Ar galima skiepyti medelius?

Įvairūs sodinimo būdai, priežiūra

Moderator: Visi tvarkytojai

Vėl pasikeičiau...
Posts: 542
Joined: Tue 07 08, 2003, 15:24
Location: Kaunas-Vilnius

Post by Vėl pasikeičiau... »

glesum wrote:vaisius priklauso nuo to, kokios obels ziedadulkem bus apvaisintas tas ziedas, kurio obuolio seklas sodini... O gal as ir klystu... zodziu tai, kokie bus obuoliai priklauso nuo genu derinio.... panasiai kaip ir su zmonem...tik va, kaip tuos genus suderinti... cia jau reik bituciu prasyt turbut :)
1. aga...aš irgi kalbėjau su biologu profesionalu. Sakė viename obuolyje yra 5-6 sėklelės, tai 5-6 skirtingos rūšies obelys ir gali išaugti. Jei obelis auga viena, tai visos penkios sėklytės panašios. O jei šalia auga kitos obelys, tai jos tarpusavy gali susimaišyti žiedadulkėmis ir gali gautis visai kitokia obelis, nei obuolys iš kurio paimtos sėklos...

2. Megre sakė, jog Anastasija sakė, kad mes ir būsim tie, kurie atstatys natūralias rūšis. Pvz. gauni kažkokių sėklų truputį mutavusių ir jas sėji. Paskui kitais metais sėji iš tų vaisių kur išaugo. Paskui vėl sėji iš tų vaisių ir t.t. ir taip per metų metus atsistato... Čia ir daržovėms ir vaismedžiams tinka. Tik laukti daugiau... :)

3. Megre pasakojo, kad nusipirko jis sodybą, o toj sodyboj augo obelis laukinė. Jis paragavo vaisių ir burną jam sutraukė. Neskani ji buvo. O paskui ta obelis kasmet keitėsi, nes Megre gyveno prie jos, kojas po ja plovėsi ar dar kažką darė. Žodžiu obelis gavo informacijos iš Megre ir augino obuolius pagal jo organizmą. Todėl po 4 metų ta pati obelis vedė jam skanesnius obuolius. Megre sakė, jog per 7 ar 9 metus obelis gali visiškai prisitaikyti prie šeimininko. Aš taip suprantu, kad tada ji ir bus pirmapradžio skonio. Anastasija sako, kad tokių obelų pasaulyje yra tik 9 vienetai. Manau, kad tai ne nuo sėklų priklauso, o nuo to ar žmogus ją prižiūri ir prisotina informacijos. Taigi, jei norit pirmapradžio skonio obels, tai paimkit bet kokios obels sėklą (jaučiu geriau laukinės) ir auginkit 9 metus su meile ir informacija. Tada ir gausis pirmapradis skonis. :)

4. Skiepyti sako negalima. O Kurdiumovas siulo formuoti vietoj pjaustymo. Jo knyga yra "Формировка вместо обрезки", tačiau kol kas jos man internetinės versijos nepasisekė aptikti... Bet dalis info yra http://www.kurdyumov.ru/usad/umsad32.php
vaiduze
Posts: 517
Joined: Tue 08 30, 2005, 0:18
Location: klaipeda

Post by vaiduze »

negalima skiepyti!!!!!jokiu budu!!!!!! :shock: :shock: :shock: :shock:
visa aplink gyva!!! issivaizduotik, gyvam prisiuti kito ranka, kad jums graziau atrodytu! siaubas! :shock:

atsiprasau..gal per jautriai, bet kitaip negaliu... :roll:
<a href="http://anastasija.lt/forum/viewtopic.ph ... >Projektas "Pasodinau medį - esu laimingas"</a>
ArturasGeniu
Posts: 112
Joined: Wed 07 18, 2007, 13:45
Location: Geniu km.

Re: Ar galima skiepyti medelius?

Post by ArturasGeniu »

iš seklos auginama obelis gali pradeti dereti net po 15 metu, taigis, norint gauti anksčiau vaisiuku ir ivairiu rušiu, žmones pradejo jas skiepyti. Jei paskiepyti medeli, šoniniu ipjovimu, po žieve, nenupjaunant viršunes, tai medeliui jokio nuostolio nebutu, svarbiausia kruopščiai apdoroti žaizdelę, kad geriau sugytu. Geriausia tureti keliu rušiu ir ankstyvumo vaisiuku, kad galima butu ju paragauti ivairiu metu laiku ir užtektu ju iki pavasario. Man viena obelis is seklos pradejo dereti vidutinio dydžio obuoliukais, bet ju valgyti visiškai buvo neimanoma, jie sutraukdavo burną, negaledavau praryti ne kasnelio. Taigis eksperimentams praeitu labai daug laiko, reiketu sodinti daugiau medeliu iš ivairiu vietu, tai gal ir pasisektu skaniu vaisiuku sulaukti.
Toltik
Posts: 580
Joined: Fri 10 28, 2005, 9:56
Location: Laisvės oazė
Contact:

Re: Ar galima skiepyti medelius?

