Slyvos

Įvairūs sodinimo būdai, priežiūra

Moderator: Visi tvarkytojai

Post Reply
Vėl pasikeičiau...
Posts: 542
Joined: Tue 07 08, 2003, 15:24
Location: Kaunas-Vilnius

Post by Vėl pasikeičiau... »

Pas mane irgi yra slyvos kurios nedera. :) Vienos iš jų dar per jaunos manau, bet rya kur turėtų derėti. Gal da palauk, nes gali būti nederlingi metai slyvoms. :) Bet yra pas mane ir jau didelių. Bet jos auga už kaštono, taigi, gal negauna pakankamai šviesos. Skaičiau, kad kedras dera atviroje vietovėje 25-30 metų amžiaus, o miške tik nuo 60 metų. Gal čia ir šitas veikia. Nors pas mane žiedų buvo, bet paskui kažkokia kirmėlė juos susuko ir nuvalgė. :) Gal kitais metais viskas bus gerai. :)
Dobis
Posts: 285
Joined: Mon 01 26, 2004, 16:42
Location: Vilnius

Post by Dobis »

ak tos slyvos..
kažkada teko pagyventi tokioj senoj sodyboj prie miško. ten buvo senas sodas - obelys, kriaušės, kurios gerais metais duodavo daug vaisių. buvo ir slyvų medelių nemenkų ir net kelios vyšnios, bet sodybos šeimininkai vis skusdavosi, kad kaulavaisiai toje vietoje blogai dera - gal tikrai dar ir nuo dirvožemio priklauso ar dar nuo ko nors?
o mūsų soduose kaukazo slyvaitės visur išplitusios ir vos ne kasmet gausu slyvukų, nors žemė - beveik smėlis, bet tik spėji apsidairyti, jau žiūrėk išdygo slyva kuriam patvory
kurdiumovas rodos irgi kazka pataria tuo klausimu - tik dabar neprisimenu.
Liūtaširdė
Posts: 538
Joined: Sun 08 07, 2005, 10:45
Location: Alytus

Post by Liūtaširdė »

Tai tik tos mėlyos sukirmiję,o geltonos ne... :wink:
Aš ne liūtukė,bet širdis tokia...
Dina
Posts: 311
Joined: Sun 02 08, 2004, 21:30

Post by Dina »

Visos? Ar tik tos,kur ant zemes nukrenta? gal jos del to ir nukrenta, kad jau pagrauztos kirmineliu? bent jau pas mus taip...
Man skaniausios slyvos tokios dideles,kiausiniskos formos,tamsiai raudonos-pas mus ju keletas medziu auga, ir tenka nuolat jomis su kirmineliais dalintis, ir jie matyt jas labai megsta.ir geltonasias megsta dideles.o tu mazyciu geltonu, kurios ir mum nelabai skanios ir jie nevalgo:)
Liūtaširdė
Posts: 538
Joined: Sun 08 07, 2005, 10:45
Location: Alytus

Post by Liūtaširdė »

Pas mane kaime yra didelės geltonos slyvos,tai nė viena absoliučiai neapkirmijus... :roll:
Aš ne liūtukė,bet širdis tokia...
Dobis
Posts: 285
Joined: Mon 01 26, 2004, 16:42
Location: Vilnius

Post by Dobis »

kai pirkau obelaites, man patarė iš rudens jų visai netręšti, o tręšti tik pavasarį - nuo balandžio iki liepos vidurio. turiu omeny ne cheminių, bet organinių trąšų panaudojimą - kompostą, fermentuotus augalų tirpalus (dilgėlių ir pan.). dar sako reikia anksti pavasarį medelius nupurkšti apsaugai nuo kirminų ir amarų. pvz. yra toks mišinys tabako dulkės su žaliuoju muilu tinkantis vaiskrūmiams gal ir vaismedžiams tiktų?? galima ir fermentuotais žolių tirpalais (jų paruošimas yra aprašytas knygelėje H.Danilčenko "Ekologinis daržas"), ten ir daugiau patarimų yra dėl apsaugos nuo kenkėjų. girdėjau apie tokį vario sulfato preparatą obelims purkšti, gal jis nėra toks jau baisiai kenksmingas?? vaismedžių lapais reikia būtinai pasirūpinti dar pavasarį, nes lapeliai yra medelių virtuvė - jie per juos kvėpuoja, maitinasi, todėl turi būti sveiki ir gražūs.
papildoma apsauga nuo amarų: lapams išsiskleidus pakabinti ant šakelių apverstus molinius gėlių vazonėlius, prikišti į juos šieno. tai auslindų, kurios naikina amarus, nameliai. kirminus turėtų išlesti paukšteliai, o jiems privilioti, kaip rašė Megre, reikia padėti dubenėlį su vandeniu atsigerti. dar paukšteliai mėgsta krūmus - žodžiu viskas yra susiję viena su kitu, gaunasi tokia vabalų-paukštelių-žmonių mitybos grandinė. aš pati visas šias priemones dar tik ketinu išbandyti. dilgėlių tirpalą ("mėšlą") esu išbandžiusi - nuo jame esančio azoto suveši lapai, nemėgsta jo ir amarai, bet reikia reguliariai purkšti, be to nuo azoto dirvoje kaupiasi naudingi mikroorganizmai. rudenį ketinu vaismedžius pamulčiuoti tik nukritusiais lapais arba durpėmis.
o kirminų slyvose tikrai dažnai pasitaiko, vakar kaip tik valgiau tokias "vengerkas", tai buvo kai kurios sukirmijusios
mika
Posts: 15
Joined: Sun 11 27, 2005, 22:28

