Sveika mityba

Moderators: Mdsts, Neringa, Rapolas, Visi tvarkytojai

Diva
Posts: 9
Joined: Mon 01 16, 2006, 11:57

Sveika mityba

Post by Diva »

Sveiki.
noreciau, kad visi pasidalintume mintimis, kaip mes suprantame sveika mityba. gal maitinamies pagal kazkoki moksla pvz.: ajurveda ir t.t. o gal pagal kazkoki sveikuoli...
Uriel
Posts: 588
Joined: Sun 12 11, 2005, 15:23
Location: Vilnius

Post by Uriel »

...

:D Kiekvienas žmogus turi teisę atsiimti savo žodžius....



 :yy:

...
Last edited by Uriel on Fri 02 10, 2006, 21:06, edited 1 time in total.
Dina
Posts: 311
Joined: Sun 02 08, 2004, 21:30

Post by Dina »

Tai jau tikrai, kad organizmas pats pasako, bent jau man.Tik tam reikia didziules neskubros, isiklausymo i save nuolatinio.Ypac gerai jauciasi ko reikia organizmui po kurio laiko nevalgymo arba kad ir po gripo:) Cia mano siemetine patirtis-pradejau labai gerai vertinti gripa, nes po jo labai sveika jauciuosi, kunas ir dusia po ilgo pasyvumo labai gerai zino ko jiems truksta:)
saulute
Posts: 18
Joined: Tue 11 08, 2005, 6:50
Location: Los Andzelas

Sveikiausia mityba yra kuo maziau apdirbtas maistas

Post by saulute »

Mano nuomone pati sveikiausia mityba yra nekaitintas ir kitaip neapdirbtas augalinis gamtoje pats augantis maistas:zali lapai, vaisiai, nesaldus vaisiai(darzoves), riesutai ir seklos. As pati taip maitinuosi jau virs dvieju menesiu, bet man lengviau Kalifornijoje.
Sutinku apie intuicija, deja, kaitintas maistas yra nuodai, nes molekuline sandara taip pasikeicia, kad jo suvalgius mumu krajyje iskart padaugeja baltuju kraujo kuneliu, ko neatsitinka suvalgius zaliu darzoviu ar vaisiu. Todel intuicija negali mums padeti, kol kunas neissivalo is nuodu, mus prie ju trauks kaip ir prie alkoholio, kaip ir prie nikotino, kaip ir prie valyto cukraus.
Diva
Posts: 9
Joined: Mon 01 16, 2006, 11:57

Post by Diva »

Man labai patinka Jusu visu nuomone bet as nelabai sutinku su tuo, kad valgai ko uzsinori, nes gali pastoviai noreti saldumynu, kepsniu ir t.t.
as bandau pradeti maitintis daug sveikiau, bet galvoju, kad galima gyventi pagal tuos zmones, kurie sveika mityba propoguoja jau daugeli metu. pavyzdziui Lietuvoje yra toks labai geras sveikuolis Malovicko, kurio knyga paskaites daug ka supranti. man asmeniskai labai reikalinga sveika mityba, nes labai noriu numesti svorio,bet va ka daryti mano vyrui, jis valge gana daug, bet svoris, kaip pries 1m nukrito po isejo gyventi i miesta is kaimo taip ir ne atauga. jis jau 1men maitinasi sveikiau ir maziau valgo(visi sveikuoliai sako, kad reikia valgyti kuo maziau) , bet mes labai bijome, kad jam svoris visai nenukristu..
ka daryti tokiu atveju...
Diva
Posts: 9
Joined: Mon 01 16, 2006, 11:57

Post by Diva »

Beja kaip Jus uzsidedate tuos paveiksliukus prie savo vardo, man labai grazu ir as noriu....
aiwita
Posts: 95
Joined: Fri 11 25, 2005, 11:42

Post by aiwita »

Na, pirmiausia siulyciau issivalyt savo mintis,nes kad ir kaip stengiesi maitintis sveikai, jei mintys sukasi tik apie cipsus ir makdonaldo maista....Be to staiga viska pakeiciant didelis sokas organizmui....labai sunku tada buna. O prievartaut save man niekada nepatiko...
Pirmiausia mintyse pasejau seklyte, kad as maitinuosi sveikai, o po kiek laiko organizmas pats atsisake ir mesos, ir zuvies ir kitokio slamsto. Na, tiesiog nebegaliu valgyt. Bjauru.....
Dar vienas stebuklas-laimint maista ji valgant.Ir laimindama as pasakau, kad visa kas reikalinga, tegu buna pasisavinta, o kas nereikalinga te pasisalina is mano organizmo neuztersdami jo...Labai gerai veikia :)
Irute
Posts: 238
Joined: Wed 03 26, 2003, 2:58
Location: Kaunas

