Altrernatyva chemikalams sodyboje

Ekologiniai sprendimai, kurie padeda mūsų buitį ir gyvenimą apskritai sutvarkyti pagal naturalius gamtos dėsnius. ©Neringa

Moderator: Visi tvarkytojai

Laimis
Posts: 1378
Joined: Mon 05 19, 2003, 11:42
Location: Link Ukmergės
Contact:

Altrernatyva chemikalams sodyboje

Post by Laimis »

Katik buvau pas AMWAY pardavinėtoją. Ji seniai buvo klube ir pasakojo apie tą produkciją, kad reikia nuo savęs pradėt ekologiją, o ne nuo sklypo. Juk jei gausi sklypą ir pasistatysi ekonamą, o vistiek pilsi FAIRIUS į upę, tai vistiek visiškas absurdas gaunasi. :)

Žodžiu, pasidomėjau. Nusipirkau. Galvojau, kad bus labai brangu. Bet kaip supratau, tai nebrangu. Kainuoja lygiai tiek pat kaip FAIRY. Tik kad gamtai nekenkia. Na, aišku reikės patikrinti dar ar lygiai tiek pat kainuoja. Patikrinsiu tada pasakysiu kaip tiksliai. Bet, kad aplinkai nekenkia, tai, manau, visiems aišku.

Tas universalus LOC skystis gaminamas iš kokoso palmių aliejaus. Ir beveik daugiau nieko ten nedėta. Žodžiu išskalbi drabužius ir pili tiesiai ant gėlių, ant daržo, ant pievos... Visiška ekologija.

Ir kam po tokių dalykų reikalinga kanalizacija?

Ten net bonkutės gaminamos pagrinde iš vaško. Mačiau kaip degė, tai tikrai nesijaučia kvapo. Kai kitas plastmases deginu, tai smirda plastmase, maišeliai polietileniniai smirda plastmase degdami, o šitie nesmirda.

Žodžiu, radau šiandien kuo pakeisti OMUS, TIDE, Fairius ir t.t.

Langam valyti, grindim, puodam, indam plauti, skalbti, toletui valyt... viskas atkrenta. Galima naudot, ne chemiją, o AMWAY.

Tad dar kartą klausiu. Ką jūs ten pilsite į tą kanalizaciją?

Pas mane, tai nelieka jokios chemijos buitį. O kas pas jus lieka? Kam jums kanalizacija? Gal ir aš pastebėsiu, kad kažko nepastebiu. Pasidalink, Kalnarūte. :)
Naujas forumas praktikams
http://esu.tiems.kam.esu.lt
Žvaigždėtas dangus
Posts: 303
Joined: Thu 01 05, 2006, 12:36
Location: visata

Post by Žvaigždėtas dangus »

Amvay skalbimo milteliai gaminami vandenilio peroksido pagrindu( jei neklystu), kažin ar taip jau labai ekologiška.Šiaip tai aišku, jie ir kokybiškesni ir švaresni už įprastus skalbimo miltelius. Bet aš niekaip neapskaičiuoju, kad tai būtų pigiau.
Pasidomėk, Laimuti, jei turi galimybę, iš ko jie gaminami. Jei skalbsi L.O.C.u, tai, aišku galima laistyti gėles ir kt.
Vėliau aš būsiu pakviesta į pristatymą, tai tada išsiklausinėsiu.
Uriel
Posts: 588
Joined: Sun 12 11, 2005, 15:23
Location: Vilnius

Post by Uriel »

Nesu chemikė, ir nežinau, ką reiškia "Bioquest", bet manau, kad tai sudėtinio mišinio pavadinimas... Skalbia deguonies išskyrimo principu. Nepatingėjau ir pasiėmiau aprašymą. Beje, kas patinka, kad išskalbus su tais milteliais, visi skalbiniai "kvėpuoja", taip lengva per juos orą traukti burna. O palyginus su visais skalbikliais, kitais, tai poros užsikemša.

