Kuo plauti plaukus?

Ekologiniai sprendimai, kurie padeda mūsų buitį ir gyvenimą apskritai sutvarkyti pagal naturalius gamtos dėsnius. ©Neringa

Moderator: Visi tvarkytojai

Laimis Zmuida

Kuo plauti plaukus?

Post by Laimis Zmuida »

Nenoriu sampunu plauti plauku ir tersti Baltijos gimtos!

Gal zino kas, gal atsakys, kuom plove plaukus zmones, kai dar nebuvo muilo ir sampuno, kai gere is Neries ir Nemuno pakranciu zmones tyra vandeni gerumo...
Mindaugas
Posts: 1311
Joined: Fri 09 27, 2002, 23:01

Post by Mindaugas »

vandeniu plove Laimi, vandeniu. Vandeny buvo viskas ko reikia. Nemune ir Neryje. Juk nedarydavo jokiu šampunų juk nesuko sau galvos dėl tokių smulkmenų. Bent jau turėtų taip būti. Bent jau norėtusi tikėti.
Pažystu žmogų kiris ir dabar taip gyvena, jokiu šampūnų tik Upės vanduo. Ir tu Laimi pažysti
Gluosnė
Posts: 513
Joined: Thu 04 24, 2003, 13:26
Location: Kaunas/
Contact:

Post by Gluosnė »

Uii.. :( Sunkiai isivaizduoju.. Nu nebent ieitu i mada "ja upala s samosvala" shukuosenos.. Na, gal tikrai yra kokiu kitokiu alternatyvu.. :roll:
Beveidis
Posts: 218
Joined: Mon 09 30, 2002, 19:49

Post by Beveidis »

Tuos tarsalus kuriuos gamina musu civilizacija galima nuplauti arba sampunais kuriuos ta pati civilicacija gamina specialiai jos gaminamiems tarsalams plauti arba
priversti bakterijas suryti tuos tarsalus. as asmeniskai su bakterijom kontakto kol kas neturiu. gal kas nors jau turit?
V
Posts: 220
Joined: Wed 01 08, 2003, 19:57
Location: Kaunas

Post by V »

Kiek esu girdejusi, plovimui plauku ir prausimuisi naudodavo tokius augalus, kurie prie upiu berods auga - paemus ir patrynus, jie putoja kaip muilas. Tik pavadinimo as nezinau ju. Plaudavo ir prausdavosi purvu, po to ji isskalaudavo, plaukus plaudavo ir kiausiniais.
Gluosnė
Posts: 513
Joined: Thu 04 24, 2003, 13:26
Location: Kaunas/
Contact:

Post by Gluosnė »

Va..prisiminiau.. Kefyras! Arba rugpienis ;) Kas kam skaniau :mrgreen:
Kazkokis profesorius man patarinejo.. atseit nesuardoma naturali galvos odos mikroflora..
Laimis Zmuida

Post by Laimis Zmuida »

Jei tikrai tik zoleliu ir purvo pakanka plaukams issiplauti, tai kiekvienas sodyboj po 30 litu kasmet galesim sutaupyt, vien sampunu neperkant. O tokiu dalyku, kuriu imanoma atsisakyti, manau bus daug... Tie kas gauna 500Lt. per menesi, tai tie isvis gales nedirbti! Nes atsisakius pravaziavimo bilietu, ivairiu buto patarnavimu, sampunu ir t.t. susidarys nemaza sumele. Kazin kiek susidarys paskaiciavus kiek mes bereikalingai isleidizme pinigu? 5000-10000 per metus? Siaip tai viena priezasciu del kuriu ieskau sampuno pakaitalo yra butent pinigai.

Nepirksiu sampuno: sutaupysiu pinigu, netersiu gamtos sampunu ir netersiu gamtos pakuote (cia kartais ir siuksliu isvezimas ir sandeliavimas ir vieta savartyne prisiskaiciuoja ir ekologines islaidos). Po 10 metu susilauksiu vaiku, tai jie ateje i pasauli ras 30 sampuno pakuociu maziau! Ir cia vien nuo sampuno! O kiek tokiu dalyku yra?

Mano draugas kasdien maudosi upeje. Jis sampuno visai nevartoja. Del minksto vandens plauku nereikia papildomai plauti!

