Avietės

Įvairūs sodinimo būdai, priežiūra

Moderator: Visi tvarkytojai

Post Reply
Dina
Posts: 311
Joined: Sun 02 08, 2004, 21:30

Post by Dina »

O mus "uzpuole" avietes...daugybe avieciu isroveme pavasari, o jos ir vel suzele..na,siaip lai zelia, bet kad jos uogu neduoda...tai dabar kiekviena pavasari ir rudeni mums jas raustyti reikes?Eh..
O siaip man asmeniskai labai grazu vinvytis ir vynuoge kaip gyvatvorems augalai..
sraige
Vartotojas neaktyvus
Posts: 500
Joined: Tue 03 08, 2005, 22:51
Location: Alytus

Post by sraige »

Dėl aviečių turiu patarimų.Reikia atitverti aviečių šaknis. Užtvarų vaidmenį gali atlikti skardos, šiferio, plastiko ir pan. medžiagų lakštai.Palei avietes įkasti juos 40-50 cm gylyje, šiek tiek užleidžiant jų šonus vieną ant kito. O virš žemės turi kyšoti keli cm.Dar paprasčiau šalia aviečių pasodinti pupelių, toje vietoje avietės neleis ūglių.
Dobis
Posts: 285
Joined: Mon 01 26, 2004, 16:42
Location: Vilnius

Post by Dobis »

<koksai netikėtai agresyvus gudobelių elgesys :mrgreen: :lol: - turbūt joms labai tinkama žemė ten augti - štai jums ir gyvatvorės apmatai - jei jos auga labai netvarkingai, galima persodinti ir daryti iš jų gyvatvorę - žemesnę ar aukštesnę, kuri žydės ir duos uogyčių. gudobelių uogų antpilai stiprina širdį.>

iš sparčiai plintančių krūmynų dar paminėtini šaltalankiai - jie labai mėgsta netvarkingai išplisti, bet jais kaip ir gudobelėm galima sutvirtinti slenkančius šlaitus - jų šaknys sulaiko žemės slinkimą. jei sklypas didelis, šaltalankiai nepakenks :)

<gerai čia Sraigė pataria dėl aviečių, ir aš girdėjau, kad kažkokie augalai pristabdo jų plitimą.. :roll: pasirodo tai pupelės. na jei uogų neduoda, tai bent lapų galima pasiskinti arbatai. kažkur radau tokį jos gaminimo receptą: nuskintus lapus pavytinti per naktį uždengus drėgnu skudurėliu (taip jie fermentuojasi), po to kiekvieną lapelį susukti trinant tarp delnų. tada greitai (per kelias minutes) išdžiovinti žemoje temperatūroje orkaitėje ar ant pečiaus ..
taip paruošti lapai pasidaro nepaprastai kvapnūs. siūlau išbandyti, man patiko. ko gero taip pat galima pasidžiovintiir žemuogių bei serbentų lapų.

iš tikrųjų, su avietėmis ir gervuogėmis reikėtų atsargiau - labai jau jos vislios, o gervuogės dar ir su spygliais.. :?
o vynuogės, vinvyčiai ir citrinvyčiai - nuostabu, ypač kai apsiveja aplink kitus krūmus, namus ir pasidaro žalia siena :lol: :D >
Dina
Posts: 311
Joined: Sun 02 08, 2004, 21:30

Post by Dina »

Aciu uz patarima del avieciu:) bandysim:) lapu gal ir prisiskinsim siemet,tik nuolat auginti vien lapus nesinori-sklypux per mazas.be to, idomu man tapo-lyg ir gydymui geriau tinka laukines avietes?
Dobis
Posts: 285
Joined: Mon 01 26, 2004, 16:42
Location: Vilnius