Post by Toltik »

Neįmanoma pakeisti žmogaus suvokimo be meilės ;)
Kol bus teikiamas vakarietiškas preoritetas tempui, tol bus skiepai
Kol į gamtą bus žiūrima iš asmeninių norų pozicijos tol Dievas su tobulom mintim pasiliks už mūsų pažinimo ribų..
ArturasGeniu
Posts: 112
Joined: Wed 07 18, 2007, 13:45
Location: Geniu km.

Re: Ar galima skiepyti medelius?

Post by ArturasGeniu »

prašom parašyti kokias Jus obelis užauginote ir kokio skonio ju vaisiukai ? Prašom pasidalinkite su mumis savo patirtim... :)
Toltik
Posts: 580
Joined: Fri 10 28, 2005, 9:56
Location: Laisvės oazė
Contact:

Re: Ar galima skiepyti medelius?

Post by Toltik »

Jau rašiau kažkur:
Pas mano tėvus kaime (3 h sodyba netoli nuo Obelijos ež.), sodyboje nebuvo nei vienos obels. Jie buvo įsitikinę, kad obelys neaugs ten, nes per daug smėlėta ir giliai vanduo gruntinis. Bet vienoje duobėje... Tokiam buvusiam karjere žvyro, bet labai senam jau, gal 30 metų senumo, pačiame dugne kraudavo metalo ir stiklo laužą. Ten išdygo obelaitės dvi viena šalia kitos. Nieks jų neprižiūrėjo ir niekam jos nerūpėjo. Po truputuką rangėsi jos į gyvenimą, o zuikiai kas metai nuskabydavo, dabar jų kamienai storesni už ranką bet susirangę lyg netvarkingas girto santechniko jungtas vamzdynas ir viena iš jų dera puikiais, dideliais, 10 cm skersmens vasariniais obuoliais. Antrąją kiškiai labai nusilpnino, tai ji nedera, vis dar kovoja už išlikimą. Toje pačioje duobėje pridygo pilna kriaušių ir kitų obelų, jos dar po truputį stiebiasi į gyvenimą ir lyg kokie didvyriai iškenčia kiškių dantų krimstelėjimus, o pavasarį vėl leidžia naujas atžalas ir vistiek laimės...

Galėtų Dainius papasakoti apie savo sklype augančia laukinę obelį. Nes mano pasakojimas tai bus šališkas, nes tai tik perpasakojimas... Pas juos šalia auga laukinė obelis, pirmais metais negalėjo valgyti jos obuolių - sutraukdavo burną, po to skonis ėmė keistis, dabar jau gal 6 ar 7-ti metai kaip ten kuriasi ir jau persikraustę ten gyvena pirmą žiemą ir sakė, kad obuoliukai skonį pakeitė ir dabar labai skanūs yra.

Buvau radęs miške obelį kuri. Tikrai miškinė. Aukšta aukšta, beveik tokio pat aukščio kaip ir kiti aplinkiniai medžiai ir derėjo ji dideliais obuoliais gal 5-6 cm skersmens, tokiais žalsvais lengvai ir labai rūgščiais, bet man labai patiko jų skonis, minkštinmas gana sultingas. Pastovėjus jų skonis truputį pasikeisdavo, na jie neišstovėjo tiek, kad pasidarytų rojiško skonio :))) nes ir tokie man labai patiko :)). Dėdavom juos ir į pyragus, kol dar vartojau tokius ;) :)) (+)  :angel:

O skiepyti utiutiu negerai žinokit :), asmeninė nuomonė :)prieš skiepus 8)
Linkiu kantrybės tau Artūrai ir daugiau kreipti žvilgsnį į vidų ;)
Laimis
Posts: 1378
Joined: Mon 05 19, 2003, 11:42
Location: Link Ukmergės
Contact:

Re: Ar galima skiepyti medelius?

Post by Laimis »

Pas mus sklype jau 3 obelys dera. Jos išaugo pačios iš sėklyčių. Viena jau derėjo prieš 5 metus kai atsikraustėm. Kita pradėjo užpraeitais metais, o paskutinė tik pernai. Visos iš sėklyčių. Toms dviems paskutinėms, tai kokia 10 metų spėju. Vaisiai pas dvi tie popieriniai dideli obuoliai, ankstyvi, o pas vieną gavosi net raudoni. Visi man jie kaip kultūriniai atrodo ir nei vienas nebuvo skiepytas.

Gretimame kaimyno sklype panaši situacija. 3 obelys dera, tik pora iš jų truputėlį panašesnės į laukines, bet šiaip galima vadinti kultūrinėmis. Viena išvis saldinė - aš valgydamas vos neišprotėjau, nes labai mėgstu saldžius obuolius. Kitos rūgštesnės, bet maloniai rūgščios. Nesutraukiančios.