Post by Irute »

Diva, jeigu tavo vyras dirba fizinį darbą, jam netgi negalima riboti maisto kiekio :shock: na, o jeigu protinį darbą dirba, tai svorio netekimo priežastis gali būti ir kokie nors negalavimai, pvz. skydliaukės hiperfunkcija....., na daugiau nevardinsiu, nes dar išgąsdinsiu :wink: Šiaip tai reiktų pasiskaičiuoti KMI (kūno masės indeksą), gal normalus tas svoris :?:
Neringa
Posts: 590
Joined: Tue 02 04, 2003, 20:30
Location: Vilnius

Post by Neringa »

Eilinį kartą turiu pasiūlymą dėl forumo struktūros :D
Siūlau naują skyrių Sveika gyvensena, kur būtų surinktos iš kitų skyrių temos apie sveiką mitybą, grūdinimąsi, mankštą, žmogaus kūno, proto ir sielos sveikatą.
O mano kitas siūlomas skyrius "Ekologija" galėtų būti labiau skirtas žmogaus buities, aplinkos sutvarkymui pagal gamtos dėsnius, ekologinę pusiausvyrą gamtoje, gamtos išsaugojimą.
Toltik
Posts: 580
Joined: Fri 10 28, 2005, 9:56
Location: Laisvės oazė
Contact:

Post by Toltik »

Sveika mityba :))), gal iš pradžių reiktų pašnekėti ne apie tinkamus netinkamus produktus, bet apie tai kaip reikia valgyti :)).
Na tarkim skysčių vartojimą valgio metu, po jo ir pries ji. Pačią elementariausią virškinimo fiziologija, nors žinoma žmogus yra unikalus tvarinys :)), jis prie betko prisitaiko maksimaliai, nors ir krenta gyvenimo kokybė, kartais net trukmė.
O šiaip tai daug teisingų minčių čia prirašėte :)), taip ir toliau.

Sėkmės visiems :))
Uriel
Posts: 588
Joined: Sun 12 11, 2005, 15:23
Location: Vilnius

Post by Uriel »

...

:D Kiekvienas žmogus turi teisę atsiimti savo žodžius....



 :yy:

...
Last edited by Uriel on Fri 02 10, 2006, 21:04, edited 1 time in total.
Stas
Posts: 191
Joined: Sun 12 15, 2002, 15:20
Location: Vilnius
Contact:

Post by Stas »

Imesiu ir savo 5 kapeikas. 8)
Norintis sveikai maitintis ko gero turetu pasiremti pavyzdziais tu zmoniu kurie gyveno ilgai ir nezinojo lygu. Bet tada reiketu vertinti ne tik masta, o ir aplinka, mastysena, na ir daug kitu faktoriu.
Is nesenai perskaitytos knygos suzinojau kad zmogu reiketu laikyti VAISIAEDZIU. Su tuo galima nesutikti, nes mitybos teoriju yra pakankamai daug. Taciau vienas faktas vercia mane vis labiau galvoti kad taip ir yra. Kaip ne keista si fakta atradau zmogaus anatomijos enciklopedijoje, kuriuos autorius mano, kad zmogus yra VISAEDIS.
Taigi visiem zinomas apendicitas pasirodo ne nereikalinga atauga, o organas kuriame gyvena spec. mikrobai, kurie padeda(pagerina) vaisiu... na sakikim isisavinima. Zmogui vlgant viska, sita kuno dalis uzsikisa arba suniksta.
J

Post by J »

Mokslininkai atvažiavo į Kaukazo kalnų kaimelį pas ilgaamžį gruziną pasiteirauti - kaip jis gyveno, kad sulaukė tooookių metų.
- Nerūkiau, negėriau, moterų nemylėjau, sveikai maitinausi... - pasakoja senukas.
O senuko namuose, kitame kambaryje baisus triukšmas. Girdisi dainos, klegesys. Mokslininkai išdrįso paklausti kas gi ten yra...
- Ai, - sako senukas - ten gyvena žmogus, kuris visą gyvenimą gėrė, rūkė, moteris mylėjo, valgė kas papuolė.
- Tai kodėl jūs kenčiate, kodėl neišvejat to žmogaus? - klausia mokslininkai.
- Negaliu - atsako senukas - ten mano vyresnysis brolis...
:roll: :lol: :lol: :roll: :lol: :lol:
Dina
Posts: 311
Joined: Sun 02 08, 2004, 21:30