Post by Dobis »

tikrai - laukinės avietės turi nepalyginamai daugiau gydomųjų savybių ir yra žymiai aromatingesnės, taip pat ir jų lapai ir stiebai. kokios gražios ir didelės bebūtų sodo avietės, laukinės jas vis tiek pralenkia skoniu ir kvapnumu, bent jau man. tas pats ir su gervuogėmis. jei tos avietės taip plinta ir jūsų sklypas mažas, tai gal reikia pamėginti jas iš viso iškasti ir ties sklypop riba pastatyti joms barikadą kaip pataria Sraigė - įkasti šiferio ar kitokios medžiagos lakštą į žemę, kad nepraeitų jų šaknys. dar man atėjo tokia mintis - avietės juk labai mėgsta šviesą, o ką jei pasodinus tarp jų kokį greitai augantį, bet nepiktybiškai plintantį medelį ar krūmą ar net kelis, tai kai šie jas užpavėsins, jos turėtų savaime išnykti :roll:
ausrytux
Posts: 47
Joined: Sun 01 09, 2005, 23:47
Location: šiauliai
Contact:

Post by ausrytux »

del laukiniu avieciu visiskai pritriu. jos kaip vaistas tai l.geros. ir aplamai l.vertingos ir teigiamos :) uztat as dabar tu vaistuku turiu koki 15litru. mano mociutelel prikyne is miskelio prie jos sodybos. sake rinko su l.didele meile. tai jau isivaizduoju, kad jos gydys nuo visu ligu. laukine avieteles pririnktos su didele meile.. 8)


o siaip, svarbiausia itikejimas. jei tiki, kad pades-tai pades :wink:
pasaulis didelis
Dobis
Posts: 285
Joined: Mon 01 26, 2004, 16:42
Location: Vilnius

Post by Dobis »

viskas apie ką rašau tik ir paremta tikėjimu ir meile. o nuo tų 15 l "su meile" man net seilė ištyso :P
Dina
Posts: 311
Joined: Sun 02 08, 2004, 21:30

Post by Dina »

Itariu, kad cia mitas, jog avietes megsta sviesa :D Ten jos pas mus isbujojo paciame pavesingiausiame sodo kampe, tarp obelu didziuuuliu,serbentu ir agrastu, saulikes ten minimaliai:)
Dobis
Posts: 285
Joined: Mon 01 26, 2004, 16:42
Location: Vilnius

Post by Dobis »

suklydau - avietės auga ir pavėsyje, bet todėl ir uogyčių nėra, kad pavėsis :mrgreen: :idea:
norint atsikratyti belieka vienas kelias - iškasti su šaknimis ir atitverti nuo savo sklypo :|
Neringa
Posts: 590
Joined: Tue 02 04, 2003, 20:30
Location: Vilnius

Post by Neringa »

Avietes puikiai auga miske, pavesingame, ir uogeliu duoda kiek reik. Taip kad viskas gerai su avietem.

Beje, dar norejau pamineti apie tai, kad pavyzdziui saltalankis uzauga ganetinai dideliu medziu, turbut iki kokiu 5 metru. Tas pats su jazminais. Savo akimis maciau. Taip kad sodinant "krumus" reiketu taip pat isivaizduoti kas is ju gausis po ilgesnio laiko. Jeigu planuojat kad neuzstotu saules, tai tuo labiau.

Dar norejau pamineti apie buksmedi. Man jis labai grazus. I gyvatvore butinai sodinsiu.
Vėl pasikeičiau...
Posts: 542
Joined: Tue 07 08, 2003, 15:24
Location: Kaunas-Vilnius

Post by Vėl pasikeičiau... »

Aš dėl aviečių... :) Tiksliai nežinau, bet gal taip yra, kad jos dvimetės, t.y. kad dera tik antraisiais metais. Pirmamečiai ūgliai nedera. :) Bet gal aš apsirinku. :)
Dobis
Posts: 285
Joined: Mon 01 26, 2004, 16:42
Location: Vilnius

