Ką vartoti vietoj dantų pastos?

Ekologiniai sprendimai, kurie padeda mūsų buitį ir gyvenimą apskritai sutvarkyti pagal naturalius gamtos dėsnius. ©Neringa

Moderator: Visi tvarkytojai

Laimis Zmuida

Ką vartoti vietoj dantų pastos?

Post by Laimis Zmuida »

Gal kas girdejot koki patarima kuom pasta pakeisti? O gal jos visiskai galima atsisakyti niekuo nepakeitus tik sveikai maitinantis? Gal kas zino kokiu nors pavyzdziu?
Mindaugas
Posts: 1311
Joined: Fri 09 27, 2002, 23:01

Post by Mindaugas »

žinau pvz kelis.
1. Vienas pažystamas buvo Afrikoj tai pasakojo kaip ten valo dantis, sake kad niekas nevalo su pasta, o kramto šaknis kažkokias, kurias galima ir parduotuvėse nusipirkti , pundeliais parduoda. Pas žmones vietinius dantys balti balti, nebuna jokio karieso.

2. Kažkas sakė kai toki klausima buvau uždavęs , kad ir Lietuvoj nebūdavo kariesų ir ligų , tik dėl valymosi nežinau. Nebuvo probl. kol nebuvo krikščionybės ir žmonės Lietuviai nevalgė mėsos, o valgė grūdus kuriuos patys užsiaugindavo ( šito patvirtint negaliu ). Logiška :)

3. Yra bachuras 14 metų gyvena Kaune, niekad nesivalė dantų, dantys sveiki balti ir jokių problemų ( gal kad nevalė sveiki? )

4. Susitvarkiau ir aš visus dantis, valausi su pasta. Dantistė sakę kad dantis gedo iš vidaus, o tai yra ne dėl valymo. Išvada tokia tai priklauso nuo maisto ir vandens.

5. Skaičiau ar girdėjau V.Megre nuomuone apie dantų priežiūra. Vladimiras sakė kad tai priklauso nuo vandens

Tai va spreskite patys.....
Gluosnė
Posts: 513
Joined: Thu 04 24, 2003, 13:26
Location: Kaunas/
Contact:

Post by Gluosnė »

Pasta reikalinga daugiau burnos dezodoravimui ir dantenu prieziurai.. manau skalavimo priemonem (vaistazokiu nuoviru) tai galima kompensuoti. O svarbiausia yra gerai ishsivalyti dantu pavirsiu ir tarpdancius. Pasta dantu neapsaugo, joks kalcis per dantis neprasiskverbia :mrgreen:
Tai gal shepetuku dar neatsisakykim ;)
O nuo vandens tikrai priklauso - svarbi fluoro koncentracija jame.. be to dantys labai priklauso nuo to, kuo musu mamytes maitinosi neshtumo metu ir ar pakako joms kalcio. Ir nuo musu mitybos, kuomet dantys dygo..
Renata
Posts: 264
Joined: Tue 01 14, 2003, 10:40
Location: Vilnius
Contact:

Post by Renata »

Dantis sekmingai galima valyti akmens druskos ir aliejaus misiniu (paimti ziupsneli ir pirstais trinti dantis bei dantenas), idealu, jei i ta misini idesite savo sodyboje uzauginto baklazano pelenu. Nezinau, kodel baklazano, bet autorius knygos, kurioje skaiciau, akcentavo pelenuose esancias mineralines medziagas. Jogai rekomenduoja vietoje sepetelio naudoti azuolo (ir dar kazkokio medzio, prisiminsiu, parasysiu kokio) sakeles. Galima prisidziovinti pundeliu ziemai. Pakramtai galiuka, kol susidaro lyg ir plausu sepetelis, ir juo trini dantis: mechaniskai nuvalai, o azuolo zievieje esancios medziagos ir taninai teigiamai veikia dantenas. Pabalinti dantis galima soda, kreida ir medzio anglimi.
Laimis Zmuida

Post by Laimis Zmuida »

O, cia jau panasu i tai ko ieskojau: nei sepetuku gamtos netersciau, nei dantu pasta. Gal gali pasakyti koki cia autoriu mini ir kokia knyga?
Rytė
Posts: 860
Joined: Sat 09 28, 2002, 11:30
Location: Kaunas
Contact:

Post by Rytė »

O kaip iš maisto daugiau kalcio gaut? Tabletės tai jau aišku, kad nieko negelbėja,kiaušinių lukštai (kai kiaušinių visai nevalgom :wink: ) irgi atkrenta. Pienas nuo 14 metų nerekomenduojamas ( o ir namėgstam mes jo :x ), tai kas lieka? Sezamo sėklos? Dar?.... :?:
Gluosnė
Posts: 513
Joined: Thu 04 24, 2003, 13:26
Location: Kaunas/
Contact:

Post by Gluosnė »

Ir kiausiniu nevalgot..oho.. O mano mergiote be pieno negali..

