Ar galima skiepyti medelius?

Įvairūs sodinimo būdai, priežiūra

Moderator: Visi tvarkytojai

Donatus
Posts: 329
Joined: Sun 07 10, 2005, 3:54
Location: Klaipėda
Contact:

Re: Medziu prieziura

Post by Donatus »

Neringa wrote:Man kyla klausimas del medziu genejimo. Jei jau taip leidziant medziui augti naturaliomis salygomis, ar tai nereiskia kad geneti medzius taip pat yra kenksminga? Pagal siuolaikine sodininkyste, lyg ir savaime suprantama - jei nori kad gerai deretu medziai, reikia tinkamai geneti. Bet ar tai nepriestarauja medzio prigimciai? Dar kai pagalvoju, prisimenu vaikysteje su tevais vaziuodavom i kaima pirkti obuoliu, o kaime obelys dideles, negenetos ir pilnos obuoliu budavo. Gal vistik nereikia geneti, ka?
Man taip pat kilo panašus klausimas labai svarbiai! Skiepijimas ir Senajame Testamente yra uždraustas, kiek pamenu. Pasodinau vaismedžių sėklyčių, tačiau visi aplink purkštauja, kad neva užaugs laukiniai ir neduos vaisių, Bent jau normalių neduos. Sako visi, kad būtinai skiepyt reikia, kitaip niekaip. Bet tie agronomai tik kažkieno kito pamokyti yra ir tikėti jais nelabai. Logiškai pagalvojus, su Anastasija pasitarus, tai natūraliai, "laukiniškai", augantys vaismedžiai turėtų duoti nuostabų derlių. Tai kaip iš tiesų yra? Gal kas galit pasakyti, nes imu nerimauti, dar nežinau kaip... O labai noriu Dievulio kurtais obuoliukais maitintis!.. :roll:
Liūtaširdė
Posts: 538
Joined: Sun 08 07, 2005, 10:45
Location: Alytus

Post by Liūtaširdė »

Na bent jau aš,tai tikrai nebijau.Ten kur sakei biblijoj rašoma,tai tie žmonės klydo dėl to,kad jau tas medis būtinai ir vaisius turi duot,juk jei jis ne duos,tai kiti duos.Juk reikia džiaugtis,kad mežiai išvis dar gyvuoja,juk jie gamina deguonį ir valo orą :D .
Aš ne liūtukė,bet širdis tokia...
Donatus
Posts: 329
Joined: Sun 07 10, 2005, 3:54
Location: Klaipėda
Contact:

Post by Donatus »

Taip, Liūtašidžiuke, medžiai yra gerai, bet aš planuoju kone visus vaismedžius iš sėklytes auginti, tad jei jie visi užaugs ir vaisių neduos... O skiepyti jų kažkodėl visai nenoriu... :(
Liūtaširdė
Posts: 538
Joined: Sun 08 07, 2005, 10:45
Location: Alytus

Post by Liūtaširdė »

Brrr :| ...Skiepytis aš pati labai nemėkstu,o ką kalbėt apie obelį,juk jai šaka nupjaunama.Jūs tik įsivaizduokit,kad jum reikia skiepytis ir nupjauna ranką ir vėl su kuonors priklijuoja :( ...Labai žiauru :!:
Aš ne liūtukė,bet širdis tokia...
Alyta
Posts: 319
Joined: Sun 02 06, 2005, 13:29
Location: zeme

Post by Alyta »

Mano senelis pernai daug ir skaniu obuoliu priskyne nuo obels,salia keliuko,kuri isdygus is seklytes.Aplinkiniuose soduose obuoliu visai nebuvo
Donatus
Posts: 329
Joined: Sun 07 10, 2005, 3:54
Location: Klaipėda
Contact:

Sėklų!

Post by Donatus »

Fantastika! :D

Gal būtų galima gauti jos sėklų? Kur ji randasi? Gal galima iki jos nusigauti? :?:

Bet, mieli Anastasijiečiai!, negi visi skiepijote savo vaismedžius? :? Gal yra kitas būdas? Ar tikrai iš sėklytės obelys neduoda vaisių, ar čia tik "sistemiečių" paistalai? Labai norėčiau patarimo kokio! Kaip Jūs darote? Ką manote? Kaip šitą problemą sprendžiat? (Ar dar niekas neturit tokių suaugusių vaismedžių iš sėklyčių, kad vaisius duotų?..)