Post by Dobis »

ir aš dabar jau dėl aviečių - paparastai pirmamečiai ūgliai tikrai nedera, nors mano kukliame avietyne šią vasarą vienas pirmametis ūglys subrandino kelias uogas.
dėl pavėsio. nemanau, kad visiškame pavėsyje avietės derėtų. geriausiai jos dera kirtimuose, bet ir kitur miške jos nuolat nebūna visiškame pavėsyje - nors kažkiek gauna saulės. juk paprastai auga pušynuose, kur palyginti šviesu. kitas dalykas yra dirvožemis. manau, kad avietės nedera ten, kur telkšo vanduo ar laikosi drėgmė, nes mėgsta laidžia dirvą, bet tikriausiai Dinos sode jos nedera todėl, kad auga pavėsyje ir trąšioje, azotu turtingoje dirvoje, todėl ir "išėjo į lapus". bet gal dar ims ir užderės?
Nida
Posts: 11
Joined: Mon 05 08, 2006, 13:46
Location: Kaunas

Post by Nida »

Dina wrote:O mus "uzpuole" avietes...daugybe avieciu isroveme pavasari, o jos ir vel suzele..na,siaip lai zelia, bet kad jos uogu neduoda...tai dabar kiekviena pavasari ir rudeni mums jas raustyti reikes?Eh..
O siaip man asmeniskai labai grazu vinvytis ir vynuoge kaip gyvatvorems augalai..
Kad avietes neplistu i krastus aplinkui reikia 2-3 eilutes cesnaku pasodinti, pati savo darze isbandziau ir jau 3 metai taip darau. Tikrai veikia !!!
"...Žmogus gali kurti ir tobulinti pasaulį savo minčių galia..."
Gema
Posts: 12
Joined: Tue 05 16, 2006, 22:52
Location: kaunas

Post by Gema »

Neringa wrote:Avietes puikiai auga miske, pavesingame, ir uogeliu duoda kiek reik. Taip kad viskas gerai su avietem.

Beje, dar norejau pamineti apie tai, kad pavyzdziui saltalankis uzauga ganetinai dideliu medziu, turbut iki kokiu 5 metru. Tas pats su jazminais. Savo akimis maciau. Taip kad sodinant "krumus" reiketu taip pat isivaizduoti kas is ju gausis po ilgesnio laiko. Jeigu planuojat kad neuzstotu saules, tai tuo labiau.

Dar norejau pamineti apie buksmedi. Man jis labai grazus. I gyvatvore butinai sodinsiu.
Jazminą labai lengva rudenį apsigenėti ir formuoti kokio tik nori aukščio. Bukmedžiai labai bijo šalčio ir pas mane dažnai apšala. Manyčiau geriausi lietuviški augaliukai.
Dobė
Posts: 675
Joined: Mon 09 26, 2005, 8:58
Location: Vilnius

Post by Dobė »

taip, buksmedis apšala žiemą, ir nuo labai kaitrios saulės spindulių paruduoja, jam geriau pusiau pavėsis. jo labai įdomus savotiškas kvapas. geriausia turbut jis auga pusiau pavesyje ir priemolio dirvoje. na, man jis ne taip jau patinka, geriau rinkčiausi kukmedį, kuris anksčiau augo Lietuvos miškuose (ypač Žemaitijoje), o dabar jų belikę tik kaimyninėse Latvijoje, Estijoje ir Baltarusijoje. kukmedis yra labai ilgaamžis, jei neklystu jis gyvena iki 700 metų (bent jau 300 tikrai), visžalis, bet auga itin lėtai. šiaip nuodingas, bet prinokusios uogos valgomos (be kauliukų). gražiai atrodo pavieniai medžiai. kaip ir buksmedis mėgsta riebesnius dirvožemius ir pusiau pavėsį. žiemą dengti nereikia.
sutinku, kad ilgoms gyvatvorėms geriau rinktis natūraliai Lietuvoje augančius miško krūmus ir medžius. o tokie krūmai, kaip jazminai ir alyvos - labiau dekoratyvus, nes jie stabdo kitų augalų augimą, be to apačioje yra ganėtinai pliki (neskaitant atžalų). aš rinkčiausi avietes, gervuoges, lazdynus, putinus, šermukšnius, gudobėles, laukines slyvas, šaltalankius, galbūt aronijas, ožekšnius, drebules, liepas, klevus, egles ir t.t. ti reikia žinoti, kurie iš minėtų augalų gali būti geri kaimynai (pvz. eglė, avietė ir lazdynas susijungia šaknimis) :D
Post Reply