Lietuviški ir nelietuviški augalai

Įvairūs sodinimo būdai, priežiūra

Moderator: Visi tvarkytojai

Post Reply
Dobis
Posts: 285
Joined: Mon 01 26, 2004, 16:42
Location: Vilnius

Post by Dobis »

ką turi omeny sakydama "nelietuviškų" :?: :?: :?:

alyvos, jazminai, šaltalankiai, lanksvos, raugerškiai, sedulos, sausmedžiai, šeivamedžiai auginami ir auga Lietuvoje jau nuo seno, jie pusiausvyros tikrai nesugriaus. dažnai knygose apie augalus individualių augalų aprašymuose galima rasti frazę - "augintinas parkuose, soduose, sodybose "arba "verta introdukuoti miškuose dėl įvairovės". yra tam tikros invazinės rūšys, linkusios užgožti kitą augmeniją. pvz. skaičiau, kad tokios yra gebenės. dar esu aprašiusi šermukšnialapę lanksvūnę, kuri mano pastebėjimu yra gana agresyvi kitų augalų atžvilgiu. jei nori auginti vien tik lietuviškus augalus, tai pirma įsitikink, ar jų nėra štai šiame sąraše, kuriame nurodyti visi svetimžemiai Lietuvoje introdukuoti augalai. labai nustebau jame radusi tokią įprastą darželiuose medetką, nors ko čia stebėtis :)

shttp://www.ku.lt/lisd/species_lists/plants_all.html

beje, neseniai sužinojau, kad archeologiniai senovės gyvenviečių (akmens amžiaus) kasinėjimai Rytų Lietuvoje prie Kretuono ežero rodo, kad tose vietose vyravo uosių miškai, o dabar uosynų jau nebelikę. kaulo dirbiniai daugiausia pagaminti iš elnio kaulo, taigi tikriausiai tuose uosynuose ganydavosi nesuskaičiuojamos elnių bandos :D
Vėl pasikeičiau...
Posts: 542
Joined: Tue 07 08, 2003, 15:24
Location: Kaunas-Vilnius

Post by Vėl pasikeičiau... »

Jo jo...aš irgi išskirtinai tik už laukinius, lietuviškus augalus. :) Apsisodinčiau tik tais visais šermukšniais, šaltekšniais, klevais, gudobelėm, obelim, kriaušėm ir t.t., tais kas auga mūsų miškuose be žmogaus pagalbos, o ten neauga jazminai, forzitijos, alyvos ir panašūs augalai. Galbūt vertėtų į tai atkreipti dėmesį. :)

Bet tokiu atveju lieka problemėlė. :) Jei apsisodinsiu tik vietiniais lietuviškais, laisvai augančiais miškuose augalais, tai ką tada valgysiu. Na, ta prasme jei norėsiu neiti į parduotuvę ir nemokėti pinigų? Šiaip pasodinai skiepytą obelį, kriaušę, kultūrinių augalų ir išgyvent gali be parduotuvės šioje srityje, bet vien iš laukinių, tai nežinau kaip pramisti. :) Reikia dar mokytis ir mokytis. :)

Nuo seno Lietuvoj auginamos alyvos, rūtos, visokios darželių gėlės, jazminai. Bet jie auga tik sodybose, t.y. tik žmogaus dauginami ir prižiūrimi, toliau į mišką jie neišplinta. Manau tokius augalus Basta turi omeny?
Dobis
Posts: 285
Joined: Mon 01 26, 2004, 16:42
Location: Vilnius

Post by Dobis »

iš tikrųjų, kaip čia sulaukti to dvasinio pakylėjimo, o vaisių tai norisi pakrimsti. užtai aš pasodinau užvakar porą skiepytų žemaūgių lietuviškų obelaičių, kurios jau kitąmet gali derėti. visai nebeturiu kantrybės laukti, kada ims derėti iš sėklos pasodintos obelys ar vyšnios. kažin kaip jos išaugintos medelyne tos obelaitės, turbūt ant chemijos? manau, kad deja taip, nes lapai tokie gražūs :( na bent jau toliau chemija jų nebemaitinsm, teks joms iš mano molingos žemelės syvus siurbti. ai tegu prisitaiko, nepasius. pamažu pasodinsiu ir tikrųjų obelų - bus vaikams, anūkams. aišku ir aš dar paragausiu..
taip norisi to sodo, kad tikriausiai imsiu ir tiesiai obelų sėklas, slyvų ir vyšnių kaliukus išmėtysiu žemėje, galgi sudygs kuri?? ką čia varginti daigelius vazonuose, intuicija sako, kad natūralus sodinimo būdas pats patikimiausias.
o jazminas prie vandens, mano galva nelabai tiktų - ji reikia prie namų, nes kai žydi skaniai kvepia, džiugina širdį ir protą. prie vandnens tinka karklai žilvičiai, gluosniai, alksniai, gal dar ievos, šaltalankiai, nors galima ir eksperimentuoti, jei kam gražu :D
Vėl pasikeičiau...
Posts: 542
Joined: Tue 07 08, 2003, 15:24
Location: Kaunas-Vilnius

