Nenoriu būti mėsaėdis arba kaip tapti vegetaru?

Moderators: Mdsts, Neringa, Rapolas, Visi tvarkytojai

Post Reply
Rytė
Posts: 860
Joined: Sat 09 28, 2002, 11:30
Location: Kaunas
Contact:

Post by Rytė »

Mano vaikai sorų jau nevalgo... Iš teisų seniai ir neviriau. O jų košė skani tikrai. Tik reikia ne virti ilgai, o vos pavirinus po pagalvyte šiltai kokioms dviems valandoms pakišti ir niam bus. Minkštutė, soti... Kažkada,kai vaikai dar nedidukai buvo, tarkuodavau į tą košę moliūgo. (Kadangi pati nemėgstu taip,vaikai ilgainiui irgi atsisakė...)

Kalcio neduodu. Na, jie ilgai mano pienu buvo maitinami, gavo gal reikiamų medžiagų. Dantukai išdygo anksti, yra sveiki. Kalcio nemaža riešutuose,kuriuos jie valgo...

O dėlo nebvalgomo suaugusių maisto paaiškinau,kad yra vaikučių maistas ir yra suaugusių maistas. KAip ir saldainiai buvo vaikučių ir suaugusių. Vaikučių: džiovinti vaisiai, javinukai, sezamo saldainuka...

Aišku, geriau būtų,kad ir suaugę bet ko nekimštų,bet... :oops:
daivute
Posts: 21
Joined: Wed 12 11, 2002, 14:52
Location: Druskininkai

Post by daivute »

Miela Loreta, pienuku maitinti buvau pasiryžusi iki 3 metuku, bet mano mergaitė pati nusprendė, kad valgys iki 1 m. 6 mėn :!: Labai nustebau, bet ji pas mane tokia :) Tarp kitko dantukai pirmi išdygo 1 m. 4 mėn., dabar turi jau 7 :D. Sako, kad dantų dygimas paveldimas.

Kada susiformuoja tikslai...ryškėja svajonės, norisi kūną deramai prižiūrėti. Tik žinių dar trūksta ir žinoma žemės, kurioje ir augs lęšiai, pupelės ir visokios ropės. Tiek rusų liaudies pasakų apie ropes yra, o kodėl pas mus jų neaugina?
Tikra istorija. Ukrainoje vienoje upės pusėje gyveno kaimas, kuriame žmonės augino ir valgė ropes, kitoje - kitas kaimas, kuris sodino bulves.
Valgančių ropes kaimiečių tiek ištvermė, sveikata, tiek intelektas buvo žymiai aukštesnis.
Meilė niekada nesibaigia
Ingrida
Posts: 229
Joined: Wed 05 14, 2003, 12:36
Location: Panevėžys

Post by Ingrida »

:P
Mindaugai, o kaip tau ten su ta mėsyte, ar jau tapai vegetaru? Tiek visokių patarimų čia ta prirarašė.
O GYVENIMAS TOKS PUIKUS!
Mindaugas
Posts: 1311
Joined: Fri 09 27, 2002, 23:01

Post by Mindaugas »

Ingrida wrote::P
Mindaugai, o kaip tau ten su ta mėsyte, ar jau tapai vegetaru? Tiek visokių patarimų čia ta prirarašė.
Ingrida, vegetaru savęs neskaitau, nes jeigu ateitų didelis noras mėsos, tai truputi valgyčiau.
Bet jau šiuo gyvenimo laikotarpiu
Dina
Posts: 311
Joined: Sun 02 08, 2004, 21:30

Post by Dina »

O man vegetariskai, deja, nesigauna. Pries kokius 6 metus emiau nevalgyt mesos, po kiek laiko, bac-mazakraujyste,na,tada gal nepakeiciau kuo reikejo, bet sia ziema vel su krauju kazkas ne taip tapo, kai mesos emiau maziau valgyt, aisku, darzoviu truksta ir t.t.stengiaus kazkaip pakeist,bet bet.. teko "gelezies" pagert.
Kazkas kalbejo apie maudymasi ziema? Ar maudotes? Velu rudeni lindau i vandenuka-kaifas, ir neseniai po pirties-irgi jega, bet siaip isokt ziema nebandziau..
Kipshas
Posts: 788
Joined: Mon 06 23, 2003, 9:39

Post by Kipshas »

