
Viską daryk 100%
Dobė
Posts: 675
Joined: Mon 09 26, 2005, 8:58
Location: Vilnius

Post by Dobė »

visų pirma, pasakysiu savo nuomonę apie medikus - man jie ne autoritetai, jei studijavo mediciną ne iš pašaukimo, o kitais sumetimais. jei žmogui tikrai rūpi žmonijos sveikata, tai jis ieško tikrų ligų priežasčių ir būtinai jas suranda :wink: :P

kitas dalykas - nieko negalima suabsoliutinti, nes tampame paranojikais - taigi negalima užsiciklinti vien tik ant maisto na mes patys žinome dėl ko, tad nesikartosiu. nemanau, kad tarp mūsų yra ekologiškos ar vegetariškos mitybos davatkų (čia jau mano mėgstamas žodis :wink: ) - nenuostabu, kad vyskta tokios diskusijo, kai aplinkui valgoma ir siūloma šitiek nesveiko maisto - tai tiesiog dalinimasis informacija apie maistą.

visiems tos keptos bulvytės patinka, o aš mirštu nuo kavos kvapo (deja, nors švytuoklė rodo, kad man ji netinka, ir aš pati tai jaučiu jos išgėrusi :( ) patinka bulvytės, nes esame prie jų įpratę nuo vaikystės. tibetiečiams patinka skrudintų miežių paplotėliai su arbata ir svietu, nes jie prie jų pripratę :P :lol: o man ir virtos bulvytės patinka, ypač šviežios su krapais ir kefyru ar sviestu - gardumynas.
o žmonių mintys priklauso nuo to, kuo jie įsitikinę - jei jie mano, kad nekenkia mėsa, kava ar kiti dalykai ir kad jų ligos su tuo nesusiję, tai yra jų pasirinkimas. man asmeniškai atrodo, kad mane visapusiškai įtakoja mano suvalgomas maistas - ir sveikatos ir nuotaikos ir minčių prasme. bet šokoladas man patinka, tik nepatinka, kad žinau, kad jame yra sojos lecitino, kuris yra iš GM sojos. vat buvo man atvežę iš Belgijos šokolado plytelę, ant kurios buvo parašyta, kad lecitinas - be GM. oij, buvo dvigubai skaniau, niam :lol:
oi, žiūriu kažkoks kulinarinis kratinys gavosi, gerai, kad niekas neužeina paskaityt :wink:
Dobė
Posts: 675
Joined: Mon 09 26, 2005, 8:58
Location: Vilnius

Post by Dobė »

oo, puikiai patikslintas temos pavadinimas :!: :lol:
Post Reply