Post by Vėl pasikeičiau... »

Manau, kad jei vistiek valgom obuolius iš kitur, t.y. maximos, turgaus ar kaimynų, tai nieko nepasieksim neskiepydami. :) Jei neskiepysim, auginsim tik laukinius ir tik natūraliai, o vistiek valgysim obuolius nuo kitų skiepytų obelų, kurių mes nematom savo sklype, o matom tik obuoliukus mums parduodamus, tai tik apgaudinėsim save. :)

Taigi, kol dar valgom skiepytų obelų vaisius, tai ir auginkim pas save sklypuose skiepytas obelis. Neveidmainiaukim. :) Vistiek savo sklype išaugintas, kad ir skiepytas vistiek geresnis. :)

O kada nors ateis laikai, kai nebenorėsim valgyti skiepytų. Vat tada ir sodinsim vien laukines, nes skiepytų nenorėsim, nebus prasmės jų auginti. O kol kas, kol norim valgyt tokius, tai ir sodinkim tokius.

Dar vienas geras dalykas iš to gali išeiti. Jei daba sodinsim ir skiepysim, o paskui šalia auginsim laukines, tai mokėsim auginti abejais atvejais. Manau, kad gausim daug įrodymų, jog laukinės pranašesnės. Vat tada galėsim parodyt ir kitiems žmonėms su argumentais kaip kas auga. Jei augintume tik laukines, tai tada nieko negalėtume parodyt skeptikams. Jie sakytų: "tu neauginai skiepytų, tai nieko neišmanai." O mes auginsim ir išmanysim. :)

Manau, nereikia revoliucijų. Kai nenorėsim skiepytų, tai ir nebesodinsim tokių, o kol tokias valgom, tai ir būkim savimi.
Laimis
Posts: 1378
Joined: Mon 05 19, 2003, 11:42
Location: Link Ukmergės
Contact:

Post by Laimis »

Perkeliu iš temos "Menstruacijos, plikimas, augalai..."

Basta
Parašyta: Št. 2005 12 17, 22:07

neseniai geriau eziuole - pasirodo, tai gele Smile
gaila, ne musiske
------------------------------------------

Stas
Basta wrote: gaila, ne musiske
Na, ir :?: :?: :?:
--------------------------------------

Glesum

Kaip tai nemusiske???? As siemet eziuoles is savo drazelio prisidziovinau, tik nemaniua, kad nuo to padeda
--------------------------------------

Basta
glesum wrote: Kaip tai nemusiske????
As siemet eziuoles is savo drazelio prisidziovinau,
tik nemaniua, kad nuo to padeda
atsiprašau, jei suklydau, žiūrėjau atlase
bet jei auginama, tai nereiškia, kad mūsiškė, hortenzijos, bulvės, kukurūzai, burokėliai irgi čia auga

Stas, mes dar daug ko nesuprantam Dieviškajame plane
---------------------------------------

Edgūnas

Noreciau paklausti. Nuo kurio laiko augalas yra musiskis?
Po metu, 10metu 100 metu ,ar daugiau
---------------------------------------

Laimis

Augalas yra mūsiškis nuo tada, kai jis pats sugeba pasirūpinti savo palikuonimis. Tai yra, kai žmogui visiškai nereikia rūpintis juo.

Pvz. teko girdėti, kad maumedžiai Lietuvoje jau pradeda daugintis patys be žmogaus pagalbos. Jau atsiranda savaiminukų. Vadinasi, maumedis jau mūsų krašto medis daros, nors ilgai buvo sodinamas ir be žmogaus pagalbos negalėjo gyventi. Smile

Čia paprasčiausias kriterijus, pagal kurį galima atskirti. Jei sulaukėjo, jei pats platinasi laukinėje gamtoje, tai jau "mūsų".