Pasidalinkit patirtimi! Būsiu labai dėkingas! :H
Alyta
Posts: 319
Joined: Sun 02 06, 2005, 13:29
Location: zeme

Post by Alyta »

Ji auga prie Dusios ezero.Su seklytem manau problemu nebutu :D
jasmin
Posts: 653
Joined: Thu 05 22, 2003, 17:17

Post by jasmin »

Vaisius neskiepytos obelys veda, tik iš kokio gražaus išpūsto cheminio obuolio gali išaugti paprasta obelaitė, žodžiu, l. dideli šansai, kad gausi "nerūšinę" obelį. Bet kažkoks mažas procentas būna ir tų rūšinių. taip girdėjau
o kai kurių labai pakeistų vaisių sėklos iš viso yra nevaisingos (geras žodžių žaismas :| ) ir medelio iš jų nebeišauginsi
Donatus
Posts: 329
Joined: Sun 07 10, 2005, 3:54
Location: Klaipėda
Contact:

Post by Donatus »

Tai "rūšinės" gerai, ar ne? Nelabai supratau. Tai reikia tik pakankamai gerų sėklų? Tai tada aš ramus :)
Liūtaširdė
Posts: 538
Joined: Sun 08 07, 2005, 10:45
Location: Alytus

Post by Liūtaširdė »

Man nesvarbu rūšinė ar ne rūšinė,svarbu,kad skanūs ir sveiki obuoliai :D .
Aš ne liūtukė,bet širdis tokia...
Liūtaširdė
Posts: 538
Joined: Sun 08 07, 2005, 10:45
Location: Alytus

Post by Liūtaširdė »

Tas pats kaip sulyginti veislinius šunis ir neveislinius :mrgreen: .
Aš ne liūtukė,bet širdis tokia...
jasmin
Posts: 653
Joined: Thu 05 22, 2003, 17:17

Post by jasmin »

esmė tame :) , kad iš pasėtų veislinės, kaip pavadinau, "rūšinės" obels sėklų gali išaugti visai kitokia obelis. pasėji didelio obuolio sėklas, gražaus, t.t., o išauga obelis su mažesniais, rūgštesniais vaisiais ir pan. Kitokia negu sėjai, negu obuolį suvalgei. todėl jas ir skiepija, kad gautų būtent tokius vaisius, kokių nori. t.y. paskiepijus tikrai žinai, kad obelis bus tokia ir ne kitokia. nežinau, ar čia aiškiai parašiau, gal ir nelabai :)

šiaip yr tokia nuomonė :) , kad medžiai su jais bendraujant prisitaiko prie žmogaus. ir medukas pasistengtų, kad jo vaisiai būtų (taptų) žmogui skanūs
Last edited by jasmin on Sat 08 20, 2005, 22:13, edited 1 time in total.
glesum
Posts: 954
Joined: Tue 02 18, 2003, 13:14
Location: Kaimas
Contact:

Post by glesum »

Ir seniau zmones medzius skiepijo. mano mociute pvz vaikystej( jai dabar virs 80m)...
vaisius priklauso nuo to, kokios obels ziedadulkem bus apvaisintas tas ziedas, kurio obuolio seklas sodini... O gal as ir klystu... zodziu tai, kokie bus obuoliai priklauso nuo genu derinio.... panasiai kaip ir su zmonem...tik va, kaip tuos genus suderinti... cia jau reik bituciu prasyt turbut :)
O del saku genejimo... mano teta dirba soduose... tai ji mums geni soda... baisu... zmones patys pasidare technokratai, o dabar ir medzius tokiais padaryti nori... rimtai. dar jauniems medukams nukarpo virsunes, kad vaisiai
zemai kabetu... ir stovi tie mediukai lyg be galvu...baisu ziuret... musu soda nuolat kenkejai puola, vaisiai puna... as manau, kad tai susije... galbut, medis be virsunes, kaip ir zmogus be galvos nebesugeba normaliai reguliuoti saves ir gintis nuo kenkeju... Soduose tai medzius purskia daugybe kartu, o mes tai ne...
Bandziau su tevais apie tai kalbet... bet... turbut iseitis viena -- pirkt savo zemes ir sodint savo soda...
Liūtaširdė
Posts: 538
Joined: Sun 08 07, 2005, 10:45
Location: Alytus

Post by Liūtaširdė »

O pačioij pradžioj kaip ten buvo(kai dar "invalidų"nebuvo)? :roll:
Aš ne liūtukė,bet širdis tokia...
sraige
Vartotojas neaktyvus
Posts: 500
Joined: Tue 03 08, 2005, 22:51
Location: Alytus

Post by sraige »

Gal jam sunkiau gauti energijos iš kosmoso, iš viršaus. JUk, jei viršūnė yra, taip dievas sukūrė, tai ji ir reikalinga.
Vėl pasikeičiau...
Posts: 542
Joined: Tue 07 08, 2003, 15:24
Location: Kaunas-Vilnius

Post by Vėl pasikeičiau... »

glesum wrote:vaisius priklauso nuo to, kokios obels ziedadulkem bus apvaisintas tas ziedas, kurio obuolio seklas sodini... O gal as ir klystu... zodziu tai, kokie bus obuoliai priklauso nuo genu derinio.... panasiai kaip ir su zmonem...tik va, kaip tuos genus suderinti... cia jau reik bituciu prasyt turbut :)
1. aga...aš irgi kalbėjau su biologu profesionalu. Sakė viename obuolyje yra 5-6 sėklelės, tai 5-6 skirtingos rūšies obelys ir gali išaugti. Jei obelis auga viena, tai visos penkios sėklytės panašios. O jei šalia auga kitos obelys, tai jos tarpusavy gali susimaišyti žiedadulkėmis ir gali gautis visai kitokia obelis, nei obuolys iš kurio paimtos sėklos...