Skonis šiaip visų geresnis nei kultūrinių. Toltik va buvo atvažiavęs analogiškų paragavo pas kaimynę ir pas mus, ir sakė, kad pas mus skanesnės. Gal dėl to, kad miško apsupty auga?

Tai kam skiepyti, jei neskiepinant geresnis rezultatas gaunasi? :roll:
Naujas forumas praktikams
http://esu.tiems.kam.esu.lt
kestutis670
Posts: 183
Joined: Mon 01 18, 2010, 15:02

Re: Ar galima skiepyti medelius?

Post by kestutis670 »

:h: Sveiki.
Tikriausiai Anastasija buvo teisi sakydama , kad Žemėje bene 9 pirmapradės obelys išlikę , nes išties sunku tokią rasti. Selekcininkai jas labai vertina ir tokių miškinių obelų sėklas naudoja naujų veislių kūrimui.
Šiaip randami savaiminukai dažniausiai yra jau dabartinių kultūrinių obelų "vaikai" , todėl ir pasitaiko , jog jos veda pakankamai skanius vaisius , tačiau jie jau nebe pirmapradės obels "vaikai".
Miškinės obels vaisius aš prilyginu vaistažolėms , nes juose gausu įvairių biologiškai aktyvių medžiagų , o kaip ir bet kokias vaistažoles juos derėtų vartoti saikingai. Dažniausiai taip ir atsitinka , nes jie tikrai nėra malonaus mums įprasto obuolio skonio ir dėl tos priežąsties mes nepajėgiam daug jų iškart suvalgyti.
Dabartinės išvestos obelų veislės yra ilgo ir kruopštaus darbo rezultatas. Tam prireikia viso sodininko _ selekcininko gyvenimo , todėl žmonės ir ėmė skiepyti medelius , kad paspartintų šį procesą ir kad tikrai gautų norimos veislės vaisių.
Jei esate pasiryžę ilgai laukti savo sodo vaisių ir žadate juos vartoti tik kaip vaistus _ ieškokite tikros miškinės obels ir iš jos sėklyčių auginkite savo sodą. Arba tapkite "Mičiurinais" ir bandykite išvesti savo veislę , kuri vestų skanius vaisius.
Sėkmės :!:
:love: :h:
Laimis
Posts: 1378
Joined: Mon 05 19, 2003, 11:42
Location: Link Ukmergės
Contact:

Re: Ar galima skiepyti medelius?

Post by Laimis »

Kai nusipirkome sklypą, tai jame jau buvo pridygusių obelaičių. Mažyčių dar, žmogui iki pusės. Kitų naujakurių sklypuose irgi mačiau yra visokių vaismedžių pridygę. Čia paukščiukai ir žvėreliai taip pasidarbuoja. Priėda obuolių kur nors kaimuose ir paskui vaikšto po laukus ir tas sėklytes išmėto, pasėja. Pavyzdžiui Tadas savo 8 hektarų sklype priskaičiuoja apie 500 tokių vaismedukų - kriaušių, obelų, slyvukų.

Kad jų derliaus reikėtų laukti ilgai, tai nepasakyčiau. Nu mes kol susitvarkėme dokumentus, kol daržus įveisėm, va dar prūdo nespėjom išsikasti ir namo nespėjau pastatyti, o jos jau dera.

Jeigu jau kas gavo visiškai tuščią sklypą be jokių pasisėjusių obelaičių, tai juk galima parsinešti sodinukų iš gretimo lauko. Tikrai tokių obelų visur pridygusių pilna. Ir po poros kelių metų, nespėsi nė namo pasistatyti, o jau bus derlius. Taip pas mus su trešnėmis. Parsinešėm va prieš tris metus iš miško prisikasę, o šiemet jau derėjo. Valgėm savo uogų. Su skiepyjimu greičiau nepadarysi.

Su uogakrūmiais tai išvis lengva - agrastai, serbentai dera jau tais pačiais metais. Va iš mūsų išsikasė pavasarį mūsų draugai agrastų ir vasarą jau derlių nusirinko.

O paskui kai jau dera tokie atneštiniai ir vaisių pakanka, tai galima užsiimti ir sėjimu. Juk derlius yra, laiko pakankamai - galima sėt ir laukti 10 metų. Nėr ko prarast. :)
Naujas forumas praktikams
http://esu.tiems.kam.esu.lt
samy
Posts: 13
Joined: Wed 08 23, 2006, 22:44
Location: Vilnius

Re: Ar galima skiepyti medelius?

Post by samy »

As pries kokius 3 metus esu is kazkokio parduotuveje lyg ir pirkto obuolio seklos pasodinusi. Jau metai laiko jis darze auga (pries tai vazonelyje auginau). Mociute aisku sako, kam ji cia, vistiek duos tik nebent laukinius obuoliukus, bet kazkaip nedristu nieko daryt. Tegu auga :) pasneku vis su ja. Idomu po kiek metu pamatysiu kokius gi ten obuoliukus ji duos :) turbut ilgai teks laukti.
Post Reply