O daugiau apie šią produkciją mokantys angliškai gali pasiskaityti http://www.Quixtar.com
Tai -JAV saitas, kuriame sau produktus renkuosi pati. Paminėsiu kelis skyrius:
SA8 - skalbimo priemonės,
Dish Drops - viskas kriauklei (indų polvikliai)
Nutrilite - vitaminai
Glister - dantų priežiūra,
LOC - Oooo... čia visa "poezija"... Tik kas man ne prie širdies, kad "tupiems" amerikonams prigamino visokio atskiedimo laipsnio to LOC, ir gavosi kaip atskira tema :)))
Artistry - superinė kosmetika
Satinik - galvos priežiūros priemonės ir t.t.
Beje, naudojant skystą muilą rankoms, gaunasi kaip apsauginė pirštinė, kremas ir dar kažkas kartu. Labai gerai saugo rankas. Anksčiau kitokio ir nenaudojau... Dabar jau ne visada įperku. Nors šiaip - labai labai taupi produkcija :) Aš ją tiesiog .... įsimylėjusi. Ir visa ekologiška. Va čia gerai
Dobė
Posts: 675
Joined: Mon 09 26, 2005, 8:58
Location: Vilnius

Post by Dobė »

prieš metus gavau AMWAY LOC dovanų ir iki šiol naudoju valymui - tikrai labai taupus, bekvapis, nedirginantis. šiokios tokios chemijos, aišku jame yra, ir aš sodyboje visgi norėčiau be jo apsieiti. o būtų įdomu sužinoti apie AMWAY skalbimo miltelius - kokio jie pavidalo, ar gerai išskalbia?šiuo metu skalbimui naudojame bekvapius miltelius NEUTRAL (aišku ta pati chemija, tik neturi kvapo ir nesukelia alergijos), bet kadangi pilame į vietinę kanalizaciją, tai norisi neteršti. patalynę skalbiu su muilo drožlėm RINGUVA, tačiau tai irgi ne išeitis.
virtuvėje naudojame, jei reik ką pašveisti, GARSTUKĄ ir vyras kartais, naudoja bekvapį ploviklį SUR CARE arba NEUTRAL (kai aš nematau, nes baru, kad nenaudotų :mrgreen: ). bent jau reikės pereiti prie tų amvėjų, vis mažiau kenksminga :roll:
o paprastai kanalizacijai yra tokios bakterijos parduodamos visur supermarketuose "Septic Gobler" - suberi pakelį į šiltą vandenį ir išpilstai nakčiai į visas angas - tada jau bakterijoms prasideda puota - jos valgo popieriaus likučius, plaukus ir kitokią organiką. skanaus, jums mielosios, ir kuo ilgiau nepraraskite apetito :lol: :mrgreen:
Kalnarute
Posts: 145
Joined: Fri 09 23, 2005, 13:22
Location: Klaipeda

Post by Kalnarute »

na as Laimi tai dar gyvenu mieste ir naudoju ta visa bruda.
Del Amway tai nezinau.Atsiliepimus girdejau gerus,bet pati nebandziau.
Idomu butu pabendrauti su chemikais,gal tarp musu tokiu yra.Jeigu tu sakai,kad LOK skystis pagamintas is kokoso aliejaus,tai gal mes galim kazka panasaus pasigaminti patys.Na pvz.is linu semenu aliejaus.Vat rekia chemiku konsultacijos.
Gal net galima pasigaminti kazka,kad sunaikintu ir fekalijas.Na jas galima uzpilti negesintom kalkem,bet kiek tai veikia aplinka,nezinau.
Skaiciau,kad zoroastrieciai visas savo siuksles uzpildavo kalkem,kad tai nekenksminga.
Laimis
Posts: 1378
Joined: Mon 05 19, 2003, 11:42
Location: Link Ukmergės
Contact:

Post by Laimis »

Kalnarute wrote: Idomu butu pabendrauti su chemikais,gal tarp musu tokiu yra.Jeigu tu sakai,kad LOK skystis pagamintas is kokoso aliejaus,tai gal mes galim kazka panasaus pasigaminti patys.Na pvz.is linu semenu aliejaus.Vat rekia chemiku konsultacijos.
Nu tokie dalykai jau yra daromi...