As maudausi ziema!!!
Prisileidziu vonia silto vandens....
Buvau as angelelis, ka gi man daryt
Be sparnu likau
darja
Posts: 2703
Joined: Sat 02 07, 2004, 20:04
Location: Vilnius

Post by darja »

O as tai ziema nesimaudau - laukiu pavasario, negi dabar nenaturalioj vonioj ar kazkokiam baseine maudysies - reikia naturaliam vandenelyje: upese, ezeriukuose, prudeliuose ar nors balose :wink: , bet chloruotame vandenyje, brr, tai jau ne :lol: Va, o vasara, rudeni uztai atsimaudau uz visus metus - netoli musu sodo yra Belmonto krioklys, tai kai pradedu vasaros pradzioje, tai baigiu spalio vidury - kol gyvenu sode, matyt, jei gyvenciau per ziema, tai ir ziema pliushkenciausi :lol: Be bajerio - jega tas krioklys, ypac kai salta, vanduo saltas :!: Kai tada maudaus, zmones i mane ziuri kaip i nesveika :lol: , bet pavydi bjaurybes, ten salia yra kavine, tai sulekia jie is tos kavines ant kranto ir spokso i mane, o man pofik - spoksokit i sveikata ir pavydekit, tik kavines savininkai tai manes nemegsta, nes klientura jiems nuvilioju - per ta laika, kol issizioje spokso i mane (o kiti pagere ruseliai net patys su drabuziai sulenda i vandenuka, pamate kaip as kaifuoju :lol: ), anys suvalgytu koki kepsni, alaus pora bokalu ismauktu :wink:
Ach, net seile nutiso prisiminus ta kriokli... Ypac megstu nueit toli, kur nuo aukstai vandenukas krenta, tai toks masazas, kad baisu kad i galva nepataikytu - uzmust gali :lol: Viena karta net nakti po tuo aukstu kriokliu maudziaus, tai kai grizau ant kranto, atrode, kad is kito pasaulio sugrizau - kazkokia mistika: tamsu, vanduo nuo virsaus krenta, o kazkur toli toli likes krantas, kavines zibureliai, visas civilizuotas pasaulis, o tu vienas ir stichija, kuri gali tave ir nuplaut, ir "pakraut".
Va, tik reikia atsargiai, kai rudeni buna patvines, nes viena karta kai patekau i sukuri, tai gal tik angelas sargas istrauke :lol: , net vyrai tada ten eit bijojo, o as maniau, kad neims manes tokios galas, bet vos sveika kaili isnesiau :lol: O dar viena karta, kai irgi buvo patvine, tai jau nejau i ta didiji kriokli, bet bandziau perlipti per krioklio borta, nors jauciau, kad srove didele, bet uzsispyriau - kas cia man jaunai nezenotai :wink: , tai jauciu kad viskas - nesha mane srove per toki auksta bordiura kaip kokia akrobate, o kur vanduo krenta, tai toki neblogi akmenai, bet vel manes tokios nestos ir pamestos galas neeme - graziausiai nusileidau i tarpa tarp tu akmenu, net melynes neisistaciau (tfu tfu tfu, kad neprisigirciau), tik ziopliu minia susirinko pasiziuret i mano akrobatika :lol:
Va, gerai tuose kriokliuose, jauciu nuvaziuociau, nesitverciau, net dabar su visais kailiniais sulisciau :lol: Tai tokie mano nacionalinai maudymosi ypatumai :wink:
Kipshas
Posts: 788
Joined: Mon 06 23, 2003, 9:39

Post by Kipshas »

Aga, tas krioklys geras daiktas. Palendi, vanduo krenta ant taves. Bet reikia atsargei ten, akmenys slidus, jei nukrisi gali ir nebeatsistot :)
Buvau as angelelis, ka gi man daryt
Be sparnu likau
spalvota
Posts: 22
Joined: Sat 04 05, 2003, 10:38
Location: vilnius

