Alksnis (juodalksnis ir baltalksnis)

Įvairūs sodinimo būdai, priežiūra

Moderator: Visi tvarkytojai

Post Reply
Dobis
Posts: 285
Joined: Mon 01 26, 2004, 16:42
Location: Vilnius

Post by Dobis »

<Jo, Dobis, ačiū už informaciją, tikrai. O kaip tavo manymu, ar didelis skirtumas tarp juodalksnio ir baltalksnio? >

skirtumas yra. skiriasi išvaizda - lapų forma ir spalva, kamienas. baltalksnių kamienai lygūs, o juodalksnių - gruoblėti, juodalksnių lapeliai apvalūs, primena ausytes ir dar juodalksniai turi kankorėžiukus. man asmeniškai labiau patinka juodalksniai. ir tie ir anie auga drėgnose vietose, upių pakrantėse. šviežiai nukirsta baltalksnio mediena yra oranžinės spalvos. lotyniškas alksnio pavadinimas - Alnus.

čia galima paskaityti apie juodalksnį ir kitus medžius, kurie auga Anglijoje:
http://www.british-trees.com/guide/alder.htm

o va dar radau nemažai prirašyta apie baltalksnį (per kitus linkus galima gauti daug info apie medžių kaiminystę su kitais medžiais, krūmais ir žolėmis):
http://www.rook.org/earl/bwca/nature/sh ... ncana.html

čia dar rašo, kad ant baltalksnio šaknų gumbelių gyvenančios bakterijos kaupia azotą (nitrogen fixing), vadinasi alksnis gerina dirvos savybes :P
Vėl pasikeičiau...
Posts: 542
Joined: Tue 07 08, 2003, 15:24
Location: Kaunas-Vilnius

Post by Vėl pasikeičiau... »

Šiaip tikras juodalksnis turi didelius apvalius blizgančius lapus ir labai įspūdingai atrodo. Man jis irgi labiau patinka už baltalksnį. Juodalksnis labiau mėgsta vandenį, todėl šalia vandens arčiausiai būna įsikūrę juodalksniai, o kiek aukščiau baltalksniai.

Image
Baltalksnis

Image
Juodalksnis

Girdėjau, kad juodalksniai paskui ima kryžmintis su baltalksniais ir atvirkščiai. Gaunasi trečios kartos baltalksnis ar penktos kartos juodalksnis. Jei labai susimaišo, tai tada sunku atskirti. Kartais baltalksnio lapai pasidaro apvalūs, kaip juodalksnio ir t.t. Va pavyzdžiui šioj nuotraukojbaltalksnio lapas apvalesnis, visai kitaip, nei pirmojoje nuotraukoje. :) Įtariu čia gali būti mišinys juodalksnio ir baltalksnio.

Image
Laimis
Posts: 1378
Joined: Mon 05 19, 2003, 11:42
Location: Link Ukmergės
Contact:

Post by Laimis »

Dobis rašo:
Parašyta: Tr. 2005 04 27, 21:48

<O seni apleisti sodai ir man visad baisiai patiko - kazkokia nepaprasta dvasia juose jauciasi... Wink?>

Laughing Very Happy Laughing (as ir sakau)

zolyte prasikels butiniausiai ir bus zymiai veslesne nei kaimynu priziuretoji veja, PA-TI-KE-KI-TE Exclamation Laughing

apie alksnius: alksnis visada auga prie vandens ir megsta visokias energetiskai nepalankias dregnas, neaiskias vietas, kaipo pelke, saltinynas, paupys - ten, kur kikimoru buveine Wink man asmeniskai labiau patinka juodalksnis - jo ryskiai zali lapeliai primena "ausytes" ir kankoreziukai tokie linksmi Very Happy o svieziai nupjauto baltalksnio mediena yra oranzines spalvos, baltalksniu kamienai buna lygus, daznai su baltom apvaliom demelem, skaniai kvepia malkos. tiek ziniu Mr. Green
Naujas forumas praktikams
http://esu.tiems.kam.esu.lt
ArturasGeniu
Posts: 112
Joined: Wed 07 18, 2007, 13:45
Location: Geniu km.

Re: Alksnis (juodalksnis ir baltalksnis)

Post by ArturasGeniu »

Baltalksniai gana greitai auga, šiemet vienas išleido metugli apie 1,5 m, be jokios ypatingos priežiuros, tik augo dregnoje vietoje. Šie augalai megsta išleisti atžalas iš šaknu, gali nukonkuruoti šalia augančius jaunus spygliuočius, išaugdami aukštesni už juos ir uždengdami lapais šviesa. Jiems sodinti reikia parinkti tokia vietele, kad niekam netrukdytu ir paskui nereiktu del to gailetis, nes jie labai išplinta i visas puses. Geriausia butu sklypelio pakraščiuose, pakelese ar prie pelketos vietos. Užaugina gana daug lapu, labai patrešdami aplink save dirvožemi. Ju jaunus kamienus mažai puola graužti kiškiai, stirnos ir bebriukai, palyginti su kitais medeliais, bet pasitaiko, kad ir jie nukenčia, bet jie labai gajus ir iš šaknu greitai išleidžia atžalas.
Post Reply