Pvz. Sabachas mums atveža muilo, kuris pagamintas iš alyvuogių aliejaus (80 proc) ir alyvuogių lapų sulčių (20 proc.). Žodžiu, vietoj palmių aliejaus čia naudojamas alyvuogių aliejus. Galima pasigaminti pačiam, tik reikia žinot technologiją.

Kitas dalykas, girdėjau, kad Lietuvoje jau gaminamas toks muilas. Grynai iš augalinių žaliavų. Jokių šuniukų nežudoma. Žodžiu irgi bus grįsta kokiu nors aliejumi, galbūt sėmenų. Reikia surasti tuos gamintojus... Čia ne apie RInguvą kalbu..yra dar kažkokie žmonės....reikia tik juo susirasti...

Trečias dalykas yra jau visur reklamuotas GARSTUKAS. Juk jis išvis gaminamas iš garstyčių miltelių ir putoklio šaknų. Žodžiu pati gali pasidaryt sodyboje, užsiauginti sau ploviklį.

Taip pat yra išspręstas ir fekalijų naikinimas. Užpili durpėm ir pelenais. Palaikai 2 metus kur nors lauke, kad neliktų žmogaus organizme gyvenančių kirmėlių ir pili viską ant daržo. Galima pilti ir ne ant daržo, tada nereikės 2 metus laikyt. :)

Žodžiu viskas jau yra padaryta, tik reikia domėtis. :)
Naujas forumas praktikams
http://esu.tiems.kam.esu.lt
Egidijus
Posts: 116
Joined: Mon 11 08, 2004, 19:40
Location: Kaunas
Contact:

Post by Egidijus »

Na nebūtina ir to Amway pirkti, kai ką galima ir pačiam užsiauginti bei pasidaryti arba kažką pigesnio nusipirkti.
Be to chemikalai esti ir kitur. Iš

http://www.zalieji.lt/temos/Naujienos/c ... _buityje_1

CHEMIKALAI BUITYJE (I) [J.Ivanauskaitė, "Žalioji Lietuva"]
spausdinti
atgal
Dauguma chemikalų yra pernelyg plačiai paplitę, kad jų būtų galima visiškai išvengti. Bet straipsnių ciklas, pradedamas 21-mame „Žaliosios Lietuvos“ numeryje, padės jums atsikratyti pačių pavojingiausių chemikalų, naudojamų buityje. Taigi nuo šiol kiekvienas sau prižadėkime, kad pradėsime naują gyvenimą – gyvenimą be nuodingų chemikalų.

Chemikalai svetainėje

Baldai, televizoriai, įvairūs kiti elektros prietaisai, kilimai, užuolaidos ir kiti svetainėse esantys daiktai, dažniausiai yra pagaminti iš medžiagų, kurių sudėtyje yra chemikalų. Kai kurie jų, naudojami kaip atsparūs ugniai, ilgai išsilaikantys ore kaupiasi mūsų organizme ir po truputį ardo natūralią hormonų sistemą; dar kiti, tokie kaip VOC (lakios medžiagos), ardydami ozono sluoksnį, prisideda prie globalinių aplinkosauginių problemų bei gali dirginti plaučius ar netgi sukelti vėžinius susirgimus.

