Maži atradimai Meilės Erdvei

Įvairūs sodinimo būdai, priežiūra

Moderator: Visi tvarkytojai

Post Reply
Irena-irocka
Posts: 460
Joined: Thu 02 27, 2003, 14:50
Location: Vilnius

Maži atradimai Meilės Erdvei

Post by Irena-irocka »

Sveiki :D , norėtusi čia surinkti be galo vertingą asmeninių patyrimų ir pačių išrastų ir todėl tokių brangių atradimų informaciją.

Kam to reikia?
Panašiai kaip skaitydami receptų knygas, nevisada atskleidžiame patiekalo pagaminimo paslaptis.
Ir gyvas papasakojima leis labiau suprasti, pažinti ir pamylti Meilės Erdvės augintinius :love:
galbūt paskatinti paieškoms...
:D Tegu svajonės pildosi! :D
Irena-irocka
Posts: 460
Joined: Thu 02 27, 2003, 14:50
Location: Vilnius

Post by Irena-irocka »

Image Bruknės
Labutis visiems , norėčiau pasidalinti mažičiais atradimais, kurie man pasirodė stebuklingais :)

sugalvojau paskaityti apie bruknes, anksciau to nedarydavau, nes man šios uogos atrodė pažįstamos ir ... nežinau, žodžiu netraukė dėmesio... O DABAR!!! skaitau sau taip ramiai, galvoju gal yra galimybė sode kaip nors pabandyti priglausti, išauginti ir perskaitau, kad jos yra "vechnozeljonye" (kaip tai leituviškai vadinasi nesuradau, čia kaip visi spigliuočiai nenumeta lapų visus metus), o tai reiškia, kad lapukus galima ir iš po sniego rinkti :) ir DAR bruknės auga, gyvena iki 300 metų (!), įsivaizduojate, čia gi kaip ąžuolai, tokia mažytė žolė, o tek informacijos prikaupia per savo gyvenimą...

Dėl augimo perskaičiau, kad gali augti ir žolėje, bet geriausiai savo savybes atskleidžia pušų sausame miške.

Dar viena man pasirodžiusi nepaprastai naudinga savybė - tai bruknių gebėjimas ilgai išsilaikyti švežiomis. Jos turi kažkokių medžiagų, kurie veikia kaip konservantai, t.y. neleidžia augti visokiems grybeliams, pėlėsiams. Po to netyčia suradau ir Megre knygoje rašė, kad jei į vandenį subersi trečdalį bruknių, tai tokį vandenį galima bus skaniai išgerti ir po kokiu 2-jų metų.
Dar rašė, kad senovės Rusijoje buvo labai paplytę patiekalai is bruknių.
Jų nereikia sterializuoti, galima išplauti, užpilti silpnu cukraus tirpalu ir į sveikatą valgyti visą žiemą, dėti į patiekalus, virti kisielius ir pan.
Jei norėsite rinkti lapukus arbatai tai tą reikia daryti kokį kovo men. arba vėlų rudenį , nes vasarą surinkti lapeliai juos džiovinant parudija...
Uogos sunoksta rugpjutį-rugsejį...

na kol kas viskas :D

Linkiu suplanuoti stebuklingą Meilės Erdvę!
:D Tegu svajonės pildosi! :D
Irena-irocka
Posts: 460
Joined: Thu 02 27, 2003, 14:50
Location: Vilnius

Post by Irena-irocka »

Image Reikia daug daug meilės

Noriu pasidalinti dar vienu atradmu... dėl medžių augaliukų.
Praeitais metais išdygo man ąžuoliukas (namuose ant palangės) ir kaip visi normalus gyvi laukiniai medžiai numetė lapukus prieš žiemą. Galvoju, na pavasarį turėtų pasirodyti nauji, visiems taip būna, bet dėja :( - ne , taip neatsitiko... mano ąžuoliukas sudžiuvo.
Šiemet vėl išgygo mano ąžuoliukai-gražuoliai (Laimio ir Mindaugo padovanotos gilės), labai pergyvenau, kad nenumestų lapukų ir..... įsivaizduojate lapai pradėjo kristi, ir nuo mažos vysnaitės nukrito ir nuo Kauno klubo dovanoto persiko nukrito... Dieve, neįsivaizduojate kaip pergyvenau dėl jų, kalbėjausi su jais, glosčiau, labai stipriai mylėjau, labai, man tikrai jie labai svarbūs, jie gyvi... IR VALIOOOOO!!! lapukai pradėjo augti (!) va dabar žiemą pradėjo augti nauji lapukai, tokie gražus, švelnus, nauji, žali lapukai IR DAR pradėjo augti šalia dar papildomi ąžuolai (Iš kur idomu? - gal iš meilės:))