Aišku yra ir išimčių... tai taip vadinamieji agresyvūs augalai, t.y. tie, kurie čia negyveno, bet čia taip įsijaučia, kad staigiai tampa "savais". Pvz Sosnovskio barščiai, topinambai (bulvinė saulėgrąža) ir kt. Jie jau patys plinta laukinėje gamtoje. Bet tokius lengva susekti, kad jie atklydėliai yra... Smile Galbūt jie auga tik žmogaus sugadintoje gamtinėje erdvėje, o pvz. natūraliose pievose ir miškuose jie nesugebėtų išgyventi... Na, nežinau, gal čia yra kokia išeitis su šitais augalais.

Bet man atrodo sąžiningas kriterijus: jei pats auga be žmogaus pagalbos, tai jis jau "mūsiškis" (atmetant agresyviuosius augalus).

Ežiuolė pati neauga. Sad Ją reikia sodinti. Todėl ji ne mūsiškė. :)
---------------------------------------------------

Basta

Taip, tas kriterijus yra.
Bet jis ne vienintelis.
Aš dabar nemoku paaiškinti.
Viskas yra ne vien biologija.
Ar prisimenat, ką kalbėjo Anastasija apie dievo knygą iš augalų, kurie susodinti tam tikra pirmaprade tvarka.
Na, sakau, tai kaip muzika.
Šiuolaikinė muzika - tai mišinys įvairų įvairiausias, kitaip sakant, chaosas.
Tada nėra grožio.
O mes grožio pajautimą esame šiek tiek praradę...
Vedai, pvz., tokios muzikos nesiklausytų, nenatūralus jiems pasirodytų ir tas augalų maišymasis.
Viskas turi savo tvarką, aš manau. Bet gal jūs ir patys juntat.

Ir tas kriterijus irgi tam tikras ribas turi, Laimi.
Pvz., jei augalas atvyko su žmogaus tiesiogine ar netesiogine pagalba (kai užklydo, tarkim, paukščiai, kur niekad neužklysdavo dėl klimato atšilimo, ir atsinešė sėklų), tai jis "ne mūsiškis".
-----------------------------------------------

Gabriukas

Bet, aišku, reikia "nemūsiškius" priimt ir gerbt. :) Jei jau atvyko. ir galvot, spręst, ar reikia to augalėlio pas save sode. Būna kitus žmones labai tie "nemūsiški" :) augalai traukia (jei ne dėl mados), ir būna žmonės, kurie negali vienoj vietoj gyvent, būtinai turi keliaut kur nors į Rytus ar į vakarus, kur nors, kad tik į kitą žemės pusę.. Žodžiu, visokių žmonių yra.. Visiems vienodai nepritaikysi.. Manau, žmonės iš esmės jaučia šį dalyką, kurį tu, Basta, akcentuoji, bet visi yra labai skirtingi.. Tegu vienas žmogus ir turės savo sklypely daugybę tų užsienietiškų augalų, tegul turi, tai jo kelias, gal kada panorės daugiau savo krašto augalų turėt, gal jo žemės gabalas kokiam nors kitam lygmeny priklauso ne šiam kraštui (čia jau fantazuoju :) ), bet.. tegul visi patys pasirenka, kaip jiems geriau..
labai šaunu, kad dalinatės tuo, ką jaučiat, ką žinot :)
----------------------------------------------------

Edgūnas

Anastasija kalba apie knygos skaityma, (Dievo,Gamtos). Yra teorija ,kad visa kas supa zmogu yra jo vidinio pasaulio atspindys. Augalai ne isimtis. Nesunku suvokti, kodel tiek daug "svetimsaliu". Jie atkeliauja mums pranesti zinia - apie mus. Atidziai paziurekim i juos,ir atpazinsime save. jei mes ju venksime, tai toli grazu nereiskia, kad suzinojom zinia ir ja pasinaudojom.
----------------------------------------------------

Padauža

O man atrodo, kad... jei augti pas mus ima, tai ir mūsiškis. Jei neaugtų, nunyktų, negalėtų mūsiškiu tapti Smile
Ežiuolė tikrai graži gėlė. Man patinka Smile
O va šito nemačiau pas nieką, juk jis didelis, aukštas auga.