Ko turime vengti:

sintetinių kilimų, baldų, kimštų sintetiniais porolonais, latekso ar plastikinės dangos (šie gaminiai išskiria greitai garuojančias medžiagas (vadinamas VOC), kurios prisideda prie oro teršimo bei skatina astmos ir kitų kvėpavimo takų ligų padažnėjimą);
produktų, kurie pagaminti iš ugniai ir dėmėms atsparių medžiagų;
kilimų keitimo moters nėštumo metu.
Ką turime daryti:

pirkti kilimus, užuolaidas ir įvairius baldus, pagamintus iš natūralaus pluošto (vilnos, medvilnės, rotango ar džiuto);
pirkti kompiuterius ir monitorius, turinčius TCO 95 arba TCO 99 ekologinį lygį, t.y. jų sudėtyje turi būti mažai nedegių medžiagų;
sintetinius kilimus keisti į medines, keramines ar kamštines grindis;
jei tai yra pernelyg brangu, keiskite į tokius, kurie yra natūralaus pluošto;
vietoje oro gaiviklių naudojimo dažniau atidarinėkite langus! Jei tai padaryti nėra sąlygų, naudokite kvapų ėdiklius (taurę su kepimo soda ar maišelį džiovintų natūralių lapelių ir žiedlapių).
Parengta pagal WWF
Laimis
Posts: 1378
Joined: Mon 05 19, 2003, 11:42
Location: Link Ukmergės
Contact:

Post by Laimis »

Nu kainos prasme galbūt tada galima sulyginti Fairy ir AMWAY. galbūt. Bet kokybės prasme ir ekologijos prasme, tai jau tikrai ne. Jei Feiriu plauni indus, tai ten lieka chemija ant lėkštės... ir dalį to visada suvalgai. O paskui perki vaistus, nes susisergi... Moki pinigus, be to terši upes ir ten žuvis marini, jas gaudo žvejai ir parduoda nesveikas tau pačiai...oi persistengiau turbūt... :) Bet esmė aiški... Fairis - blogis.

O nusipirkti AMWAY galima pas prekiautojus. Aš Kaune pirkau iš Daivos, tel.: 8 610 64154. Paskambinkit ir įsigykit, jei tik norit.
Naujas forumas praktikams
http://esu.tiems.kam.esu.lt
Laimis
Posts: 1378
Joined: Mon 05 19, 2003, 11:42
Location: Link Ukmergės
Contact:

Post by Laimis »

Laimis wrote: Kitas dalykas, girdėjau, kad Lietuvoje jau gaminamas toks muilas. Grynai iš augalinių žaliavų. Jokių šuniukų nežudoma. Žodžiu irgi bus grįsta kokiu nors aliejumi, galbūt sėmenų. Reikia surasti tuos gamintojus... Čia ne apie RInguvą kalbu..yra dar kažkokie žmonės....reikia tik juo susirasti...
Och, kaip malonu cituoti save patį... Žinai, kad niekas tavo žodžių niekaip neišvartys už nieką nesi atsakingas, esi laisvas. Turėtume apskritai cituot tik save ir nieko daugiau... Mąstyti savo galva. :)

Bet štai apie toj citatoj minimą muilą. Kaip tik šiandien po pusmečio radau tą muilą pas savo draugą. :) Galiu sudėtį nurodyti:

100% Natūralus Rankų Darbo Muilas

Mėtinis

Sudėtis: saponifikuoti palmių, alyvų, kokosų ir sojų aliejai, mėtos, melisos ir eukalipto eteriniai aliejai, žalias Prancūziškas molis, vanduo. Tik augalinės ir mineralinės kilmės medžiagos. Be sintetinių kvapų, dažų, koncervantų.

PĮ Lemurija, tel.: 8 698 40013.

Gaila daba negaliu nuotraukos to muilo įdėti. Labai gražus, perrištas juostele ekologine, išvaizdus, kaip pyragaitis atrodo. Yra įvairių rūšių. Daug kas juos dovanoja, nes jis gražiai atrodo. Žodžiu, prekė ant bangos. Kaina 5 lt. 120g.

