Kuo prausti odą?

Ekologiniai sprendimai, kurie padeda mūsų buitį ir gyvenimą apskritai sutvarkyti pagal naturalius gamtos dėsnius. ©Neringa

Moderator: Visi tvarkytojai

Post Reply
dykumų_vėjas
Posts: 6
Joined: Sun 01 21, 2007, 18:18

Kuo prausti odą?

Post by dykumų_vėjas »

Neradau tokios temos, taigi noriu sužinot, kuo praustis, nenaudojant muilo, kuris, kaip žinia sausina odą?
dykumų_vėjas
Posts: 6
Joined: Sun 01 21, 2007, 18:18

Post by dykumų_vėjas »

(pastebėjau redaguoti negalima :| )Beje noriu paklausti ir dėl dantų valymo, gal kas žino kokią alternatyvą dantų pastoms, ar jos nekenkia mūsų organizmams, upėms, į kurias įteka tasai vanduo? :roll:
jasmin
Posts: 653
Joined: Thu 05 22, 2003, 17:17

Post by jasmin »

Ką vartoti vietoj dantų pastos?
http://anastasija.lt/forum/viewtopic.php?t=227

ir tema forume 2

http://esu.tiems.kam.esu.lt/forum/viewtopic.php?t=119 (Čia perkelta visa svarbesnė informacija iš anastasija.lt forume esančios temos ir papildyta)


apie muilą
Šiuo metu mieste naudoju Sonett muilą, gal kas nors galės papasakot apie jį, nes aš dar neįsigilinau į tai :) o vasarą ir sodyboj tinka tos pačios žolės (t.y. įvairios žolelės), beje, bandžiau praustis ir su žolių milteliais, apie kuriuos kalbama temose apie dantis, ir visai puikiai :)

prieš tai turėjau tokio žmogaus iš Irano T. Sabach, kuris buvo atvažiavęs į Lietuvą, rankų darbo muilą, kuris nesausina odos. Sako, panašaus muilo yra pirkti ir Maximose (niekada neieškojau), tačiau jis Maximose kainuoja (kainuodavo ?) apie 30 Lt. Taip pat išbandžiau ir lietuvišką šio muilo variantą - PĮ "Lemurija" rankų darbo muilą. Negalėčiau pasakyt, kad jis visiškai nesausino odos, nebuvo visiškai tokio poveikio, kad nusiprausus muilu rankos lieka labai švelnios, kaip kad prausiantis tuo Sabach muilu, bet šiaip irgi labai patiko. Jį gamina kažkokia moteris Vilniuje, galbūt net įmanoma būtų gaut jos telefoną.
Taip pat girdėjau tokią nuomonę, kad kadangi tas muilas gaminamas namuose, tai kartais sunku nutaikyti aliejų proporcijas ar kažkas panašaus, todėl muilas ir gali sausinti odą, tačiau jei būtų atitaikytos proporcijos, galima gauti ir nesausinantį odos muilą. Manau, tokį muilą galima pasigaminti ir pačiam. :))

Apie muilus gal galės kas nors parašyti plačiau.

Paskaityk kitas forumo "Ekologiška buitis" temas, ten įvairiose temose yra užsimenama apie muilą ar kuo praustis, tik va vienos temos nebuvo..
Dobė
Posts: 675
Joined: Mon 09 26, 2005, 8:58
Location: Vilnius

Post by Dobė »