As pats jau du metus nevartoju muilo. Nustojau vartoti, nes oda sausedavo ir atsirasdavo demes. Pasirodo, kad muilas zmogaus kunui nereikalingas. Pakankamai nuplauna vanduo! O muilas tik prazudo musu teigiamas bakterijas!

Hmmmm....dabar tereikia pabandyti kaip atrodo plaukai be sampuno. Gal reikes dar tiksliai tas zoles atrasti, kurios nuriebalina, o gal pakaks svariu ir minkstu upes ezero vandeniu praustis. Aciu visiems uz patarimus ir laukiu konkretesnes informacijos...
Beveidis
Posts: 218
Joined: Mon 09 30, 2002, 19:49

Post by Beveidis »

Man nuo sampunu galvai bloga - tad as rimtai suinteresuotas sio klausimo issprendimu
Dalia
Posts: 37
Joined: Fri 04 25, 2003, 13:10
Location: Kaunas

Post by Dalia »

Beveidis wrote:Man nuo sampunu galvai bloga - tad as rimtai suinteresuotas sio klausimo issprendimu
Galima apseiti be šampūno.Jeigu plaukai greitai riebaluojasi, gerai plauti su kiaušinio baltymu. Jeigu normalūs ar sausesni, tryniu. Visai neblogai tinka ir košelė iš duonos minkštimo, tik paskui reikia atidžiai perskalauti plaukus, kad neliktų trupinių. :D
Dalia
Rytė
Posts: 860
Joined: Sat 09 28, 2002, 11:30
Location: Kaunas
Contact:

Post by Rytė »

Beje, Beveidi, šampūno poveikį gali neutralizuot, perplaudamas galvytę dilgėlių nuoviru. :wink:

Arba galvą žmonės su ūkišku muilu plauna ir žolytėm skalauja.
Bandžiau. Tada dar plaukai ilgesni buvo, tai padariau išvada, kad tik trumpai kirptiem berniukam tinka. Reiks vėl pabandyt, nes jau trumpai kirpta mergaite patapau. :wink:
Renata
Posts: 264
Joined: Tue 01 14, 2003, 10:40
Location: Vilnius
Contact:

Post by Renata »

Isrugos tinka ne plaukams plauti, o skalauti. Beje, butent isrugu, saules ir kantrybes deka graikes tapdavo blondinemis.
Duona tikrai puiki priemone plaukams plauti, tik geriau naudoti ne pluteles, o minkstima.Pluteles kiek bemirkytum, trupiniu vistiek lieka. Jei plaukai trumpi - tai, aisku, ne problema.Bet ilgakasems grazuolems ir grazuoliams geriau duonos minkstima uzplikyti verdanciu vandeniu ir palikti kokiai valandai, kol vanduo praaus. Dar geriau ta procedura atlikti is vakaro, tik "sampunas" ryte bus mazumele saltas :D Ne beda - geras pirmas zingsnis grudinimosi takeliu :wink:
Žvaigždukas
Posts: 378
Joined: Tue 02 18, 2003, 23:13

Post by Žvaigždukas »

trinti
Last edited by Žvaigždukas on Wed 12 21, 2005, 13:38, edited 1 time in total.
Laimis Zmuida

Post by Laimis Zmuida »

Amira

Prisijungė: 01 02 2003
Pranešimai: 2
Miestas: Žemė
Parašyta: Tr. 05 07, 2003 2:38 pm Rašyti temą: ...

--------------------------------------------------------------------------------

Kiek zinau yra tokios dvi zolytes, kuriomis galima skalbti audinius - tai vaistinis putoklis(reikia naudoti jo saknis) ir plikasis skleistenis - jo nuoviras ne tik skalbia, bet dar ir minkstina bei gydo ranku oda. Is putoklio dar galima pasigaminti ir sampuna plaukams. Stai, Laimi, tau ir atsakymas, bet uz efektyvuma negarantuoju, pati nebandziau... Sekmes!
Eglė
Posts: 110
Joined: Sun 02 02, 2003, 22:01
Location: Kaunas

Post by Eglė »