Aš pats visiškai nenaudoju muilo jau tris metus. Oda mano pradėjo kvepėti, pasveiko (nes muilas kenkia odai) ir nenužudau ant jos gyvenančių gerųjų apsauginių bakterijų. Žodžiu esu įsitikinęs, kad muilas ne tik nenaudingas žmogui, bet dar ir kenkia, todėl jo nenaudoju ir kitiems nepatariu... Bet jei jau yra žmonių negalinčių be jo gyventi, tai siūlau pirkti būtent tokį muilą arba kokį kitokį panašų, kuris pagamintas iš augalinių riebalų, o ne iš gyvūnėlių (šuniukų).
Naujas forumas praktikams
http://esu.tiems.kam.esu.lt
Žvaigždėtas dangus
Posts: 303
Joined: Thu 01 05, 2006, 12:36
Location: visata

Post by Žvaigždėtas dangus »

Radau saite, kaip galima pasidaryti pačiam muilo, tiesa, naudojant paprastą pigų muilą,bet pridedant pieno, medaus, žolelių, aliejų ir kt.

http://www.rojaussodai.lt/straipsnis.php?id=896
Irute
Posts: 238
Joined: Wed 03 26, 2003, 2:58
Location: Kaunas

Post by Irute »

Weledos muilas gaminamas tik iš augalinių žaliavų, bet, žinoma, jis ne 5 Lt kainuoja :wink: gal kokius 4 kart daugiau......
Daina
Posts: 113
Joined: Tue 11 09, 2004, 13:47
Location: Kaunas

Post by Daina »

Sveiki visi!!! :D

Fantastika jus cia matyti rasant apie tai, apie ka paskutiniu metu labiausiai domiuosi, kas man aktualu ir del ko naktimis nemiegu, nes skaitau knygas apie sveikus namus ir buiti! :wink:

Ir greiciausiai atsiduriau butent ten, kur galiu paklausti, KUR GALECIAU GAUTI NUSIPIRKTI TO GARSTUKO??? Kiek visur beieskociau, niekur nerandu. :?

Jus labai graziai atsiliepiate apie AMWAY ir tai mane tikrai paskatins ji nusipirkti, nes paskutiniu metu ieskojau, kur galeciau rasti distributoriu :) Dziaugiuosi, kad yra tiek daug zmoniu, kuriems rupi ekologiski, sveiki produktai, nes kartais, kai nueinu i parduotuve, pamaciusi cheminiu produktu gausa, ir issigastu, ir pagalvoju, nejaugi visi tai perka ir dziaugiasi??? :shock:

Parasykit, prasau, del to GARSTUKO :)
Laimis
Posts: 1378
Joined: Mon 05 19, 2003, 11:42
Location: Link Ukmergės
Contact:

Post by Laimis »

Kur nusipirkti GARSTUKO parašyta šitoje temoje:
http://anastasija.lt/forum/viewtopic.ph ... highlight=
Naujas forumas praktikams
http://esu.tiems.kam.esu.lt
Rytė
Posts: 860
Joined: Sat 09 28, 2002, 11:30
Location: Kaunas
Contact:

Post by Rytė »

Gal aš ką ne taip dariau, bet su AMWAY milteliais ne viskas išsiplauna. Nebent prieš tai LOC tirpale pamirkyt reikia? :roll:
Egidijus
Posts: 116
Joined: Mon 11 08, 2004, 19:40
Location: Kaunas
Contact:

Post by Egidijus »

Kaune galima nusipirkti Ekologinių prekių parduotuvėje (Vilniaus g. 38) - einant pro Vilniaus g. požeminę perėja į senamiestį, nepriėjus pirmos sankryžos, po kaire puse.
Garstuko kaina 4lt su centais
Egidijus
Posts: 116
Joined: Mon 11 08, 2004, 19:40
Location: Kaunas
Contact:

Post by Egidijus »

http://www.lpf.lt/learning/environmenta ... als_LT.doc

Namų ūkio chemikalų alternatyvos
Daugelis namų ūkyje naudojamų produktų yra pavojingos medžiagos, pvz.: dažai ir dažų skiedikliai, orkaitės ir kanalizacijos valikliai, rutuliukai kandims naikinti, grindų ir baldų vaškas, kilimų ir baldų apmušalų valikliai bei pesticidai. Dauguma nuodingų namų ūkio medžiagų turi savo natūralias alternatyvas. Kai kurias iš jų rasite žemiau pateiktoje lentelėje.