Sveiki :D

aš jau kokius metus nenaudoju jokio muilo prausdamasi (na nebent labai labai retai :), tik naudoju rankoms plauti ir tai nevisada ) ir oda nesausėja arba nežymiai sausėja nuo vandens (pas mus kietas) manau nereikia kvaršinti sau galvos ieškant idealaus muilo. bet koks muilas dažnai vartojamas sausins odą, patikėkit - bet koks, net ir iš pačių tauriausių medžiagų pagamintas, nes muilas nuima natūralius odos riebalus. juk nesam traktoristai, tai kamgi kasdien trinti savo vargšę oda muilu - kai jaučiam, kad nesam švarūs, geriau pamirkti vonioje (taupant vandenį, galima prileisti tik trečdalį vonios) arba pasigarinti pirtyje, jei yra tokia galimybė - pasenusi oda greitai "nusišeria" po tokių procedūrų, o jei dar žolelių ar avižų nuovirais, medumi pasitrinsime, tai geriau ir norėti nereikia, argi nesutiktumėt, ką ? :wink: :lol:
oda sausėja ne tik nuo muilo, bet ir nuo centrinio šildymo (žiemą), nuo užteršto oro, nuo maisto. yra ir individualus polinkis į odos sausumą. sausą odą galima retsykiais pamaitinti bet kokiu nerafinuotu šalto spaudimo aliejumi - kedro riešutų, migdolų, kviečių gemalų, kanapių, sezamų ir t.t. mano įsitikinimu - praustis su muilu tėra tik įprotis, toks pat, kaip kavos gėrimas ar pan., kurio galima atsisakyti - oda tik padėkos jums
o dėl žolelių miltelių dantų pastos, tai tikrai puikus dalykas - puikiai valo ir gaivina :D :wink:
Dina
Posts: 311
Joined: Sun 02 08, 2004, 21:30

Post by Dina »

Dobe, o kokį aliejų tu naudoji veido odai? Nes mano ir šiaip oda jautri, o kremų aš nemėgstu ir nenaudoju, kokias kaukes iš daržovių, grietinės, bet žiemą jaučiu, kad reikia kažkuom tepti..
O muilo jau ne vieneri metai veidui nenaudoju..
Dobė
Posts: 675
Joined: Mon 09 26, 2005, 8:58
Location: Vilnius

Post by Dobė »

Tiesą pasakius, Dina, tai aš veido odos niekuo netepu, tik prausiu lediniu vandeniu ryte ir vakare. tik kartais, kai pripuolus prie veidrodžio pamatau daugiau raukšlelių, susigriebiu, kad gal reikia kažkuom pamatinti :D tada susišlapinu rankas ir užlašinu ant delno šiek tiek kedrų riešutų aliejaus, ir įtrinu į šlapią veido odą - aliejų būtinai reikia įtrinti su vandeniu - pasidaro lyg tai emulsija ir jis tada geriau įsigeria. na bet kedrų aliejaus nevisada turiu, tai rašiau, kad tinka bet koks šaltai spaustas aliejus. galėčiau rekomenduoti "Barmunės" natūralius kosmetinius aliejus, pvz. kviečių gemalų - girdėjau apie jį gerų atsiliepimų, tačiau pati nebandžiau. galiam naudoti ir tuos, kurie parduodadmi supermarketuose nedideliuose buteliukuose, juos berods platina firma "Anira" - sezamų, saulėgražų, makadamijų, vynuogių. dar yra Weledos migdolų aliejus - jį galima naudoti makiažui nuimti, kartu ir oda pasimaitins. tiesiog siūlau išbandyti keletą ir atrasi, kuris tau geriau tiks. vieni matyt riebesni, kiti "kūdesni". gerai ir kiaušinio trynio kaukė su trupučiu medausa ir svogūno sultimis - labai gerai pamaitina, oda kaip aksomas tampa. o šiaip nepergyvenk dėl odos, juk ir raukšlelės natūralus reiškinys, o žiemą oda visada prasčiau atrodo nei vasarą. dar girdėjau tokių kalbų, kad jei nepatepa veido odos, tai ją nusiplovus vandeniu sutraukia ar pleiskanoja. man irgi taip būdavo, kai žalioj jaunystės bandžiau tepliotis kremais. nepanikuokit, tegul kažkiek papleiskanoja, bet jei nenaudosite kremų ilgesnį laiką - praeis savaime :) tad linkiu būti natūraliai gražioms :D
Dievo karys
Posts: 398
Joined: Mon 07 25, 2005, 5:37