Post by spalvota »

dar visai neseniai maniau, kad jeigu nevalgau mesos, to ar to - tai bus ir skaidrios mintis, ir dziaugsmas, ir sielos gyvumas. Bet zinot ka supratau - ne sielos busena priklauso nuo kuno , bet atvirksciai :shock: -
jei norisi mesoso ar sald. ar pan.- reiskia tai atspindi tavo mintis, (sielos busena ar energijas ar vadinkim tai kai kam priimtiniau), tai rodo, kad kazkas ne taip. Ir jei atrandi sita "spraga" savy - savaime nesinori! pati tai isbandziau. Vadinasi, "valgyti mesa", tai yra ne ligos priezastis, o pasekme :)manau nuostabu, jei zmogus iesko iseities (siuo atw.nenori valgyt mesos) - o tai reiskia ir RAS. ir visiskai nesvarbu tai bus anksciau ar veliau !
cia nemazai visokiu turiningu nuorodu maciau. tai vat dar ir as prisidesiu - pasipildikyt savo lobyna dar kai kuo :!: Luuli Wiilma cia autore-jos kn. man regis 8 dalys )
:wink:
Savaja meile prisidesiu prie tavosios!
spalvota
Posts: 22
Joined: Sat 04 05, 2003, 10:38
Location: vilnius

Post by spalvota »

ir dar:
nu kam taip ziauriai --> "MESAEEEEEEDIS" :shock: :p
galima pagalvot kad tai pasaulio priesai.
Savaja meile prisidesiu prie tavosios!
Raminta
Posts: 4
Joined: Tue 06 08, 2004, 21:45

Post by Raminta »

Sveiki mielieji :P ,

nors aš vegetarė jau 8-ti metai :roll: , niekam nerekomenduoju juo buti. Iki to nusiristi reikia be prievartos, savaime ir palengva. Tada nei noro valgyti mesytes, nei bloga uzuodus lasinukus...

Su meile :lol:
Romas
Posts: 87
Joined: Thu 11 21, 2002, 15:38
Location: Vilnius

Post by Romas »

Patikimas šaltinis:
http://www.ayurvedic.org/ayurveda/week_ ... =AyurSpeak

Ayurveda's case for vegetarian food
By Dr Partap Chauhan
Raminta
Posts: 4
Joined: Tue 06 08, 2004, 21:45

Post by Raminta »

Sveiki.
Beveidis wrote:>'blogis ne tai, kas įeina žmogaus burnon, o tas, kas iš jos išeina'

Vladimiras Megre kalba visai kitaip. Jis sako kad mes ikvepiame musu uztersta ora ir iskvepiame jau pravalyta. Mes esame naturalus oro filtrai ;)
Sutinku ir su :!: Megre, tad manau, kad abu teiginiai tik papildo vienas kitą. :shock: Visai nesvarbu ką mes įkvepiam, ką suvalgom, svarbiau kas išeina iš mūsų burnos :o. Pyktis ir neapykanta ar džiaugsmas, dėkingumas ir MEILĖ... :P
Aida
Posts: 18
Joined: Mon 07 12, 2004, 22:22
Location: Kaunas

Post by Aida »

Beskaitant šią temą kilo klausimas: kodėl žmogus iš viso pradėjo valgyti mėsą? Kas privertė žmogų, anot P.Brego, "pasidėti lavoną ant stalo"? Manau viena iš atsakymo versijų galėtų būti : darbas! Sunkus darbas galėjo būti priežastis to, kad žmonės pradėjo valgyti mėsą.

Žmogus, pagal savo prigimtį - kūrėjas, jam skirta gėrėtis, džiaugtis gyvenimu, kurti meilės erdves. Meilės erdvę galima kurti darbu. Darbu teikiančiu malonumą. Aišku pagal savo prigimtį žmogus yra vegetaras.
Bet pasikeitus gyvenimo sąlygoms: šaltis, neigiamos emocijos, godumas, pavydas ar dar kažkas žmogų privertė sunkiai dirbti, ir jam, kaip ir kai kam iš mūsų ėmė trūkti energijos. Taigi jis ėmė ieškoti, kuo ją papildyti. Gal būt...

Šia spėlione noriu pasakyti tik tiek: negerai, kad žmogus valgo mėsą. Bet labai blogai, kad jis turi sunkiai dirbti, dirbti ties savo galimybių riba, dirbti po 12-14 val. per dieną ir panašiai. Toks darbas žmogų- kūrėją alina, atbukina jausmus, jis nebejaučia to ką turėtų jausti: meilę kiekvienam gyvam padarui ir su pačiam; nebejaučia ką turėtų ir ko neturėtų valgyti. Darbas turi teikti malonumą: nuovargis po darbo turi būti malonus. Žmogus neturi dirbti kaip arklys.
(Beje ir arklys neturi dirbti kaip arklys: jis irgi turi dirbti su džiaugsmu - jausdamas, kad jo darbas teikia žmogui gėrį. Botagas - ne gėris! )