Post by Dina »

Taigi vagi nagi:)) Gerai Jone cia uzgriebe...Iki siol kaip ir nera atsakymu kas lemia ilgaamziskuma, kurybiskuma, dvasinguma ir t.t.
darja
Posts: 2703
Joined: Sat 02 07, 2004, 20:04
Location: Vilnius

Post by darja »

:wink: ...net tas didysis maisto ekspertas Polis Bregas sakes, kad "is reikalo" (mat sveika :? ) suvalgytas obuolys gali pridaryti daugiau zalos, nei su apetitu ir pasimegavimu pyragelis su mesa... :wink: :P

...ir visai pritariu Dinai - labai gerai jauti po ligos, ko tau reikia - va, as visad megau saldumynus, o po ligos visai ju negalejau valgyt (dar ir dabar nelabai valgau), o pradejau virtis... grikius, nors anksciau kosiu visai nevalgiau, lapnojau sriubas - kuo paprastesni maista, o va siandien pamaciau bendradarbe valgant kepta kumpi, tai nulekiau i parduotuve, nusipirkau ir su malonumu sukapojau - net gera ant dusios pasidare ir savijauta pasitaise, nors pries tai buvo nekokia... :wink: Tai va... :wink:
Toltik
Posts: 580
Joined: Fri 10 28, 2005, 9:56
Location: Laisvės oazė
Contact:

Post by Toltik »

šaunu girdeti ( :)) skaityti ) žmones suvokiančius, kad viskas aplinkui susiję, tiek ir pats ilgaamžiškumo priklausymas nuo visų įmanomų gyvenimo faktorių ir dvasinio pasaulio dėsnių. Prieš kokius penkiolika metelių kogero būtų reikėję pora metelių pakeliauti, kad surastum su kuo pasišnekėti tokiomis temomis :))), nors negaliu teigti, nes tuo metu dar ir minčių dėlioti sklandžiai nemokėjau :)).

kažkas paminėjo, kad kartais užsimanius ir suvalgius kažkokį produktą labai pagerėja savijauta ir tai lyg ir turėtų nurodyti į tai, kad organizmas pats pasirenka ko jam reik konkrečiu momentu, bet šiame pačiame forume jau buvo paminėta, kad kol organizmas nešvarus ir turi priklausomybes nuo vienų ar kitų maisto produktų liekančių toksinų, kartais smurtinės informacijos (tarkim desrele ar kotletikas, ar tas pats apelsinas, purkstas nupursktas chemikalais ir nuplestas nuo sakeles (<-- net pačiam graudu pasidare :))) ) pusiau žalias, kad ilgiau butų šviežias ir kelionėj lyg ir išnoktų) tol negalima jam suteikti teises rinktis :)). Tai labai paprastai ir visai logiškai paaiškinama, nuo gimimo mes nesivadovavom vidiniu balsu :), organizmo ir energetinių kūnų bei dvasios poreikiais, gaudavom ir kramsnodavom tai kas būdavo pateikiama, o kartais ir per prievartą įgrūdama (maistas, žaidimai, televizija, nuomonės, nuostatos, požiūriai ir t.t.), ir taip pripratinom, "ištobulinom" save iki visaėdžių plačiąja prasme. O dabar paskaitę vieną knygutę pareiškiame :)), "reik valgyt ir daryti tai ka nori, nes tai ko nori ir yra tai ko mums labiausiai reik...". Nesutinku su tokiu požiūriu, narkomanui irgi reik dozės, labiau nei maisto, labiau nei žinių, tai jo stipriausias poreikis, bet ar jis veda link nuolatinio vidinio džiaugsmo? Žinoma atsiras teigiančių, kad auksinė adata veda link nušvitimo. Ar neatsiras?? :)). Ką gali žinoti :), gal jie kažkuria prasme ir teisūs :)... Nukrypau :)). Dabartinę visuomenę vertinu kaip įvairiausių pakraipų narkomanų visuomenę, vieni pripratę prie smurto, treti prie žemų, bet stiprių vibracijų pykčio energijos, trečių organizmai išsiiugdė priklausomybę nuo toksinų, visame tame labai padeda ir energetiniame, bei kituose subtiliuosiuose lygmenyse įsitaisę "draugai" kuriuos mes kas be ko patys ir "prisijaukiname".
Mano nuomone, pradėti vadovautis intuicija reikia pasiekti tam tikrą minčių švarumą, kas be ko tiek fizinio tiek kitų energetinių kūnų lygmenyse. Tada prašom, tada kitaip ir negalima, nebegali sekti sistema, nes nauji poreikiai reikalauja ir nauju energijos isisavinimo metodų.
Savaime suprantama visada būna išimčių iš taisyklių :), kad ir šimtametis prasirūkęs ir prasigėręs brolis :))) užu sienos :))).
darja
Posts: 2703
Joined: Sat 02 07, 2004, 20:04
Location: Vilnius