Vietoje šių medžiagų naudokite šias
Valikliai su amoniaku Soda ir vanduo
Šlifuojantys valikliai Pusė citrinos su boru
Grindų/baldų vaškas 1 dalis citrinos, 2 dalys alyvuogių aliejaus
Sidabrinis valiklis Verdantis vanduo, soda, druska ir gabaliukas aliuminio
Tualeto valiklis Soda ir tualeto šepetys
Dezinfekavimo priemonės ½ puodelio boro ir 4,54 l vandens
Kanalizacijos valikliai ½ puodelio sodos, ¼ puodelio acto ir verdančio vandens
Kilimų ir baldų apmušalų valikliai Sausas kukurūzų krakmolas
Rutuliukai kandims naikinti Kedro skiedros, levandų žiedai
Aliejiniai dažai Latekso ar dažai vandens pagrindu
Baldų striperis Švitrinis popierius
Naminių augalų insekticidai Pamazgos ar gabalėlis muilo ir vanduo

Dėka angliavandenių chemijos pasiekimų, dabartinėse parduotuvėse parduodama daugybė augalinės kilmės surfaktantų bei tirpiklių. Nevalstybiniai tyrimai bei vartotojų atsiliepimai parodo, kad šie produktai yra lygiai tiek pat, o kartais net labiau veiksmingi negu iš naftos išgaunami jų atitikmenys. Jie yra žymiai saugesni aplinkai. Augalinės kilmės valikliai yra gaminami iš atstatomų išteklių ir dažniausiai yra nenuodingi, biologiškai suskaidomi ir turi mažai VOC.

Kitos pavojingų namų ūkyje naudojamų chemikalų alternatyvos yra:• Dažai
 Emalis ir aliejiniai dažai – degūs ir nuodingi
Alternatyvos: kalkakmenio kalkės ar dažai kazeino pagrindu, perdirbamos sudėties dažai
 Dažai (beicas)/Apdailos - degūs ir nuodingi
Alternatyvos: latekso dažai ar natūralių žemės pigmentų apdailos.

• Pesticidai
 Fungicidai – nuodingi
Alternatyvos: neperlaistyti augalų, plotą aplink juos laikyti švariai ir sausai
 Sintetiniai pesticidai – nuodingi
Alternatyvos: botaniniai (natūraliai išgauti) pesticidai – skaistenis, rotenonas, sabadila, nikotinas
 Botaniniai (natūraliai išgauti) pesticidai – nuodingi
Alternatyvos: insekticidinis muilas (pvz.: „Safer“) pramuša vabzdžių apsauginį šarvą
 Naminių augalų insekticidai – nuodingi
Alternatyvos: muilo ir vandens mišinys, senos pamazgos – užpurkšti ant lapų ir nuskalauti
 Antkakliai nuo blusų ir purškikliai – nuodingi
Alternatyvos: antkaklis iš žolelių/tepalas (eukalipto ar rozmarino) arba alaus mielės jūsų augintinio valgiaraštyje
 Tarakonų ir skruzdžių nuodai – nuodingi
Alternatyvos: tarakonams: spąstai arba sodos ir cukraus pudros mišinys; skruzdėms: čili milteliai prie galinio įėjimo; verdantis vanduo pilamas ant skruzdėlyno
 Žiurkių ir pelių nuodai – nuodingi
Alternatyvos: spąstai, pašalinti maisto šaltinį

