Kaip atstatyti regėjimą?

Moderatoriai: Mdsts, Neringa, Rapolas, Visi tvarkytojai

Renata
Pranešimai: 264
Užsiregistravo: Ant 01 14, 2003, 10:40
Miestas: Vilnius
Susisiekti:

Standartinė Renata » Tre 06 16, 2004, 15:37

PER DIENĄ IRGI :!: :!: :!:
Kompas - mirtis akytėms. Liūdna, nes kompas man patinka, kaip informacijos šaltinis...

Ramybe
Pranešimai: 35
Užsiregistravo: Ant 04 18, 2006, 18:55

Standartinė Ramybe » Pir 05 08, 2006, 19:42

Teko skaityti keletą skirtingų knygų apie tai, kaip mūsų mintys kuria mūsų savijautą ir aplinką, bei kaip mūsų aplinka gali įtakoti mūsų savijautą ir sveikatą. Viskas gali būti labai glaudžiai susiję...

Čia gal tiesiog norėčiau pagelbėti, kuo galiu, Romui. Vaikų akių susirgimai gali reikšti, kad vaikas nenori matyti kažko, kas vyksta šeimoje ar kitoje jam artimoje aplinkoje. Gal jį kažkas neramina? Gal jis dėl kažko labai pergyvena ir nenori to matyti? O trumparegystė gali būti susijusi su ateities baime. Ko gali bijoti tavo dukra Romai?
Manau, kad panorėję, abu tėveliai galėtų į šitai įsigilinti ir tada galbūt rasis atsakymai, žinojimas ką daryti, ką duoti savo vaikui, kad jis nurimtų, kad jo mintys, jausmai pakistų. O gal tiesiog reikia jam priminti, kad šeimoje visi vieni kitus myli? O gal priminti vaikui, kad jis yra ir visada bus mylimas? Gal trūksta dėmesio kad ir mokyklinėje ruošoje? O svarbiausia, suteikti jam saugumo jausmą, padėti jam suvokti, kad jis yra ir visada bus saugus.

Čia nėra jokia stebuklinga formulė, bet gilinantis į tai, stengiantis, bendraujant su vaiku, padedant jam visa tai suvoki ir keičiant jo savijautą galima labai daug! Iš tiesų mintimis ir jausmais pasiekti galima viską. Ypač tikėjimu ir gerais ketinimais. Verta pabandyti... Linkiu sėkmės! :)
Gyvenimas įkvepia Gyvenimui.

Satja
Pranešimai: 3
Užsiregistravo: Ant 01 30, 2007, 19:54

Standartinė Satja » Sek 02 04, 2007, 20:16

kompas nekenkia akims, jeigu ziuri i ji su akiniais kurie turi antirefleksine danga.

Equanimity
Pranešimai: 7
Užsiregistravo: Pen 11 14, 2008, 20:40

Re: Kaip atstatyti regėjimą?

Standartinė Equanimity » Pen 11 14, 2008, 20:50

Iš savo patirties noriu pasakyti, kad akims kenkia ne pats kompiuterio, tv žiūrėjimas ir knygų skaitymas, o kaip žiūrim. Mano trumparegystė yra didelė ir nuo vaikystės, bet tikiu, kad ji būtų dar didesnė, jei nebūčiau to supratusi. Kai akys dirba, reikia leisti joms pailsėti kas 15 minučių žiūrint į toli ir padarant akių kraujotakos masažus (patrinant, tankai pamirksint, vedžiojant pirštais per užmerktą voką ir pan.). Kas valanda reikia daryti ilgesnes pertraukas. Mankštą geriau daryti kaip atskirą veiksmą nuo apkrovos, kad nepervargtų. Labiausiai akys silpsta, kai žmogus jas stipriai pervargina, nesvarbu, kad per vieną diena, didžiausia reikšmė, kai akys pavargsta žymiai daugiau negu įprastai. Dėl didelio apšvietimo irgi yra mitas. Skaityti reikia gerame apšvietime, bet vėliau galima gyventi ir žvakių šviesoje, akys adaptuosis ir liks sveikesnės.

Tabijanas
Pranešimai: 3
Užsiregistravo: Tre 06 22, 2011, 20:28
Miestas: Klaipėda
Susisiekti:

Re: Kaip atstatyti regėjimą?

Standartinė Tabijanas » Tre 06 22, 2011, 21:12

Atstatyti regėjimą įmanoma, tačiau tam tereikia kasdienių pastangų - o dažnai žmonės tingi ką nors daryti.

Yra tokie pratimai, kurių mane mokė kauno ligoninėje, bet pirma paaiškinsiu kas kaip ir kodėl. Akių regėjimas dažnai sugenda todėl, kad žiūrima yra pastoviai vienodu atstumu, taip yra tiek skaitant knygas tiek prie kompiuterio, tiek prie tv. Skaitant knygą ar prie kompiuterio galima dar savotiškai keitinėti atstumą... Tai toksai raumuo akyje, stiklakūnis, pervargsta būti vienoje padėtyje, ir apskritai nesitreniruoja... kaip kad lauke kai mes žiūrime tai į tolį tai arti. Taip yra su bet kokiu kūno raumeniu, įsivaizduokite jei nuolat vien gulėsite, greičiausiai nelabai bepavaldysite kojas, ir vaikščioti taps sunkiau. O jeigu treniruosimės galime ir bėgioti ir štangas kilnoti - tas pats ir su akimis.