Post by Dievo karys »

pirtis yra prausimuisi be muilo
karta i savaite pilnai pakanka

na bet moterys musu nelabai svarios, todel jos nori praustis dazniau :D
Dobė
Posts: 675
Joined: Mon 09 26, 2005, 8:58
Location: Vilnius

Post by Dobė »

:wink: na ir užgiedojo, DK, "moterys nešvarios", kaip koks musulmonas :wink: :lol:

o dėl pirties kartą į savaitę - šventa teisybė :!: kai gerai pasigarini, su beržine vanta išsiperi, tai toks švarus palieki, kad nors tiesiai į dangų tarp angelų galėtum sėdėt :lol:
dykumų_vėjas
Posts: 6
Joined: Sun 01 21, 2007, 18:18

Post by dykumų_vėjas »

nes atsiveria visos odos poros :D
Dina
Posts: 311
Joined: Sun 02 08, 2004, 21:30

Post by Dina »

Ačiū už mintis, Dobe.
Taigi, pirtis yra nuostabu, ypač dabar, kai į sniegą galima įlįsti:)
Pasidalinkit patirtimi-gal pirtyje ką nors naudojate?:)
Pvz pas mus populiaru medus.
dykumų_vėjas
Posts: 6
Joined: Sun 01 21, 2007, 18:18

Post by dykumų_vėjas »

prisiminiau su pirtim vieną nutikimą :lol: ėjom į tokią mažą pirtelę su pažįstamais. Pasikaitinom ir puolėm bėgt į ežerą, kuris už gal 70 metrų buvo ir reikėjo pro miškelį prabėgt, o ten nepravaikščiotas takelis, šakos, tai su tapkėm skuodėm...na ir puolėm, žinoma į ežerą, bet visas smagumas buvo tame, kad pro guminės tapkės skylę mano koja sulindo virš kulno ir niekaip ištraukt negalėjau, su tapke ežeran šokau :lol: :lol: paskui grįžom pritin, ta guminė tapkė suskystėjo, bet ištraukt atgal pro skylę nepavyko, teko suplėšyt :lol: :mrgreen:
Dobė
Posts: 675
Joined: Mon 09 26, 2005, 8:58
Location: Vilnius

Post by Dobė »

Mūsų pirtelė - atskiras pastatėlis, tai prisikaitinę pro duris tiesiai ant sniego lekiam žiemą ir be jokių tapkių :wink: :D geresnės kontrastinės procedūros nesugalvosi. mes irgi medų naudojam, vantas - beržines ir eukalipto, bet man kažkaip smagesnės beržinės ir kvepia skaniau, gal todėl, kad savos, lietuviškos. be to, kvapnesnės vantos tų beržų, mkurie auga drėgnesnėse vietose, o ne pušynuose (t.y. plaukuotojo beržo, kurio žievė balta, lygi nesuaižėjusi) kitokių vantų dar nespėjau išbandyti. į kubilą, kur mirkome vantas, dar įpilu šiek tiek natūralaus ekologiško TŪB Mėta ekstrakto pirtims. tą vandenį pilame ant akmenų -pasklinda aromatas :D paskui tuo vandeniu, kur mirko vantos, apsiplaunu. po to - švariu. išėjus iš pirties oda kvepia. tiesa, paskutinį kartą prieš eidami į pirtį užsiplikėme į termosą prakaitą varančios arbatos (liepžiedžių pagrindu) ir nusinešę į pirtį vis gurkšnojome (iki pėrimosi vantomis). labai įdomu buvo stebėti, kaip pro odos skylutes (poras) sunkiasi prakaito lašeliai ir taip po visą kūną kol susilieja į mažas sroveles. pagalvojau, kad su skysčiu ko gero išeina visokie nuodai. šiaip pirty tinka įvairios žolelių arbatos, priklausomai nuo skrandžio rūgštingumo, sveikatos būklės. Jadvyga Balvočiūtė sako, kad liepžiedžiai tinka visiems skrandžiams. o jūsų, Dina, kokie ritualai ? :D
jasmin
Posts: 653
Joined: Thu 05 22, 2003, 17:17