• Valymo priemonės
 Orkaitės valikliai – ėdantys ir nuodingi
Alternatyvos: soda, vanduo ir plieno drožlių šveistukai
 Tualeto valikiai – ėdantys, nuodingi ir dirginantys
Alternatyvos: tualeto šepetys ir soda; švelni valymo priemonė
 Dezinfekcinės medžiagos – ėdančios ir nuodingos
Alternatyvos: ¼-½ puodelio boro ir 4,54 l karšto vandens
 Kanalizacijos valikliai – ėdantys ir nuodingi
Alternatyvos: kanalizacinė pompa arba gyvatė; nupilti su verdančio vandens, ¼ puodelio sodos ir 56,66 g acto mišiniu
 Amoniakiniai ir universalūs valikliai – ėdantys, nuodingi ir dirginantys
Alternatyvos: paviršiams: acto, druskos ir vandens mišinys; voniai: soda ir vanduo; taip pat: ½ puodelio boro, ½ šaukštelio skysto muilo, 2 šaukšteliai TSP (mineralas, parduodamas metalo dirbinių parduotuvėse) ir 9,08 l vandens (taip pat išvalo vaško/tepalo sankaupas)
 Kilimų ir baldų apmušalų valikliai – ėdantys ir nuodingi
Alternatyvos: užbarstyti sodą ant kilimo ir išvalyti dulkių siurbliu
 Grindų ir baldų vaškas – degus ir nuodingas
Alternatyvos: 1 dalis citrinos sulčių ir 2 dalys alyvuogių arba augalinio aliejaus (prieš naudojimą gerai suplakti)
 Skalbinių baliklis – ėdantis ir nuodingas
Alternatyvos: ½ puodelio balto acto, soda arba boras
 Rutuliukai kandims naikinti – nuodingi
Alternatyvos: kedro žievė, laikraščiai, levandų žiedai
 Metalo valikliai – nuodingi
Alternatyvos: žalvariui ir variui: citrina ir druska arba citrina ir soda; chromui: obuolių actas; sidabrui: kalcio karbonato (milteliai, parduodami vaistinėse) ir alyvuogių aliejaus pasta – užtepus leisti nudžiūti, tada nublizginti su minkšta balta medžiaga.
Egidijus
Posts: 116
Joined: Mon 11 08, 2004, 19:40
Location: Kaunas
Contact:

Post by Egidijus »

Alternatyvūs valikliai
Alkoholis: Izopropilo alkoholis, (rubbing alcohol) žudys bakterijas. Jis yra naudojamas dezinfekuoti įpjovimus ir įbrėžimus. Taip pat jis tirpdys riebalus ir gali būti naudojamas kaip dėmių išėmimo priemonė iš kai kurių švelnių audinių (ne iš acetatinio ar dirbtinio šilko). Nenaudokite alkoholinių gėrimų kaip dezinfektantų ar dėmių išėmimo priemonių; jie savo sudėtyje turi cukraus, kuris gali palikti ant audinio dėmių.
Amoniakas: Amonio hidroksidas yra stipri bazė tirpdanti riebalus. Niekad nenaudokite amoniako uždaroje patalpoje, kadangi jo garai nuodingi. Atskiestas vandeniu jis tampa geru valikliu stiklui ar veidrodžiams sumaišytas su skalbimo ar indų plovimo priemonėmis jis pašalina nuo grindų vašką.
Kepimo soda: Natrio bikarbonatas gali būti naudojamas tiesiai iš dėžutės kaip švelni abrazyvinė valymo priemonė, ir gali gerokai mažiau nei pirktiniai valikliai braižyti paviršius. Soda lengvai absorbuoja kvapus ir yra rekomenduojama naudoti šaldytuve.
Balikliai: Natrio hipochloritas ar skystos chlorkalkės turi būti atskiestos vandeniu kad būtų saugu juos naudoti. Jis padeda pašalinti spalvotas dėmes iš audinių ir taip pat dezinfekuoja. Pakartotinai naudojant per stiprios koncentracijos baliklį, audiniai gali pagelsti, o medvilninių ir lininių audinių pluoštas gali susilpnėti.
Citrinų sultys: Citrinos rūgštis naudojama kaip švelnus baliklis vilnos ir celiuliozės pluoštui. Ji gali pašalinti šviežias nestiprias geležies rūdžių dėmes, tačiau yra neefektyvi įsisenėjusių dėmių valymui.
Druska (natrio chloridas): Druska gali būti naudojama kaip abrazyvas valymui, tačiau ji gali subraižyti kai kurios metalus ir plastmasę. Druska nepadeda išlaikyti dažytų audinių spalvos skalbiant.
Actas (5 procentų acto rūgštis): Actas neutralizuoja bazes, turinčias savo sudėtyje šarminių muilų. Actas pašalina ploną riebalų sluoksnį nuo paviršių, tačiau išės marmurinį paviršių. Baltasis actas yra saugus naudoti visiems neblunkantiems audiniams, tačiau ne medvilnei ir linui.
Laimis
Posts: 1378
Joined: Mon 05 19, 2003, 11:42
Location: Link Ukmergės
Contact:

Post by Laimis »

Vietoj chemikalinių dezodorantų (pieštukinių, purškiamų ar rutulinių moterų pažastims, ir vyrų turbūt) galima naudoti natūralų kristalinį dezodorantą.

Kristalinis dezodorantas parduodamas turbūt visose vaistinėse. Kaina apie 16-18 lt. Jį reikia pamirkyti į vandenį ir patepti prakeituojančias vietas - padus, pažastis. Susinaudoja sakė jis per 10 metų.

Kiek išsiaiškinau ten kažkokia kristalinė druska. Galbūt ji natūrali ir nekenkia gamtai. Dar reikia patikrinti. :) Mano viena draugė naudojo, tai sakė veikia gerai. Atrodo viliojantis sprendimas. Nuėjom su Gabriuku į vaistinę pirmą pasitaikiusią, paprašėm kristalinio dezodoranto ir tikrai radom. :)
Naujas forumas praktikams
http://esu.tiems.kam.esu.lt
Dobė
Posts: 675
Joined: Mon 09 26, 2005, 8:58
Location: Vilnius

Post by Dobė »

che, che, mes toki dezodorantą su vyru jau kokius 8 metus naudojam - tikrai labai efektyvus, tik nusiprausus reikia dar šlapias kūno vietas (pvz. pažastis) su juo patrinti tada nusišluostyti ir net per didžiausius karščius jokio nemalonaus kvapo - prakaitavimo, aišku nestabdo (kitaip būtų nesveika), bet kvapus nuima 100 proc., dezinfekuoja ir garantija visai dienai, nebent vasarą per didžiausius karščius reikėtų porą kartų panaudoti. sako, juos Tailande iš druskos formuoja rankomis, taigi visiškai natūralus produktas, mineralas, ant dėžutės parašyta, kad jame nėra konservantų ir kenksmingų aliuminio druskų :D tik jei odoje yra įbrėžimų, gali perštėti, bet tai nieko tokio, ju praeis. gal kai kam truputį gali odą sausinti, bet nebūtina visada su muilu pažastis trinti, tai odai daugiau riebalų liks :P
žinokite, kad jo ne tik vaistinėse yra, bet ir Thomas Philips parduotuvėse ir ten jis kainuoja pigiausiai - 10 lt :!: ieškokite įpakuoto į tokią žalią plastmasinę cilindrinę džutę su užrašu DEO-KRISTAL. :lol: :lol: :lol:
Laimis
Posts: 1378
Joined: Mon 05 19, 2003, 11:42
Location: Link Ukmergės
Contact:

Post by Laimis »

Irute wrote:Weledos muilas gaminamas tik iš augalinių žaliavų, bet, žinoma, jis ne 5 Lt kainuoja :wink: gal kokius 4 kart daugiau......
Irute, prašom iškelti atskirą temą Weledos produktams. Kas tai yra? Ar tai tikrai geras ir ekologiškas daiktas? Kiek kainuoja ir kam tinka. Prašom konkrečiai, nes aš girdėjau viena ausim, bet nieko konkretaus nežinau. :)
Naujas forumas praktikams
http://esu.tiems.kam.esu.lt
Post Reply