Medlieva

Įvairūs sodinimo būdai, priežiūra

Moderatorius: Visi tvarkytojai

Skelbti atsakymą
Dobis
Pranešimai: 285
Užsiregistravo: Pir 01 26, 2004, 16:42
Miestas: Vilnius

Medlieva

Standartinė Dobis » Ant 08 23, 2005, 9:38

pagrindinę info apie šį augalą rasite čia:
http://www.ve.lt/?rub=1065924828&data=2 ... 1089991641

kadangi šią vasarą pirmąkart paragavau medlievos uogų, tai noriu dar šį bei tą pridėti nuo savęs.

iš pradžių mano akį patraukė prie kai kurių sodų augančios gana aukštų (apie 4 m), tiesių krūmų gyvatvorės. mane sudomino, kad šie krūmai apačioje pliki, beveik be lapų, bet tankiai susodinti labai tiesūs ir liekni jų kamienai primena etnografinę žabų tvorelę. lapai auga aukščiau - maždaug 1 m nuo žemės lygyje. paskui vaikščiodama po mišką pastebėjau tuos pačius krūmus daug kur augančius tiesiog savaime miške, bet nežinojau jų pavadinimo. šį pavasarį, tiksliau vasaros pradžioje pastebėjau, kad jie žydi baltais smulkiais žiedeliais, o liepos pradžioje jau buvo ir melsvai rausvai violetinių uogyčių - tokių kaip nuotraukoje iš straipsnelio. paragavau - saldu, skanu, minkštos. šiek tiek primena kaulenį, kuri vaikystėje valgydavau kieme su vaikais, bet kur kas skanesnės. įdomus uogakrūmis. manau, kad mano aprašytas krūmas yra paprastoji medlieva (Amelanchier ovalis), nes lapeliai tamsiai žali ir ovalūs kaip juodalksnio. dar girdėjau žmones jas vadinant ameliankiais ir korintomis (Žemaitijoje). matyt dirvai nereiklios, bet saulutę mėgsta. nepanašu, kad plistų atžalomis. gaila, kad neapsirūpinau savo sėklomis - pamaniau, miške pilna, galima bet kada išsikasti. :love:

Dobis
Pranešimai: 285
Užsiregistravo: Pir 01 26, 2004, 16:42
Miestas: Vilnius

Standartinė Dobis » Tre 08 24, 2005, 8:36

žinau, Basta, kad sėti iš sėklų yra pati tikriausia kūryba, bet be 5 arų aplink namus turiu dar ir 1 ha žemės kūrybai, o gyvatvorę noriu pasidaryti aplink tuos 5 arus. tiesiog nebeturiu kantrybės laukti. miške pilna medlievų, pasidairysiu kur kokio nedidelio krūmelio, tiesiog perkelsiu į kitą vietą, o sėklų kitąmet gal prisirinksiu.

beje, jų tėvynė atrodo ir yra Šiaurės Amerika. pas mus dar auginamos kanadinės medlievos, tik nežinau, ar jų uogytės valgomos. :love:

ArturasGeniu
Pranešimai: 112
Užsiregistravo: Tre 07 18, 2007, 13:45
Miestas: Geniu km.

Re: Medlieva

Standartinė ArturasGeniu » Ket 10 04, 2007, 14:27

šis krumelis yra labai gajus, galima lengvai ji padauginti atlenkus šakele ir užkasus puse jos žememis. Per vasara isišaknija, kaip serbentu ar agrastu šakeles. Lengvai prigyja persodinus ir nereiklios dirvai. Stiebai gali užaugti gana aukšti, mačiau soduose apie 8 metru aukščio, priklausomai nuo priežiuros. Nugenejus, stiebus leidžia naujas atžalas iš šaknu, kuo dažniau nugenetos, tuo daugiau atžalu. Atviroje, sauletoje vietoje pradeda žydeti šakeles jau apie 1 metro ugio. Pavesyje, miške, žymiai mažiau žydi. Patrešus ir dažniau palaisčius, užaugina sultingesnes ir didesnes uogytes. Jos tinka uogienems, kompotams, ypač sveika valgyti žalias, turi panašiu vitaminu kaip šermukšniai, aronijos, kaulenis. Tinka gyvatvorems, papuošti prie namu ar šalia sodo. Gražiai žydi ir panašiai kvepia kaip ievos. Ju uogytes labai megsta paukštukai, ypač keliaujantys rudeni i pietus. http://keep4u.ru/full/080208/70cbb4c6b64551142b/jpg

Skelbti atsakymą