Post by jasmin »

Basta wrote:dar dėl muilo ir to, kad oda lieka švelni po jo, jasmin.. man kažkaip atrodo, kad staiga nuo muilo oda negali pašvelnėti, nes tai juk muilas.. greičiausiai jame yra glicerino, kuris tam kartui paminkština odą, o šiaip, kaip žinome, yra tiesiog mitas, kad odai tai naudinga
Tas Sabach'o muilas, kurį minėjau, gaminamas iš dviejų komponentų - 80 proc. alyvuogių aliejaus ir maždaug 20 proc. suspaustų alyvuogių lapų sulčių. Turbūt naudojant susidaro aliejų plėvelė ar pan. ir dėl to atrodo, kad oda švelni. Aš nesakau, kad tai gerai odai :) Geriausia, kai nereikia naudot jokio muilo, net ir labai ypatingo. bet kaip muilas man patiko.

:) vienas mano pažįstamas į klausimą "kuo prausti odą" atsakytų - "vandeniu".
Šiaip ant savęs pastebėjau, kad labiausiai odą sausina vanduo iš krano. teko palygint su vandeniu iš šulinio, jūros, net pirktiniu ir supratau, kad mano letenėlių ir veido oda nėra sausa :o ir gali nereikėt jos papildomai maitint, drėkint ar pan.
Dina
Posts: 311
Joined: Sun 02 08, 2004, 21:30

Post by Dina »

Dobe, ko gero, mūsų ritualai labai tradiciniai-vantos (pvz išdžiovintos kaduginės vantos lengvai paliečiant tinka visam kūnui, o padams labai gerai stipriai:) Vantomis gerai perti čia jau ištisas menas:)
Ežeras/eketė/pasivoliojimas sniege. išsitrinti druska, pasėdėti, nusiprausti, o tada medumi ir leisti jam įsigerti.
Apie liepžiedžių arbatą man patiko tavo mintys, pabandysiu: )
Equanimity
Posts: 7
Joined: Fri 11 14, 2008, 20:40

Re: Kuo prausti odą?

Post by Equanimity »

Yra natūralus muilas medimix, be gyvulinės kilmės komponentų ir netestuotas. Kainuoja 2,5lt, kokybiškas, be chemijos. vandenį reikėtų naudoti ne iš krano, kad nesausintų, pavyzdžiui, galima iš šaltinėlio arba šulinio, galima ir pirktinį. Kai aš gyvenu mieste, negaliu sau leist jokių pirčių, todėl man ir paprastas garinimas tinka. :wink: Jeigu oda sausėja, vietoj kremo galima naudoti nerafinuotus aliejus, apie juos galima paskaityti internete aliejus.com ir išsirinkti geriausią.
Beje, toje svetainėje galima paskaityti apie aliejus, bet nebūtina pirkti iš ten - Naujojoj Barmunėj yra pigiau, kai kuriose prieskonių parduotuvėse taip pat gali būti aliejų. Jei nenorit naudoti visiškai jokio muilo, gal užtektų veidą plauti tik vandeniu, o odai dezinfekuoti tiktų arbatmedžio eterinis aliejus, arba kiti antibakterinių savybių turintys eteriniai aliejai. Prieš naudojant et. aliejus reikia žinoti, kaip juos naudoti, o jei nežinot, perskaityti instrukciją būtinai. ^_^
Toltik
Posts: 580
Joined: Fri 10 28, 2005, 9:56
Location: Laisvės oazė
Contact:

Re: Kuo prausti odą?

Post by Toltik »

o kam jums to muilo? siūlyčiau prastis vandeniu ;) :)))) taip sakant H2O su gamtoje gausiai cirkuliuojančiais priedais ...
Equanimity
Posts: 7
Joined: Fri 11 14, 2008, 20:40

Re: Kuo prausti odą?

Post by Equanimity »

Nelabai protingas klausimas, bet kaip vanduo nuplauna prakaitą ir kai kuriuos kitus dalykus? Gi nenuplauna?
Post Reply