Post by darja »

...kiekvienam savas kelias - vienam gyvybiskai reikalingas vegetarizmas ar sveika mityba, joga ir sveikas gyvenimo budas, kitam - ne, ir tai visai nereiskia, kad tas ar anas yra geresnis - auksciau palypejes (beje, skirtinguose gyvenimo etapuose galbut vienas uzsimanys issivalyti organizma, o kitas prades valgyti mesa... :wink: ), kai Kristui priekaistavo, kad nesilaiko zydu priimtu mitybos iprociu, jis labai ismintingai atsake:
"nera taip svarbu, kas patenka i zmogaus vidu, nes yra ismetama lauk, o svarbiausia, kas is to vidaus (sirdies) kyla"...

O dar kitur jis savo mokiniams kalbejo:
"Eikite i zmones ir skelbkite mano mokyma, valgykite tai, ka jums pasiulys, gyvenkite kaip jie - t.y. bukite ne auksciau uz kitus zmones, o butent salia ju - tokie kaip jie, tik tada jie jus supras ir priims kaip savus..."
Žvaigždėtas dangus
Posts: 303
Joined: Thu 01 05, 2006, 12:36
Location: visata

Post by Žvaigždėtas dangus »

Tie Kristaus žodžiai man l. prie širdies
darja
Posts: 2703
Joined: Sat 02 07, 2004, 20:04
Location: Vilnius

Post by darja »

:wink: aha, ir man...
Dobė
Posts: 675
Joined: Mon 09 26, 2005, 8:58
Location: Vilnius

Post by Dobė »

o man l.patiko Toltik samprotavimai apie narkomanų visuomenę (ir ne tik). aš pvz. pati suvokiu, kad esu narkomanė. o šiaip tai esame savižudžiai optimistai :wink: - dar kartą pakartosiu man patikusią P.Ivanovo frazę "vse my chotim zhitj, a fakticheski - umirajem" ( mes visi norime gyventi, bet faktiškai mirštame) :| va tas "fakticheski" ir neduoda man ramybės - negaliu nematyti, kokia ligota yra žmonija, kai baisios ligos pakerta net dvasinius autoritetus - ne ne, aš negąsdinu, niekada net mintyse nereikėtų galvoti apie ligas, bet analizuoti, stebėti ir daryti išvadas - būtina. aš manau dabartinį žmogų gali išgelbėti tiesioginio ryšio su Kosmosu, Kūrėju atgaminimas, kai gyvendamas darnoje su gamta, atkūręs savo gamtinį pradą, galėtų pasisemti gyvybės energijos ir amžinai reinkarnuotis :D nežinau, kas geriau, ar niurzga egoistas vegetaras ar optimistas, visiems į pagalbą skubantis mėsėdis, bet jei mes stengiamės nepastebėti ar nežinoti tam tikrų dalykų, tai kam kalbame apie pasirinkimo laisvę :roll: jei , tarkim, mylim gyvūnus, tai kaip galim pateisinti jų skerdimą dėl mūsų kepsnio ar kumpio, juk patys negalėtume jų vargšelių nudobti - o jau dešrytė ant stalo gerai, skanu :wink: :roll: aš pati dažnai galvoju, kad nuoširdžiai mylėdama gyvūnus neturėčiau valgyti jų mėsos - deja, kartkartėmis jos užvalgau ir man nuo to nesmagu - lyg ir skanu, bet sąmonė neleidžia pamiršti to skanumo kainos. o kai atsilaikau, tai būna džiugu :P :lol:
Post Reply