O šiaip jeigu jau tenka valgyti gyvūnus, turime jų atsiprašyti ir jiems padėkoti, už tai kad paaukojo savo gyvybę mūsų labui... (Beje manau kad augalams irgi turėtume už tai padėkoti ) :D

O gal aš klystu?[/b]
Mindaugas
Posts: 1311
Joined: Fri 09 27, 2002, 23:01

Post by Mindaugas »

"Ligos atsirado tada, kai žmonės pradėjo valgyti gyvūnus. Gyvūnuose yra medžiagų, kurios žmonėms netinka."

Andrijana V. 7,5 metų.
Aida
Posts: 18
Joined: Mon 07 12, 2004, 22:22
Location: Kaunas

Post by Aida »

Šaunuolė Andrijana!
Nuostabu, Mindaugai, kad išgirdai šiuos teisingus žodžius. Turėtume į juos įsiklausyti visi !
darja
Posts: 2703
Joined: Sat 02 07, 2004, 20:04
Location: Vilnius

Post by darja »

:( o as labai megstu mesyte, nors gyvunelius irgi labai myliu, gal todel, kad mano dantys kaip pleshruno, kaip vampyro kokio :shock: , o ne kaip zoleedzio :wink: , tai ka gi man dabar daryti, kad jau uzgimiau kraugere... :wink: :P

Bet zinokit, kad ir mano kale, ir katinukas - abu irgi nespauna i mesyte, nu tikrai, netikit... :roll: :lol:
glesum
Posts: 954
Joined: Tue 02 18, 2003, 13:14
Location: Kaimas
Contact:

Post by glesum »

Sveiki :wink:
Žinot aš jau pora metų vegetarė, bet prieš savaitę ėmiau svarstyti kodėl... nežinau... išties nežinau... ir jaučiu jog jei greit nesužinosiu, vėl galiu imti valgyti mėsą, kad ir kokia šlykšti ji man atrodo... Tiesiog atsirado daug problemų su kaulais, kremzlėm... įtariu jog kažko trūksta... o kuo pakeisti nežinau...
darja
Posts: 2703
Joined: Sat 02 07, 2004, 20:04
Location: Vilnius

Post by darja »

:wink: na kam taip tragiškai - šlykšti, juk tai irgi dievo kūrinys ir dar koks puikus :wink: Man tai mėsytė laaabai skani, pvz., kokie nors balandėliai, cepelinai, kaimiška karka, skilandukas, kaimiškos dešrelės, vištytė apskrudusia traškia odele, kalėdinė antis ar žąsis... na, gerai jau užteks, bo susinervinsiu, o namo pavalgyt dar negreit pareisiu... :P :lol:

(beje, jei kas turi labai daug visokių prietarų mėsos ir kitų valgių atžvilgiu, siūlau paskaityti J.Ivanauskaitės kelionių knygą "Kelionių alchemija", joje, rodos, skyriuje apie Veneciją, yra puiki odė gurmaiškam maistui - labai gera terapija... :wink: :P )
Last edited by darja on Fri 07 16, 2004, 18:06, edited 1 time in total.
Justinas
Posts: 34
Joined: Sat 01 31, 2004, 18:06
Location: Vilnius

Post by Justinas »

Glesum pasiskaityk sito bico posta. Cia jis kalba apie savo vegetaro patirti. Gal tau pades atrasti sveikatos pablogejimo priezasti? http://phorum.hardcore.lt/read.php?f=5&i=3152&t=3152

As pats sirdy labai palaikau vegetarus,bet pats moralines teises tokiu vadintis neturiu. Sunkiausia ne paciam apsispresti,bet atsilaikyt pries visus draugus,gimines ir pazistamus,kurie tau pastoviai knisa prota,kad tu nusilpsi,ko cia prisigalvojai, mesa butina auganciam organizmui ir t.t.
Nesu dar tiek tvirtas savo isitikinimuose,bet ateity tikrai tokiu busiu.
Vegetaru verta buti vien del to(nepaisant netgi esmes,t.y. etines-moralines sito reikalo puses), kad turetum daugiau energijos kurybai. Mat mesaedziai 40% savo energijos iseikvoja gyvuliniu baltymu virskinimui... Potencialas isties neprastas,ar ne.

[quote]Beskaitant
Post Reply