Siaip zinau, kad kalciu labai turtingi salierai. :) Ir tas kalcis dar geriau pasisavina, nei is gyvulines kilmes produktu.
Rytė
Posts: 860
Joined: Sat 09 28, 2002, 11:30
Location: Kaunas
Contact:

Post by Rytė »

Nu nepasisekė tiem mano vaikam: mamytės pieną jau ir bėgiodami,kalbėdami gavo. Tai ir žinojo (čia dvimetė Gabrielė išmąstė :roll: ), kad mamyčių vaikučiai mamyčių pienuką valgo, o karvių vaikučiai karvių pienuką... Taip to karvės pieno ir nepradėjo gert. Nors ragaut badė, bet neskanus pasirodė... :wink:

O salieras (kaip tyčia :roll: ) mūsų visai nemėgstama daržovė. Gal vienintelio jo ir nevalgom. :cry: Tai ką dabar daryt??? :wink:
Kristina
Posts: 266
Joined: Wed 12 18, 2002, 3:24
Location: Airija-Lietuva
Contact:

Post by Kristina »

girdejau kad kalcio yra grikiuose,manau paprasciausiai butu susirasti knygute kur aprasoma kokios mineralines medziagos ir vitaminai yra kokiose produktuose.
V
Posts: 220
Joined: Wed 01 08, 2003, 19:57
Location: Kaunas

Post by V »

visa ta infomacija galite susirasti bibliotekoje pasieme biochemijos vadoveli ;)
Rytė
Posts: 860
Joined: Sat 09 28, 2002, 11:30
Location: Kaunas
Contact:

Post by Rytė »

Žmonės, nu iš kur pas mus Londone tą biochemijos vadovėlį rast? :roll:
Aš anglų kalbą gal ir moku, bet ne iki tiek, kad visus maistelių pavadinimus... :wink:
V
Posts: 220
Joined: Wed 01 08, 2003, 19:57
Location: Kaunas

Post by V »

:D Na gerai, man to biochemijos vadovelio tikriausiai prireiks ruosiant tyrimus kursiniui, tai jei reikes, pasiziuresiu ka nors :wink:
Gluosnė
Posts: 513
Joined: Thu 04 24, 2003, 13:26
Location: Kaunas/
Contact:

Post by Gluosnė »

Pavarciau as vadoveli, nieko neradau, gal rimtesnio reik :)

Loreta, tavo mazuciukams pasiseke ir net labai. Maniskei irgi siuo poziuriu nuskilo, ilgai turejo mamytes pieno. Bet va karvutes irgi jai skanus :) Ir pienas, ir varske ir kiti produktai, is jo gaminami. :)
V
Posts: 220
Joined: Wed 01 08, 2003, 19:57
Location: Kaunas

Post by V »

Gali buti, kad rimtesnio. As is sesers issiklausinejau, nes man butent reiktu kursiniui visu maisto medziagu, kiek ju reikia zmogui, ir kokiuos produktuose ko yra. Na paziuresiu...
Romas
Posts: 87
Joined: Thu 11 21, 2002, 15:38
Location: Vilnius

Apie pieną

Post by Romas »

Pienas yra geras satvinis maistas. Kam dievas sukūrė karvę :?:

Palankiausias metas pienui gerti yra vakare prieš miegą. Pakaitinti su prieskoniais: šafranu, kardamonu, cinamonu. Galima medaus (tik nekaitinti).

Jokiu būdu nemaišyti pieno su kitais produktais. Nevirti pieniškų košių. Ypač manų.

Vienintelis dalykas, kuris lieka neaiškus: ar pienas iš parduotuvės yra tinkamas ar ne. Ar duoda daugiau naudos, ar žalos.

Romas J.
aiva
Posts: 6
Joined: Thu 10 31, 2002, 11:53
Location: kaunas

Post by aiva »

Abi mano proseneles turejo gerus dantys iki gyvenimo pabaigos. Viena daznai kramte sakus, kita- ajeru saknys. Abi beveik nezinojo(nenaudojo) cukraus ir kvietiniu miltu.
Esu 100o/o tikra, kad augaliniame maiste yra visu reikalingu dantims ir kaulams madziagu. Paziurekir i karve- kiek ji suvalgo kalcio, ka? Zoleje jo gi visiskai nera. Uztat duoda po kibira pieno ir kur dar jos kaulu stiprumas!
Pienas gal gerti ir butu gerai, jegu karve nebutu padaryta gyvu pieno kombinatu ir vietoj gamtos lemtu keliu simtu litru per metus nebutu priversta is saves issunkti kelis tukstancius skyscio.
Vaidotas Špokauskas
Posts: 13
Joined: Tue 05 13, 2003, 8:22
Location: Kelmė

Post by Vaidotas Špokauskas »

Geri, klausimai, geros diskusijos. Tik man atrodo, kad visos tos žinios ateis pačios, kai gyvensim savo sukurtose sodybose ir valgysim pačių išaugintą, šviežią maistą, kuris žinos, ko mums reikia labiausiai.
Eglė
Posts: 110
Joined: Sun 02 02, 2003, 22:01
Location: Kaunas

Post by Eglė »

As irgi taip manau. Tik ka daryti tada, kai dar tos zinios "kelyje"..? :)
Vaidotas Špokauskas
Posts: 13
Joined: Tue 05 13, 2003, 8:22
Location: Kelmė

Post by Vaidotas Špokauskas »

Tai problema, žinoma. Bet gal pradėti ją spręsti reikia ne iš to galo. Argi taip svarbu jau šiandien atsisakyti visų šiuolaikinio gyvenimo sukurtų dalykų. Gal pirmiau iš tiesų reikia susikurti savo erdvę, o kol kas naudotis tuo, ką turime.
Mindaugas
Posts: 1311
Joined: Fri 09 27, 2002, 23:01

Post by Mindaugas »

Vaidotas Špokauskas wrote:Tai problema, žinoma. Bet gal pradėti ją spręsti reikia ne iš to galo. Argi taip svarbu jau šiandien atsisakyti visų šiuolaikinio gyvenimo sukurtų dalykų. Gal pirmiau iš tiesų reikia susikurti savo erdvę, o kol kas naudotis tuo, ką turime.
Labai pritariu :)
Post Reply