Pirmasis pratimas. Reikia atsistoti priešais langą apie 40cm atstumu, tada penkias sekundes pažiūrėti į tolį, tuomet penkias sekundes į kokią nors dėmę ant lango (jeigu lankai švarūs galima su markeriu ar kuo nors pasižymėti). Tada vėl į tolį, arti, į tolį arti. Galima ir su abiem akimis vienu metu, bet geriau veikia kai viena akis yra uždengta, o su kita treniruojamasi. Per abi akis pratimas kartojamas iki penkių penkių minučių. Tarpais reikia užsimerkti, pabūti užsimerkus, tada pamirksėti greitai ir galima vėl būti atsimerkus. (taip ilsinamos akys)

Antrasis pratimas. Pasiėmamas koks nors daiktas, ar speciali mentelė su smulkiu ženklu ir traukiama lėtai nuo akies ir link akies žiūrint į ją idėmiau. Atstumas keičiasi maždaug nuo 10cm iki 60cm. Pailsėjimas, vienos akies uždengimas, laikas tas pats kaip ir pirmame pratime.

Sekmės su valia daryti šiuos pratimus, kad jūsų akytės būtų sveikos :wink:
Vienintelis "kelias į" yra kelias į save, savo vidų, visi kiti keliai yra "keliai pro". Autorių Žinios

Keinra
Pranešimai: 15
Užsiregistravo: Tre 01 12, 2011, 23:05

Re: Kaip atstatyti regėjimą?

Standartinė Keinra » Pen 06 24, 2011, 20:24

Norint pagerinti regėjimą labai svarbu sveikai maitintis (na ir šiaip viskam tas svarbu :)) - valgyti kuo daugiau daržovių, vaisių.

Pratimai akims taip pat svarbu, pati juos dažnai darau, kai pavargsta akys. Taigi bandysiu aplenkt Tabijaną :):

Mirksėjimas
Pabudote ir kelkitės!? Netiesa. Indijos jogai pataria pirmiausia gerai pasirąžyti, taip išjudinsite sulėtėjusią kraujotaką ir paruošite dienos darbams sąnarius, be to, normalizuosite kraujospūdį. Paskui reikėtų stipriai suspaudus vokus gerokai pamirksėti. Dažnas ir stiprus mirksėjimas atgaivins jūsų akis, žvilgsnis taps gyvesnis. (Beje mirksėti galima kada tik norisi :))

Nosis ir horizontas
Kas rytą, švelniai rytmetinei saulės šviesai glostant jūsų veidą, patogiai atsisėdę, žvilgtelėkite į savo nosies galiuką, po to - į horizontą. Pakartokite keliskart. Užsimerkite ir pailsinkite akis. Šis pratimas padeda koncentruoti žvilgsnį, palengvina trumparegystę ir toliaregystę, tobulina akių vokų formą.

Ratai
Iš dešinės į kairę pusę lėtai sukite akis ratu, po to - iš kairės į dešinę. Užsimerkite. Tai šokėjų pratimas, stiprinantis akių ir akių vokų raumenis, naikinantis raukšles po akimis ir teikiantis žvilgsniui judrumo. Akys taps itin išraiškingos. (Šį pratimą galima derinti ir su kvėpavimu, tiesiog giliai įkvepiat, padarot ratuką, iškvepiat ir t. t.)

Didelės akys
Išplėskite akis kiek begalėdami ir keletą sekundžių nemirksėdami žvelkite priešais save. Po to kuo stipriau užsimerkite. Pakartokite ciklą keliskart. Tai gydo akių ašarojimą bei paraudimą, valo ašarų liaukas ir neleidžia susidaryti traiškanoms. Pamažu akys tampa didesnės, spindinčios. (Tikrai didesnės :shock: )

Glostymas
Akių ir vokų būklę labai pagerina glostymas. Po pratimų užsimerkę didžiuoju ir bevardžiu rankų pirštu keliolika kartų nuo nosies smilkinių link švelniai perbraukite užmerktų akių vokus, mintyse įsivaizduodami, kad jūsų akys didelės, žavios, ilgablakstienės... Šis pratimas gydo akių nervus, šalina akių nuovargį bei psichinę įtampą. Tikite ar ne - bet jei kasdien atliksite šiuos pratimus, akys išties taps žavingos. (Manau dar geresnis efektas bus, kai tai darys kitas žmogus, sau pačiam irgi visai nieko :D)

Šildymas
Ir galiausiai stipriai vienas į kitą patrinkite delnus, kad įkaistų ir juos 30 sekundžių priglauskite prie užmerktų vokų. Įsivaizduokite, kaip iš delnų į akių obuolius srūva švelni, gydanti šiluma. Atitraukite delnus. Pamirksėkite. Sveikiname - jūsų akytės bus puikiai paruoštos sunkiai darbo dienai ir maloniam bendravimui.

Jogai pataria nepamiršti, kad šaltas vanduo - akių bičiulis
Vos pajutę akių nuovargį ar įtampą, kelias rieškutes šalto vandens šliūkštelėkite į akis, ir jos atsigaus. Maudynės šaltame vandenyje ir kasrytinis apsipylimas šaltu vandeniu, anot jogų, stabdo trumparegystės progresavimą ir normalizuoja akies nervų funkcijas. (Galima ir kontrastinį dušą akims daryti :))

Oi tie jogai :wink:, o vaikai irgi turbūt jogai :D, nes daugelį pratimų ir dar kitokius atlieka :D

O šiaip daugelis tikriausiai žinot, kad regėjimą taip pat gerina žiūrėjimas į saulėtekį/saulėlydį, galima dar ir labai greitai mirksint dieną į saulę žiūrėti.

Skelbti atsakymą