Žodžiu, jei jūsų augaliukai numeta lapus, jiems labai sunku būna. Matyt natūralioje gamtoje, budami po atviru dangum, po saule, su savo draugais, medžiai sugeba atgyti laisvai, bet namuose jie uždari ir gyvena mūsų meile, tai va reiktų jos negailėti ir dalinti visa širdimi :-)


Tegu plinta jųsų širdies Meilės Erdvė! :)
:D Tegu svajonės pildosi! :D
Irena-irocka
Posts: 460
Joined: Thu 02 27, 2003, 14:50
Location: Vilnius

Post by Irena-irocka »

Image Mūsų medžiai

gal ir žinoma informacija apie medžių aukštį, bet va vizualiai galima paplanuoti kaip ta Meilės Erdvė atrodys, kai mūsų 20-30 cm. augaliukai išaugs į kelesdešimt metrų:
Beržas auga 20m.
Eglė - 20-50 m. (matot koks skirtumas gali išaugti ir 20 ir 50 m.)
Kaštonas - 30 m.
Liepa - 30 m.
Pušis - 40-50 m.
Ąžuolas - 40-50m.

Kažkada jau sakiau, kad jei tankiai sodinsi vien egles, tai po jomis niekas neaugs, skaičiau, kad vien egles ar tai išalina žemę, ar tai turi kažkokių atseit nuodingų medžiagų, kad kiti augalai negali augti.
Ir iš tikrųjų mačiau, kur buvo atsatomas miškas ir pasodintos vien eglės, tai po jomis tuščia, plikas spiglių apmėtytas plotas.
Beje ne kartą mačiau, kai iš eglių planuoja tvoras, mačiau ir pasodintas. Eglės labai gražiai auga susipinusios šakelėmis, bet kol dar jaunos, o kai subręs - tai apačioje kamienai bus pliki ir pasidarys skilės.
Nebent viršunėles nupjauti, tada eglė auga į plotį...


Eglės šaknys auga arti žemės paviršiaus, palyginus pvz., su pušimi, kurios šaknys auga gilin į žemę, todėl esant stipriam vėjui, eglė dažnai krenta jei nėra ja palaikančių medžių šalia su kitokia šaknų sistema...
Sodinant ąžuolą vertėtų nepamiršti, kad jo šaknys į plotį iki 20 m. išsišakoja, tai jau reikės planuoti, kad kaimynams kiaulystės neprikrėsti ir į svo daržą kad jau stipriai neužlįstų šis galiūnas.

Iš eglės spyglių (kaip ir iš pušies) daro tokį gėrimą: supjausto išplautus spyglius (1 litras), užpila virtu vandeniu (3 litrai) ir palieka stovėti 3 dienas. Prieš geriant nukošia, įdeda cukraus/medaus ir kas nori citrinos rugšties na ir geria, rašoma, kad po 1 stiklinę per dieną... Toks gėrimas vad. "vitamininis kokteilis" :)

Pati bandžiau vieną kartą taip daryti su pušimi, tai vanduo per trys dienas sugedo :) (gal reikėjo daugmaž vėsioje vietoje laikyti, o aš tai šiaip namuose laikiau) ir niekaip negalėjau nuplauti indo po tų spiglių, nes labai daug sakų išsiskyrė ir nenusiplauna jos taip jau lengvai - tokia linksma patirtis :)), bet gal jums geriau seksis.

Ai tiesa, dar pušies ką tik susprogusius pumpurus galima valgyti (tai būna labai anksti po žiemos), tie galiukai labai švelnus ir skonis idomus :)


Tai tiek kol kas :)

Sėkmės mums svajojantiems savo Gyvenimą.
:D Tegu svajonės pildosi! :D
Feja Ivanovna
Posts: 46
Joined: Thu 12 16, 2004, 21:09
Location: Kariotiskes

Post by Feja Ivanovna »


