Svarbus laiskas !

Moderatoriai: Mdsts, Neringa, Rapolas, Visi tvarkytojai

Skelbti atsakymą
Aureja
Pranešimai: 653
Užsiregistravo: Tre 05 18, 2005, 14:26
Miestas: Kaunas

Svarbus laiskas !

Standartinė Aureja » Sek 11 19, 2006, 11:59

INSULTAS: Atsiminkite viso labo tik tris pirmus žingsnius...


Mano draugas atsiuntė man šį straipsnį ir paprašė manęs išsintinėti jį po visą pasaulį. Jeigu kas nors įsimins šią nesudėtingą informaciją, tai galės kai kuriems žmonėms išgelbėti gyvybę. Tai tiesa… Perskaitykite, prašau, šią informaciją:

KAIP NUSTATYTI INSULTĄ:

Gamtoje poilsio metu mano draugė suklupo ir parpuolė – ji visus įtikinėjo, kad jai viskas gerai (draugai norėjo iškviesti greitają pagalbą), kad ji paprasčiausiai užkliuvo už akmens, nes dar nepriprato prie savo naujos avalynės. Draugai jai padėjo atsikelti ir davė naują lėkštutę su vaišėmis. Meri toliau džiaugėsi poilsiu, nežiūrint į tai, kad ji jautėsi šiek tiek susijaudinusi. Vėliau paskambino Meri vyras ir visiems pranešė, kad jo žmoną paguldė į ligoninę – (18 valandą Meri mirė). Pikniko metu ją ištiko insultas. Jeigu jos draugai būtų žinoję kaip nustatyti insulto požymius, galbūt Meri šiandien būtų buvusi su mumis. Gal ir dar kažkas nebūtų numiręs. Vietoj to jie jaučiasi bejėgiai ir neturi vilties ką nors pakeisti.

Kad perskaityti šią informaciją reikia sugaišti tik vieną minutę...
Gydytojas neuropatalogas po to pareiškė, kad jeigu jis būtų galėjęs atvykti pas nukentėjusiąją per tris valandas, jis galėjo visiškai pašalinti insulto pasekmes....visiškai. Jis taip pat atkreipė dėmesį, kad problema yra tame, kad niekas negalėjo atpažinti insulto, nustatyti teisingos diagnozės ir po to medicininės pagalbos suteikimui nukentėjusįjį trijų valandų bėgyje nepristatė į gydymo įstaigą. Įvykio liudytojų jėgomis tai buvo sunkiai įvykdoma.

ATPAŽINKITE INSULTĄ

Pasistenkite atsiminti tris pagrindinius žingsnius atpažįstant insulto simtomus, taip vadinamus «NKP».

Perskaitykite ir atsiminkite!

Kartais yra sunku iš karto atpažinti insulto simptomus. Deja nežinojimas gali baigtis tragedija. Nukentėjusiajam nuo insulto gali būti rimtai pažeista smegenų veikla, jeigu šalia esantys žmonės laiku nenustatys insulto požymių. Šiandien, kaip tvirtina gydytojai, bet kuris įvykio liudininkas gali atpažinti insulto požymius, užduodant nukentėjusiajam tris paprastus klausimus:
N*Paprašykite nukentėjusįjį NUSIŠYPSOTI.
K*Paprašykite KALBĖTI. Paprašykite rišliai pasakyti paprastą sakinį. Pavyzdžiui: Lauke šviečia saulė. P*Paprašykite jį arba ją PAKELTI abi rankas.

Dėmesio! Greta paminėtųjų yra dar vienas insulto atpažinimo požymis: paprašykite nukentėjusįjį iškišti liežuvį. Ir jeigu liežuvis yra kreivas arba neteisingos formos ir krenta į vieną ar į kitą pusę, tai yra taip pat insulto požymis. Jeigu jūs pastebėjote kad nukentėjusysis negali atlikti kurių nors iš minėtų užduočių, nedelsdami kvieskite greitąją pagalbą ir atvykusiems medikams nupasakokite pastebėtus simtomus.

Kardiologai tvirtina, kad kiekvienas, kuris gavęs šį laišką išsiūs jį 10-čiai žmonių, gali būti tikras, kad mažų mažiausiai jis vieną gyvybę bus išgelbėjęs.
Dievo ausi greiciausiai pasiekia zodziai, is zmogaus sirdies ateinantys (J. Kuvykas)

Kristina
Pranešimai: 266
Užsiregistravo: Tre 12 18, 2002, 3:24
Miestas: Airija-Lietuva
Susisiekti:

Standartinė Kristina » Sek 11 19, 2006, 16:53

dekui Aureja tikrai ,svarbu zinoti.

darja
Pranešimai: 2703
Užsiregistravo: Šeš 02 07, 2004, 20:04
Miestas: Vilnius

Standartinė darja » Pir 11 20, 2006, 12:19

:wink: tikrai, dekui, net iskisau liezuvi paziuret, nes pastaruoju metu labai svaigsta galva. Juokauju, aisku, Aureja, gerai, kad idedi tokia informacija - isvis mes, buve tarybu sajungos gyventojai, visai nemokam teikti pirmosios pagalbo, skirtingai nuo vakarieciu, kurie to mokomi jau mokykloje :?

Rolandas
Pranešimai: 101
Užsiregistravo: Ant 01 21, 2003, 3:50
Miestas: kažkur anapus

Standartinė Rolandas » Tre 11 22, 2006, 2:49

O kas nors tikrinote šią informacija pas normalius gydytojus (kardiologus) ? Ar tik VBS informacija?

Dievo karys
Pranešimai: 398
Užsiregistravo: Pir 07 25, 2005, 5:37

Standartinė Dievo karys » Tre 11 22, 2006, 11:07

VBS :)

Skelbti atsakymą