2. Megre sakė, jog Anastasija sakė, kad mes ir būsim tie, kurie atstatys natūralias rūšis. Pvz. gauni kažkokių sėklų truputį mutavusių ir jas sėji. Paskui kitais metais sėji iš tų vaisių kur išaugo. Paskui vėl sėji iš tų vaisių ir t.t. ir taip per metų metus atsistato... Čia ir daržovėms ir vaismedžiams tinka. Tik laukti daugiau... :)

3. Megre pasakojo, kad nusipirko jis sodybą, o toj sodyboj augo obelis laukinė. Jis paragavo vaisių ir burną jam sutraukė. Neskani ji buvo. O paskui ta obelis kasmet keitėsi, nes Megre gyveno prie jos, kojas po ja plovėsi ar dar kažką darė. Žodžiu obelis gavo informacijos iš Megre ir augino obuolius pagal jo organizmą. Todėl po 4 metų ta pati obelis vedė jam skanesnius obuolius. Megre sakė, jog per 7 ar 9 metus obelis gali visiškai prisitaikyti prie šeimininko. Aš taip suprantu, kad tada ji ir bus pirmapradžio skonio. Anastasija sako, kad tokių obelų pasaulyje yra tik 9 vienetai. Manau, kad tai ne nuo sėklų priklauso, o nuo to ar žmogus ją prižiūri ir prisotina informacijos. Taigi, jei norit pirmapradžio skonio obels, tai paimkit bet kokios obels sėklą (jaučiu geriau laukinės) ir auginkit 9 metus su meile ir informacija. Tada ir gausis pirmapradis skonis. :)

4. Skiepyti sako negalima. O Kurdiumovas siulo formuoti vietoj pjaustymo. Jo knyga yra "Формировка вместо обрезки", tačiau kol kas jos man internetinės versijos nepasisekė aptikti... Bet dalis info yra http://www.kurdyumov.ru/usad/umsad32.php
vaiduze
Posts: 517
Joined: Tue 08 30, 2005, 0:18
Location: klaipeda

Post by vaiduze »

negalima skiepyti!!!!!jokiu budu!!!!!! :shock: :shock: :shock: :shock:
visa aplink gyva!!! issivaizduotik, gyvam prisiuti kito ranka, kad jums graziau atrodytu! siaubas! :shock:

atsiprasau..gal per jautriai, bet kitaip negaliu... :roll:
<a href="http://anastasija.lt/forum/viewtopic.ph ... >Projektas "Pasodinau medį - esu laimingas"</a>
ArturasGeniu
Posts: 112
Joined: Wed 07 18, 2007, 13:45
Location: Geniu km.

Re: Ar galima skiepyti medelius?

Post by ArturasGeniu »

iš seklos auginama obelis gali pradeti dereti net po 15 metu, taigis, norint gauti anksčiau vaisiuku ir ivairiu rušiu, žmones pradejo jas skiepyti. Jei paskiepyti medeli, šoniniu ipjovimu, po žieve, nenupjaunant viršunes, tai medeliui jokio nuostolio nebutu, svarbiausia kruopščiai apdoroti žaizdelę, kad geriau sugytu. Geriausia tureti keliu rušiu ir ankstyvumo vaisiuku, kad galima butu ju paragauti ivairiu metu laiku ir užtektu ju iki pavasario. Man viena obelis is seklos pradejo dereti vidutinio dydžio obuoliukais, bet ju valgyti visiškai buvo neimanoma, jie sutraukdavo burną, negaledavau praryti ne kasnelio. Taigis eksperimentams praeitu labai daug laiko, reiketu sodinti daugiau medeliu iš ivairiu vietu, tai gal ir pasisektu skaniu vaisiuku sulaukti.
Toltik
Posts: 580
Joined: Fri 10 28, 2005, 9:56
Location: Laisvės oazė
Contact:

Re: Ar galima skiepyti medelius?

Post by Toltik »

Neįmanoma pakeisti žmogaus suvokimo be meilės ;)
Kol bus teikiamas vakarietiškas preoritetas tempui, tol bus skiepai
Kol į gamtą bus žiūrima iš asmeninių norų pozicijos tol Dievas su tobulom mintim pasiliks už mūsų pažinimo ribų..
ArturasGeniu
Posts: 112
Joined: Wed 07 18, 2007, 13:45
Location: Geniu km.

Re: Ar galima skiepyti medelius?

Post by ArturasGeniu »

prašom parašyti kokias Jus obelis užauginote ir kokio skonio ju vaisiukai ? Prašom pasidalinkite su mumis savo patirtim... :)
Post Reply