Apie medzius
Sveiki! Kai ziuriu pro virtuves langa, matau du spygliuocius medzius - keni ir cuga. abieju spygliukai svelnus, abiem mazdaug po 30 metu. tik kenis sviesiai zalias, o cuga - tamsiai zalia. kenio kamienas nusetas puslelem, jas paspaudus istryksta lipnus, ir kvapnus skystis - aliejus. kaimynas miskininkas sake, kad tai - balzaminis kenis. tas kenio balzamas yra geras vaistas viskam - gydo z aizdas, itrukimus, jaunina oda. noreciau ir savo sodyboje auginti siuos medzius. skaiciau, kad cugos labai tinka gyvatvorems. isvaizda jos primena pusies ir egles hibrida. ju tevyne yra Siaures Amerika, ten jos isauga labai dideles, bet ir pas mus jos neblogai auga. savo zemeje butinai pasodinsiu keleta cugu is siaures puses - ju saknys gana stiprios, laja grazi, visada zalia - ir nuo veju apsaugos ir ju vaizdas bus akiai malonus. kitas medis, kuris man labai patinka, yra maumedis. jau turiu pora pusantro metro metro maumeduku vazonuose pirktu is medelyno (pati bandziau daiginti - sunkiai dygsta, greitai zuva). ikasiau juos darze su visais vazonais ir meldziuosi, kad saknys neisaltu, kad suzaliuotu jie pavasari. maumedziai labai stambus, ju issidraikiusios sakos atrodo tiesiog mistiskai, o rudeni jie buna nuostabios ochrines geltonos spalvos! Be to, jie numeta spygliukus, ir ju laja yra gana reta, todel saules neuzstoja - vadinasi, galima sodinti rytuose ar net pietuose. medelyne man sake, kad maumedziai gerai auga ir pavieniui, tik jaunu medeliu nereikia aukstai risti - apie 50 cm aukstyje, kad jie galetu laisvai maskatuotis vejyje. tada geriausiai vystosi ju kamienai. o kad tik manieji isgyventu iki pavasario!
deja, su kedriukais man visai nesiseka. buvo isdyge trys grazus daug zadantys daigeliai, taciau po kiek laiko jie tarsi sustodavo ir budavo uzsikonservave - nebeaugdavo, nebeisleisdavo antru lapeliu. as ju tikrai neperlaistydavau, zeme emiau is pusyno su humusu. kai pastebejau, kad paskutinysis kedriukas "apmire", neiskenciau ir atkasiau jo stiebeli - vienoje vietoje jis buvo ipuves. gal mano meiles buvo per mazai? teks bandyti dar karta. :|
Feja Ivanovna
Posts: 46
Joined: Thu 12 16, 2004, 21:09
Location: Kariotiskes

Post by Feja Ivanovna »

Ieva

Sveikuteliai! sako, pavasari prazydus ievoms, oras atsala. pastebejau, kad taip paprastai ir nutinka. ievu ziedai labai kvapnus, nors tas ju kvapas - savotiskas ir gal ne visiems malonus. taciau zydi jos trumpai, tai ir salnos greit praeina. ievos idomios tuo, kad jos - pusiau krumai, pusiau medziai. auga greitai, greit gali ir isplisti, issikeroti, bet galima suformuoti ir grazu medeli. taigi, jos tinka gyvatvorei. bet idomiausios ievos uogos - juodos, kai prinoksta, saldzios, siek tiek sutraukia burnos gleivine. jei kas nesate ragave, butinai paragaukite rade ieva augancia kur nors miske ar galbut sode. nors uogos minkstimo nedaug, o kauliukas - didelis, bet vis tiek jos nepakartojamo skonio, labai aromatingos. siaureje, kur saltos ziemos, o vasaros trumpos, zmones jas augina kaip sodo kultura, vietoj vysniu ar obelu. uogas, kurios prinoksta rugpjuti, renka ir dziovina. is ju paskui daro kompotus, trauktines, uzpiltines, kisielius ir t.t.. o Sibire dziovintas ievos uogas malunuose mala i miltus su visais kauliukais, po to is tu miltu daro skaniausius pyragu idarus. pati valgiau pyraga su ievos uogu idaru - viena teta atsivezusi is Sibiro pavaisino. manau, ne kiekvienam gurmanui yra teke ragauti tokio neiprasto idaro. jei kas nezino, rusu k. ieva vadinama "cheryomucha", kai kas Lietuvoje painioja ieva su aronija. ievos zieve ir lapai, kaip ir uogos - vaistingi, pasizymi sutraukianciom savybem, gydo skrandzio ligas. savo meiles erdveje ievai jau paskyriau vietele, gal ir jus susigundysit? saldziu sapnu ir svajoniu!
http://linnaeus.nrm.se/flora/di/rosa/pr ... npad10.jpg
http://www.ibiblio.org/herbmed/pictures ... -padus.jpg
Post Reply