Siaip tai dar plaukus galima plauti (skalauti) ramuneliu (sviesius) ar dilgeliu (tamsius) nuoviru arba parugstintu (geriausiai tam tinka naturalios citrinos sultys) vandeniu. :wink:
marija
Posts: 9
Joined: Sat 04 26, 2003, 22:35
Location: Sakiai

apie plaukus

Post by marija »

:!: kalbant apie sampunus, noriu pasakyti, kad yra tokia zole, kuri vandenyje putoja ir ja galima kuo puikiausiai plauti ne tik rankas, bet ir plaukus, o skalauti getriausia su dilgelem arba jaunais berzo lapeliais... :)
Agnė
Posts: 402
Joined: Wed 02 19, 2003, 13:17

Post by Agnė »

<skalauti geriausia su dilgelem arba jaunais berzo lapeliais...>

Vėl kabinėsiuos prie žodžių. Šiaip man geriausia skalauti vandeniu, galėtų būti pripilama ir kokių tai žolių nuoviro. Čia kyla klausimai:

1. Kaip pasidaryti nuovirą? Nors apytiksliai , kiek lapų/ žolės, kiek vandens?
2. Ar galima pasidaryti nuoviro koncentratą ir jį naudoti ilgesnį laiką? Kiek laiko ir kaip paruoštas koncentratas yra naudotinas - savaitę? pusę metų? Kad kiekvieną kartą su plaukų trinkimu nepasidaryti ilgiausios procedūros – bėgu į lauką rinkti dilgėlių, užsivirinu vandenį, užpilu, laukiu, kol pritrauks, košiu, aušinu ir tik tada plaunu. Visos procedūros, kurios atima daug laiko ir reikalauja specialaus pasiruošimo man kelia įtarimą. O jei maudausi ir galvą plaunu ežere? Turi būti juk kažkoks paprastas, racionalus būdas.
Eglė
Posts: 110
Joined: Sun 02 02, 2003, 22:01
Location: Kaunas

Post by Eglė »

Agnė wrote:< O jei maudausi ir galvą plaunu ežere? Turi būti juk kažkoks paprastas, racionalus būdas.
Agnute,
Vat kai maudysiesi savo sodybos (svariame) ezeriuke, tai tau ir nuoviru jokiu nebereiks :D
~~Mergele~~
Posts: 33
Joined: Sun 06 01, 2003, 12:25
Location: Kaunas

Post by ~~Mergele~~ »

Agnė wrote:Čia kyla klausimai:

1. Kaip pasidaryti nuovirą? Nors apytiksliai , kiek lapų/ žolės, kiek vandens?
2. Ar galima pasidaryti nuoviro koncentratą ir jį naudoti ilgesnį laiką? Kiek laiko ir kaip paruoštas koncentratas yra naudotinas - savaitę? pusę metų? Kad kiekvieną kartą su plaukų trinkimu nepasidaryti ilgiausios procedūros – bėgu į lauką rinkti dilgėlių, užsivirinu vandenį, užpilu, laukiu, kol pritrauks, košiu, aušinu ir tik tada plaunu. Visos procedūros, kurios atima daug laiko ir reikalauja specialaus pasiruošimo man kelia įtarimą. O jei maudausi ir galvą plaunu ežere? Turi būti juk kažkoks paprastas, racionalus būdas.
As pati pasidarau ta nuovira vienam kartui: saujele dilgeliu + virinto vandens 1 l. Man atrodo, jei paliksi keliom dienom ta nuovira, gali "prarugti" ir pradeti skleisti nemalonu kvapa ;D.
Minčių nebuvimas netrukdo būti bendraminčiu Image
Laimis
Posts: 1378
Joined: Mon 05 19, 2003, 11:42
Location: Link Ukmergės
Contact:

Post by Laimis »

Mano močiutė visą gyvenimą plovė plaukus su ūkišku muilu.
Rytė
Posts: 860
Joined: Sat 09 28, 2002, 11:30
Location: Kaunas
Contact:

Post by Rytė »

Laimis wrote:Mano močiutė visą gyvenimą plovė plaukus su ūkišku muilu.
Bandžiau: arba mano plaukai netikę, arba muilas dabar kitoks, arba aš dar ne močiūtė. :lol: :lol: :lol:
Post Reply