Post by mika »

Dažnai pasitaiko, kad slyvos žydi, užmezga vaisius, bet nesugeba jų užauginti. Esant tokiai bėdai padeda kreida ar gesintos kalkės. Reik nukasti viršutinį žemės sluoksnį apie slyvą , paberti kalkių ar kreidos ir vėl užkasti. Variantas išbandytas ir pasiteisina!
Dobė
Posts: 675
Joined: Mon 09 26, 2005, 8:58
Location: Vilnius

Post by Dobė »

vaismedžiai neduoda vaisių dar ir tada, kai jiems sudaromos per geros salygos, t.y. jei augalas stengiasi subrandinti vaisius, sėklas tik tada, kai yra susirūpinęs išlikimu - apie tai rašo ir Kurdiumovas. o kaip suprasti tas per geras salygas, tai jau čia pagal situaciją reik žiūrėti - galbūt pertręšiam (nors gali būti ir atvirkščiai). dar sako, kad ligotus ir blogai augančius (galbūt ir blogai derančius?) vaismedžius, krūmus ar šiaip medžius patartina apgenėti per delčią arba prieš pat jaunatį, tada labai atsigauna. mat tuo metu visos augalų sultys būna apačioje ir neišeina per šakas. o tręšti (kad ir dolomitmilčiais ar kalkėmis) reikia tik per pilnatį ar delčią, nes tada žemė viską priima į save, augalai geriausiai įsiurbia šaknimis - taip parašyta knygelėje "Apie tinkamą laiką" (Johanna Paunger, T.Poppe) :D
vaiduze
Posts: 517
Joined: Tue 08 30, 2005, 0:18
Location: klaipeda

Post by vaiduze »

Aš manau užtektų ir nuoširdžiai ir atvirai su ja pasikalbėti... Mums padėjo. Tai tokių skanių slyvų davė, kad labai laukiu kol vėl galėsiu jų paragaut. :)
<a href="http://anastasija.lt/forum/viewtopic.ph ... >Projektas "Pasodinau medį - esu laimingas"</a>
batuotas katinas
Posts: 157
Joined: Mon 01 22, 2007, 17:43

Post by batuotas katinas »

Manau, kad ne pelenų reikia slyvai, o kalkinės paupio žemės... pasižiūrėkit kur ir kaip auga laukinės slyvos.
batuotas katinas
Posts: 157
Joined: Mon 01 22, 2007, 17:43

Post by batuotas katinas »

Kad čia ne serbentų ir agrastų skyrius... Pastariesėm dėčiau karvių mėšlo... ( Nežinau, ar jums etikos supratimas tai leidžia)
Vaikarieka
Posts: 2
Joined: Sun 08 17, 2008, 22:39

Re: Slyvos

Post by Vaikarieka »

Padėkite išgelbėti slyvas. Visi lapai pasidarė skylėti. Kokio 1-2 mm pločio skylėmis nusėti visi lapai ištisai... Ir uogų daug, bet visos kažkokios lyg susisukusios, sukietėjusios, ir meta medis, matyt nebegali išnokinti. Visokie ala Rundapai man nepriimtini. Bet tikiu, kad yra gamtai ir mums patiems nekenksmingų būdų išgelbėti medžius. Labai tikiuosi jūsų pagalbos.

Beje, o kur galima įsigyti knygą H.Danilčenko "Ekologinis daržas"? Internetu neranda, nors visas knygas pastaruoju metu perku internetu, nes gyvenu ne mieste...
Post Reply