Ir dar man vis kažkokių keistų minčių kyla...
Žiūrėkit kaip gaunasi: dievas kiekvienai ligai sukūrė vaistą, tik jis auga nebūtinai mūsų panosėje. Vieni Amerikoje, kiti prie Negyvosios jūros, dar kiti... na visame sviete!
Reiškia, kad žmogus reinkarnuodamas turi visą pasaulį apkeliauti. Tik va kaip tą sielos, kitaip - reinkarnacinę atmintį "prakalbinti" viskuo pasidalinti? Čia tai galvosūkis, kuris ramybės neduoda Wink
Prisimenat, prieš kelis metus spaudoje buvo straipsniai apie vieną gruzinę moterį, dirbusią bokštinio krano mašiniste? Kranas su visa bobele nuvirto, aišku, lūžiai, koma. Atsigavusi po urio laiko, moteris kalbėti pradėjo daugiau kaip 120 kalbų, kurių visos labai rimta chronologine tvarka eina per šalis. Kai kurių kalbų raštą ji moka, kai kurių - ne. Matyt, arba rašto nebuvo, arba ji berašte buvo.
Mane tas labai sudomino. Kaip patiems tą trigerį surasti? be krano vartymų :)
-------------------------------------------------------

Mindaugas
Padauža wrote: Ir dar man vis kažkokių keistų minčių kyla...
Žiūrėkit kaip gaunasi: dievas kiekvienai ligai sukūrė vaistą, tik jis auga nebūtinai mūsų panosėje. Vieni Amerikoje, kiti prie Negyvosios jūros, dar kiti... na visame sviete!<....>
Keistai skamba sukūrė ligai vaistą. Lyg iš anksto ir ligą kurtų
--------------------------------------------------------

Laimis
Padauža wrote: Ir dar man vis kažkokių keistų minčių kyla...
Žiūrėkit kaip gaunasi: dievas kiekvienai ligai sukūrė vaistą, tik jis auga nebūtinai mūsų panosėje. Vieni Amerikoje, kiti prie Negyvosios jūros, dar kiti... na visame sviete!
Kaip tai? Visi augalai auga panosėje. Ta indėnų cimicifuga, tai ne stebuklas, mums nereikia į Ameriką keliauti, jei norim išsigydyt hmmm..plikimą ar menstruacijas... :) Yra juk Lietuvoje augalų, kurie atlieka tas pačias funkcijas kaip ir cimicifuga Amerikoje...

Manau Dievas sukūrė taip tobulai, kad nereikia niekur eit. Viskas po ranka yra. Tik vat negali augti cimicifuga pas mus, tai pas mus auga kitos žolės pasižyminčios tokiomis pat savybėmis...

Kaip sako Kurdiumovas: "turėkite daug šaltinių, tada būsit nepriklausomi, gamtoje yra daug šaltinių, jei vienas nunyksta, tai tų pat elementų gali pasisemti iš kito augalo... svarbus polifunkcionalumas." ;)

Jei taip būtų, kad tik vienas augalas gydytų vienintelę ligą, tai atsitiktų taip, kad jis išnyktų ir viskas liga taptų nepagydoma. Bet Dievulis taip surėdė, kad vienas augalas gydo nuo šimtų ligų. Ir net šimtams augalų išnykus, vistiek mes galim pasigydyt su tuo, kas pas mus liko.. :)

Viskas yra po ranka, į Ameriką keliauti nebūtina... Mylimiems vaikams viskas yra duota. :)
----------------------------------------------------

Edgūnas

Sveiki. Dievas zmogu sukure pagal savo paveiksla. Dievas - tai tobula, kuri nuolatos vystosi , tobuleja. Ligai pagydyti yra ne vien augalai. Net kompiuteryje galima atlikti viena veiksma keleis budais. zymei efektingesnis budas ligai iveikti - mintys. Jos visada po ranka nieko, nekainuoja. O del medziagu esanciu augaluose - zmogaus organizmas antiek tobulas kad gali pasigaminti visas mediagas kokiu jam reikia. nereiketu suapsoliutinti augalu reiksmes- tai tik Dievo pagalbine priemone zmogui atliekant savo misija.
Sutinku su mintim, kad jei augalas auga mano kieme - jis yra musu , tikriau mano.
-----------------------------------------------------

Basta
Parašyta: Sk. 2005 12 25, 17:27

Taip, bet augalai tam, kad nereiketu uzimt minciu savo ligu gydymu.

As sakau, kad tai nera vien biologija.
Tai tik subtiliai pajuntama objekto, gyvo ar negyvo "aura", kitaip sakant, kas kur priklauso.

As truputi pradedu atskirt ja. Tai galima savyje ugdyti.
Taip pat, kaip kad negras nenormaliai Lietuvoje atrodo, taip ir su visa kita, tik daug subtiliau... :)

Na bet gal grizkime prie temos.
Naujas forumas praktikams
http://esu.tiems.kam.esu.lt
Post Reply